Osjetni pad isporuka računala

poruka: 14
|
čitano: 3.112
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osjetni pad isporuka računala".
11 godina
neaktivan
offline
Osjetni pad isporuka računala

Analiticari su pogledom u svoje kristalne kugle zakljucili da bi se prodalo 15.000.000.000 novih PC-a samo da su Windowsi bolji. Jesu li pri tome zaklali kozu? Ako nisu, ne vrijedi im predvidjanje.

 
8 3 hvala 0
15 godina
offline
Osjetni pad isporuka računala

kakave koze? ako nema djevica ili bar djevicinih suza, dzabe ima koza {#}

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
Cognitor kaže...

Analiticari su pogledom u svoje kristalne kugle zakljucili da bi se prodalo 15.000.000.000 novih PC-a samo da su Windowsi bolji. Jesu li pri tome zaklali kozu? Ako nisu, ne vrijedi im predvidjanje.

Sigurno je da nisu ni pomogli, uostalom oduvijek je bilo pravilo da tik pred izlazak novih prozora imas osjetan pad prodaje a onda s lansiranjem ogroman boost, a ovaj put je taj efekt itekako izostao. Al ovo uopce nije glavni problem Windowsa 8 jer ionako polako ali sigurno ulazimo u Post PC eru - bez obzira koliko god to dalje nekima bilo neshtvljivo. Problem No.1. za Win 8, te cijelu pratecu ergelu OEM proizvovdjaca je sto su zestoko podbacili ondje gdje se od njih najvise ocekivalo - prodaja tableta, ultraportabilnih laptopa te ostalih "gadjeta" temeljenih na Windowsima je i dalje nikakva, dok ostatak trzista i dalje ima bolestan rast.

 

 

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
16 godina
neaktivan
offline
Osjetni pad isporuka računala

"Glavni krivac su, naravno, Windowsi 8, barem u očima IDC-ovih analitičara, koji kupcima nisu dovoljno privlačni da bi zbog njih kupovali nova računala."

 

Znači, kupci uzimaju nove kante samo zato što je MS ispalio novi OS. Molim Vas, kakve gluposti. Ljudi kupuju komp zato jer im treba za posao školu ili zabavu, a ne zato što je MS izbacio novi OS. Večina ljudi koji ne prate novosti u IT industriji još niti nezna koji OS imaju doma na kompu. Koja je razlika između Viste i Sedmice i slično.

Svašta!

 
9 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
CTN962 kaže...

"Glavni krivac su, naravno, Windowsi 8, barem u očima IDC-ovih analitičara, koji kupcima nisu dovoljno privlačni da bi zbog njih kupovali nova računala."

 

Znači, kupci uzimaju nove kante samo zato što je MS ispalio novi OS. Molim Vas, kakve gluposti. Ljudi kupuju komp zato jer im treba za posao školu ili zabavu, a ne zato što je MS izbacio novi OS. Večina ljudi koji ne prate novosti u IT industriji još niti nezna koji OS imaju doma na kompu. Koja je razlika između Viste i Sedmice i slično.

Svašta!

 ides se pravit pametan a ispadnes glup.

- PRAVI VJERNIK NIJE ONAJ KOJI SLIJEPO VJERUJE, NEGO ONAJ KOJI UVIJEK SUMNJA.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 9:30 (R4sput1n).
12 godina
offline
Osjetni pad isporuka računala

Windowsi su jedan razlog, ali manji. Veci je razlog to sto su danasnja racunala sasvim dovoljno jaka. Tamo negdje u eri 486, MP3 nije mogao raditi, ako si htio slusat, trebao si nesto jace, ili novije. Onda su dosli DIVXi , pa opet pentiumi nisu bili dosta, i tako svaka generacija je smjenjivana rastom zahtjevnosti contenta, rezolucije itd. Od mojeg prvog x86 PCa koji je bio 386 sa 16 MB rama (prije toga Atari), uvijek je smjena generacije bila za 2 do 2.5 godine. 91,93,95,98,01,03,06 i zadnje 2008 kad sam nabavio danasnji komp, doduse s drugom grafickom, diskom i manje rama. Ali danas imam quad core s HTom, 24 GB rama i ne vidim da mi nakon sad vec skoro 4.5 godine treba ista novog barem sljedecih 4.5 godine. Ok, fali mi USB 3, to kupim kao PCI-E karticu i bok. 

 

Ista stvar je i s laptopom, imam MBP 13'' iz 2010, jos malo pa ce bit 3 godine, i ne treba mi vise, stavio sam 16 GB prejeftinog rama, SSD i to je to za opet sljedecih tri godine, ako pozivi.

 

U oba slucaja novo cu kupovat samo ako mi u sljedecih 3-4 godine nesto krepa.

 

A vecini je tako.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 10:39 (F10EXX).
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
F10EXX kaže...

386 sa 16 MB rama

 

16 MB uz 386? Nikad nisam čuo za ikoga tko je imao više od 4 MB na 386. Da nije možda proc bio na 16 MHz?

Je li chipset za 386 uopće podržavao više od 4 MB?

Kad su došli Win95, ljudi su mijenjali svoje 486 s 8 MB za  Pentiume sa 16 MB na kojima je to fino radilo.

13 godina
offline
Osjetni pad isporuka računala

tableti ...

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
koje gnjide. Kad je trebalo pumpat brojke onda su tablete stavljali pod racunala a kad im to ne odgovara onda ih stavljaju pod 'other'..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
boing24234 kaže...
F10EXX kaže...

386 sa 16 MB rama

 

16 MB uz 386? Nikad nisam čuo za ikoga tko je imao više od 4 MB na 386. Da nije možda proc bio na 16 MHz?

Je li chipset za 386 uopće podržavao više od 4 MB?

Kad su došli Win95, ljudi su mijenjali svoje 486 s 8 MB za  Pentiume sa 16 MB na kojima je to fino radilo.

Kako ne. Podrzava i 32 MB, za dalje ne znam. 

 

Znam za 486ice (ja osobno preskocio) koje su imale 128 MB.

 

Pentium 166 koji sam imao bio je sa 64 MB, a Pentium II je imao na pocetku 256, kasnije 384.

 

 

14 godina
offline
Osjetni pad isporuka računala

Po meni danas i prije 3 godine za isti novac dobiješ jednako jako računalo. Mene najviše to odbija za nadogradnju kompa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
F10EXX kaže...
boing24234 kaže...
16 MB uz 386? Nikad nisam čuo za ikoga tko je imao više od 4 MB na 386. Da nije možda proc bio na 16 MHz?

Je li chipset za 386 uopće podržavao više od 4 MB?

Kad su došli Win95, ljudi su mijenjali svoje 486 s 8 MB za  Pentiume sa 16 MB na kojima je to fino radilo.

Kako ne. Podrzava i 32 MB, za dalje ne znam. 

 

Znam za 486ice (ja osobno preskocio) koje su imale 128 MB.

 

Pentium 166 koji sam imao bio je sa 64 MB, a Pentium II je imao na pocetku 256, kasnije 384.

 

 

Zanimljivo, nisam znao da je toliko RAM-a bilo podržano. Čak ni lista Intelovih chipseta ne navodi ništa posebno za 386.

Čovjek uči dok je živ.

 

13 godina
offline
Re: Osjetni pad isporuka računala
Iskreno da sad uzimam novo racunalo gledao bih da je sa linuxom ili freedos.
11 godina
offline
Osjetni pad isporuka računala

Vi govorite u stilu.Necu kupiti novi komp zato sto je izasao WIN8.

Ispada da zelite reci posto je sada izasao WIN8,vise nista ne sljaka na 7ici?

Ma vrtit cu XP jos 3 godine i sve super.Boli me ona stvar za 8icu.Pad racunala

je dosao radi konzola,koje su pocele kupiti bolje igre,koje ce biti exluzive samo za njih.

XBOX i PS3.Sta danas dobivamo na kompu?RE6 koji ne valja pisljivog dinara.Dark Souls?

Za igru koju smo morali moliti da je izdaju za PC i izdali je samo reda radi sa nikakvim optimizirajucim

kontrolama.MMORPG-a na bacanje FPS-a koji se samo baziraju na MP-u i nicemu vise.Dok konzole

beru sve najbolje.Killzone1 & 2,Resistance 1,2&3,Uncharted,Last of us itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice