Otključajte vrata potkožnim čipom

poruka: 51
|
čitano: 9.062
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otključajte vrata potkožnim čipom".
10 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

gadi mi se i sama pomisao na imati takvo nešto pod kožom

 
36 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 

super je to da ti ga netko fizicki ne moze ukrast i ne mozes ga izgubit, ali ovako ga je jos lakse elektronski ukrast i to neprimjetno... 

 

 

 
14 3 hvala 0
15 godina
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Koliko god dugo ću uspjet, probat ću ne imati nešto sintetičko pod kožom.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 16:03 (Mitch).
 
18 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Da mi plate nebi to stavio pod kožu a jos bi da im pare dam.Samo neka budale to ugraduju. Pod moju kozu ne ide nista.Ja cu svoj auto i dalje otkljucavat kljucem.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 16:09 (Mezethys).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Ma sve pet do onog dana, kad 'vrata' vas otključaju.

Glory Glory Man United
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Ovo je kao u matrixu, total control of people.......

 

Follow the white rabbit

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 17:31 (jobi123).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
Kako je negdje pisalo, ameri planiraju chipiranje od 2017te osim ak u medjuvremenu ne bukne revolucija. Ne bi se cudil da zapocmu WW3 samo kako bi imali razlog za chipiranje.
Ipak, prijetnja terorizmom je strasna :)
12 godina
protjeran
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Da ste slijepi i da vam takav čip omogući da vidite barem 50% onog što normalno oko vidi, onda vam se ne bi "gadilo" imati "to" pod kožom.

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
 
6 17 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Neznam šta blago rečeno se*kate svi. Pa dobra je to stvar, ako se dobro izvede. Apsolutno me nije briga da nesto i imam pod kozom, to cak i dobro zvuci :)

Nebi se vise trebao zaje*avat sa kljucevima i odključavanjem, isto tako, login na razne stranice bi bio lakši. Odem u konzum jednog dana i umjesto da me svi krivo gledaju jer plaćam karticom a taj proces traje predugo, ovako samo skeniram taj čip i gotovo :) Naravno ako se dobro izvede, ako se izvede na način da ga svaki čovjek sa malo boljim poznavanjem računala moze "hakirati" onda to nema smisla.

Battlelog: Xtream_gjurki
Moj PC  
6 14 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

Strogo se protivim ugradnjom "računala" (pod to ubrajam sve što je povezano s elektronikom) u čovjeka. Ne pada mi na pamet da ikad takve stvari stavljam pod kožu ili da gutam ili nešto treće. Razgulite s tim od mene

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
18 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
wifi kaže...

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 

super je to da ti ga netko fizicki ne moze ukrast i ne mozes ga izgubit, ali ovako ga je jos lakse elektronski ukrast i to neprimjetno... 

 

 

Ne znam kako radi NFC, ali to ne mora biti istina. To bi bilo kao da kažeš da kad imam upaljen BT da mi možeš upasti u mobitel, ne možeš. NFC (opet ponavljam, ne znam da li tako radi, RFID nije tako radio) može imati public i private key i prije prvog otvaranja vrata "spariti" se sa bravom. U stvarnosti, razmijeniti ključeve. U tom slučaju i da slušaš komunikaciju nećeš ništa moći s tim.

12 godina
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
Budokai kaže...

Da ste slijepi i da vam takav čip omogući da vidite barem 50% onog što normalno oko vidi, onda vam se ne bi "gadilo" imati "to" pod kožom.

 

Pa to je drugo, bokte mazo... o čemu mi pričamo ovdje?

12 godina
protjeran
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
W1ck3d8u2z kaže...

Pa to je drugo, bokte mazo... o čemu mi pričamo ovdje?

O čipu pod kožom koji se nekima gadi. {#}

A, A5, B5, C#5, D, D5, Dm, E, E5, F#5, F#m, G#5, G#D5, G5
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
Budokai kaže...

Da ste slijepi i da vam takav čip omogući da vidite barem 50% onog što normalno oko vidi, onda vam se ne bi "gadilo" imati "to" pod kožom.

Da, ne bi mi se gadilo ni da mi taj čip donosi milijarde na bankovni račun, da mi omogući da čitam misli ili da liječi bolesti ali to nema veze s temom. Taj čip nije medicinsko pomagalo. On samo omogućuje identifikaciju vlasnika da bi se skupa vrata sama otključala. Ugradnja stranih tijela u organizam koja nemaju medicinsku svrhu nego samo da od čovjeka prave robota, zarobljenika elektronike ili roba sa serijskim brojem, ne hvala. Mislim da je sramota za ljudski rod da se tako podcjenjuje i ponižava ali svatko ima pravo raditi što želi sa svojim tijelom pa je ok dok god postoji sloboda izbora. Meni je sasvim dovoljan NFC čip u mobitelu.

Is it weird that this gave me an orgasm?
11 godina
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
wifi kaže...

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 


 

 

Aha, a zašto onda nisu masovno skrekani RF daljinski upravljači za zaključavanje vozila, garaža i sličnog?

U usporedbi s ovim napravama njihov domet je ogroman.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
Djuro von Prekoplotovich kaže...
wifi kaže...

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 


 

 

Aha, a zašto onda nisu masovno skrekani RF daljinski upravljači za zaključavanje vozila, garaža i sličnog?

U usporedbi s ovim napravama njihov domet je ogroman.

mnoge aute nije moguće otključati samo snimanjem tog signala, te njegovom reprodukcijom. Upravo zato što tada što informacija koja se šalje signalom nije uvijek ista, moguće ju je kriptirati... dok u tom NFC-type uređaju su uvijek pohranjene iste informacije koje su šalju, nema neke baterijice i ostale elektronike koja bi kriptirala.... zamisli da moraš svaki dan se spojiti na šteker i puniti :P

15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom

Eto ja se javljam za besplatno sudjelovanje,gdje da se javim?

Penis Bonus Pax In Domus
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 20:11 (s1hr).
13 godina
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

bunite se za ćip ispod koze, a svi nosate smartphone u đepovima {#}

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
zoki.zlikowski kaže...

Ne znam kako radi NFC, ali to ne mora biti istina. To bi bilo kao da kažeš da kad imam upaljen BT da mi možeš upasti u mobitel, ne možeš. NFC (opet ponavljam, ne znam da li tako radi, RFID nije tako radio) može imati public i private key i prije prvog otvaranja vrata "spariti" se sa bravom. U stvarnosti, razmijeniti ključeve. U tom slučaju i da slušaš komunikaciju nećeš ništa moći s tim.

za bt... mislis? za nfc nisam proucava poput tebe, ali radi se o pasivnoj tehnologiji, slicno kao i kod rfid... 

 

primjer za rfid http://hackaday.com/2013/11/03/rfid-reader-snoops-cards-from-3-feet-away/

Djuro von Prekoplotovich kaže...

 

Aha, a zašto onda nisu masovno skrekani RF daljinski upravljači za zaključavanje vozila, garaža i sličnog?

U usporedbi s ovim napravama njihov domet je ogroman.

rolling code, aktivna komunikacija s obje strane, neusporedivo s ovim... 

C je programski jezik kaže...

mnoge aute nije moguće otključati samo snimanjem tog signala, te njegovom reprodukcijom. Upravo zato što tada što informacija koja se šalje signalom nije uvijek ista, moguće ju je kriptirati... dok u tom NFC-type uređaju su uvijek pohranjene iste informacije koje su šalju, nema neke baterijice i ostale elektronike koja bi kriptirala.... zamisli da moraš svaki dan se spojiti na šteker i puniti :P

preduhitria me :-)

 

 

poanta rfid i nfc je koristenje pasivne tehnologije, odnosno izostanak potrebe za napajanjem koje se dobiva indukcijom od strane citaca. vecina tih stvari radi gotovo pa "kontaktno", na max par cm udaljenosti pa je ujedno i sigurnost poprilicna, medjutim na vec navedenom linku vidljivo je da je s modificiranim citacem moguce ocitavati podatke sa znatno vecih udaljenosti... stoga ovakve stvari nebi koristia gdje je sigurnost u pitanju... 

15 godina
online
Otključajte vrata potkožnim čipom

Ovo je praktično i vjerojatno će se u budućnosti "udomaćiti" kao nešto sasvim prihvatljivo, ali kao što je već spomenuto tu je i pitanje sigurnosti.

No, koliko god to bilo praktično i zgodno, isto me ne privlači imati nešto neprirodno tj. umjetno pod kožom.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
wifi kaže...

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 

super je to da ti ga netko fizicki ne moze ukrast i ne mozes ga izgubit, ali ovako ga je jos lakse elektronski ukrast i to neprimjetno... 

 

 

Guglaj kako su automobili zaštićeni od krađe koda...

Uglavnom, postavljen je generator koda određene duljine znamenki i prilikom svakog otključavanja/zaključavanja automobila generira se novi kod... Uz to da se dopušta odstupanje od 256 različita koda, tako da možeš 255 puta pritisnut ključ i svejedno otključati...
Do sada je dobro funkcioniralo...

 

No protivnik sam bilo kakve tehnologije koja se stavlja u tijelo a nije zdravstveno potrebna..

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
zerocool12 kaže...

Guglaj kako su automobili zaštićeni od krađe koda...

Uglavnom, postavljen je generator koda određene duljine znamenki i prilikom svakog otključavanja/zaključavanja automobila generira se novi kod... Uz to da se dopušta odstupanje od 256 različita koda, tako da možeš 255 puta pritisnut ključ i svejedno otključati...
Do sada je dobro funkcioniralo...

 

No protivnik sam bilo kakve tehnologije koja se stavlja u tijelo a nije zdravstveno potrebna..

ti naravno shvacas da nfc i daljinski od auta nisu identicni, a za daljinski od auta sam vec napisa o cemu se radi - rolling code... 

ovdje se radi prakticki o identifikaciji osobe koristeci nfc, a osnova sigurnost temelji se na "nemogucnosti" drugih da ocitaju kod... medjutim, jednom kad ga imaju, mogu ga i reproducirat... 

10 godina
neaktivan
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

sumce babino,pa vidite li vi zašto oni ovo rade?!da bi nama bilo bolje?!ne,nego da nam uzmu i ono malo privatnosti koje imamo....

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
win4crazzy kaže...

bunite se za ćip ispod koze, a svi nosate smartphone u đepovima {#}

najgore od svega u đepu hlača sprijeda,ozračuje intimne djelove tijela,oslabljuje djeluje na erektilnu funkciju,

{#}

u stražnjem djepu pospješuje hemeroide,a

{#}

u djepu od košulje ili jakne ili obješen ometa srce, a i pogoršava stanje u želucu i pospješuje gastritis..

{#}

kod odašiljanja(zvanja) ukoliko se zove zrači najače,a što ta vrsta zračenja radi mozgu koji jest u tekučini,dočaravaju popcorn kokice u mikrovalnoj na večoj snazi..slično je i pri maloj snazi dugoročno..godinama..rak u porastu,zašto me to ne čudi?

mobilni telefon je postao više smart ,vlasnik dugoročno sve manje i manje...

mnogi i spavaju i imaju mobitel pri uzglavlju..ta odluka je baš pametna=smart. 

{#}

 

 

 

 

Penis Bonus Pax In Domus
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom

privatnost, koja privatnost?

pred vladinim institucijama?

za US ni papa je nema,odavno..

kategorija neslužbeno u izumiranju,službeno odumrla davno već,ali samo za odlikaše!{#}

Penis Bonus Pax In Domus
16 godina
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
zoki.zlikowski kaže...
wifi kaže...

vidim problem s ovim nacinima otkljucavanja i zastite opcenito...

 

ukoliko citac cip moze procitat, tada ga prakticki nista ne sprijecava da ga i kopira, a ako se moze kopirati, onda to moze uciniti i netko u prolazu, npr. na dok stojis na semaforu. isto vrijedi bilo da se radi o nfc, rfid ili kakvoj drugoj bezicnoj tehnologiji koja se temelji na jedinstvenom broju... 

super je to da ti ga netko fizicki ne moze ukrast i ne mozes ga izgubit, ali ovako ga je jos lakse elektronski ukrast i to neprimjetno... 

 

 

Ne znam kako radi NFC, ali to ne mora biti istina. To bi bilo kao da kažeš da kad imam upaljen BT da mi možeš upasti u mobitel, ne možeš. NFC (opet ponavljam, ne znam da li tako radi, RFID nije tako radio) može imati public i private key i prije prvog otvaranja vrata "spariti" se sa bravom. U stvarnosti, razmijeniti ključeve. U tom slučaju i da slušaš komunikaciju nećeš ništa moći s tim.

Buduci da se bavim s NFC/RFIDom, mogu pouzdano reci da nije samo tak kopirati tag, pogotovo ako se bude radilo o Type 2 tagu, poput: http://www.nfcworld.com/2012/10/31/320871/nxp-launches-new-generation-of-nfc-tags-with-built-in-security-features/ Neki tagovi koje je vrijeme pregazilo, tipa MIFARE Classic se daju kopirati i emulirati specijalnim uređajima npr. proxmark3... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom

privatnost, koja privatnost?

pred vladinim institucijama?

za US ni papa je nema,odavno..

kategorija neslužbeno u izumiranju,službeno odumrla davno već,ali samo za odlikaše!{#}

 

nego ja bih dobrovoljno sudjelovao u projektu tog tipa, gdje da se javim?

ono stisnem puc na zahodskoj školjci i odmah školjka zna da je veliki kreativac tu i otpušta maksimum vode,nekoliko puta...

,a prije toga važe(!) i slika(!) kreaciju i posta je na fejsbook i sve relevatne mreže!    {#}

Penis Bonus Pax In Domus
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 21:04 (s1hr).
15 godina
offline
Otključajte vrata potkožnim čipom

­

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
7 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
s1hr kaže...

privatnost, koja privatnost?

pred vladinim institucijama?

za US ni papa je nema,odavno..

kategorija neslužbeno u izumiranju,službeno odumrla davno već,ali samo za odlikaše!{#}

trenutno možemo pronaći bar malo privatnosti,ali ugrađivanje gps-a pod kožu.....

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
15 godina
offline
Re: Otključajte vrata potkožnim čipom
kivic15 kaže...
s1hr kaže...

privatnost, koja privatnost?

pred vladinim institucijama?

za US ni papa je nema,odavno..

kategorija neslužbeno u izumiranju,službeno odumrla davno već,ali samo za odlikaše!{#}

trenutno možemo pronaći bar malo privatnosti,ali ugrađivanje gps-a pod kožu.....

Eh, da je to samo GPS.

To je i GPS i GLONASS i Galileo sistem,

Plus još što čipovi polako otpuštaju neurotoksine u krvotok koji vas "tjeraju" da ponizno slušate sve naredbe koje primate kroz isti taj čip.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice