Osmojezgreni procesori su glupost?

poruka: 22
|
čitano: 5.475
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osmojezgreni procesori su glupost?".
11 godina
neaktivan
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

LOL. Baš sam se nasmijao na ovo. I onda shvatio da je taština dio na koji cilja marketing "osmaša". Šteta je kad softver ne gura hardver do samih granica.

 
11 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

Moram reći da se slažem. Rađe neka rade na quadovima, smanje potrošnju/zagrijavanje i povečaju peformanse ako mogu.

Galaxy SII I9100
 
23 1 hvala 0
16 godina
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?
Ma da, i 640 KB je dovoljno ;-)
 
6 20 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

A je mu usporedba. Čisto me zaboli koliko je jezgri. To ko oni papani koji se žale na brojeve verzije. Dok god donosi poboljšanje - samo daj.

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

- Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 4 jezgre, ali u budućnosti bi se to trebalo promjeniti, pogotovo tu mislim na igre.

 

- Čak i najpoznatija konzola na svijetu koja je u dolasku u sebi ima AMD procesor sa 8 jezgri i igre za nju bi trebale koristiti više jezgri, od toga bude profitirala grafika u igrama, tako da se konzole odmaknu još dalje od PCa u tome segmentu.

 

- Ne sviđa mi se usporedba ovoga lika u članku.{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2013 17:04 (Valentin17).
 
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
da samsung proizvodi sportske aute, imali bi vec 30-40 cilindara.
slicno su razmisljali i americki proizvodaci auta 60 - 70ih
15 godina
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
Valentin17 kaže...

- Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 4 jezgre, ali u budućnosti bi se to trebalo promjeniti, pogotovo tu mislim na igre.

 

- Čak i najpoznatija konzola na svijetu koja je u dolasku u sebi ima AMD procesor sa 8 jezgri i igre za nju bi trebale koristiti više jezgri, od toga bude profitirala grafika u igrama, tako da se konzole odmaknu još dalje od PCa u tome segmentu.

 

- Ne sviđa mi se usporedba ovoga lika u članka.{#}

Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 2 jezgre...  Inače tako nešto je qualcomm rekao i za četverojezgrene

16 godina
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

Sve ovisi koliko dretvi / procesa se izvršava parelelno.

Ako se radi o mobitelima, možda je i u pravu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
Ja sam do sada cuo samo za 4+4 ARMove i slazem se s izjavom. To su gluposti! Glupost jer sav software visi na Googleu i jedino sto proizvodjaci mogu je delati hardware ili katastrofalne vlastite apove. Jaci procovi im trebaju jer nisu u stanju napisat brze i optimizirane aplikacije, a sve je to posljedica danasnjeg programiranja koje se rasipa svim i svacim. Sorry ali suludo je kako se danas radi da se u piz... uredjaje stavlja vrlo jaki ARM sa hrpom memorije da bi mogao vrtiti Linux i megalomansku i do bola bugovitu Java aplikaciju.
S jedne strane vam peru mozak (i pljackaju vas) ustedom energije, a s druge rade ovako.
A usporedjivati video konzolu sa mobitelom je vise nego glupo. Konzola mora bit jaka jer joj je to namjena. Dal i kako mozes na mobitelu igrat, npr CoD? Vise od pola ekrana ti pokre prsti :)
Danas jednostavno nemate mobitel koji ne zahtjeva punjac svaki dan, a svako punjenje skracuje zivotni vijek akua.... konzumerizam! I onda citam izjave "svakim istekom ugovora uzmem si novi mob". Samo daj, zato smo tu di jesmo!
Kaj mislis zasto su akui zaostali, zasto nema elektricnih auti, zasto se sve vrti na nafti? Zato jer 5 od 10 najbogatijih firmi prodaju naftu, zato jer usprkos visokoj cijeni i snizenoj potrosnji zaradjuju vise nego prije... Zato danas imamo 25 stupnjeva na Sjevernom polu! Zato danas (zadnjih 20 godina) krepavamo na 40 stupnjeva!
Zato danas jedes GMO hranu neznajuci sto te sutra ceka.... Evo, zadnja vijest da su Ameri namjerno zarazili 100 milijona!! ljudi virusom raka u cijepivu....
11 godina
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
dejo6 kaže...
Valentin17 kaže...

- Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 4 jezgre, ali u budućnosti bi se to trebalo promjeniti, pogotovo tu mislim na igre.

 

- Čak i najpoznatija konzola na svijetu koja je u dolasku u sebi ima AMD procesor sa 8 jezgri i igre za nju bi trebale koristiti više jezgri, od toga bude profitirala grafika u igrama, tako da se konzole odmaknu još dalje od PCa u tome segmentu.

 

- Ne sviđa mi se usporedba ovoga lika u članka.{#}

Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 2 jezgre...  Inače tako nešto je qualcomm rekao i za četverojezgrene

 ...da su mogli za iste novce u konzole ubaciti četverojezgrene intele, vjerujem da bi radije njih izabrali i sva ta priča o budućnosti osmojezgrenih procova bi pala u vodu...kao što će pasti i priča o prednosti fx-a nad i5 jer je future proof imati osam jezgri

...bar još neko vrijeme, najmanje još nekoliko godina, jer kad prosječni koristnici i gameri zatrebaju osam jezgri intel će to i izbaciti, a i amd će daleko napredovati od sadašnjeg fx-a koji će, kad se to dogodi, biti zastarjela krama

12 godina
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

cek kak ste vi s mobitela uspjeli doc na raspravu amd vs intel?

 

dokazano je vec da igre poput bf koriste 6 jezgri/threadova bez frke..

 

tema su mobiteli, daj se uozbiljite..

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?
8 jezgri na kompu: Da, makar je visoka potrosnja dobiti cu future-proof aspekt jer ce uskoro sve raditi na 8 jezgri i necu morat nadogradjivat, a dotle cu kloknit neki 8 jezgreni amd tipa 8350 na 5ghz sa nekim dobrim coolerom i to je to. Ali za mobitele: Nema sanse. Jednostavno previsoka potrosnja. I ako bi se smanjila potrosnja, morale bi se smanjit performanse i opet smo na pocetku... Ali moje misljenje je da prerano za 8 jezgri na mobitelima. Mozda za 2-3 godine kada baterije i ekrani budu bolji, kao i zahtjevanje softvera za veci proc, ali za sada je to - glupost.
We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

Ja bih njega pitao.. što će Qualcomm napravit kontra Intelovih procesora u tabletima i laptopima?

Natjecat se performansama protiv quad core 14nm Airmonta sa Quad core Kraitom 500 na 20nm?
Sretno im bilo.
Ovako ispada da ustvari pljuje po big.LITTLE konceptu.
Inherentna prednost ARM arhitekture je što su ARM jezgre zasebno višestruko manje od x86 jezgri, pa to ostavlja logičnu mogućnost stavljanja više jezgri na istom prostoru.

Cijela bit big.LITTLE koncepta je napravljen sa ciljem ŠTEDNJE energije uz istodobno povećanje performasi - "octa core" A15+A7 je štedljiviji a opet potencijalno jači od quad core A15!

Kad koncept postane zreo i potpuno fleksibilan (minijaturne i super štedljive A53 jezgre kombinirane sa A57) ne vidim mu nikakvu manu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2013 11:53 (darko_sam).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
picajzla0707 kaže...
dejo6 kaže...
Valentin17 kaže...

- Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 4 jezgre, ali u budućnosti bi se to trebalo promjeniti, pogotovo tu mislim na igre.

 

- Čak i najpoznatija konzola na svijetu koja je u dolasku u sebi ima AMD procesor sa 8 jezgri i igre za nju bi trebale koristiti više jezgri, od toga bude profitirala grafika u igrama, tako da se konzole odmaknu još dalje od PCa u tome segmentu.

 

- Ne sviđa mi se usporedba ovoga lika u članka.{#}

Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 2 jezgre...  Inače tako nešto je qualcomm rekao i za četverojezgrene

 ...da su mogli za iste novce u konzole ubaciti četverojezgrene intele, vjerujem da bi radije njih izabrali i sva ta priča o budućnosti osmojezgrenih procova bi pala u vodu...kao što će pasti i priča o prednosti fx-a nad i5 jer je future proof imati osam jezgri

...bar još neko vrijeme, najmanje još nekoliko godina, jer kad prosječni koristnici i gameri zatrebaju osam jezgri intel će to i izbaciti, a i amd će daleko napredovati od sadašnjeg fx-a koji će, kad se to dogodi, biti zastarjela krama

 

Svenos kaže...
8 jezgri na kompu: Da, makar je visoka potrosnja dobiti cu future-proof aspekt jer ce uskoro sve raditi na 8 jezgri i necu morat nadogradjivat, a dotle cu kloknit neki 8 jezgreni amd tipa 8350 na 5ghz sa nekim dobrim coolerom i to je to. Ali za mobitele: Nema sanse. Jednostavno previsoka potrosnja. I ako bi se smanjila potrosnja, morale bi se smanjit performanse i opet smo na pocetku... Ali moje misljenje je da prerano za 8 jezgri na mobitelima. Mozda za 2-3 godine kada baterije i ekrani budu bolji, kao i zahtjevanje softvera za veci proc, ali za sada je to - glupost.

 

Here we start again...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
@FileFicho
Da ekrani budu bolji? Šta full hd nije dovoljan?
Galaxy SII I9100
11 godina
protjeran
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?

Dobro je rekao covjek, nemaju nista drugo nego nabacati 8 jezgri, a za par mjeseci ce poceti pricati o 16 pa 32 itd, totalna glupost.

www.mmo-balkan.com/forum
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
picajzla0707 kaže...
dejo6 kaže...
Valentin17 kaže...

- Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 4 jezgre, ali u budućnosti bi se to trebalo promjeniti, pogotovo tu mislim na igre.

 

- Čak i najpoznatija konzola na svijetu koja je u dolasku u sebi ima AMD procesor sa 8 jezgri i igre za nju bi trebale koristiti više jezgri, od toga bude profitirala grafika u igrama, tako da se konzole odmaknu još dalje od PCa u tome segmentu.

 

- Ne sviđa mi se usporedba ovoga lika u članka.{#}

Za današnje igre i aplikacije su dovoljne i 2 jezgre...  Inače tako nešto je qualcomm rekao i za četverojezgrene

 ...da su mogli za iste novce u konzole ubaciti četverojezgrene intele, vjerujem da bi radije njih izabrali i sva ta priča o budućnosti osmojezgrenih procova bi pala u vodu...kao što će pasti i priča o prednosti fx-a nad i5 jer je future proof imati osam jezgri

...bar još neko vrijeme, najmanje još nekoliko godina, jer kad prosječni koristnici i gameri zatrebaju osam jezgri intel će to i izbaciti, a i amd će daleko napredovati od sadašnjeg fx-a koji će, kad se to dogodi, biti zastarjela krama

Aha, i onda bi jos morali ubaciti posebnu graficku, jer se na igranje na Intelovim integrisanim ne moze ni pomisliti...

 

Sto se tice Qualcomma, ovo ne znaci da oni ne namjeravaju proizvoditi osmojezgrene procesore, nego da je to glupost raditi sada. Bolje im se za sad posvetiti vaznijim stvarima. A i rezultati dovoljno pokazuju. Njihov Snapdragon 800 pomete Samsungov osmojezgreni.

14 godina
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

Proizvođači procesora bi trebali razvijati kompajlere uporedi sa razvojem čipova. Taj segment je najviše zanemaren, a može donijeti najviše napretka. Uz dobar kompajler, i dobro napisanu aplikaciju (bez raznih wizarda) moguće je izvući maksimum iz svake jezgre. Današnji razvoj mi se uopće ne sviđa. Hardver je dovoljno jak da može obraditi svako go..no od koda, a "programeri" niču kao gljive poslije kiše.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
x86 ima puno jace instrukcije od ARMA ali nije samo tu problem. Najveci problem je u memoriji. Mobilni uredjaji imaju slican problem koji PC ima sa HDDom - preduge latencije. x86 taj problem donekle rjesava velikim, brzim i inteligentnim cachevima koji trose enormne kolicine struje i zauzimaju 60-70% diea. ARM koliko god da ima procesorski dio jak zapinjat ce na memoriji-cachu. Sto vrijedi 100 jezgri kada ih ne mozete nahranit, a kada tome dodate Java aplikacije koje se razbacuju memorijom...
Dual core nije 2x brzi od single, a potrosnja i memory bandwith jesu (ovo vrijedi za standardne OSove).
Postoje tam nekakvi Amdahlovi zakoni, a u praxi svi jako dobro vidimo kako funkcionira.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
Drazen kaže...
x86 ima puno jace instrukcije od ARMA ali nije samo tu problem. Najveci problem je u memoriji. Mobilni uredjaji imaju slican problem koji PC ima sa HDDom - preduge latencije. x86 taj problem donekle rjesava velikim, brzim i inteligentnim cachevima koji trose enormne kolicine struje i zauzimaju 60-70% diea. ARM koliko god da ima procesorski dio jak zapinjat ce na memoriji-cachu. Sto vrijedi 100 jezgri kada ih ne mozete nahranit, a kada tome dodate Java aplikacije koje se razbacuju memorijom...
Dual core nije 2x brzi od single, a potrosnja i memory bandwith jesu (ovo vrijedi za standardne OSove).
Postoje tam nekakvi Amdahlovi zakoni, a u praxi svi jako dobro vidimo kako funkcionira.

 

Bravo, točno je tako kako si napisao. Jedan od razloga zašto je intel sa 4 jezgre brži od AMD-a sa osam je upravo to "hranjenje". Na jedan core dolaze dva paralelna threada. Neki manje poznati procesori (ne Intel) imaju i do 8 threadova po jednom core-u, baš iz tog istog razloga....

15 godina
neaktivan
offline
Osmojezgreni procesori su glupost?

Ja se moram složiti s mišljenjem da je 8 jezgri previše, bar u ovo vrijeme. Verćina prosječnih korisnika uživa u tabletima sa dvije solidne jezgre i ne treba više. Ko toliko voli igrice, neka kupi pc ili konzolu...no, da se vratim jezgrama. To je samo napuhavanje reklamnog balona, kao i na svim ostalim tehnološkim proizvodima. Ljudi zaboravljaju da i dan danas ima malo aplikacija i sustava koji s rađeni za više od dvije jezgre, a da o optimizaciji ne pričamo. Prozvođači bi se više trebali fokusirati na optimizaciju sadašnje tehnologije, znači 4 jezgre za procesore, bolji softver i pogotovu ekrani i štednju energije (vijek trajanja baterija - zato sam zamijenio ušljivi Prestigio tablet za Samsungov, dobio sam dvostruko bolju bateriju ).

 

Vidi se na tržištu općenito trend firmi da nas vabe na kupnju putem takvih fora "više je bolje", ali čega je to više i bolje? Daj mi dvojezgreni proc, ok grafiku i vrhunski prikaz slike i trajanje baterije. U prijevodu (nažalost) to daje Apple, ali po paprenim cijenama. Ima ih još i drugih, da ne budem nepravedan. Neko bi rekao, volim Apple. No budimo iskreni, njihovi proizvodi su vrh vrha ponude i zato imaju tolike cijene. O softveru neću pričati, ja nisam nikada naišao unjih na aplikaciju koja mi je bila loša. Međutim, fali im onih dobrih free appova, bar u odnosu na Android, ali o tome može biti raspre i drugdje.

 

Dakle, može se fino i s manje a da bude efikasnije. Ne dajte se navlačiti na fore!

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Osmojezgreni procesori su glupost?
Upravo su mi jako porasli u ocima! Naravno da je bolje unaprijediti postojece quadove, pa i dual ce, jer ima jos mjesta za napredak jezgrenih performansi, i sigurno potrosnji moze goditi, sto se tice performansi u odnosu na quadove, sto se tice fluidnosti OSa to je vise na GPU, a i ne zaboravimo Mooreov zakon
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice