Odgoda telefona na Tizenu

poruka: 14
|
čitano: 2.898
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odgoda telefona na Tizenu".
12 godina
neaktivan
offline
Odgoda telefona na Tizenu

Koji neukus, izgleda užasno. Apple izbacuje već redizajn (iOS 7) jer mora pratiti Microsoft (koji je btw fantastično pogodio iz prve već s Windows Phone 7), a Android i ovaj sad Tizian kao da nisu prošli odjel dizajna već samo programera.

 
2 11 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
zoki.zlikowski kaže...

Koji neukus, izgleda užasno. Apple izbacuje već redizajn (iOS 7) jer mora pratiti Microsoft (koji je btw fantastično pogodio iz prve već s Windows Phone 7), a Android i ovaj sad Tizian kao da nisu prošli odjel dizajna već samo programera.

nadam se da ti je lak na noznim prstima uredan i sljokice u kosi sjajne :P

16 godina
offline
Odgoda telefona na Tizenu

Sviđa mi se ovaj Home button u gornjem lijevom kutu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
zoki.zlikowski kaže...

Koji neukus, izgleda užasno. Apple izbacuje već redizajn (iOS 7) jer mora pratiti Microsoft (koji je btw fantastično pogodio iz prve već s Windows Phone 7), a Android i ovaj sad Tizian kao da nisu prošli odjel dizajna već samo programera.

A istina, nije ni meni nesto krasan i inovativan (bar po slikama, a koliko sam gledao videe i po videima). Ima ono nesto, ali to nesto je prekriveno neinovativnoscu. Zato ni meni ne izgleda da ce Tizen nesto napraviti, osim ako Samsung ne napusti Android i iskljucivo se posveti Tizenu. Drago mi je zbog samog OS-a, ima krasne mogucnosti, kako i ne bi imao kad je fork MeeGo-a, ali mi se ne svida (moje osobno misljenje), jbg.

Ubuntu Touch temelji inovativnost na konvergenciji i limitiranoj swipe navigaciji, Sailfish OS je tu potpuno zagazio u vode swipe navigacije i gesture-based navigacije, preodlican koncept po videnom na videima, FF OS ide na HTML5 i opcenito web aplikacije dok ostali igraci imaju vec prepoznatljive brendove tako da, nadam se da ce i Tizen naci mjesto pod suncem na dosta skucenoj plazi.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 17:16 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
zasto ja ovo bolje od androida?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
apoteka kaže...
zasto ja ovo bolje od androida?

Kad vec povlacis to pitanje, odgovorit cu ti kao developer - nativne aplikacije. No, nigdje ne vidim da sam rekao da je bolji od Androida?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Odgoda telefona na Tizenu

nisam odgovarao tebi, cisto me zanimalo

jer svi ovi tizeni, sailfishi, jolle, mozille mi izgledaju kao skinovi za android

ocekujem malo vecu promjenu ui-a, kao wp

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
apoteka kaže...

nisam odgovarao tebi, cisto me zanimalo

jer svi ovi tizeni, sailfishi, jolle, mozille mi izgledaju kao skinovi za android

ocekujem malo vecu promjenu ui-a, kao wp

 

Onda si istu stvar mogao ocekivati i od Androida (hint: aludiram na ovdje omrazeni iOS). Uostalom, ako Samsung i krene ozbiljnije sa Tizenom, u cilju mu je da bude sto slicniji onome sto trenutacno nudi sa svojom sadasnjom ponudom kako bi krajnji korisnik imao sto manje privikavanja, tako da te vece promjene ui-a nisu ni malo logicne, niti ih itko ocekuje.

10 godina
protjeran
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu

Potpisujem, dapače:
mislim da će za božićno sajamsko ludilo izdati Galaxy 5 i na Tizenu i Androidu, s time da će Tizen vjerojatno moći vrtiti i Android appse i "slučajno" biti malo brži od Android verzije.

Pa ti kupi Android Galaxy...

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
apoteka kaže...

nisam odgovarao tebi, cisto me zanimalo

jer svi ovi tizeni, sailfishi, jolle, mozille mi izgledaju kao skinovi za android

ocekujem malo vecu promjenu ui-a, kao wp

Sailfish skin za Android?! Jaooo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
1domagoj1 kaže...
apoteka kaže...

nisam odgovarao tebi, cisto me zanimalo

jer svi ovi tizeni, sailfishi, jolle, mozille mi izgledaju kao skinovi za android

ocekujem malo vecu promjenu ui-a, kao wp

Sailfish skin za Android?! Jaooo.

ma gadi mi se vise mreza ikona

a i nisu se puno makli s meego-a

uglavnom, imho

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
zoki.zlikowski kaže...

Koji neukus, izgleda užasno. Apple izbacuje već redizajn (iOS 7) jer mora pratiti Microsoft (koji je btw fantastično pogodio iz prve već s Windows Phone 7), a Android i ovaj sad Tizian kao da nisu prošli odjel dizajna već samo programera.

Vidim da si ostao u povijesti umjetnosti... nije Tizian nego Tizen. ;)

 

A iOS7 je takvo dizajnersko samoubojstvo... harakiri za ime Boga. Bavim se time pa govorim svoje mišljenje (no hate).

 

Što se tiče swipe navigacije gore spomenute. Meni je ona fora al jednostavno da mi je cijeli OS takav - jako neintuitivno i čudno za nekog ko je cijeli život na PCu na Win i mob Symbian i Android.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 15:38 (logik).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
apoteka kaže...

ma gadi mi se vise mreza ikona

a i nisu se puno makli s meego-a

uglavnom, imho

A gle, ne znam sto bi ti drugo stavio. Eno, WP ima listu aplikacija (kad swipeas desno). Kako bi rekli, nije gov*o nego se pas posr'o. Ali ok, to su sad vec ukusi i nijanse.

Po videnom relativno su se odmaknuli, a i SF je fork MeeGoa kako god okrenes. Tizen je po mom misljenju ipak vjerniji primjer neodmicanja od MeeGoa, cak mozda i blago unazadovanje. No dobro, to sudim na temelju par pogledanih videa, slika i clanaka, nikakvo dublje istrazivanje, mozda sam i u krivu.

logik kaže...
...

Što se tiče swipe navigacije gore spomenute. Meni je ona fora al jednostavno da mi je cijeli OS takav - jako neintuitivno i čudno za nekog ko je cijeli život na PCu na Win i mob Symbian i Android.

To ti izgleda neintuitivno i cudno dok ne pocnes koristiti. Onda kad se naviknes, cudis se kako si mogao bez toga. Slicno se i meni dogodilo s prelaskom na Gnome 3. Strasno sam bio protiv novog Gnomea, no kako mi je Gnome najdrazi DE na Linuxu ipak sam ga instalirao. Vise ne mogu smisliti staro sucelje i stari Gnome. Naravno, ne mora nuzno znaciti da ce tebi ili nekome drugome ili cak meni swipe navigacija sjesti, ali nakon iskustva s Gnomeom ipak sam otvoreniji za nove metode i drugacije UI-jeve. A i nisam do sad naletio na clanak ili video da netko nije bio zadovoljan nakon sto uhvati grif.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 16:03 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odgoda telefona na Tizenu
1domagoj1 kaže...
...

Što se tiče swipe navigacije gore spomenute. Meni je ona fora al jednostavno da mi je cijeli OS takav - jako neintuitivno i čudno za nekog ko je cijeli život na PCu na Win i mob Symbian i Android.

To ti izgleda neintuitivno i cudno dok ne pocnes koristiti. Onda kad se naviknes, cudis se kako si mogao bez toga. Slicno se i meni dogodilo s prelaskom na Gnome 3. Strasno sam bio protiv novog Gnomea, no kako mi je Gnome najdrazi DE na Linuxu ipak sam ga instalirao. Vise ne mogu smisliti staro sucelje i stari Gnome. Naravno, ne mora nuzno znaciti da ce tebi ili nekome drugome ili cak meni swipe navigacija sjesti, ali nakon iskustva s Gnomeom ipak sam otvoreniji za nove metode i drugacije UI-jeve. A i nisam do sad naletio na clanak ili video da netko nije bio zadovoljan nakon sto uhvati grif.

Ma znam (i meni je to novo sad na nekim aplikacijama) ali ne znam kak će mi funkcionirat za cijeli OS. Kolko će ubrzat il usporit razmišljanje, produktivnost i navigaciju.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice