Obad na Androidu

poruka: 34
|
čitano: 7.127
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obad na Androidu".
11 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Nažalost, što je uređaj (sistem) rašireniji i otvoreniji za nadogradnje, raznorodniji kao ekosistem, tim je zanimljiviji i osjetljiviji na takve napade. To je razlog zašto su Apple i WP relativno zatvoreni sustavi naspram Androida. Ista stvar na PC je kod Windowsa naspram OSX....

 

 
9 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
al koja svrha tom debilu koji je napravio taj virus sto ce npr marko iz siska plat
11 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
platit 12000 kn tcomu.
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
mile1989 kaže...
al koja svrha tom debilu koji je napravio taj virus sto ce npr marko iz siska plat

 

[conspiracy theory=on]

 

A sto ako je taj debil ujedno i proizvodjac antivirusnog softvera koji jedini uspjesno cisti ovu zlocudnu napast?

 

[conspiracy theory=off]

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Nisu svi spec brojevi vlasništvo te-kome.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Obad na Androidu

...Ili jednostavno Appleov plaćeni tim,da što više Android uređajima zagoča život..sve je moguće..

 
16 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu
najbolje onda ne skidat svasta i ne surfat svugdje. ili prec na bonove pa nek salje kome hoce haha
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Opet? Izgleda da ce google ipak morat poradit malo na sigurnosti. Precesto se ovo dogadja.

Svaki normalan korisnik bi trebao biti zabrinut za svoju sigurnost na netu. Danas su nam telefoni spojeni svuda,

pa ne vidim razloga zasto bi netko pored sigurnijih i zatvorenijih platformi kupio android. Jedini argument je cijena. 

 

A da je google-u stalo, davno bi se to saniralo, ali nije, ne briga ga.

 

 
3 13 hvala 0
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
Problem su korisnici.
Ja sam svoje doma naucil da ne klikcu po svemu, instaliravaju sve kaj se sjete i eto, nemam s njima problema.
Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
mile1989 kaže...
platit 12000 kn tcomu.

Zato što od visokotarifnih brojeva zaradu dobiva ne samo telekom (koji BTW dobiva manji dio zarade), nego i firma koja je taj broj unajmila od telekoma.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
redneck kaže...

...Ili jednostavno Appleov plaćeni tim,da što više Android uređajima zagoča život..sve je moguće..

 

sigurno je to!

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
16 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Ajmo o  sigurnosti Andorida 4.2.

Supruga ima telefon sa spomenutim i isla ona kupit nam karte za kino - Cinestar preko PCa!  Obavila ona kupnju (na PCu) i dosao joj mail koji je otvorila na PCu. Na PCu u FireFoxu otvori joj se link na Cinestar i ovi joj ponude instalaciju aplikacije na telefon. Kliknula na link i otvori joj se Google Play na Cinestar aplikaciji i button Install. Ponovo, sve na PCu! Klikne ona Install button (na PCu) i nista se ne desi! Nista!!!!

Kak se nista nije desilo ide ona probat na telefonu instalirat, kada tamo INSTALIRANA Cinestar APLIKACIJA!!!!

Halo, bez ikakva pitanja ili zvuka!!!!???

 

 

 
0 18 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Obad na Androidu

Da, isto je i kad instaliras neku aplikaciju na Play-u na PCu, nakon par sekundi ti se automatski instalira na mob bez ikakvog zvuka ili dodatne potvrde.

daniel
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...

Ajmo o  sigurnosti Andorida 4.2.

Supruga ima telefon sa spomenutim i isla ona kupit nam karte za kino - Cinestar preko PCa!  Obavila ona kupnju (na PCu) i dosao joj mail koji je otvorila na PCu. Na PCu u FireFoxu otvori joj se link na Cinestar i ovi joj ponude instalaciju aplikacije na telefon. Kliknula na link i otvori joj se Google Play na Cinestar aplikaciji i button Install. Ponovo, sve na PCu! Klikne ona Install button (na PCu) i nista se ne desi! Nista!!!!

Kak se nista nije desilo ide ona probat na telefonu instalirat, kada tamo INSTALIRANA Cinestar APLIKACIJA!!!!

Halo, bez ikakva pitanja ili zvuka!!!!???

 

 

 

Pretpostavljam da je supruga bila logirana sa svojim gmail accountom na PC-iju, koji je ujedno i account na mobitelu?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...

Ajmo o  sigurnosti Andorida 4.2.

Supruga ima telefon sa spomenutim i isla ona kupit nam karte za kino - Cinestar preko PCa!  Obavila ona kupnju (na PCu) i dosao joj mail koji je otvorila na PCu. Na PCu u FireFoxu otvori joj se link na Cinestar i ovi joj ponude instalaciju aplikacije na telefon. Kliknula na link i otvori joj se Google Play na Cinestar aplikaciji i button Install. Ponovo, sve na PCu! Klikne ona Install button (na PCu) i nista se ne desi! Nista!!!!

Kak se nista nije desilo ide ona probat na telefonu instalirat, kada tamo INSTALIRANA Cinestar APLIKACIJA!!!!

Halo, bez ikakva pitanja ili zvuka!!!!???

 

 

PA normalno, sve aplikacije koje instaliraš s Playa ne daju nikakvo upozorenje. Jer sva prava koja ima aplikacija pišu na Playu kad ideš instalirat. Čemu onda da još jednom čitam na mobitelu? A to se događa samo ako si prijavljen na Play s istom adresom ko na mobitelu.

hobi:moj-android.net
16 godina
offline
Obad na Androidu

"Virusi" uglavnonm pogađaju najpopularniju i najrašireniju platformu. Drugim riječima vgg Android :)

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Obad?

obad obad
Rootanje mobitela doprinosi globalnom zagrijavanju.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...

Ajmo o  sigurnosti Andorida 4.2.

Supruga ima telefon sa spomenutim i isla ona kupit nam karte za kino - Cinestar preko PCa!  Obavila ona kupnju (na PCu) i dosao joj mail koji je otvorila na PCu. Na PCu u FireFoxu otvori joj se link na Cinestar i ovi joj ponude instalaciju aplikacije na telefon. Kliknula na link i otvori joj se Google Play na Cinestar aplikaciji i button Install. Ponovo, sve na PCu! Klikne ona Install button (na PCu) i nista se ne desi! Nista!!!!

Kak se nista nije desilo ide ona probat na telefonu instalirat, kada tamo INSTALIRANA Cinestar APLIKACIJA!!!!

Halo, bez ikakva pitanja ili zvuka!!!!???

 

 

Pa normalno, lagano bih izludio da me se svaki put pita još i na mobitelu dali sve prihvačam {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...

Ajmo o  sigurnosti Andorida 4.2.

Supruga ima telefon sa spomenutim i isla ona kupit nam karte za kino - Cinestar preko PCa!  Obavila ona kupnju (na PCu) i dosao joj mail koji je otvorila na PCu. Na PCu u FireFoxu otvori joj se link na Cinestar i ovi joj ponude instalaciju aplikacije na telefon. Kliknula na link i otvori joj se Google Play na Cinestar aplikaciji i button Install. Ponovo, sve na PCu! Klikne ona Install button (na PCu) i nista se ne desi! Nista!!!!

Kak se nista nije desilo ide ona probat na telefonu instalirat, kada tamo INSTALIRANA Cinestar APLIKACIJA!!!!

Halo, bez ikakva pitanja ili zvuka!!!!???

 

 

Nego, jeste vi razmislili o onom prijedlogu da se pri registraciji na forum uvede test inteligencije?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
Znaci, netko ti probije pass na GMailu i moze ti na mobu radit kaj oce!? Ne hvala!

Treba biti opcija dal to zelis ili ne.
Kako imam 2step security, barem jedanput mjesecno dobim poruku od Googla da neko nesto pokusava.
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu

Čuj, ako ti netko hakira Google account, a koristiš većinu Google-ovih servisa, imati ćeš puno više problema od "čeprkanje po mobitelu".

 

Ali, s druge strane, imati ćeš odmah indikaciju da ti je račun hakiran, moći ćeš brže reagirati i vratiti account uz minimum štete.

11 godina
neaktivan
offline
Obad na Androidu

Obada se ko krava ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Obad na Androidu

Hm... jednom sam nešto pisao o toj sigurnosti, no slabi odgovori. Moguće da griješim u nekim stvarima, a pošto je tema aktualna, zašto ne uputiti na tekst :)

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx?page=0&jumpto=3613769&sort=asc&view=flat

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
Fala na linku. Na Androidu je stvarno dobro sto prilikom instalacije kaze sto ce koristit. Ali, koliko je to sigurno? Danas se probijaju super zastite, pa zasto bi Android bio izuzetak.

Imam jedno drugo pitanje ako mozda znas. Android ima ram, internu i systemsku memoriju. Koja je razlika izmedju int i sys?
Dal ima nacin za povecati int jer je ona vrlo mala, a o njoj ovisi dal se nesto moze instalirat ili ne.
Evo i dva primjera. Froyo sa 8GB flash i 512 ram ima 270MB int i 7GB sys i 32GB SD (ta se nit ne vidi).
JB 4GB flash (+32GB SD) i 1GB ram ima 500 int i 32 GB SD.
Gotovo nista se vise ne moze instalirati. Na JB nije bilo moguce Chrom updatati. Jedini nacin je deinstalirati kako bi se oslobodila int.
Brojeve sam navel iz App2SD aplikacije, a Android daje nesto vise mjesta.
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu

Android je poprilično siguran (pogotovo uređaji koji nisu rootani), ali veći problem su korisnici, koji uglavnom niti ne čitaju koje ovlasti program traži. (npr. instaliraš neku igru, a ona traži pristup telefonu, kontaktima i SMS aplikaciji, ako imaš gram mozga jasno ti je da se radi o malveru, ali ako ne pročitaš koje ovlasti uzima i samo pritisneš Install eto ti problema)

 

Interna memorija je u pravilu veličine 2 GB i u nju možeš instalirati programe. Sistemski dio se razlikuje od verzije do verzije Androida i od proizvođača do proizvođača, a na samu veličinu ne možeš utjecati, osim ako nemaš rootani uređaj pa onemogućiš startanje nekih sistemskih programa (koji nisu bitni za normalni rad uređaja).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
Fala na odgovoru. Drugim rijecima,kupis Android sa 100GB flasha i od toga nemas velike koristi jer ti firma ogranici systemski flash na, npr 512MB i ti se odluci koje ces aplikacije instalirat.
Zivio meni WP koji ovisi samo o velicini flasha (sd kartice) i kojoj dodatno mijenja velicine.
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...
Fala na odgovoru. Drugim rijecima,kupis Android sa 100GB flasha i od toga nemas velike koristi jer ti firma ogranici systemski flash na, npr 512MB i ti se odluci koje ces aplikacije instalirat.
Zivio meni WP koji ovisi samo o velicini flasha (sd kartice) i kojoj dodatno mijenja velicine.

 

Ma nije bas tako. Nisi dobro razumio.

I na Androidu mozes instalirati aplikacije na SD karticu.

 

Nemoj se uvrijediti, ali pokusavas raspravljati o necemu sto nisi niti posteno isprobao, a samim time niti shvatio.

 

Uzmi od supruge mobitel, igraj se par dana/tjedana i doznati ces sve prednosti ali i mane androida.

Nakon toga donesi svoj sud pa ako ti se i dalje ne bude svidjao,  ako nista drugo, imati cemo  kvalitetniju raspravu na forumu

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Re: Obad na Androidu
Drazen kaže...
Fala na odgovoru. Drugim rijecima,kupis Android sa 100GB flasha i od toga nemas velike koristi jer ti firma ogranici systemski flash na, npr 512MB i ti se odluci koje ces aplikacije instalirat.
Zivio meni WP koji ovisi samo o velicini flasha (sd kartice) i kojoj dodatno mijenja velicine.

Mozes ti na Samsungu ( ne znam za osale) staviti aplikacija kolka ti je rom memorija. Ako ne po difoltu, tweakanjem sigurno.

daniel
15 godina
offline
Re: Obad na Androidu

Kakve veze ima ROM memorija sa Flash Memorijom?!

 

BTW, ni firmware nije na ROM, jer se on ne može reprogramirati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Obad na Androidu
Gle, imam GB tablet vec jedno 2-3 godine, SD od 32GB i interni flash od 8GB. Sve moguce sam pokusao ali jednostavno nisam u stanju nesto instalirati ako drugo ne pobrisem. App2SD koristim za micanje aplikacija u interni flash, a SD se nigdje ni ne spominje (sto se tice aplikacija).
Evo live podataka iz App2Sd: OnPhone total 269.69mb+ slobodno105.93, OnSD: total 6.94GB.
Android Storage podaci: Internal 6.94Gb, SD 29.66, System free 106mb.
Aplikacije jedino mogu micati izmedju internal i system. Ako stavim, npr Angry Birds, i movam ju u internal izgubim jedno 50mb systemske i gotovo nista drugo ne mogu instalirat.

Kod zene (4.1.1) podaci su za system i SD i ona je u stanju movat aplikacije u SD. Ali, njezin system od 503.41 ima samo 42.64mb slobodno (sd je 29.49gb). Doslovce sve aplokacije su na sdu. U Android Storage opcijama kazu da ostaje bez interne memorije i da pocme brisat i unpinnat aplikacije. Kada se Chrome pokusao updateat sve se skrsilo i jedino je deinstalacija pomogla.

Eto, ja pitam kako to rijesit?
Nikada do sada sa drugim OSovima nisam imao ovaj problem. Stari telefoni sa Symbianom ili WM6 sa smjesnim kolicinama ram/flash nisu imali te probleme. Npr, HTC TyTN sa 256mb rama, 8gb sd i WM6 imao je cuda poinstalirana i nikada mu nije falilo memorije. HD2 mi vrti WP7.8 i imam 8gb sd. Sto god da stavim nikad ne usfali mjesta, osim rama naravno.

Sorry kaj gnjavim ali ja se 2 godine gombam s tabletom i nitko ne zna rijesenje. Tj, kazu da je to tako i da se puno ne moze (proizvodjac odredjuje memoriju).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice