Oculus Rift tek u ožujku

poruka: 9
|
čitano: 4.870
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oculus Rift tek u ožujku".
15 godina
offline
Oculus Rift tek u ožujku

Ovo definitivno kupujem. Vec duze vrijeme razmisljam o promjeni monitora ali ipak cu ovo uzet.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift tek u ožujku
Jesi naručio ili? Otvorio sam temu za ovo ali nije bilo odgovora.
Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Oculus Rift tek u ožujku

hashtag Schuyler Towne

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift tek u ožujku

Možda je ovo je početak revolucije gaminga!{#}

Dosta nam je igranja na monitoru! Želimo Holodeck iz Star Treka ali za početak ni ovo nije loše, samo neka postane mainstream. {#}

Popularnost ovog uređaja bi mogla pokrenuti lavinu sličnih, dovesti do pada cijena i postati standardna oprema svakog gamera a na monitorima bi se igrale samo flash igrice na fejsu haha. Oculus Rift je prepoznat i od strane ljudi iz id Softwarea, Epic Gamesa, Valvea, tako da neće biti zapostavljen i postati zaboravljen. Bilo je i prije VR headsetova ali ih nitko nije ni koristio ni podržavao jer su bili loši i preskupi. Ovaj VR je poseban po tome što te u potpunosti ubaci u virtualni svijet jer pokriva cijelo vidno područje (nema vidljivih rubova ekrana) i latencija (kašnjenje) je svedena na minimum za neometani doživljaj. Slika je naravno u 3Du.

 

Jedina mana je jako mala rezolucija u odnosu na one na koje smo navikli na monitorima. Slijedeće generacije će sigurno imati sve veću rezoluciju i sve manju cijenu zahvaljujući mobilnim uređajima i Appleu! Da, jer je Apple pokrenuo trend ekrana velike gustoće (retina display), prvi ih je ugradio i popularizirao u mobitelima, tabletima i prijenosnicima a sada se svi natječu tko će imati ekran veće gustoće/rezolucije. Zbog velike potražnje se takvi ekrani proizvode, sve su veće rezolucije a cjenovno su sve prihvatljiviji. Trebala je narasti potražnja za njima da bi njihova proizvodnja postala isplativa jer proizvođaći (ekrana) najviše zarađuju na starim tehnologijama, njima je u interesu da se što kasnije pređe na novije i bolje (ekrane) kako bi na starijoj i jeftinijoj tehnologiji stigli izmusti što više love. Ekran je najskuplja i najvažnija komponenta VR headseta. Nadam se da će ovaj napredak tehnologije (ekrana) omogućiti proboj VR headsetova širim masama.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 2:43 (DragonShit).
 
2 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Oculus Rift tek u ožujku
Samo što još consumer verzija nije dostupna ni za pre-order već samo developer koja ima malu rezu od 1280x800,ali inače ovo bi mogla biti super stvar.Još samo da cijena bude prihvatljiva
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift tek u ožujku

Za sve koje zanima, ovdje raspravljamo o svemu vezanom za Rift. Osnivač (Palmer Lucky) sudjeluje u raspravama.

Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 0:24 (Random.).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Oculus Rift tek u ožujku
DragonShit kaže...

Možda je ovo je početak revolucije gaminga!{#}

Dosta nam je igranja na monitoru! Želimo Holodeck iz Star Treka ali za početak ni ovo nije loše, samo neka postane mainstream. {#}

Popularnost ovog uređaja bi mogla pokrenuti lavinu sličnih, dovesti do pada cijena i postati standardna oprema svakog gamera a na monitorima bi se igrale samo flash igrice na fejsu haha. Oculus Rift je prepoznat i od strane ljudi iz id Softwarea, Epic Gamesa, Valvea, tako da neće biti zapostavljen i postati zaboravljen. Bilo je i prije VR headsetova ali ih nitko nije ni koristio ni podržavao jer su bili loši i preskupi. Ovaj VR je poseban po tome što te u potpunosti ubaci u virtualni svijet jer pokriva cijelo vidno područje (nema vidljivih rubova ekrana) i latencija (kašnjenje) je svedena na minimum za neometani doživljaj. Slika je naravno u 3Du.

 

Jedina mana je jako mala rezolucija u odnosu na one na koje smo navikli na monitorima. Slijedeće generacije će sigurno imati sve veću rezoluciju i sve manju cijenu zahvaljujući mobilnim uređajima i Appleu! Da, jer je Apple pokrenuo trend ekrana velike gustoće (retina display), prvi ih je ugradio i popularizirao u mobitelima, tabletima i prijenosnicima a sada se svi natječu tko će imati ekran veće gustoće/rezolucije. Zbog velike potražnje se takvi ekrani proizvode, sve su veće rezolucije a cjenovno su sve prihvatljiviji. Trebala je narasti potražnja za njima da bi njihova proizvodnja postala isplativa jer proizvođaći (ekrana) najviše zarađuju na starim tehnologijama, njima je u interesu da se što kasnije pređe na novije i bolje (ekrane) kako bi na starijoj i jeftinijoj tehnologiji stigli izmusti što više love. Ekran je najskuplja i najvažnija komponenta VR headseta. Nadam se da će ovaj napredak tehnologije (ekrana) omogućiti proboj VR headsetova širim masama.

fanboj ko fanboj..... samo jedan popularni LOL

14 godina
neaktivan
offline
Oculus Rift tek u ožujku

Ovo ću pratiti sa zanimanjem (nadam se da će biti i više o tome na bugovim stranicama).

Prvi modeli će vjerojatno biti "problematični", ali za par godina ovo bi moglo biti mainstream. Samo se nadam da neće biti kao 3d naočale u kinu pa da uzrokuje glavobolju...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oculus Rift tek u ožujku
TranceMight kaže...
DragonShit kaže...

Možda je ovo je početak revolucije gaminga!{#}

Dosta nam je igranja na monitoru! Želimo Holodeck iz Star Treka ali za početak ni ovo nije loše, samo neka postane mainstream. {#}

Popularnost ovog uređaja bi mogla pokrenuti lavinu sličnih, dovesti do pada cijena i postati standardna oprema svakog gamera a na monitorima bi se igrale samo flash igrice na fejsu haha. Oculus Rift je prepoznat i od strane ljudi iz id Softwarea, Epic Gamesa, Valvea, tako da neće biti zapostavljen i postati zaboravljen. Bilo je i prije VR headsetova ali ih nitko nije ni koristio ni podržavao jer su bili loši i preskupi. Ovaj VR je poseban po tome što te u potpunosti ubaci u virtualni svijet jer pokriva cijelo vidno područje (nema vidljivih rubova ekrana) i latencija (kašnjenje) je svedena na minimum za neometani doživljaj. Slika je naravno u 3Du.

 

Jedina mana je jako mala rezolucija u odnosu na one na koje smo navikli na monitorima. Slijedeće generacije će sigurno imati sve veću rezoluciju i sve manju cijenu zahvaljujući mobilnim uređajima i Appleu! Da, jer je Apple pokrenuo trend ekrana velike gustoće (retina display), prvi ih je ugradio i popularizirao u mobitelima, tabletima i prijenosnicima a sada se svi natječu tko će imati ekran veće gustoće/rezolucije. Zbog velike potražnje se takvi ekrani proizvode, sve su veće rezolucije a cjenovno su sve prihvatljiviji. Trebala je narasti potražnja za njima da bi njihova proizvodnja postala isplativa jer proizvođaći (ekrana) najviše zarađuju na starim tehnologijama, njima je u interesu da se što kasnije pređe na novije i bolje (ekrane) kako bi na starijoj i jeftinijoj tehnologiji stigli izmusti što više love. Ekran je najskuplja i najvažnija komponenta VR headseta. Nadam se da će ovaj napredak tehnologije (ekrana) omogućiti proboj VR headsetova širim masama.

fanboj ko fanboj..... samo jedan popularni LOL

Nisam ja Apple fanboj pa onda ispada da si ti hejter, samo iznosim informacije ali ako sam nešto krivo napisao educiraj me. Prije sam Android i Linux fanboy, nikada u životu nisam imao Apple proizvod i vjerojatno nikada ni neću jer su preskupi, zatvoreni i ne pridržavaju se standarda. Android bi mijenjao za WP8 a iOS mi je jednako ružan kao i Android a još je i zatvoren. Možda sam onda i WP8 fanboy? Mislim da nisam jer kako bih onda bio i Sailfish OS "MeeGO" fanboj? Ovdje na forumu je očito zabranjeno (nepopularno) napisati bilo što o Appleu a da je u pozitivnom kontekstu bez obzira dali je osoba u pravu. Objektivnost i neutralnost se kažnjava ali ne želim birati strane, nekad pljujem po Appleu a nekad ga hvalim.

 

Pogledaj na OMGUbuntu (popularna stranica za Linux i Ubuntu fanove), čak su i oni dali priznanje Appleu za pokretanje hardverskog natjecanja probojem retina ekrana "Credit to Apple for raising the hardware game with the introduction of a ‘Retina Display’ in their “all new Macbook Pro” (aka the ‘Macbook Pro Pro’). It’s the highest resolution notebook display ever produced..." Šta sad kažeš na to? I oni su Apppel fanboji ili samo iznose činjenice? Ovaj puta je Apple probio led i u prijenosnicima jer se prvi odlučio za takav ekran. Ako pratiš Linusa (otac Linuxa) na google plusu, nedavno je kritizirao male rezolucije na ostalim prijenosnicima jer su ih čak i mobiteli počeli sustizati. Apple je bogata i uspješna firma koja ima puno vjernih kupaca koji su spremni puno platiti njihove uređaje. To je razlog zašto si Apple može priuštiti ispipavanje terena ugradnjom novih tehnologija. Druge manje uspješne firme igraju na provjereno i sigurno. Tržište je sada preplavljeno mobitelima visoke rezolucije koji imaju veće rezolucije od retine ali prvo je netko trebao probiti led dok su im se drugi smijali da je to nepotrebno "jer se mobitel ne gleda povečalom". Još uvijek čekamo prijenosnike visoke rezolucije ali je Apple opet napravio prvi korak (Macbook Pro). Možeš mrziti Apple koliko hoćeš ali neke činjenice ne mogu biti neprimijećene ako su očite. To je isto kao da im ne daš priznanje za popularizaciju tableta, skoro nitko ih nije koristio prije iPada. Kad je predstavljen iPad, velika većina se sprdala da je tablet glupost "uvečani mobitel" i nitko nije mislio da će postati popularni a nakon iPada je tržište postalo preplavljeno raznim tabletima - to čak i najveći Apple hejter mora priznati jer je činjenica. Do svega toga bi došlo i da nema Applea (jer Apple ipak ništa nije izumio) ali bi dugo morali čekati da netko pokrene tržište.

{#}

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 17:02 (DragonShit).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice