Odustaje li Samsung od 3D televizora?

poruka: 31
|
čitano: 3.828
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odustaje li Samsung od 3D televizora?".
15 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?
3D je sasvim fina mogucnost. Dapace prije bi odabrao 3D TV nego 4K TV.
Moj PC  
4 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Abomb kaže...
3D je sasvim fina mogucnost. Dapace prije bi odabrao 3D TV nego 4K TV.

 3d nije fina mogućnost nikako. to je tako loš 3d, da je meni to skroz neudobno gledat. trenutno ako će se govorit o kakvom 3d-u onda to može samo kao VR. di je 3d točno 3d. ti si tamo. a ne ove umjetne pokušaje.

 

 

10 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Čim se ti trzneš u stranu da te nekaj ne pogodi to je 3D.

 

3D je super ali na 65" ekranu sa 4-5 metara. Što je veća dijagonala i malo veća udaljenost stvari "dulje putuju" prema očima promatrača.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 19:05 (gocc01).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Imam 55" LG televizor sa pasivnim 3d prikazom. Za razliku od nekih kojima je to neugodno gledati, meni je odlično. Razmišljam o nabavci još većega 60 ili 65 inča, naravno, sa pasivnim 3d-om, i 4K. Usput, kada sam to rekao ženi, rekla je da nisam normalan..:). Sve filmove koje mogu naći na torrentima, a da ih ima u 3d verziji, skidam u 3d. Tako, ako se ukine 3d, meni će biti žao jer mi se sviđa. Nadam se da LG neće odustati od 3d, jer sam zadovoljan njihovim televizorima i imam namjeru kupiti jošjedan. Ovaj kojeg imam, ide kćeri u sobu.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Mogu li se ja pretvarati da sam ti kćer pa da meni daš taj tv?

Nokia Lumia 930 Windows phone 8.1 FTW
11 godina
neaktivan
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

3D je samo gimmick.

 

10 3D filmova za funkciju koja je dizala cijenu za 50 posto. Da sad kupujem, mijenjao bih 3D za još 15 inča dijagonale.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

ja kad sam kupovao tv i davao masne pare mogao sam birati izmedju 3d i manje dijagonale za te pare ili bez 3da sa vecom dijagonalom.uzeo sam vecu dijagonalu i nisam pozalio.

od pocetka mi je 3d bio promasaj.

sad kad pitam ljude koliko su 3d filmova pogledali vecina kaze jedan ili ni jedan

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
ranko091 kaže...
Abomb kaže...
3D je sasvim fina mogucnost. Dapace prije bi odabrao 3D TV nego 4K TV.

 3d nije fina mogućnost nikako. to je tako loš 3d, da je meni to skroz neudobno gledat. trenutno ako će se govorit o kakvom 3d-u onda to može samo kao VR. di je 3d točno 3d. ti si tamo. a ne ove umjetne pokušaje.

 

 

 pa 3D tipa "evo iskocilo mi je isprid ociju nesto" nije, ali sama dubina slike je bez osporavanja.

Ja osobno vise primjetim tu dubinu,te mi filmu daje bolji dojam nego razliku izmedju nekakvog full HD-a i 4K. Zato bi i prije uzeo 3D.

 

Ljudi kada kupuju 3D tv misle da ce imati kino iskustvo.al to je stvar marktinga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 20:04 (Abomb).
8 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Radije OLED tehnologija itd nego 3D...veci PQI bolji prikaz boja i smart tv opcija ...sve sta treba...3D ostavljam za kino

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Ko ih šiša, nikad si nebih kupovao aktivni 3D, pasivni 3D je 3D kak spada. Nit boli glava, nit titra, nit trebaš skupe cvike, nit ih trebaš puniti, a s 4K telkama i duplo manja vertikalna rezolucija na FHD 3D materijalu neće biti više problem (zapravo nije ni sad do telki od cca 50-55"). 3D se nije uhvatio doma jer 99% ljudi nema skalameriju potrebnu za gledanje piratskih 3D ISO blu-ray imagea nit si to znaju složiti, a skupe filmove na blu-rayu si ne kupuju jer rađe odu u kino pogledati film.

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Kad smo već kod te skalamerije, imaš kakvu preporuku s čime da gledam ISO 3d Bluray na PCu?

PC mi je spojen na Philips 55" 7000 serija :)) i ja sam njime jaaaaako zadovoljan.

Ima pasivni 3D i moram reći da sam promijenio mišljenje, jer sam prije uvijek isprobavao aktivni 3D koji ne bih nikad u svoju kuću...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
deckard kaže...

Ko ih šiša, nikad si nebih kupovao aktivni 3D, pasivni 3D je 3D kak spada. Nit boli glava, nit titra, nit trebaš skupe cvike, nit ih trebaš puniti, a s 4K telkama i duplo manja vertikalna rezolucija na FHD 3D materijalu neće biti više problem (zapravo nije ni sad do telki od cca 50-55"). 3D se nije uhvatio doma jer 99% ljudi nema skalameriju potrebnu za gledanje piratskih 3D ISO blu-ray imagea nit si to znaju složiti, a skupe filmove na blu-rayu si ne kupuju jer rađe odu u kino pogledati film.

 

Kad smo već kod te skalamerije, imaš kakvu preporuku s čime da gledam ISO 3d Bluray na PCu?

PC mi je spojen na Philips 55" 7000 serija :)) i ja sam njime jaaaaako zadovoljan.

Ima pasivni 3D i moram reći da sam promijenio mišljenje, jer sam prije uvijek isprobavao aktivni 3D koji ne bih nikad u svoju kuću...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
deckard kaže...

Ko ih šiša, nikad si nebih kupovao aktivni 3D, pasivni 3D je 3D kak spada. Nit boli glava, nit titra, nit trebaš skupe cvike, nit ih trebaš puniti, a s 4K telkama i duplo manja vertikalna rezolucija na FHD 3D materijalu neće biti više problem (zapravo nije ni sad do telki od cca 50-55"). 3D se nije uhvatio doma jer 99% ljudi nema skalameriju potrebnu za gledanje piratskih 3D ISO blu-ray imagea nit si to znaju složiti, a skupe filmove na blu-rayu si ne kupuju jer rađe odu u kino pogledati film.

 TV od 10 000 Kn, a par naočala od 150 Kn su "skupe cvike".

 

Hrvatski mentalitet.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
10 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Onjegin kaže...

 TV od 10 000 Kn, a par naočala od 150 Kn su "skupe cvike".

 

Hrvatski mentalitet.

 Naočale za aktivni 3D koštaju 100€, toliko sam ih i platio, 1500kn za dva komada 

 

Nije bila baš neka investicija pošto je jedini film koji sam u cijelosti pogledao u 3Du bio Gravitacija. 

 

Sve ostalo je bilo pregledavanje pošto mi je jako smetalo zatamnjenje slike od 30-35% koje je prisutno kod aktivnog 3D 

stoga nisam imao volju gledat tako "tamne" filmove na plazmi koja i onako ima malo tamniju sliku. 

 

S druge strane, 1080p na svako oko je nešto jebeno, tko je vidio aktivni 3D na kvalitetnom TVu zna o čemu pričam.

 

Najbolji efekat mi je bio početak Star Trek - Into Darkness, početna scena 

kad Kirk i McCoy bježe od domorodaca koji ih gađaju kopljem. E tu, tu sam zamalo opal s kreveta kad mi je koplje poletjelo prema bulji a i svatko 

kome sam pustio taj dio.

Nema ničeg zabavnijeg nego vidjet staru od 7 banki kak se cima i vrišti u mraku 

 

Tu dolazi poanta 3D slike do izražaja a to je ZABAVA. 

 

Telku sam tada kupio zbog kvalitete prikaza, 3D mi je bio nepotreban i došao kao dodatak al eto, morao sam i to vidjet makar danas kako sam 

i prije rekao, na toj 42" dijagonali nije niti moglo imat nekakav efekt kakav te pogodi u IMAX 3D.

 

Danas ga ne ih kupio, rađe uložit pare na bolju klasu i kvalitetu slike  

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
neaktivan
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Brzo dolaze 3D televizori bez naočala (Ultra-D), bez ikakvog gubitka na kvaliteti slike, bez glavobolje i bez mana koje su dosadašnji 3D televizori imali. Ovo nije kraj 3D televizora, tek sada dolazi početak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

IMHO., jedna od totalno nebitnih stvari na tv uređaju.

Imam doma tv sa podrškom za 3d i uz to par komada naočala, ali sam navedeno koristio prvih 10 dana.

Ono, bio sam glavna faca u neboderu, okipio par susjeda i pokazivao ljudima kakvu sam igračku nabavio 

 

Nikad nisam bio pretjerani poklonik ovoga, niti u kino dvoranama.

Uvijek radije biram film bez naočala na glavi.

 

Ako mene pitate, totalno očekivani kolaps 3d tehnologije na tv uređajima.

ga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Sad će pak svi navaliti na VR naočale. Nebi me čudilo da, kad se razviju dobri poslužitelji koji mogu davati xy simultanih 4K prikaza za virtualne
naočale izleti i recimo Avatar2 VR i osvane kino u kojem će ljudi u mračnoj sobici dobiti naočale i slušalice 
da si gledaju najnoviji film snimljen u 360°. Što je najbedastije, ja bih nasjeo i išao gledati :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 22:13 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
učo kaže...

Imam 55" LG televizor sa pasivnim 3d prikazom. Za razliku od nekih kojima je to neugodno gledati, meni je odlično. Razmišljam o nabavci još većega 60 ili 65 inča, naravno, sa pasivnim 3d-om, i 4K. Usput, kada sam to rekao ženi, rekla je da nisam normalan..:). Sve filmove koje mogu naći na torrentima, a da ih ima u 3d verziji, skidam u 3d. Tako, ako se ukine 3d, meni će biti žao jer mi se sviđa. Nadam se da LG neće odustati od 3d, jer sam zadovoljan njihovim televizorima i imam namjeru kupiti jošjedan. Ovaj kojeg imam, ide kćeri u sobu.

 Imam ga i ja, i stvarno je gušt pogledat film u 3D doma u naslonjaču. Inače, kad sam prije 2 godine kupavo telku, prioritet mi je bio model sa kvalitetnim 200 Hz-nim panelom, tako da je 3D bio dodatak bez kojeg se tak nekaj nije moglo kupiti, bar ne kod nas, i nije mi žao ni sekunde. Ko je god pogledao 3D film kod mene je bio oduševljen. Pogotovo kad se volume na "skalameriji" podigne iznad prosjeka...

16 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Što se zvuka tiče, ja takve filmove gledam sa slušalicama. Prije svega jer ih često gledam u gluho doba noći uz usputno vježbanje. 
Može li podrobnije, nisam u toku: na piratskim sajtovima nude kakve 3d filmove? Jesu to oni koji imaju pomaknute boje a onda
se gledaju sa naočalama sa crvenim i plavim filterima ili ? 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
overhaul kaže...

Što se zvuka tiče, ja takve filmove gledam sa slušalicama. Prije svega jer ih često gledam u gluho doba noći uz usputno vježbanje. 
Može li podrobnije, nisam u toku: na piratskim sajtovima nude kakve 3d filmove? Jesu to oni koji imaju pomaknute boje a onda
se gledaju sa naočalama sa crvenim i plavim filterima ili ? 

 Imaš dvije slike ali potpuno su odvojene. Jedan način ima odvojene slike lijevo i desno, drugi gore i dole (Side by Side i Over and under). Kad upališ takav sadržaj moraš odabrati odgovarajući način.

 

Budući da nisam na privatnim trackerima rijetko nađen kvalitetu vrijednu gledanja (30GB 1080p, surround sound).

 

Edit ne znam na što sam upravo nasjeo, ali pod utjecajem sam pa imam izliku.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 22:44 (Onjegin).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Super! Jos samo da prestanu s forsiranjem zakrivljenih televizora i ja sretan. Nek ih zadrze par za one kojima je to fora, al bome meni je to krivljenje ekrana tolka koma da to nije normalno...
Se sjecare starih Trinitron ekrana (Sony) izbocenih prema van... I onda kad su dosli ravni ekrani za koje su govorili da su najbolje rjesenje (sto stvarno jesu jer se slika iz gojeg god kuta gledas cinila super i bila gledljiva) iako se trebalo naviknuti na gledanje tog ekrana. Prvih tjedan dana mi se cinilo da je slika udubljena :)
I sada sa tim zakrivljenim tvima... Ako ne gledas okomito na centralnu okomitu os tva, pol toga ne vidis... Pa koga oni muljaju sa uvsljivanjem tehnologija koje vecini ljudi ne treba ili je ne zele :/
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Meni je jedino žao ekipe koja je popusila 3D marketing.

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
online
Odustaje li Samsung od 3D televizora?

ja sam koristio shutter naočale na kompu još u vrijeme CRT-a a sad imam 3D projektor (110" dijagonala). meni je 3D zakon. problem je manjak sadržaja. sve filmove iole vrijedne pogledati sam gledao u 3D, tipa Hobbita i osjećaj mi je uvijek bio "tako TV/filmovi trebaju uvijek izgledati". ono gdje 3D briljira su dokumentarci i samo zbog njih par pravih u 3D se siplatilo kupiti 3D projektor, jer kad vidiš kako izgleda morsko dno i zvjezdača koja hvata školjke Capesante koje doslovce lete kroz vodu tj. po ekranu, e to je prava stvar... a glede igranja, shutter su bile ZAKON. igrao sam satima na 120hz (60hz po oku) bez glavobolja i sa standardnim naporom očiju (imam vid 10/10) i igre tipa Farcry ili HOMM 5 su bile nešto sasvim drukčije i posebno dobro

 

jednako kao i 3D televizori, tako će i VR patiti od manjka sadržaja, tj. jedino će biti iskorišten u igrama a pravih VR filmova neće biti sigurno još 5-10 godina (izdat će 1-2, ko onaj šit Avatar za 3D)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 22:56 (Ges).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
vragec111 kaže...
 Kad smo već kod te skalamerije, imaš kakvu preporuku s čime da gledam ISO 3d Bluray na PCu?

PC mi je spojen na Philips 55" 7000 serija :)) i ja sam njime jaaaaako zadovoljan.

Ima pasivni 3D i moram reći da sam promijenio mišljenje, jer sam prije uvijek isprobavao aktivni 3D koji ne bih nikad u svoju kuću...

PowerDVD 14 ili 15, neki noviji AnyDVD u pozadini da blokira Cinaviu da ti ne otkanta zvuk usred filma i za mountanje imagea VirtualCloneDrive (po meni najbolji image mounter koji postoji, i besplatan k tome). Naravno moraš imati HDMI 1.4 ili noviji izlaz na grafi (faktički sve kartice uključujući i integrirane unazad par godina) da može slati van 2x1080p sliku kakva 3D sika već i je. Naravno, da me netko krivo ne shvati, podrazumijeva se da ćeš koristiti image filma kojeg već imaš u originalu ;)

Deckard
15 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
gocc01 kaže...
Onjegin kaže...

 TV od 10 000 Kn, a par naočala od 150 Kn su "skupe cvike".

 

Hrvatski mentalitet.

 Naočale za aktivni 3D koštaju 100€, toliko sam ih i platio, 1500kn za dva komada 

Ja sam se prvo bio namjerio na Pana plazmu, nabavio par aktivnih cvika za 1200kn s carinom jer ih u Hrvatskoj tada uopće nije bilo za kupiti, međutim sam se riješio plazme u međuvremenu i uzeo 55" LCD s pasivnim 3D-om pošto me od aktivnog 3D-a boljela glava, a i plazma je bila stintana skroz... Uglavnom, čak i da zanemarimo poveću cijenu za cvike i činjenicu da ih za ekipu treba više komada, i da imaš gnjavažu s punjenjem baterije, ostaje činjenica da velikoj većini ljudi aktivni 3D uzrokuje zdravstvene probleme. S pasivnom telkom sam dobio 7 komada cvika, i fakat je zanimljivo vidjeti reakcije starijih ljudi tehnološki totalno out kako ko mala djeca love stvari po zraku i kako se krevelje ko klinci dok im pustiš neki dobro sređeni dokumentarac, kakav 3D demo ili dobro sređeni crtić/film. Znao sam pogledati po dva filma u nizu, nikad nikakvih problema sa zdravljem. Pasivni 3D je meni sasvim pristojan fićer uz teku, šteta što nije šire prihvaćen. A materijala ima, samo, kao što već spomenuh, ljudi neznaju kako do njega, odn. skupo im je kupovati filmove na blu-rayu, odu rađe u kino, a doma gledaju divxe i uopće ne trzaju na razliku slike.

Deckard
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
gocc01 kaže...
Onjegin kaže...

 TV od 10 000 Kn, a par naočala od 150 Kn su "skupe cvike".

....

 Naočale za aktivni 3D koštaju 100€, toliko sam ih i platio, 1500kn za dva komada 

 

Nije bila baš neka investicija pošto je jedini film koji sam u cijelosti pogledao u 3Du bio Gravitacija

 

Sve ostalo je bilo pregledavanje pošto mi je jako smetalo zatamnjenje slike od 30-35% koje je prisutno kod aktivnog 3D 

stoga nisam imao volju gledat tako "tamne" filmove na plazmi koja i onako ima malo tamniju sliku. 

Ne znam što imaš, ali ja sam svoje aktivne 3D cvike za Samsung platio 150kn komad u TehnoMarketu.

Pogledaj Marsovca :)

Što se tiče tamnjenja slike, opet, ne znam što imaš od telke, ali moj Samsung nabije svjetlinu kada uključiš 3D tako da nema osjetnog zatamnjenja.

Za ove koji komentiraju kako je 3D mrtav i slijedeće je VR: slažem se da je VR puno bolje 3D iskustvo od trenutne izvedenice 3D-a, ali me odbija činjenica da će za uživanje trebati platiti 600-800 EUR po komadu + uređaj koji će emitirati sadržaj.

Za tu lovu imaš telku za poludit + naočala koliko hoćeš.

 

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
15 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Zura kaže...

Za ove koji komentiraju kako je 3D mrtav i slijedeće je VR: slažem se da je VR puno bolje 3D iskustvo od trenutne izvedenice 3D-a, ali me odbija činjenica da će za uživanje trebati platiti 600-800 EUR po komadu + uređaj koji će emitirati sadržaj.

Za tu lovu imaš telku za poludit + naočala koliko hoćeš.

 

 

 trenutno možda. i 3d telke velikih dimanzija u početku su koštale. i to čak preko 2000 eura (vr + komp usporedba) ako ćemo igrat igre, ako ne dovoljan je običan komp. a znam da su televizije znale bit i preko 15 - 20 tisuća kuna.

 

al tko zna. možda vr za 3 -5 godina bude tako jeftin da nastane od njega sasvim nešto novo za svijet.

16 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Trickortreat kaže...

I sada sa tim zakrivljenim tvima... Ako ne gledas okomito na centralnu okomitu os tva, pol toga ne vidis... Pa koga oni muljaju sa uvsljivanjem tehnologija koje vecini ljudi ne treba ili je ne zele :/

 hm.. ovaj.. što? Imaš tunnel vision ili što?

Imam tako zakrivljeni monitor, i stvarno nije nešto spomena vrijedno, ali da nešto baš ne vidim, ovaj... nebih rekao.

...
A VR

Pa, to će sigurno pojeftiniti. Sad kad krenu kinezi sa replikama, bit će svega. Samo dok standardi tipa g/free sync, rezolucije i tehnologije motion senzora dođu na svoje.
Je super je sa obitelji i frendovima pratiti jednu stvar na tv. Ali budimo realni - koliko danas stvari stvarno tako gledamo ili igramo? Slušalice su neki pandan VR setu.
Pa realno - koliko danas ljudi igra na zvučnicima, a koliko sa slušalicama? Kako će nam biti s vidom i mučninom, e to je drugi par opanaka.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?
Ti vidis, ja ne vidim. Ako se tebi svida, somo ti koristi. Meni je u usporedbi s ravnim ekranom zakrivljeni jadan i nepotreban.
14 godina
offline
Re: Odustaje li Samsung od 3D televizora?

Kada sam ja kupovao svoga LG-a 55, razlika između njega i njegovog kompanjona iste veličine, ali bez 3d bila je oko 450 kuna. Za tu razliku sam dobio 4 para pasivnih naočala i mogućnost gledanja 3d, tako da mislim da nisam nasjeo na marketing, nego naletio na dobar deal. Pošto imam i kućno kino (Pioneer VSX 324) kojemu sam stavio nešto bolje frontalne zvučnike (par Sonya sa stare linije), dobio sam za relativno male novce sasvim solidnu konfiguraciju, koja je odlična i ako se ne gleda 3d. A pošto mi se 3d sviđa i u kinu, ali i kod kuće, mislim da nisam popušio marketing. Tako, ponavljam , bit će mi žao ako ukinu 3d TV.

dolazim odmah - Godo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice