"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

poruka: 29
|
čitano: 9.683
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."".
15 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

nije teško biti entuzijast ali se slabo plaća. mene su tako natjerali na prekvalifikaciju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

 

Još jedan nadahnut uradak iz pera vrsnog autora Drage Galića.

 
6 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Ljudi seru... i seru i dalje. Kao što netko jednom reče - nije nama problem nahraniti siromašne nego bogate. I uglavnom ti koji seru nisu od onih koji pomažu drugima.

Primjer iz vlastitog iskustva...

Kod mene u mjestu živi jedan stariji čiča. Vrlo pristojan, radišan ali totalno siromašan. Ispostavilo se prije koji dan da on i njegova baka kod kuće nemaju nikakvo grijanje. Znači - NIKAKVO. Temperature su se spuštale do -20 prije koji dan.

Moja žena (koja i inače aktivno sudjeluje u pomaganju potrebitima uz troje male djece) objavi na fejsu taj podatak i traži pomoć od sumještana - nek svatko da barem koju kunu.

Neš ti dobrih ljudi, status lajkalo njih sedamdeset u roku sat vremena (do danas valjda 200). Skupili smo dosta novca da djedici kupimo gotovo novu peć i par metara drva. Ali... Ukupno je prilog dalo njih 15-ak. Mahom ljudi slabijeg imovinskog stanja. Djeda se rasplakao ko malo djete kad smo mu jučer kamionom dovezli peć (dio drva je dobio prijepodne, ostatak će valjda sutra).

 

Sve u svemu - prestanite srati kojegdje ako niste sami pomaknuli guzicu ni za milimetar. Sigurno nitko nije ostao zakinut jer je NASA poslala neku sondu negdje ili je neka druga svemirska agencija nešto napravila.

Freak Show Inc.
 
79 0 hvala 17
15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

@Friday kako je rekao Tolstoj: Što su siromašniji, to više daju.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
fredii kaže...

@Friday kako je rekao Tolstoj: Što su siromašniji, to više daju.

 

Ma znam, sve mi je jasno. Da stvar bude gora, peć smo kupili od jednog sumještanina. Gastarbajter u svojim poodmaklim godinama (60+). Nije htio spustiti cijenu ni za kunu. Ima dvije kuće od kojih jednu prodaje za 200.000 €. Moja žena kukala i svašta (i rekla mu zašto nam peć treba). Nema šanse...

 

I onda netko maestralno zaključi da ljudi kopaju po kontejnerima jer smo lansirali neku raketu...

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Friday kaže...

I onda netko maestralno zaključi da ljudi kopaju po kontejnerima jer smo lansirali neku raketu...

 Pa nije taj novac misteriozno nestao nego se slio u plaće tisuća ljudi.

15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Friday kaže...
fredii kaže...

@Friday kako je rekao Tolstoj: Što su siromašniji, to više daju.

 

Ma znam, sve mi je jasno. Da stvar bude gora, peć smo kupili od jednog sumještanina. Gastarbajter u svojim poodmaklim godinama (60+). Nije htio spustiti cijenu ni za kunu. Ima dvije kuće od kojih jednu prodaje za 200.000 €. Moja žena kukala i svašta (i rekla mu zašto nam peć treba). Nema šanse...

 

I onda netko maestralno zaključi da ljudi kopaju po kontejnerima jer smo lansirali neku raketu...

 

Ma koga j**e, nemora, ali neka očekuje istom mjerom. 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
neaktivan
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Siguran sam da ovakvi "zabrinuti" za gladne u Africi u životu nisu kupili UNESCO-vu čestitku ili uplatili i jednu kunu za "gladne u Africi"

 

Došao sam samo kako bih rekao da smatram da je autor mislio na UNICEF-ovu umjesto UNESCO-ve čestitke :)

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Negdje sam davno pročitao da 1$ uložen u NASA-ina istraživanja isplatio se u 5 ili 6 $ kasnije. Ovo košta puno love, istina, ali također i donese puno noviteta od kojih mnogi nađu široku primjenu. Jedino od ovoga je isplativiji rat. Fredii uoži 1$, a zaradi 10$.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Očito se čovjek ne bi trebao niti usuditi sanjati o nečemu prije nego nahrani svu gladnu djecu svijeta. Svašta.

 

Gladi i neimaštine je otkako svijet postoji. Da smo razmišljali na taj način nikada ne bi napredovali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 13:32 (TracerCPP).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
TracerCPP kaže...

Očito se čovjek ne bi trebao niti usuditi sanjati o nečemu prije nego nahrani svu gladnu djecu svijeta. Svašta.

 

Gladi i neimaštine je otakako svijet postoji. Da smo razmišljali na taj način nikada ne bi napredovali.

  Evo ti jedan citat iz jednog poznatog filma (relativno): Danilov: I've been such a fool, Vassili. Man will always be a man. There is no new man. We tried so hard to create a society that was equal, where there'd be nothing to envy your neighbour. But there's always something to envy. A smile, a friendship, something you don't have and want to appropriate. In this world, even a Soviet one, there will always be rich and poor. Rich in gifts, poor in gifts. Rich in love, poor in love.

 

Nikada, ali ama baš nikada se ljudi neće promjeniti. Niti jedan sustav to neće riješiti, baš zato jer su ljudi, jednostavno ljudi. Ali i sve ostale životinjske vrste istu muku muče.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
TracerCPP kaže...

 

Gladi i neimaštine je otkako svijet postoji. Da smo razmišljali na taj način nikada ne bi napredovali.

 

Treba razborito o tome razmišljati. Recimo, kod nas u Osijeku - neimaština za poludit ali eto lokalna vlast je odlučila napraviti dodatne dvije trake na obilaznici. Pitaj svevišnjeg koliko je love završilo po kojekakvim džepovima. Ali šta ćeš, pa ne možemo mi bez 4 trake. Ako imaju u Zagrebu, pa treba i nama!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

 

Odličan tekst! Kad me idući put dohvati jedan od tih zabrinutih za gladne (vjerojatno neću morati dugo čekati), ja ću njega UNICEF-ovim razglednicama. Možda ga/ju i natjeram da koju kupi. :)

 

Ako jednog dana uspijemo nahraniti sve gladne, rakete i svemirska istraživanja će za to biti zaslužnija od tih "zabrinutih".

 

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Odlican clanak, dosta vise dezurnih "svetaca" i "pomagača siromašnima u Africi"...
Bas kao sto je receno, tocno su takvi...

Sjede, zavaljeni u stolicu ispodprosjecnosti svoga zivota i "brinu o Africi"...

Odlicno Drago, podržavam u potpunosti.

P.S. Ovaj dio sa znanstvenim člancima na Bug.hr mi se posebno dopada. Cim vise znanstvenih clanaka tim bolje, od njih svi mozemo samo profitirati. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 14:02 (Gh0sT).
 
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
fredii kaže...

Evo ti jedan citat iz jednog poznatog filma (relativno): Danilov: I've been such a fool, Vassili. Man will always be a man. There is no new man. We tried so hard to create a society that was equal, where there'd be nothing to envy your neighbour. But there's always something to envy. A smile, a friendship, something you don't have and want to appropriate. In this world, even a Soviet one, there will always be rich and poor. Rich in gifts, poor in gifts. Rich in love, poor in love.

 

Nikada, ali ama baš nikada se ljudi neće promjeniti. Niti jedan sustav to neće riješiti, baš zato jer su ljudi, jednostavno ljudi. Ali i sve ostale životinjske vrste istu muku muče.

Neprijatelj pred vratima, jedan mi od najdrazih filmova. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
kenan.M kaže...

Afrika je dobrim dijelom ekonomska crna rupa, mislim da je bolje da doniramo novac za NASA-u nego za Afriku.Prosječna žena u subsaharskom području afrike rodi 5 djece za vrijeme njenog života, u nekim zemljama je taj broj čak i oko 7. Mislim da se ovaj podatak odnosi na Nigeriju. Znači nemaju osnovne uslove za život (hrana, odjeća i sklonište) a rode oko 5tero djece te onda ja trebam da šaljem njima pomoć. Zemlja je ionako prenaseljena te je ovaj tempo eksponencijalnog porasta stanovništva neodrživ.

 Zar tako nije bilo i kod nas prije nepunih 50 godina?

E da, neće ti biti ništa ako uplatiš 30kn UNICEF-u za afriku.

Battlelog: MUDO_HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 14:22 (amater_2).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Da bi netko mogao imati više netko mora imati manje. Pošto 1% ljudi ima oko 50% bogatstva jedni mogu priuštiti i let na mars ako požele dok drugi mogu samo gladovati. Sistem je takav da se nikoga ne prisiljava brinuti o siromašnima i mnogima je zabavnije ulagat u skupe projekte nego davati siromašnima.

 

Ako gledamo državu mogla je s tim novcem napraviti razne stvari. Evo nekoliko primjera: financirati nasu pa istraživati tehnologiju, podjeliti obroke gladnima, ili kupiti stanove onima koji su na ulici.

 

U prvoj opciji će zaraditi znanstvenici i velike firme s kojima će surađivat, ali će im ostat tehnologija,

U drugoj opciji će gladni pojest svoje obroke u dan dva pet pa opet gladovat.

U trečoj opciji ljudi neće imat za režije ni hranu pa će im biti opet isto.

 

Poanta je da kapitalizam nije zamišljen kao društvo koje će se brinut o jednakosti ili siromašnima, nego sustav u kojem će se novac sliijevati prema jednoj osobi koja će imati sve više i više.

I da li je onda bitno što se novac uložio u putovanje na mars umjesto da se dalo siromašnima? Naravno da nije. Jer će radnih mjesta za ljude biti sve manje, a siromašnih sve više. I onda ili ćemo mjenjat sistem u nešto drugo da svi dobiju svoj dio ili će 1% ljudi imat 99% novca, a pola ljudi će umirati od gladi.

 
2 3 hvala 0
15 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

možemo ubaciti i GMO, jer jedno od objašnjenja (srcedrapajuće) je da bi GMO trebao biti rješenje za gladne (uvjek afrikance). Naravno, ja sam glup ili ćorav, jer to ne vidim tako, tj ja samo vidim da korporacije zarađuju prodajom (tržište, novac, to isključuje siromašne ili gladne.. jer tko je bogat i gladan), nije njihov job soc.politika tamo neke daleke 'afrike'. Bitno je smao da je GMO zbog njih...

Istraživanja, potrebna su. Novac koji se ulupa jednako je koristan kao uložen u bilo što drugo, sir, vino, playstation, ciglu, kišobran.. a to na kraju opet dobija radnik. Pitanje je samo tko dobije i koliku plaću, PDV .. i tako te sitnice. Naravno, to ne dobiju gladni, jer su ogl nezaposleni, ali to je njihov problem i njihovih političara-vođa, koji su sretniji kad dobiju kofer zelenih novčanica i kamion brašna, nego da naprave industriju i vode državu...

 

Dali znanost to rješava? Ne, to trebaju rješavati ljudi... glad u africi mogu rješiti gladni afrikanci, ne NASA i GMO.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
5 2 hvala 0
11 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Po naslovu sam si vec rekao, ne i on je poludio... boze, spasi nas od zelenih itd itd....

ali procitao sam tekst i svaka ti cast...

 

Meni takodjer smetaju ljudi koji kritiziraju investicije a kao razlog navode situacije i dogadjaje koji sa time veze nemaju!

 
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Napomena diskutantima - tema nije Afrika, premda se spominje u naslovu.

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Drago kaže...

Napomena diskutantima - tema nije Afrika, premda se spominje u naslovu.

 

Ovo moram arhivirati

 

Sorry na OT...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Drago, svak čast na znanstvenim temama. OK je ako ih netko ne razumije (čak i kada je to većina) ali kad i kako će ih razumijeti ako se o tim temama ne piše.

 

U tinejdžerskim danima sam gutao sve što se tiče svemira, putovanja u svemir i SF romane (Sirius ) i mislio sam da će ljudski rod vrlo brzo letjeti na Mars kao na izlet. Nestanak SSSR-a kao da je povukao ručnu i tu smo gdje jesmo.

Stručnjak za odmaganje...
 
3 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

pošaljemo djecu iz afrike na mars?

MPLAB C18
Moj PC  
20 0 hvala 3
12 godina
odjavljen
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Stara narodna:

 

"Vidjela žaba da konja potkivaju, pa i ona digla nogu."

 

To je taj balkanski mentalitet, samo zavist i zloba bilo prema pojedincu, bilo prema organizaciji koji nešto (korisno) radi. A upravo su ti zlobnici oni koji nikada ne bi ni pomakli mali prst da nešto naprave, samo dižu sve četiri u zrak i pljuc po svima ostalima.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Mycroft kaže...

 

 

Ako jednog dana uspijemo nahraniti sve gladne, rakete i svemirska istraživanja će za to biti zaslužnija od tih "zabrinutih".

 

 lijepo se kaže: daj čovjeku 50 pet-boca i nahranio si ga za jedan obrok. nauči ga da sam skuplja boce (i kopa po smeću) i nahranio si ga za čitav mjesec. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Oni bi na Mars, a ne mogu ni do Mjeseca ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cheer up, Brian. You know what they say:
Some things in life are bad.
They can really make you mad.
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle,
Don't grumble. Give a whistle.
And this'll help things turn out for the best. And...

 



Always look on the bright side of life ...

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
"Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."

Ne znam zašto su ti dežurni se*atori toliko osjetljivi na svemirska istraživanja, jer tu njihovu logiku bi mogli primjeniti onda na bilo šta.

S druge strane, da čovjek nije istraživao sad bi još živjeli u pećinama... i to gore nego gladni u Africi.

 

Istraživanje je usko vezanu uz inteligenciju, da ne istražujemo ne bi dogurali dalje od životinja, po meni je svako istraživanje koje

produbljuje čovjekovo znanje o prirodi života i svemira koji ga okružuje sasvim opravdano.

 

Kad bi sve novce namijenjene za istraživanja, od kojih kratkoročno gledano MOŽDA nema nekakve direktne "koristi", slali u Afriku,

ne samo da ne bi riješili problem Afrike nego bi cijeli svijet postao Afrika...

 

Ako stvarno hoćeš pomoći nekom u Africi, oboružaj se ZNANJEM pa idi u Afriku i širi znanje, a ako ćeš skupljati novce onda idi i napravi tvornicu ili učionicu tamo,

a ne slati hranu i robu i time sprječavati razvoj lokalne ekonomije a sve da bi uhljebi u tvojoj "dobrotvornoj" organizaciji imali od čega živjeti...

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Oni bi na Mars, a djeca u Africi gladuju..."
Drago kaže...

Napomena diskutantima - tema nije Afrika, premda se spominje u naslovu.

jednoga ćemo dana možda naseliti Mars. tad će u marsijanskom izdanju BUG-a biti naslov: oni bi u Afriku a djeca na Marsu gladuju. neke su stvari vječne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice