OnePlus One – "ubojica flagshipa"

poruka: 108
|
čitano: 24.321
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OnePlus One – "ubojica flagshipa"".
15 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Sve super, samo da je nekih 4.5" i uzeo bih ga sigurno.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
7 7 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
8ax kaže...

5.5"... meh, treba mi mobitel, a ne tablet.

Onda si kupi "mobitel" i prestani trolat. 

14 godina
neaktivan
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Bitno da na reklami u par kadrova besramno reklamiraju Apple

Now the only thing a rambler needs is a suitcase and a gun. The only time he’s satisfied is when he’s on the run.
Moj PC  
1 8 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Genijalno, pricekati cu jos neki pouzdani review, ali ako je sve OK prodajem svoj One i kupujem OnePlusOne. Gubim aluminiji i zvucnike, ali dobivam jos 0.8" ekrana, a to mi puno vise znaci.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Jedna velika mana,a to je da ovaj mobitel ne podrzava LTE band 20(800mHz)

A to je veliki fail,jer je to glavna frekvencija za nas 4G a i za veliku vecinu Europe

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks#Europe- lista frekvencija za EU operatere

No,T-com i Vip takoder koriste Band 3 no ta frekvencija je rjeda

par stvari koje meni smetaju su built in baterija i nema sd slot te velicina uredaja nije bas prakticna

 

No za ove pare,definitivno best buy,ako je ovo cijena s VAT-om tj pdvom za Europu

I Kakva bi tebala bit garancija ko kupimo iz npr Austrije?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 22:19 (Darkensync).
 
1 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Izgleda jako dobro za kategoriju phableta. Dvije stvari mi se samo ne dopadaju: štete da je plastičan i da nema fizičke "home" tipke. Bojim se samo da će u Europi biti ipak oko 300 funti, ne eura

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Odlične specifikacije, ali nažalost to je - phablet... Nemam namjeru nositi laptop u džepu.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
8 13 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
darko_sam kaže...
8ax kaže...

5.5"... meh, treba mi mobitel, a ne tablet.

Onda si kupi "mobitel" i prestani trolat

Mislim da ne znaš kaj ta riječ znači...

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // 860Ti? // Ereboss // Silencio 652
16 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Kako danas su in sve veći mobiteli i kako nije problem imati 4.5 i 5" mobitele u džepu, možda se ljudi s vremenom i priviknu ako uzmu ovog.

Sve u svemu, ako se doista pojavi u trgovinama po ovoj cijeni to je super

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

prije razbijanja moba citajte da NE VAZI za HR nego samo za 18 zemalja svijeta, dakle niti pola EU ehhh

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
I jos traze samo novije uredaje koji i rabljeni vrijede vise. Stvarno glup marketinski potez.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s- ostao Nexus 5
16 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"
Ajmo mi prvo skočiti pa reći hop. Sve do sada u javnost su puštani samo marketinški uratci,
pa i ovaj video je samo reklamni spot gdje se ni u jednom trenutku ne vidi nitko da ga je upalio i koristi.
Sve okej za kineze, ali pa i iskusniji tipa Huawei nisu killeri, a kako to kad imaju dulju tradiciju i kapacitete i kinezi su.
Mislim, pitanje je koliko kredibiliteta sve skupa ima.
Svi se ovdje ponašaju kao da je riječ o proizvodu na policama.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

evo i review

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
skyline91 kaže...

evo i review

Ovo što se vidi je... ok, ali meni osobno neprivlačno. Prvo, ovo je glomazni phablet (veći je ćak i od prevelikog Z1!), kao drugo - konstrukcija je najvjerojatnije jeftina plastika. Osobno, ne idem dalje od dimenzija jednog S4 ili G2, to je za mene maksimum za nositi u džepu. 

 

Sve ostalo, ako je vjerovati specifikacijama (mada me ne bi čudilo da je pola od toga laž, jer ovakvi "proizvođači" vole lagati) je odlično. Snažan hardver (snapdragon 801, 3 Gb ram, 5.5" FHD ekran) i nazivno dobra baterija. Naglašavam nazivno jer je očito da ne traje dugo, pogotovo ako se uzme u obzir da ima tobože 3000 mAh. U ovom videu vidi se da ekran traje jedva 2 i pol sata (i već je na 16%). Dakle - manje od tri sata ekrana, što je danas ipak premalo (moj G2 sa baterijom 3000 mAh izdrži i do 5 sati, i to "poštenog" drilla na oko 90% svjetline).

 

Ekran je očito standard - IPS kojeg stavljaju danas svi odreda, presvučen Gorila staklom 3. generacije (navodno). Proizvođač veli da je JDI, no čisto sumnjam. Kamera se navodno predstavlja kao Sony (mnogi Kinezi danas pišu da imaju Sony kamere, što nije istina ili barem ne u potpunosti). 

 

Od softvera očito koristi 4.2.2, modanu verziju Cyanogen, što je također veliki plus. 

 

Ono što je najbolje u svemu je njegova cijena - samo 300 USD. Za phablet ovih specifikacija (ako su istinite) cijena je nenadmašna. Sve u svemu, dobro je da dolaze ovakvi uređaji jer će sve to prisiliti "velike igrače" da malo korigiraju svoje bolesno visoke cijene. 

 

Baš me zanima kada dođe do nas, kakvi će biti vaši komentari i recenzije. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 17:06 (Danyel).
16 godina
online
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Btw za sve vas pametnjakovice koji pisete jeftina plastika, cisto informacije radi jedna tona aluminija se vrti oko 10275 kn.
Znaci aluminij za jedno kuciste kosta mozda kunu dok je obrada tog aluminija "skupa". Na kraju krajeva kuciste ima udio u cijeni krajnjeg proizvoda od mozda 0.1%

Svi vi koji mislite da ste kupili nesto posebno vrijedno i skupo jer je od aluminija, u biti ste kupili isti k ko i oni koji su kupili jeftinog plastikanera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 8:01 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
NEW_MAN kaže...

Btw za sve vas pametnjakovice koji pisete jeftina plastika, cisto informacije radi jedna tona aluminija se vrti oko 10275 kn.
Znaci aluminij za jedno kuciste kosta mozda kunu dok je obrada tog aluminija "skupa". Na kraju krajeva kuciste ima udio u cijeni krajnjeg proizvoda od mozda 0.1%

Svi vi koji mislite da ste kupili nesto posebno vrijedno i skupo jer je od aluminija, u biti ste kupili isti k ko i oni koji su kupili jeftinog plastikanera.

Mislim da nitko ne misli na cijenu materijala. Napredne plastike (npr. Tecamax) su i deseterostruko skuplje od aluminija. Bit je u tome da djeluju jeftino - ostavljaju dojam jeftinog. Doduše možda netko jako pametan zaista misli da se telefoni izrađuju od recikliranih flaša za mlijeko i sokove. Dobra plastika je nesumnjivo daleko bolji materijal za izradu mobitela, u svakom pogledu (izdržljivost, trajnost, interferencije...), ali ljudi vole aluminij jer im djeluje skuplje i "fancy". 

16 godina
online
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Mislim da svi misle na cijenu materijala jer nemaju pojma i svi misle da je plastika ista ko ona za kinder jaja jer nemaju pojma.

Meni se isto vise dopada aluminij nego plastika i mozda zbog toga kupim onaj neki Samsung u alu kucistu koji kao dolazi ali znam da ne kupujem nista posebno kvalitetno i skupo te zbog toga ne omalovažavam plastiku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 8:25 (NEW_MAN).
12 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
Danyel kaže...
skyline91 kaže...

evo i review

Ovo što se vidi je... ok, ali meni osobno neprivlačno. Prvo, ovo je glomazni phablet (veći je ćak i od prevelikog Z1!), kao drugo - konstrukcija je najvjerojatnije jeftina plastika. Osobno, ne idem dalje od dimenzija jednog S4 ili G2, to je za mene maksimum za nositi u džepu. 

 

Sve ostalo, ako je vjerovati specifikacijama (mada me ne bi čudilo da je pola od toga laž, jer ovakvi "proizvođači" vole lagati) je odlično. Snažan hardver (snapdragon 801, 3 Gb ram, 5.5" FHD ekran) i nazivno dobra baterija. Naglašavam nazivno jer je očito da ne traje dugo, pogotovo ako se uzme u obzir da ima tobože 3000 mAh. U ovom videu vidi se da ekran traje jedva 2 i pol sata (i već je na 16%). Dakle - manje od tri sata ekrana, što je danas ipak premalo (moj G2 sa baterijom 3000 mAh izdrži i do 5 sati, i to "poštenog" drilla na oko 90% svjetline).

 

Ekran je očito standard - IPS kojeg stavljaju danas svi odreda, presvučen Gorila staklom 3. generacije (navodno). Proizvođač veli da je JDI, no čisto sumnjam. Kamera se navodno predstavlja kao Sony (mnogi Kinezi danas pišu da imaju Sony kamere, što nije istina ili barem ne u potpunosti). 

 

Od softvera očito koristi 4.2.2, modanu verziju Cyanogen, što je također veliki plus. 

 

Ono što je najbolje u svemu je njegova cijena - samo 300 USD. Za phablet ovih specifikacija (ako su istinite) cijena je nenadmašna. Sve u svemu, dobro je da dolaze ovakvi uređaji jer će sve to prisiliti "velike igrače" da malo korigiraju svoje bolesno visoke cijene. 

 

Baš me zanima kada dođe do nas, kakvi će biti vaši komentari i recenzije. 


Konstrukcija nije jeftina plastika. Jesi ti uopće gledao taj linkani video??
Evo i dokaz:



Kažeš: ovakvi "proizvođači" vole lagati
Kakvi su to proizvođači? Ništa od toga nije laž, sve specifikacije koje si naveo su točne i istinite...

Čemu tolike sumnje u Gorilla Glass 3, JDI ekran, Sony kameru,...? Ponavljam, ništa od toga nije laž... Nije ti ovo neki Cubot ili iNew pa da laže o više manje svemu.
A što se same kamere tiče, jedna je od boljih na tržištu.

Očito ne koristi 4.2.2 nego 4.4.2 (KitKat)...

Zašto pametuješ o uređaju za kojeg si vjerojatno tek danas čuo i sad kao neki "veliki stručnjak" ukazuješ na njihove laži...


15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Chriss@

 

Ne pametujem - govorim iz iskustva. Opekao sam se više puta s kinezima i njihovim "Sony" kamerama, "izvrsnim" zaslonima, "ultratankim" dimenzijama i sličnim lažima... Molim te pročitaj do kraja što sam napisao: zanima me vaše mišljenje o ovome, kada dođe u RH, kad ga netko kupi... ok?

 

Jesi li ga ti kupio, imaš li ga u rukama? 

 

Tada mi se javi i reci što je od toga istina (mada ćeš teško i tako utvrditi je li stvarno Sony ili 3. generacija Gorile...)... Čemu tolika vjera i propagiranje - ne bi da si ga ti pravio pa si ostao uvrijeđen mojim sumnjama ha ha {#}

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

koliko znam u hrvatsku vjerojatno neće doći, kupnja će biti moguća samo online, a dostava će ići samo u određene države

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Slab je to ubojica flagshipa,kad je gotovo nenabavljiv.

Stvarni naslov ovog članka bi trbao biti 1+1=nijedan.{#}

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
Danyel kaže...

Chriss@

 

Ne pametujem - govorim iz iskustva. Opekao sam se više puta s kinezima i njihovim "Sony" kamerama, "izvrsnim" zaslonima, "ultratankim" dimenzijama i sličnim lažima... Molim te pročitaj do kraja što sam napisao: zanima me vaše mišljenje o ovome, kada dođe u RH, kad ga netko kupi... ok?

 

Jesi li ga ti kupio, imaš li ga u rukama? 

 

Tada mi se javi i reci što je od toga istina (mada ćeš teško i tako utvrditi je li stvarno Sony ili 3. generacija Gorile...)... Čemu tolika vjera i propagiranje - ne bi da si ga ti pravio pa si ostao uvrijeđen mojim sumnjama ha ha {#}

 

 

Probao sam dosta kineza, i nigdje nisam primjetio da lažu, ima stvari koje reklamiraju nestandardnim jedinicama(gigabiti i neka njihova izmisljotina za rezoluciju kamere), ali sve zbilja je tako. Ovo pisem za Zopou ZP998 i mobitel je super, ekran je savršen, kamera odlična, brzo radi, pobjedjuje HTC One m7 u benchmarcima, zbilja sve super, tako da vjerujem da za 100USD više mogu ugurati Snapdragon 801
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
power_user kaže...
Danyel kaže...

Chriss@

 

 

 

Probao sam dosta kineza, i nigdje nisam primjetio da lažu, ima stvari koje reklamiraju nestandardnim jedinicama(gigabiti i neka njihova izmisljotina za rezoluciju kamere), ali sve zbilja je tako. Ovo pisem za Zopou ZP998 i mobitel je super, ekran je savršen, kamera odlična, brzo radi, pobjedjuje HTC One m7 u benchmarcima, zbilja sve super, tako da vjerujem da za 100USD više mogu ugurati Snapdragon 801

Tvoj probelm ako nisi primijetio - ja sam primijetio, i ne samo primijetio nego i iskusio nekoliko puta, a zadnji put sa iNew V3. Dobar je mobitel za male pare ali nije ono što je napisano - prvo nije 6.5 mm tanak, nema Sony 2.0 leću, ne snima na 18Mpx (već radi softverski rendering) i ekran mu nije bogznašto (kako se opisivalo u reklami), itd. Mnogi se služe sličnim trikovima, zato se opravdano pitam je li baš sve tako kako tvrde i ovi za OnePlusOne.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
14 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
6.5mm piše da je na najtanjem dijelu, slicno su reklamirali i SGS2(bilo je problema zbog toga u UK ako se dobro sjecam). Za lecu ne znam, ali za samu rezoluciju uvijek pise fizicka rezolucija senzora u tech specsima, jedino na slikama pise rezolucija dobivena interpolacijom. Ekran isto ne znam kakav je jer ga nisam imao u rukama, ali ako malo bolje proucis sve pise. Nije bas potpuno fer, ali za tu cijenu se isplati malo istraziti i naci nesto sto ti odgovara. Za OnePlus mi je bilo cudno da nema takvih sakrivenih specifikacija, ali nakon svih reviewa od poznatih stranica im vjerujem za sve
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
10 godina
protjeran
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Ako što bude gdje ga šaljem? U Kinu?^^

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
12 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
TheThing kaže...

Ako što bude gdje ga šaljem? U Kinu?^^

može i na mjesec {#}

 

dosta stvari je tu objašnjeno:

https://forums.oneplus.net/threads/faq-frequently-asked-questions-including-carrier-compatibility.7195/

11 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
power_user kaže...
6.5mm piše da je na najtanjem dijelu, slicno su reklamirali i SGS2(bilo je problema zbog toga u UK ako se dobro sjecam). Za lecu ne znam, ali za samu rezoluciju uvijek pise fizicka rezolucija senzora u tech specsima, jedino na slikama pise rezolucija dobivena interpolacijom. Ekran isto ne znam kakav je jer ga nisam imao u rukama, ali ako malo bolje proucis sve pise. Nije bas potpuno fer, ali za tu cijenu se isplati malo istraziti i naci nesto sto ti odgovara. Za OnePlus mi je bilo cudno da nema takvih sakrivenih specifikacija, ali nakon svih reviewa od poznatih stranica im vjerujem za sve

Tako sam i ja verovao kada je bio review za LG G2 i jeste sve super, ali kada sam pre dva meseca tek otkrio da je kamera katastrofalna kod snimanja video klipa, pogotovo onaj noise canceling mikrofoni propast nevidjena celim putem se cuje onaj underwater "sound" plus sto kada udjes unutra ili uvece dok snimas klip fps padne na 15 i onda video zapis postane neupotrebljiv, a sve su to vesto prikrili, ali eto ta "sitnica" meni licno puno znaci. Tako da bih bio posebno oprezan kada je ovaj uredjaj u pitanju a nije neki "brend" da tako kazem, tj. nepoznat je vecini. Jeste da je cena niza i sve to stoji da za te pare "bolje" ne moze, ali opet. Najbolje je sacekati da se prasina slegne, pa onda videti da li je sve Ok ili ono "koliko para toliko i muzike" {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Imam G2 i nisam primijetio nikakav problem kod snimanja videa. Snima u FHD pri 20 Mbps i 30 sličica u sekundi sa stereo zvukom. Doduše, koristim najnoviju verziju androida i modanu kameru ali ni na stocku nisam primijetio ništa slično. Ali, ne koristim baš snimanje videa često, pa i ne idem za tim.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2014 1:06 (Danyel).
10 godina
protjeran
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"

Ne gledajte likove na jubitu koji su amo reći popularni jer dobro se zna da pola tih ljudi placaju kompanije da govore dobre stvari o njihovim proizvodima, nadi video od lika koji ima do 200 subova, uvjeri se da nije skinuo pa uplodao link pa ces onda vidit jeli istina ili ne, a dobro se zna da nama na balkanu salju sranje od doslovno svega, tako da ako budete uzimali ravno neki (npr) njemacki webshop.

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
12 godina
offline
Re: OnePlus One – "ubojica flagshipa"
Danyel kaže...

Chriss@

 

Ne pametujem - govorim iz iskustva. Opekao sam se više puta s kinezima i njihovim "Sony" kamerama, "izvrsnim" zaslonima, "ultratankim" dimenzijama i sličnim lažima... Molim te pročitaj do kraja što sam napisao: zanima me vaše mišljenje o ovome, kada dođe u RH, kad ga netko kupi... ok?

 

Jesi li ga ti kupio, imaš li ga u rukama? 

 

Tada mi se javi i reci što je od toga istina (mada ćeš teško i tako utvrditi je li stvarno Sony ili 3. generacija Gorile...)... Čemu tolika vjera i propagiranje - ne bi da si ga ti pravio pa si ostao uvrijeđen mojim sumnjama ha ha {#}

 


Pročitao sam ja sve, ne brini...
I šta, ovo tvoje: zanima me vaše mišljenje o ovome, kada dođe u RH, kad ga netko kupi... ok? bi trebalo ublažiti tvoje neznanje i pretjerano filozofiranje...?

Kao da nekome pljuješ po familiji a ne znaš ništa o njoj i onda kažeš:
Zanima me vaše mišljenje o toj obitelji kad je netko upozna jer ja nisam, a dotad ću je blatiti... ok?

A na kojim si se ti to kinezima opekao? Sigurno ne na Oppo-u, Xiaomi-u, Meizu-u,... u čiju klasu OPO i ulazi, neke i nadilazi... a što se tiče samih specifikacija, to je gotova stvar, eto ja tebe čekam da u bližoj budućnosti to pobiješ.

Kakvo propagiranje, ja samo znam o čemu pričam, za razliku od tebe.

Nisam ga ja pravio, al mi smeta tvoje pljuvanje po kinezima i odgovaranje ljudi od takve kupovine, a istovremeno ih kupuješ i super su ti, pa nisu, pa jesu,... a radi se o kineskom nižem rangu, što ovdje nije slučaj, ovaj OPO je uređaj koji parira najvećim imenima.
Sam tvoj pristup iritira, kao što je mnogima i poznato iz drugih tema, a ti se i dalje vraćaš da bi pljuvao po nečemu kako bi se bolje osjećao i kako bi nešto dokazao krivim ljudima...(ne da su zatvoreni za tuđe mišljenje, iskustvo i probleme, nego jednostavno ne žele biti publika nekom kao što si ti)...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice