Otključavanje brave smartphoneom

poruka: 25
|
čitano: 5.005
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otključavanje brave smartphoneom".
13 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Pa valjda će biti nekakav password pri ulasku u aplikaciju...

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

1) stavi ključ u bravu

2) okreni

 

Obavezno nam treba nova tehnologija -_-

Nek rađe ove brave naprave još sigurnijima.

It is I, trackmanijak
Moj PC  
19 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
DamageHigh kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Pa valjda će biti nekakav password pri ulasku u aplikaciju...

Pa onda ga možeš i ukucati ravno u bravu, gubi se smisao.

It is I, trackmanijak
14 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Prva asocijacija :

 

Samo gdje nabaviti Atari i k vragu sada vidim da je clip sinhroniziran na latino jeziku, u biti shvatili ste poantu :)

Seronja i klinac foruma NO1, žderite se emancipirani ego cooleri !
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

14 godina
protjeran
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
qube kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

 Svatko normalan zakljucuje da se kljuc vadi samo kad se vrata otkljucavaju, a mobitel se vadi da se vidi koliko je sati, procita poruka, nazove nekog, ili postavi napomena.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
13 godina
protjeran
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Mentalist kaže...
qube kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

 Svatko normalan zakljucuje da se kljuc vadi samo kad se vrata otkljucavaju, a mobitel se vadi da se vidi koliko je sati, procita poruka, nazove nekog, ili postavi napomena.

A gle, ako ti netko hoće provalit u stan i pokrast pola kuće, svejedno mu je oće ti ukrast smartphone ili ključ. On će to napravit. Istina da će se puno prije ukrast smartphone nego ključ, ali ne kradu smartphone jer otvaraju kuće nego da ih preprodaju ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Mentalist kaže...
qube kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

 Svatko normalan zakljucuje da se kljuc vadi samo kad se vrata otkljucavaju, a mobitel se vadi da se vidi koliko je sati, procita poruka, nazove nekog, ili postavi napomena.

Ja ga inace vadim da otvorim pivu, a i kad sam na stanici onda obicno cackam po kljucevima, a ne po mobitelu {#} {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
qube kaže...
Mentalist kaže...
qube kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

 Svatko normalan zakljucuje da se kljuc vadi samo kad se vrata otkljucavaju, a mobitel se vadi da se vidi koliko je sati, procita poruka, nazove nekog, ili postavi napomena.

A gle, ako ti netko hoće provalit u stan i pokrast pola kuće, svejedno mu je oće ti ukrast smartphone ili ključ. On će to napravit. Istina da će se puno prije ukrast smartphone nego ključ, ali ne kradu smartphone jer otvaraju kuće nego da ih preprodaju ;)

Not yet!! {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
14 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Markus Dignus kaže...
DamageHigh kaže...
Sale_ds kaže...

Znaci ak ti maznu telefon osto si i bez pola kuce :)

Pa valjda će biti nekakav password pri ulasku u aplikaciju...

Pa onda ga možeš i ukucati ravno u bravu, gubi se smisao.

Kao da ga je i bilo??

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom

Konkurentna tvrtka ima, po meni, još bolje rješenje. Otvaranje vrata preko kapaciteta kože. U džepu se nosi "tag" koji preko kože komunicira sa kvakom (bravom), dovoljno je uhvatiti kvaku rukom. Također primjenjivo u sistemima zaključavanja..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 22:10 (ferovca1).
12 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

al onda opet moras nosit jos jednu stvar sa sobom, tag, mislim da bi bilo najbolje integrirat taj tag u smartphone, dobitna kombinacija

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Ako cemo vec tako onda bi najbolje bilo da se otkljucava otiskom prsta ili dlana. Nikada neces zaboravit kljuceve, odnosno ruku na poslu {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
qube kaže...

Ako ti mazne ključ od stana osto si također bez pola kuće.. Ista stvar..

Ovo može bit zgodno za recimo garažu ili slično, ali ne i za stan i kuću..

Većina ljudi nema graviranu adresu na ključu, a u mobitelu imaju barem kućni broj telefona spremljen (iz kojeg se može dobiti adresa ako je u imeniku), a kako NFC čip za sad imaju većinom smartphone-i često ljudi imaju i spremljenu GPS lokaciju kuće, pa potencijalni lopov može dobiti i glasovno navođenje do plijena.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
14 godina
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Dobro je...ak ne nestane struje {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Laxarus kaže...

al onda opet moras nosit jos jednu stvar sa sobom, tag, mislim da bi bilo najbolje integrirat taj tag u smartphone, dobitna kombinacija

 

tolikih je dimenzija da ga možeš držati u novčaniku, a može biti i u obliku privjeska (ključ stan nije jedini za koji ti treba privjesak.. ;) ).. bitno da je unutar 10 cm od kože..

 

Sale_ds kaže...

Ako cemo vec tako onda bi najbolje bilo da se otkljucava otiskom prsta ili dlana. Nikada neces zaboravit kljuceve, odnosno ruku na poslu {#}

 

problem današnjih brava na otisak prsta je u mehaničkom dijelu.. koji se može provaliti kao i običan cilindar u vratima..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
12 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Jos jedan dokaz kako je ljudska kreativnost besmislena. Sto ce to ikome?

Mr. Dick
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otključavanje brave smartphoneom
Nisu mi jasni ljudi koji izgube mobitel! Želja mi je plačati i otključavati vrata sa mobitelom no pitam se kako ću kad mi nestane baterije na Iphone usred kupnje/otključavanja. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
Monopol kaže...
Nisu mi jasni ljudi koji izgube mobitel! Želja mi je plačati i otključavati vrata sa mobitelom no pitam se kako ću kad mi nestane baterije na Iphone usred kupnje/otključavanja. :)

 

Mozda ce novi mobiteli imati posebnu bateriju za NFC. U svakom slucaju ja sam apsolutno za to. Ako oizgubis mobitel jednostavno ces ga deautorizirati i to je to, lakse nego kad izgubis kljuceve, pa moras ici kupiti novu bravu. Btw, koja je to druga firma sa tagiranjem kroz kozu, ima neki link?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom

cak i kad se baterija na mobitelu isprazni i on se ugasi

opet nije skroz prazna

sigurno ima dovoljno struje za nfc čip

 

al bolje je otisak dlana, retine,...

vruće je...
15 godina
protjeran
offline
Otključavanje brave smartphoneom

Hehe kad dođu hakovi za to pa ce ti se vrata otvarat sa svakim smartphoneom jer ,ako ce bit popularno (a nece) hakovi za takvu stvar ce doc jako brzo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom

Posle odgledane epizode Mithbastersa o sigurnosnim sistemima shvatio sam da je sve to daleko od sigurnosti. Sistem čitanja otiska prsta se provali običnim skeniranjem otiska prsta i printanjem na papir, papir se posle zalijepi na prst i malo nakvasi kako bi simulirao vlažnost kože i to prevari svaki čitač otiska prsta!!! A detektor pokreta prevari obični čaršaf. Kakva crna sigurnost. Drugu epizodu Mithbastersa sa istom tematikom su morali da ukinu radi prijetnje tužbom tih velikih sigurnosnih kompanija da se nebi otkrilo kako prodaju običnu maglu i to skupo naplaćuju.

Nego da se vratimo na temu... Šta ako trebate nekome posuditi svoj ključ da vam uđe u kuću. Da li mu morate dati svoj mobitel ili mu insalirate aplikaciju sa vašim podešavanjma (pod uslovom da ima smartphone)? {#}

15 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom

Mythbustersi su super, ali ta epozoda nema veze sa pravom biometrijom.

 

Današnji uređaji za izuzimanje otiska će tebi uzeti i toplinu, vlažnost kože i ph vrijednost, i pored toga ti ćeš stajati na vagi koja će dodatno dati ocjenu jesi to ti ili nisi.

Ta epizoda mythbustersa stoji, jer danas postoje sustavi koji doslovno možeš razbiti isprintan otisak. Ali isto tako postoje "neprovalna vrata" koja otvoriš bez pol problema sa kreditnom karticom. Imaš sefove koja otvoriš sa komadom aluminijske folije. Bio je i jučer članak na jutranjem gdje je HAKovac provalio u Audi (ili BMW) bez da je oštetio bravu (kad je išo bebu izvlačiti). Poanta priče je da nejdeš u Pevec kupovati sef ili biometrijsku bravu, već negdje drugdje po daleko daleko većoj cijeni.

 

Inače, ovo za dom mi je nekako li-la. Oke ako ti se mobitel ispazni, ali koliko vidim na slici (jel to ta brava?) ona ima i normalni ključ što znači da je mehanička i da motor otvara bravu kad je gazda autentificira preko smarthphonea. Mene više brine što ako usred požara popucaju instalacije i ja ostanem "zaključan" u stanu... Ili što ako nestane struje u kvartu? Onda spavam kod susede? Ako se izutra ima mehanizam koji može otvoriti zaključanu bravu bez ključa (bilo smartphonea bilo baš ključa), onda takav sistem otpada u slučaju da vlasnik ima (malu) djecu.

 

Ovo mi je više konkurencija RFID i smartcardicama u poslovnom okruženju nego za jel - "Draga, moramo klincu kupiti iPhone da može nakon škole doć' kući i otvoriti vrata!"

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Otključavanje brave smartphoneom
zoki.zlikowski kaže...
Btw, koja je to druga firma sa tagiranjem kroz kozu, ima neki link?

 

http://www.kaba.com/cylinders-locks/en/Products-Solutions/81282/kaba-touchgo.html

 

Stvar radi, osobno isprobao.. čak i kroz više osoba, probali 10 u lancu (držali se za ruke).. prvi hvatao kvaku, a zadnji držao privjesak, vrata se otvorila..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 0:06 (ferovca1).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice