Otvorena umjetna inteligencija za robota opće namj

poruka: 5
|
čitano: 1.159
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otvorena umjetna inteligencija za robota opće namj".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvorena umjetna inteligencija za robota opće

Ali je zato logicno imati ovako mocan alat kao zatvorene AI platforme dostupne nekolici.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvorena umjetna inteligencija za robota opće
ludizao kaže...

Nisam to napisao, OpenAI je odlična vijest. Kontradiktorno mi je da Musk i ekipa naprave toliki hype u vezi nečeg što sad daju kao otvorenu platformu. Dakle, ili se ne radi o istoj umjetnoj inteligenciji koju su smatrali potencijalno katastrofičnom ili su u šumi. Treće nema. Osim ako je "opasnost" ustvari marketinški trik da se ljude zainteresira iako stvarne opasnosti nema ni u povojima. AI kakav trenutno postoji je od onih u filmovima; AI, Terminator, Her, Ex Machina, I-Robot, Star Trek ili Blade Runner svjetlosnim godinama daleko.

Hehe, oprosti, onda sam te krivo skuzio.

Sto se opasnosti tice, dovoljno je nakeljiti par raketica na robota i eto katastrofe. Mozda su na to mislili.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otvorena umjetna inteligencija za robota opće
Bilo je više puta objašnjeno da AI ako razmišlja slobodno i stalno napreduje, mora u nekom trenutku doći do zaključka da smo mi samo smetnja.

Ljudi već sada u društvu više gledaju u mobitel nego u sugovornika, kako će tek biti kada mobitel bude sposoban za inteligentnu komunikaciju. Bit će nas 20 milijardi, a nitko neće međusobno razgovarati. A onda nas više neće biti. Osim možda par primjeraka u zoološkom vrtu.

Jebiga, nije cilj evolucije bio stvoriti čovjeka, kao što antropocentričari misle. Cilja uopće nema, postoje samo mehanizmi koji eliminiraju slabije, pa kamo nas to odvede...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Otvorena umjetna inteligencija za robota opće namj

i kad onda nađu robota kako unezvjereno baulja naokolo i pitaju ga što mu je, on će dometnuti: poslao me gazda u p.m. pa tražim gdje je to. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Otvorena umjetna inteligencija za robota opće namj
Moje osobno mišljenje, bolje bi prošli sa jednom centraliziranom jedinicom, koja preko umreženih radilica prenosi misao.
Zbog sadašnjeg stadija tehnologije koji pripada kasnim 60tim godinama prošlog stoljeća.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice