Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

poruka: 13
|
čitano: 2.592
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid".
15 godina
offline
Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

e, moj, Grbiću: vi dalmoši ne samo da ne kužite rodove imenica u standardnom hrvatskom jeziku, već se svadite i s padeži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

Dok su kružile glasine o 1/16000 zatvaraču, nadao sam se da neće ubaciti jeftini shutter, a ono elektronski na 1/16000 a ovaj mehanički i dalje jeftinjak sa 1/160 sync. Šteta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

a gle, naprave su im relativno skupe ali snimaju zbilja izvanredno, bolje od mnogih raskokodakanih. serija G je mrak, osobito četvorka. al za tu lovu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K

Lova je ok, 800$ sa objektivom (koji je stvarno odličan kit objektiv), ali ja sam se nadao nečemu ipak bolje pogođenom (budući da su dodali više kontrole u odnosu na G6). Čak sam i razmišljao o kupnji G7, ali 1/160 sync je no-buy za mene.

Čekam GX8.

14 godina
offline
Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

ne znam u kojem svijetu je to odličan objektiv, ali dobro. Naravno, za te pare teško (možda i nemoguće) je naći bolje. Onaj tko želi snimati video kupit će GH4. Na G seriji je video samo bonus za povremenu amatersku upotrebu, ništa više. Inače aparati su jako dobri, i vjerojatno best buy u toj klasi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
jozef kaže...

ne znam u kojem svijetu je to odličan objektiv, ali dobro. Naravno, za te pare teško (možda i nemoguće) je naći bolje.

Optički dobar (jedino što je spor), dobre izrade uz metalni navoj, solidna stabilizacija, mala masa, može se dobiti za kikiriki ako ga nađeš odvojenog od kit-a na netu.

Primjeti da sam napisao odličan kit objektiv.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 12:06 (DrNasty).
12 godina
neaktivan
offline
Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K vid

Sviđa mi se ovaj Panasonic, no ovaj ili sljedeći tjedan očekuje se predstavljanje Sonyja a6X00. Doduše, Sonyjev MILC će imati APS-C format senzora.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
DrNasty kaže...

Lova je ok, 800$ sa objektivom (koji je stvarno odličan kit objektiv), ali ja sam se nadao nečemu ipak bolje pogođenom (budući da su dodali više kontrole u odnosu na G6). Čak sam i razmišljao o kupnji G7, ali 1/160 sync je no-buy za mene.

Čekam GX8.

 u nas serija G ide oko 16.000 i više (s kit objektivom). mislim da je to malo previše. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
DrNasty kaže...

Lova je ok, 800$ sa objektivom (koji je stvarno odličan kit objektiv), ali ja sam se nadao nečemu ipak bolje pogođenom (budući da su dodali više kontrole u odnosu na G6). Čak sam i razmišljao o kupnji G7, ali 1/160 sync je no-buy za mene.

Čekam GX8.

 

Na E-M1 imam 1/320 sync speed za bljeskalicu ali moram priznati da rijetko idem tako visoko (ili nisko, kako želiš)... Ali da, na Panasonic tijelima shutter i nije neko cvijeće. Zašto ne razmisliš o Olympusu?

16 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
doublev kaže...

 

Na E-M1 imam 1/320 sync speed za bljeskalicu ali moram priznati da rijetko idem tako visoko (ili nisko, kako želiš)... Ali da, na Panasonic tijelima shutter i nije neko cvijeće. Zašto ne razmisliš o Olympusu?

 Oly mi i je prvi izbor (E-M5 mk2), ali sam mislio da će G7 ponuditi nešto zanimljivo po nižoj cijeni. Pogotovo jer m43 idu jako brzo dole, do jeseni očekujem ovog i po 600$ :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K

Na YouTubu sam vidio neki tutorijal gdje se prikazuje neki Panasonic fotoaparat koji ima mogućnost snimanja videa u 4K rezoluciji u Cinema modu , dakle to je rezolucija od 4096 × 2160 i to pri brzini od 60fps , što je stvarno izuzetno.

 

Ja na službenim Panasonic stranicama nisam uspio naći takav fotoaparat koji ima sposobnost da snima video u takvoj visokoj rezoluciji od 4096 × 2160 sa takvom visokom brzinom od 60 sličica u sekundi , pa možda postoji mogućnost da je taj tutorijal lažan.

 

Sad me zanima da li postoji takav aparat koji stvarno može snimati video u 4096 × 2160 rezoluciji pri 60fps ili se radi o lažnom tutorijalu?

 

 

Unaprijed hvala za odgovor.

 

Sony DSC-F828
16 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
dream.fighters.90 kaže...

Na YouTubu sam vidio neki tutorijal gdje se prikazuje neki Panasonic fotoaparat koji ima mogućnost snimanja videa u 4K rezoluciji u Cinema modu , dakle to je rezolucija od 4096 × 2160 i to pri brzini od 60fps , što je stvarno izuzetno.

 

 

 

Sad me zanima da li postoji takav aparat koji stvarno može snimati video u 4096 × 2160 rezoluciji pri 60fps ili se radi o lažnom tutorijalu?

 

 

Unaprijed hvala za odgovor.

 

 Ima Panasonic camcorder koji snima 4k@60fps (X1000). Ustvari UltraHD 3840*2160.

Navodno bi GH5 mogao podržavati 4k@60fps i 8k video, al to je samo nagađanje.

 

http://shop.panasonic.com/cameras-and-camcorders/camcorders/HC-X1000.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 18:14 (DrNasty).
14 godina
offline
Re: Panasonocivo novi Lumix dobar i za snimanje 4K
dream.fighters.90 kaže...

Ja na službenim Panasonic stranicama nisam uspio naći takav fotoaparat koji ima sposobnost da snima video u takvoj visokoj rezoluciji od 4096 × 2160 sa takvom visokom brzinom od 60 sličica u sekundi , pa možda postoji mogućnost da je taj tutorijal lažan. 

 

GH4 snima 96fps pa downsamplea na 24fps. Tim aparatom je moguće dobiti 4k snimku od 60fps, kvaliteta je mrvicu lošija nego na 24fps (ali i dalje vrhunska). 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice