Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

poruka: 12
|
čitano: 9.717
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online".
10 godina
suspendiran
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Da jednostavno je osnivanje firme baš kao i obrta. Neupućeni (a njih će biti ogroman broj) misliti će da je to sve dječja igra.

 

Ljudi da li vi razumijete koliko obaveza imate jednom kad otvorite svoju firmu ili obrt? Da li razumijete da ste nužni svake godine predati poreznu prijavu (bez obzira nemali vi niti jedan račun) a kako to nije trivijalan posao za neupućene, trebate platiti računovođu koja će taj posao napraviti za vas. Također ako ostanete bez posla nužni ste sami sebi plaćati i plaću, i davanja državi i zdravstveno osiguranje itd. Ako te stvari ne učinite stiže visoka kazna koju nije moguće ne platiti (5000 kn minimalno ako se ne varam, a uglavnom su kazne i daleko veće).

 

Nadam se da će negdje biti riječi i o tome, a ne da je to sve kao otvoriš firmu i ti si se riješio svih briga što se tiče toga (dapače, otvorio si pandorinu kutiju).

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 8:03 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
24 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Na žalost, moram se složiti sa tobom :-/ Osim završnog računa (PD, RDG, Bilance...), tu je obrazac PDV, JOPPD,  moraš voditi knjigu ulaznih i izlaznih računa...  I treba odmah ukalkulirati da ti treba 5,000kn/mj za hladni pogon, samo da namiriš državu za doprinose iz i na OD. Još ako imaš poslovni prostor koji plaćaš, pa sve režije za isti... 

 

Kad sam 1994. otišao sa HRT-a u privatnike,  nisam ni sanjao što me čeka :-/ 

14 godina
neaktivan
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Ista je priča bila za HITRO.hr, sve na jendom mjestu, u jedan dan otvaranje Scooby D.o.o.-a. Je da, ručka! Sam sam se uvjerio kak je to super stvar. Glorificirani jednostavni elektronski obrazac koji bi prije nakucao u Wordu i odnesao javnom bilježniku i na trgovački sud. Jao si ga nama kada uvođenje OIB-a se naplatilo 100 milijuna kuna! HALOOOO! Sto milja za dve linije koda koje se izvrte na bazi! Daj me nemoj klat. Kolko bu ovo koštalo onda? Koliko je koštao famozni HITRO? Kako se samo ljudima plasiraju takve mrkve na štapu to je nevjerojatno. "Uveli smo stažiranje za 1600kn da smanjimo nezaposlenost." Ma bravo, ljudima je uvaljen kožni metak, to se vidilo iz avijona, a  drug Todorić i ini pljačkaši dobilo mlado roblje za kikiriki. 

 

Dosta za danas, idem pit kavu i pisat SQL upite. Oni mi barem vrate što ih tražim.

 

:)

 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Da jednostavno je osnivanje firme baš kao i obrta. Neupućeni (a njih će biti ogroman broj) misliti će da je to sve dječja igra.

 

Ljudi da li vi razumijete koliko obaveza imate jednom kad otvorite svoju firmu ili obrt? Da li razumijete da ste nužni svake godine predati poreznu prijavu (bez obzira nemali vi niti jedan račun) a kako to nije trivijalan posao za neupućene, trebate platiti računovođu koja će taj posao napraviti za vas. Također ako ostanete bez posla nužni ste sami sebi plaćati i plaću, i davanja državi i zdravstveno osiguranje itd. Ako te stvari ne učinite stiže visoka kazna koju nije moguće ne platiti (5000 kn minimalno ako se ne varam, a uglavnom su kazne i daleko veće).

 

Nadam se da će negdje biti riječi i o tome, a ne da je to sve kao otvoriš firmu i ti si se riješio svih briga što se tiče toga (dapače, otvorio si pandorinu kutiju).

 

..a zato se valjda otvara privredni subjekt tek nakon što imaš dobar plan, uslugu ili proizvod za plasirat, kakvo - takvo tržište i dosta ušteđevine za temeljni kapital i početak poslovanja i rezerve za sve to zatvorit ako biznis ne ide. Mogu ja kupit bubnjeve i gitaru, opet nemam bend ako ne znamo svirati i nemamo publiku.

 

Ali slažem se da ova maksimalna ubrzanja otvaranja firme neće ni za milimetar popravit situaciju u zemlji, bolje bi bilo ubrzati likvidaciju (nešto malo je poduzeto po tom pitanju) i smanjiti broj državnih obrazaca i nameta, te omogućavanje mirovanja.

9 godina
protjeran
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Ili jednostavno otvoriti tvrtku u inozemstvu i zaboravite ove gluposti. Hrvatska je tu samo da vas odere i da se politicki lopovi mogu namiriti.

 
9 0 hvala 4
16 godina
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Kako god bilo, treba sloziti Drustveni ugovor zbog cega se mora ici kod JB, a svi oni nude "kljuc u ruke". Tako svejedno hoce dokumentacija brzo doci na Trgovacki sud kada se rjesenja cekaju 10ak dana. I onda opet treba hodati po pecat, pa banka, pa porezna, pa hzmo, pa hzzo, pa porezna, ...

 

Neka se radje fokusiraju na ukidanje raznih parafiskalnih nameta. 

 

 

Zatvaranje firme je od 7k do 15k kn, pa tko god otvara firmu to ne radi adhoc uz jutarnju kavu. 

 

 

A i jdoo je takva pljacka i prevara naroda koju samo nasi politicari uspiju uvesti. Navuku u to duboko more propisa i nameta jadne ljude koji nisu bas sve promislili do kraja.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

I sta onda? Ako se firma bavi nekom strukom treba ti mjecesno 20 000 kn za 2 minimalca, kao sto je kolega napisao, fino otovrit firmu u nekoj civilizaciji.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Pravi pomak će se desiti tek kad se bude strogo kontroliralo i zabranilo da netko sa dugovanjima ili u srodstvu sa takvima, može otvoriti novu firmu.

Samo otvaranje, osobno ili online, tako nebitno ... smanjiti birokraciju, ispraviti sulude zakone, to bi već bilo nešto.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Ništa od toga,

 

Tko god je otvarao firmu zna kakve kalvarije je prošao. Badava sve to kao i hitro.hr kad moraš obić 10 šlatera na kojima rade neupućeni službenici i moraš vodit borbu s njima. Pola toga ne piše što bi još trebao od papirologije obavit. Taj prostor je ostavljen inspekciji za pisanje kazni.

 

Glupost čista.

14 godina
offline
Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Malo je off topic ali opet nije na odmet upoznati se s alernativom.

Ima li negdje uputa kako i gdje otvoriti firmu u inozemstvu?

Isplati li se otvoriti firmu vani ili plaćati sintetički porez na dodatne prihode?

Ako sam dobro shvatio prije su derali dodatne prihode s 50%, a sada je 25%.

U svakom slučaju firmu u HR više ne otvaram osim ako nije baš neophodno.

Kao što je netko već napisao bolje da su olakšali zatvaranje tvrtki. Ovo je skoro pa bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.4.2017 18:29 (CroDexter).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online
Mladen kaže...

Pravi pomak će se desiti tek kad se bude strogo kontroliralo i zabranilo da netko sa dugovanjima ili u srodstvu sa takvima, može otvoriti novu firmu.

 

Hoćeš reći ako je moj rođak dužan nešto ja ne smijem otvoriti firmu?? Zašto bih ja ispaštao zbog rođaka s kojim možda ni nemam ni ne želim nikakve veze?

 

Ono što je danas moguće a što treba možda zabraniti je to što čovjek otvori firmu, ona ode u stečaj, a onda otvori drugu na ime rođaka i tako sve dok ima rodbine..

No pravo je pitanje zapravo zašto firme propadaju? Ako firma i ode u stečaj taj čovjek mora živjeti od nečega, izbor mu je ili otvorit firmu na nekog drugog ili tražit posao (kojeg znamo da za većinu zanimanja nije lako naći pogotovo uz neku poštenu plaću).

Po meni veliki problem su ti nameti i obveza plaćanja svega i svačega i kad nema posla, jer sve je ok dok ga ima, a kad malo zaškripi samo gomilaš dugove (prema državi!) i nemaš druge opcije od stečaja.

 

Nebrojeno puta sam razmišljao o otvaranju firme u RH i uvijek odustanem, jednostavno mi se smuči to sve.

 

Kakva je to država za koju moraš toliko radit, koja ti uzima i kad nemaš, gdje radiš za opstanak a ne za život?

 

Kao što je kolega iznad napisao, i mene zanima otvaranje firme u inozemstvu, gdje je to najlakše, najbolje, ima li netko iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2017 11:02 (PaleRider).
16 godina
online
Re: Osnivanje d.o.o. i j.d.o.o. online

Da, nisam mislio baš na cijelu rodbinu :) nego više ovo što si i ti napisao, odnosno na zloupotrebu kad se imovina prebacuje na roditelje, žene, djecu samo radi izbjegavanja obaveza.

Ali da takav kriminalac (btw. jel neplaćanje na kraju postalo kazneno djelo ili ne ?) i dalje može otvoriti novu firmu, to mi nikako nije jasno.

 

Engleska je bila zanimljiva dok nisu odlučili izaći iz EU, ali čini mi se da je bilo koja članica EU bolja od ove .... (čevtrkom sam pristojan :)).

Ne sjećam se točno da li na ovom forumu, bila je i tema za Sloveniju, ne baš najpovoljnija opcija ali je blizu pa je to bila prednost.

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice