Opera Mini 6 za iOS

poruka: 31
|
čitano: 5.962
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opera Mini 6 za iOS".
14 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

supač! Da imam iPhone ili iPad sigurno bi je koristio.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
A šta mi donosi u odnosu na Safari? Ima netko da je koristio?
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS

Instalirao sam je sinoć na iPad, radi jako dobro, nije bilo rušenja u sat vremena korištenja. Kad smo kod razlike vs Safari, meni se Opera čini jednostavnija za korištenje, s onim svojim prozorčićima za najposjećenije stanice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 10:37 (Malto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Al šta donosi u odnosu na Safari?
Odnosno, zašto bi ju koristio umjesto defaultnog Safarija?
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS

Ma evo sam gori nadopunio. Opera je dobra jer je jednostavna a i brza.

13 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

Jučer sam je instalirao na iPad 2 i mogu reći da radi dosta brže nego safari .

Ona stara verzija je bila katastrofa sve je štekalo nije podržavala multitouch a  ova nova verzija sve radi glatko .

Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Danny_HR kaže...
Al šta donosi u odnosu na Safari?
Odnosno, zašto bi ju koristio umjesto defaultnog Safarija?

 

mislim da se svodi na osobni izbor. Nema ti druge nego isprobati pa odlučiti vrijedi li sa Safarija preći na Operu.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
13 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

ja sam je jucer instalirao na 3g i mogu reci da mi nista nevalja,nezeli mi neke stranice otvoriti do kraja nego samo na pol ekrana,spora je i tako dalje....

a prije sam imao isto operu samo stariju verziju i islo mi je sve perfektno i brzo i jednostavno

vjerovatno je to zato jer imam 3G koji je vec dosta stariji

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

iCab je daleko bolji od Opere, osim ako nekom nije potrebna kompresija podataka. 

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS
Napredak je vise nego uocljiv. Nema više one niske iritantne rezolucije, zumira se kao i u Safariju, sucelje sad nudi nešto više prostora za sadržaj (kompaktnije je), pokretanje više ne traje par sekundi vec je trenutni kao i kod Safarija. Surfanje je nešto brže. U svakom slucaju postoji mogucnost da ce mi zamjeniti Safari. Jedina mana koju sam uocio je da Safari ljepse i bolje prikazuje stranice ovog foruma. Ako to bude smetalo Opera ce mi postat ako ništa drugo alternativni mobilni browser za podrucja gdje mi nestane 3G signala i ako sam pri kraju s prometom krajem mjeseca (sažima podatke i smanjuje internet promet). U svakom slucaju dugo cekana i kvalitetna nadogradnja :) PS: da se pohvalim da je bila moja vijest :P
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS

Opera mini 6 i mobile 11 su izašli na svijetlo dana prije više od dva mjeseca i tek sad ju podržava iOS, pa je naravno vijest.

 

http://www.bug.hr/forum/post/internet/opera-mini-6-opera-mobile-11/1793727.aspx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS
Slažem se sa alen-c! Doista, Opera tek sad izgleda onako kako je trebapa izgledati još otkad. Netko je gore pitao koja je razlika između Opere i Safarija - po mome mišljenju, Opera sada radi barem jednako brzo kao Safari, osim što ima dodatnu mogućnost kompresije stranica, što je odlično za štednju prometa i za područja gdje nema 3G-a (Safari na Edgeu radi katastrofalno sporo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Danny_HR kaže...
Al šta donosi u odnosu na Safari?
Odnosno, zašto bi ju koristio umjesto defaultnog Safarija?

 

Zbog nekoliko stvari

 

1. Kešira prethodno posjećene stranice, pa ih naknadno instantno otvara, te tako ne troši podatkovni promet. Safari uvijek, bez iznimke, otvara stranicu "od početka".

2. Kompresira podatke, pa troši dvostruko manje podatkovnog prometa od Safaria.

3. Snimanje sadržaja stranica za kasnije offline pregledavanje.

4. Speed Dial je jako koristan ako imaš set često posjećivanih stranica, tj. pregledniji je od bookmark liste.

5. Pretraživač sadržaja stranica.

6. Mogućnost izbora u opcijama da tretira stranice kao mobilni ili full view preglednik, dok je Safari poprilično svojeglav.

14 godina
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Na ios 3.1.3 iphonu 3g radi savrseno brza je osjetno od safarija i jos nisam vidio bug da kad klikem na nesto refresha stranicu kao sto se do sada desavalo! Uglavnom zamjenit ce mu safari u potpunosti!
Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

Meni se ne želi logirat na m.bug zna netko zašto?

Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS

Upravo ju isprobavam i tako... li-la... Brzina je ok, skrolanje/zoomiranje radi kako spada. Tabovi su mi nekako elegantnije izvedeni nego u safariu. Ali mi se ne sviđa što bug forum fušari totalno, sve nekako čudno izgleda i nije ugodno tako surfati. A s obzirom da na mobu sigurno 70% svog surfanja je najviše na ovom forumu onda želim da stranica se učitava kako spada. Također je zoom premalen, to jest kada se skroz odzumira dosta se manje sadržaja vidi nego na safari-u, evo par slika da vidite razlike.

 

Čak mislim da i android verzija je isto imala problema sa bugovim forumom i zato ju nikada nisam ni imao u mobu dulje od 15 minuta. I zanimljivo da je to samo sa operom, i na iOS-u sam isprobao nekoliko browsera i isto tako i na androidu i nijedan nije imao problema...

opera opera
safari safari
opera opera
safari safari
Stoja
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 11:46 (Stoja).
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS
Napoko su izdali za Ios novu operu!Ova stara je smeće bila,idem ju sad sprobat ako je tako dobra kao na androidu onda mi bude defaultni browser.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Stoja kaže...
...

Thx, niš od Opere za mene. ;-)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
13 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS
Odlicna je nova Opera.
I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Probao, ok je.. Malo bolja od safarija na iOS 4.1! Nakon par zakrpi bit ce odlična!
16 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

jel istina da opera troši manje prometa od safarija...

antonio
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Da .
Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
antonio17 kaže...

jel istina da opera troši manje prometa od safarija...

Opera sažme stranice pa ih takve isporucuje i još par trikova koristi (gore ti je netko naveo),

tako da stvarno manje troši promet

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS

Hmmm... zumiranje su savladali, još da nauče da kod izmjene iz 'portrait' u 'landscape' (i obrnuto) treba promijeniti postotak povećanja tako da se uvijek vidi isti dio slike, i bit će nešto od njih.

 

Ali, sudeći po dosadašnjem iskustvu, trebat će im barem 2 verzija i godina dana čekanja da to usvoje.

 

Šteta da Safari koristi keš samo za jaaaako jako male stranice (praktično neupotrebljivo za pregledavanja današnjih web stranica nakrcanih svim i svačim).

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 15:55 (maxym).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
Safari je ipak zakon na ios -u .
Sve o iphone jailbreaku na http://iphone-jailbrek.webs.com/
14 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS
Opera 5 je bila smeće, 6 je sad nesto bolja, ali Safari je jos uvijek bolji. No jos uvijek mi je najbolji Atomic browser (iz kojeg ovo pisem), sve radi savrseno, brz je, ima tabove kao na desktopu i, najvaznije, geste i fullscreen(za koji postoji opcija da se aktivira cim se stranica ucita, bez toga mi je vise nemoguce surfati)
Volim jabuke :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS

Safari mi je prvi izbor, a Operu koristim kada nemam 3G ili Wifi.U postavkama odaberem low image quality i surfam kao na 3G-u.

I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Opera Mini 6 za iOS
Nije losa. Koristim iCab koji je stvarno odlican (ima tabove kako spada, moze se podesiti da se svaki link otvara u drugom tabu i sl., ali postovi ne rade na bug forumu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Opera Mini 6 za iOS
Od Opere 5 je bolja, podrzava retinu, ali slova u portret modu su mi presitna. Za surfanje kad nema 3G-a ili kad si pri kraju sa prometom je odlicna. I ne pokrene se odmah, treba nekih 3 sec.
Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Opera Mini 6 za iOS
power_user kaže...
Opera 5 je bila smeće, 6 je sad nesto bolja, ali Safari je jos uvijek bolji. No jos uvijek mi je najbolji Atomic browser (iz kojeg ovo pisem), sve radi savrseno, brz je, ima tabove kao na desktopu i, najvaznije, geste i fullscreen(za koji postoji opcija da se aktivira cim se stranica ucita, bez toga mi je vise nemoguce surfati)

  Hvala za Atomic! Nisam do sad koristio, danas ga instalirao i fakat je odlican.

 

Evo nakon par dana korištenja imam malo realniju sliku. Također sam više ocekivao.

Ali pomak je velik, ali opet ne dovoljan da zamjeni Safari. Npr. kad se zumira velicina teksta zna biti prevelika

ili premala, sa Safarijem to nije slucaj. Trenutno koristim free verziju Atomic browsera i mogu reci da mu ništa ne fali

gotovo ništa. Ima odlicno sređene tabove i full screen mod.

 

Za iCab nažalost nemam važecu karticu da bi ga kupio i isprobao.

Šteta što nema neka free verzija sa oglasima kao kod Atomica.

Inace Opera i dalje ostaje za slucajeve kad mi nije dostupan 3G ili je promet pri kraju.

 

Ne kužim zašto je toliki problem u Safari ugraditi full screen, kompresiju podataka ili mogucnost iskljucenja slika.

Nadam se da se iOS 5 riješiti mnogo stvari... Nikako da izađe...

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice