Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

poruka: 70
|
čitano: 27.033
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opera omogućava besplatni neograničeni VPN".
12 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

opera sve bolja i bolja. crome sam odavno sutno i preporodio se.

xfact
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Evo, ukljucio vpn, testirao brzinu i malo po youtubeu gledam i mogu reci da sam super zadovoljan brzinom

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Moj PC  
6 0 hvala 2
9 godina
protjeran
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Odlicno, sad mogu na tone fake bug profila da kreiram.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Moze li mi netko reci kakva je Opera na Androidu?

 

Jako puno mi znaci sync passworda s PC na Android itd. pa me zanima da napustim Chrome jer uzasno trosi batku.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...

Moze li mi netko reci kakva je Opera na Androidu?

 

Jako puno mi znaci sync passworda s PC na Android itd. pa me zanima da napustim Chrome jer uzasno trosi batku.

 Meni je Opera (Mobile) na Androidu savršena.

Ima najbolji prikaz teksta, imaju Turbo opciju za uštedu podataka kroz komprimiranje sadržaja na njihovom serveru (radi odlično), jako je responzivna, bateriju svi browseri cuclaju opako, Opera također, ali ne znam koliko u odnosu na druge browsere.

Uglavnom, moja preporuka 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Meni se čini da Opera za Android troši manje baterije od Chromea. Koristim je na mobitelu i primjeti se razlika u trajanju baterije.

15 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Meni nije jasno kako im se to isplati? Tko placa sav taj bandwith i infrastrukturu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Renesis kaže...

Meni nije jasno kako im se to isplati? Tko placa sav taj bandwith i infrastrukturu.

Pa privlače puno više korisnika ovako, a Data Centri su za velike korporacije čista sića u današnje doba.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
=xfact= kaže...

opera sve bolja i bolja. crome sam odavno sutno i preporodio se.

 

evo i ja prije tjedan dana prešao na operu na kućnom piceku. u firmi sam ju već duže koristio kao 2. (ili 3. ) browser.

 

 

Mitch kaže...

Moze li mi netko reci kakva je Opera na Androidu?

 

Jako puno mi znaci sync passworda s PC na Android itd. pa me zanima da napustim Chrome jer uzasno trosi batku.

 

ima opciju synca sa pc-a na mobilni browser. 

http://www.opera.com/computer/features/sync

 

fer-de-lance kaže...

Uglavnom, moja preporuka 

 

i moja  isto koristim i na mobu i na piceku sad..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 19:17 (nine).
8 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Opera VPN nema webrtc-ip bug, nije loše za free.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

logiraju IP-jeve

https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/

upišite u search box "opera"

https://www.surfeasy.com/privacy_policy/

mutne vode sve u svemu

 

 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Nadam se da nejdu kroz servere kineskih vlasti.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Antropofob kaže...

logiraju IP-jeve

https://thatoneprivacysite.net/vpn-comparison-chart/

upišite u search box "opera"

https://www.surfeasy.com/privacy_policy/

mutne vode sve u svemu

Jel ti čitaš što piše prije nego što objaviš link?

 

"The SurfEasy network is a No Log network. SurfEasy does not store users originating IP address when connected to our service and therefore cannot identify users when provided IP addresses of our servers. Additionally, SurfEasy cannot disclose information about the applications, services or websites our users consume while connected to our services; as SurfEasy does not store this information."

 

Ako se i prikuplja nešto, onda se to prikuplja nešto tipa koliko si prometa potrošio ili podaci s Google Analyticsa (kojeg ima većina stranica na internetu). Dakle, ne skuplja se ništa od osobnih podataka kao ni IP adresa. Osim toga, promet je enkriptiran tako da nitko ne može vidjeti koje stranice posjećuješ i što radiš na njima. Ne vidim u čemu je problem.

Tom69 kaže...

Nadam se da nejdu kroz servere kineskih vlasti.

Kinezi su kupili samo neke dijelove Opere, ne i SurfEasy VPN. Iz Opere su rekli kako i dalje ostaju norveška kompanija, kako će Operu i dalje razvijati isti tim te kako će se i dalje poštovati privatnost korisnika (nema špijuniranja) jer rade po strogim norveškim i EU zakonima.

 

"When asked for comment, an Opera spokesman specified that the VPN is a no-log service, which means that no user data is collected. “The service is provided by SurfEasy Inc. which is a Canadian company that has not been acquired by the Chinese conglomerate,” he added in an email. “SurfEasy acts under strict Canadian privacy laws.” 

“While Opera has been purchased by a Chinese company, the browser will continue to be owned by a Norwegian company, which acts under Norwegian and European privacy law.,” the spokesman added. “This means very strict regulations regarding use of private data.”

 

http://www.pcworld.com/article/3120493/browsers/hands-on-operas-free-unlimited-browser-vpn-is-ready-for-secure-surfing.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 20:46 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Super stvar,nadam se da će privući nove korisnike i one stare :D,još samo da Kaspersky extenzija bude kompatibilna sa Operom

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 21:05 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Koji je to tip VPN-a? Nesto kao stunnel? Host to Host?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Operu koristim već dugi niz godina i na desktopu i na androidu i pokazala se izvrsnom u svakom pogledu. Jedino što sam isključio password manager i password sync radi nedavnog slucaja krađe. Sada koristim keepass neovisno o browseru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

operu koristim 5 godina i super je,isprobat ce se njihov vpn kad zatreba

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

dosad sam bia na firefoxu, pa evo isproba san i operu.. jel zna neko neku dobru ekstenziju za e mail notifikacije, imam dva hotmail računa? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Radi li se zbilja o "no log policy"? 

 

S NordVPN-om se moze raditi sto se god pozeli (sve najnovije, najpopularnije itd)i to u Njemackoj gdje su kazne i preko 1000 eura za piratizirane filmove, pjesme itd. Jedina mana sto se placa....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 17:22 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

.. moram potvrditi gornje navode, s ukljucenim vpn - sve leti .. malo sam se namucio s pronalaskom upotrebljivog add-on za import bookmarks, inace sve 5 .. doduse malo mi fali menu bar kojeg vise nema na novoj verziji

 

 

pozz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
lovac82 kaže...

Radi li se zbilja o "no log policy"? 

 

S NordVPN-om se moze raditi sto se god pozeli (sve najnovije, najpopularnije itd)i to u Njemackoj gdje su kazne i preko 1000 eura za piratizirane filmove, pjesme itd. Jedina mana sto se placa....

Da, stvarno je no log policy. Bar tako kažu iz Opere i na stranici SurfEasyja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Import zaporki iz Chrome ne radi. Da li je nekome uspjelo?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Mislim da importanje nije moguće, ali možeš koristiti nešto tipa LastPass i sl.

13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Lisica kaže...
Import zaporki iz Chrome ne radi. Da li je nekome uspjelo?

 

meni sve sa chrome-a migriralo bez problema.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

Možeš li nam objasniti kako ti je to uspijelo?

13 godina
offline
Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

pa nije da sam neku tešku filozofiju izveo..

menu -> more tools -> import bookmarks and settings -> pokačiš sve kaj trebaš i to je to  radio sam to možda prije ni dva tjedna, i svi passwordi/bookmarksi/autocomplete itd. su tu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN

A to, to nisam ni skužio. 

14 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali ako hoćete dobar i siguran VPN, bez "mutnih voda", proučite koji VPN vam najviše odgovara, platite tih par dolara i mirni ste bar s te strane.
Skinete npr. Open VPN, upišite podatke koje dobijete za VPN i mirni ste sa apsolutno svime + mirni ste i sa smartphone-om (ako imate volje stalno upisivati PIN za lock screen (oni koji koriste VPN na mobu znaju o čemu je riječ).
Osobno sam dugo vremena koristio Tor, ali hvala lijepo.
Danas je privatnost na netu postala privilegija ljudi koji imaju volje odvojiti malo više vremena na čitanje i podešavanje browsera, OS-a, maila....mijenjanje starih, loših navika.
Previše puta smo bili svjedoci kako takvi besplatni servisi na kraju prodaju podatke nekim x osobama/firmama (krenite od Google-a, do FB pa sve do aplikacija tipa Adblock i sl.).
Privatnost online je uistinu kompleksna i jako opširna tema pa kao takva treba svoju posebnu temu na forumu.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Mitch kaže...

Moze li mi netko reci kakva je Opera na Androidu?

 

Jako puno mi znaci sync passworda s PC na Android itd. pa me zanima da napustim Chrome jer uzasno trosi batku.

 Kako si ti ovo rijesio jer i mene nervira. Na kompu koristim lastpass....

 

15 godina
offline
Re: Opera omogućava besplatni neograničeni VPN
Torent kaže...
Mitch kaže...

Moze li mi netko reci kakva je Opera na Androidu?

 

Jako puno mi znaci sync passworda s PC na Android itd. pa me zanima da napustim Chrome jer uzasno trosi batku.

 Kako si ti ovo rijesio jer i mene nervira. Na kompu koristim lastpass....

 

Nikako, izgleda da Opera na Androidu ne može sinkronizirat passworde, ali prebacio sam se na nju svejedno...zasad mi nisu zatrebali. Isto koristim Lastpass na desktopu, mijesano zapravo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice