OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

poruka: 10
|
čitano: 2.159
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OnePlus daje Cardboard VR set besplatno".
15 godina
neaktivan
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

Novi Cardboard kojega je Google predstavio 2015. izgleda kao ovaj sa slike ali ima veće leće.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

Ja sam htio uzeti dok ih je jos bilo...ma kad sam vidio da me postarina dodje skuplje nego u kineza sa ebay-a rekoh ne hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

Ne kuzim, sta onda kad to sklepam od kartona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus daje Cardboard VR set besplatno
the_dammed kaže...

Ne kuzim, sta onda kad to sklepam od kartona?

Onda u to staviš mobitel pa ćeš moći uživo gledati predstavljanje OnePlus Two uređaja u 360° "kao da si tamo".

Google je prošle Godine predstavio Cardboard da bi popularizirao virtualnu stvarnost, nešto što je nedavno koštalo stotine dolara, napravio je da bude svima dostupno (danas moguće zahvaljujući napretku rezolucije ekrana u mobitelima a svi već imamo mobitel s ugrađenim žiroskopom i drugim senzorima pokreta). Ove godine je predstavio poboljšani Cardboard s većim lećama.

YouTube već podržava 

a uskoro će podržavati isto to u 3D (stereo).

Google je u suradnji s GoPro razvio jednostavnu i jeftinu metodu za snimanje u stereo 360° pomoću 16 kamera a specifikacije su dostupne svima na internetu pa će uskoro biti puno takvog sadržaja.

Postoji stotinjak igara i aplikacija za Cardboard ali mene najviše fasciniraju stereo 360 simke (ovaj koncert). Lošije nego odlazak na pravi koncert ali fascinantnije iskustvo nego u kinu.

Potrebno je imati jači mobitel jer je FullHD rezolucija premala za video u 360° (mutna slika) i potrebno je imati ekran mobitela što veće rezolucije da se pikseli nebi previše primjećivali (1080p, 2k, 4k).

Budućnost će biti zanimljiva a Google to želi ubrzati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 10:55 (DragonShit).
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

Kuzim, ali mozda ipak ne. :-)  Ja ako primaknem mobitel nosu, zdravo seljacki, vidim mutno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus daje Cardboard VR set besplatno
the_dammed kaže...

Kuzim, ali mozda ipak ne. :-)  Ja ako primaknem mobitel nosu, zdravo seljacki, vidim mutno. 

 Tome služe leće, da pomognu očima fokusirati na malu udaljenost. Trebale bi ti naočale dioptrije +20. Leće moraju imati žarišnu udaljenost jednaku udaljenosti od ekrana.

10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus daje Cardboard VR set besplatno
DragonShit kaže...

 Tome služe leće, da pomognu očima fokusirati na malu udaljenost. Trebale bi ti naočale dioptrije +20. Leće moraju imati žarišnu udaljenost jednaku udaljenosti od ekrana.

 Zanimlivo, mogu li to nositi oni koji imaju naočale ? 

14 godina
neaktivan
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

A ziroskop i akcelerator u mobu posredno prate pokret glave, te imam slobodan pogled u svim smijerovima. Tocno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus daje Cardboard VR set besplatno
the_dammed kaže...

A ziroskop i akcelerator u mobu posredno prate pokret glave, te imam slobodan pogled u svim smijerovima. Tocno?

 Toćno. A kaj se tiće videa u 360° sa stereoskopijom, i to je omogućeno:
http://www.roadtovr.com/can-now-watch-360-youtube-videos-vr-currently-android/

12 godina
neaktivan
offline
OnePlus daje Cardboard VR set besplatno

Za one koji nisi sigurni kako to sve izgleda i radi, neka skinu aplikaciju "Cardboard", ili jos bolje, "Insidious VR". Ova druga aplikacija je kao neka kratka horor prica i kada je pokrenete vidjet cete princip rada i mogucnosti kada okrecete mobitel/glavu..

Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice