Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

poruka: 14
|
čitano: 2.543
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka".
8 godina
neaktivan
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

ukratko ,neznaju kud bi sa svim tim smecem sto je ostalo od proizvodnje 980 cipa

pa sad kad su uspjeli izrezati sto nevalja ,,,tataaaa novi proizvod ,amo ga nazvati gpu 1xx da izgleda kao novo

znaci od wafera 20tak 980 ,30tak 970 ,a ostalo smece 

i onda se cude posto jelte imaju super gpu i teknologiju izrade ,imaju nestasicu 980/970 kartica .... 

 

po nesluzbenim izjavama je ovaj gpu najgori od svih nvidijinih za napraviti

cak su ubacili 4 nova layera da ga kao stabiliziraju (moraju da mnogo oc-ati ili imaju gori gpu of proslog po perf)

i opet je yield oko 15-20% za 980 gpu po waferu 

 

i ljudi se cude kad neko napise r.i.p. nvidia u 3-4 godine

 

izgubili mobilno trziste /konzole/ind automobila/uskoro servere

a sa gpu nemaju sta da traze posto u 2-3 godine po intelu ,nece biti externih gpu kartica

vec nest kao socket za gpu/koprocesor (veci bendwith cpu<->memorija<->gpu od externe kartice)

a koji ni intel ni amd nece dati licencu nvidiji  

ukratko jedva cekam drugu seriju koprocesora tj 10nm intelovu generaciju

s integriranom memorijom  i soket za koprocesor ,na normalnim mbo

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2015 7:33 (zmijko).
 
2 4 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
zmijko kaže...

ukratko ,neznaju kud bi sa svim tim smecem sto je ostalo od proizvodnje 980 cipa

pa sad kad su uspjeli izrezati sto nevalja ,,,tataaaa novi proizvod ,amo ga nazvati gpu 1xx da izgleda kao novo

znaci od wafera 20tak 980 ,30tak 970 ,a ostalo smece 

i onda se cude posto jelte imaju super gpu i teknologiju izrade ,imaju nestasicu 980/970 kartica .... 

 

po nesluzbenim izjavama je ovaj gpu najgori od svih nvidijinih za napraviti

cak su ubacili 4 nova layera da ga kao stabiliziraju (moraju da mnogo oc-ati ili imaju gori gpu of proslog po perf)

i opet je yield oko 15-20% za 980 gpu po waferu 

 

i ljudi se cude kad neko napise r.i.p. nvidia u 3-4 godine

 

izgubili mobilno trziste /konzole/ind automobila/uskoro servere

a sa gpu nemaju sta da traze posto u 2-3 godine po intelu ,nece biti externih gpu kartica

vec nest kao socket za gpu/koprocesor (veci bendwith cpu<->memorija<->gpu od externe kartice)

a koji ni intel ni amd nece dati licencu nvidiji  

ukratko jedva cekam drugu seriju koprocesora tj 10nm intelovu generaciju

s integriranom memorijom  i soket za koprocesor ,na normalnim mbo

 

 

 

 kaj si se ti prosro isuse kriste

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
8ax kaže...
kaj si se ti prosro isuse kriste

 Pa meni je baš bio zanimljiv tekst, a bilo bi daleko zanimljivije da si ti umjesto takvog komentara stavio neke kontra argumente.

10 godina
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
Ovaj gore mora da je na lijevu ustao.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

Kakav koprocesor, kakva integrirana memorija u procesoru? Čitam i ne vjerujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

meni recimo ovakve grafičke u budučnosti budu služile za fiziku, ak če dx12 zbilja omogučit spajanje nvidia amd kartice, neku slabiju nvidiju za fiziku i neku mrcinu ili mid range, sve ovisi o novčaniku amd za grafiku.

to sve dolazi u obtir ako dx 12 to strvarno bude omogučavo i naravno amd počne pisat optimiziranije drajvere, jer ovo kaj čitam o njihovim novim drajverima neželim ni komentirat ( al želim im svu sreču :) ) , nekom radi savršeno, a nekom nikak.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
XXX kaže...
8ax kaže...
kaj si se ti prosro isuse kriste

 Pa meni je baš bio zanimljiv tekst, a bilo bi daleko zanimljivije da si ti umjesto takvog komentara stavio neke kontra argumente.

 A šta bi trebao reć??Da Nvidia propada,ne kužim,što ja i dosta njih živimo pod staklenim zvonom ili se nešto treće dešava na tržištu grafičkih kartica??

NVIDIA izbacila low level karticu,who cares,uvik ih je bilo i uvk će ih bit,bilo u AMD ili NVIDIa Taboru!!

Pljunuo je komentar ko da ga netko bičevima tjera!!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
XXX kaže...
8ax kaže...
kaj si se ti prosro isuse kriste

 Pa meni je baš bio zanimljiv tekst, a bilo bi daleko zanimljivije da si ti umjesto takvog komentara stavio neke kontra argumente.

Ma liku je bilo mrsko gore da odgovara, jer je prvi komentar stvarno bio da se nekoga bičuje šta sve napisa, a niti on nije neke linkove postavio. Primjerice:

 

"izgubili mobilno trziste /konzole/ind automobila/uskoro servere
a sa gpu nemaju sta da traze posto u 2-3 godine po intelu ,nece biti externih gpu kartica"

 

Nego da se ja vratim na temu (gore je netko postavio zaista dobav video) jer naslov glasi: "Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku karticu?"

Kakvu crnu jeftinu grafičku od 90 USD? To uopšte nije jeftino.

 

Sada vi gameri i poznavaoci grafulja, sada mi molim vas pomozite: ima li kakva grafulja od 200 kuna koja će nadmašiti moju HD 4670 (GPU iz 2008-me) jer prema ovome:

Best Graphics Cards For The Money: October 2015 Najbolja mi je ova Nvidia 730 koja košta čak: £60 a za te pare kupim Haswella Pentium G3258 sa Integrušom koja samelje ovaj Moj PC. Naravno to zahtjeva i promjenu ploče kao i same memorije, što je možda vrijeme ili čak i nije, zavisi kako se uzme u obzir

 

Eh sada prema ovome:

Best Graphics Cards For The Money: October 2015 Najbolji bi mi bio izbor ova: Intel® HD Graphics 530 gdje je mogu naći 6-toj generaciji Core procesora u najeftnijoj varijanti u Pentiumu G4500 [2/2] za $75, u optimalnoj varijanti: za procesor koji je [2/4] (2 jezgre, 2 threada) moram kupiti Core i3 koji košta $117.

 

Evo i izvora za Skylake arhitekturu: https://en.wikipedia.org/wiki/Skylake_(microarchitecture) Dakle da vas glava zaboli, kada počnete kontati kako i šta :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
Envy kaže...

Sada vi gameri i poznavaoci grafulja, sada mi molim vas pomozite: ima li kakva grafulja od 200 kuna koja će nadmašiti moju HD 4670 (GPU iz 2008-me) jer prema ovome:

Best Graphics Cards For The Money: October 2015 Najbolja mi je ova Nvidia 730 koja košta čak: £60 a za te pare kupim Haswella Pentium G3258 sa Integrušom koja samelje ovaj Moj PC. Naravno to zahtjeva i promjenu ploče kao i same memorije, što je možda vrijeme ili čak i nije, zavisi kako se uzme u obzir

 Za 200kuna ništa, jer tolko otprilike vrijedi ta 4670.

Ak je prodaš i skupiš recimo 350kn, možeš rabljenu uzet 4870, 5770, GTX280 i slične.

15 godina
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
8ax kaže...
Envy kaže...

Sada vi gameri i poznavaoci grafulja, sada mi molim vas pomozite: ima li kakva grafulja od 200 kuna koja će nadmašiti moju HD 4670 (GPU iz 2008-me) jer prema ovome:

Best Graphics Cards For The Money: October 2015 Najbolja mi je ova Nvidia 730 koja košta čak: £60 a za te pare kupim Haswella Pentium G3258 sa Integrušom koja samelje ovaj Moj PC. Naravno to zahtjeva i promjenu ploče kao i same memorije, što je možda vrijeme ili čak i nije, zavisi kako se uzme u obzir

Za 200kuna ništa, jer tolko otprilike vrijedi ta 4670.

Ak je prodaš i skupiš recimo 350kn, možeš rabljenu uzet 4870, 5770, GTX280 i slične.

Tako sam i mislio jer ova GTX 930 za 90 USD nema nikakvog smisla, zapravo kada bolje kontam, low-end kartice današnje generacije nemaju smisla niti sa high end karticama generacije 2008. godine. pogotovo ako se usporedi potrošnja struje koja prelazi preocesore koje imaju bolje iGPU-ove bolje od ove moje za par redova veličina.

Vjerojatno mijenjam sve za Core i3 [2/4] 6100, vrijeme je.

 

Uglavnom lipa hvala svima, jer sada imam prestavu što ću i kako ću jer ovaj gore Core sa DTP-om od 50W ima da ga ohladim i sa aluminijskom folijom ako treba.  

14 godina
neaktivan
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

Moje osobno mišljenje je da nVidia i AMD proizvode takve low-end/entry lvl grafičke kartice jer i za njih postoji tržište, i to ne samo u uredskim računalim. Pogledajte malo gotove konfiguracije koje prodaju većina shopova sa informatičkom oporemom u RH, trpaju takva s*ranja od grafičkih u računala za 4000kn koje onda prodaju pod "gaming" računalo neinformiranim kupcima, tj. taj naziv je kod nas popularan kao "muda pod bubrege". Većina takvih grafičkih se isto tako prodaju zasebno, pogotovo u manjim trgovinama u manjim gradićima i mjestima (gdje je i kupovna moć manja od većih gradova) u RH kao jedine grafičke kartice koje imaju u ponudi jer šta jedan neinformirani kupac (a takvih je više nego što se misli) zna što kupuje kad mu prodavač kaže "da, da to vam vrti najnovije nitvor spidove, kol of djutije i far krajeve na maksimumu" i onda kupac zagrize i kupi mačka u vreći za 600 kuna. Što se tiče prodavača, u tom slučaju, prije će prodati 10 takvih grafičkih za 600kn nego samo jednu za 1200kn. Naravno mi se sad ovdje zgražamo nad time ali vidio sam mnogo takvih "jeftinjaka" u računalima od manje informatički potkovanih kolega jer su im prodavači to uvalili. Uostalom, kad sam dobio prvi PC, davne 2004. godine radilo se upravo o takvom slučaju, unutra je bio Sempron od 1Ghz i ATI 9200SE sa 128Mb video memorije. Stari ga je platio 4500kn u jednom IT shopu. Nakon što sam se informirao i naučio radu na računalu, skužio sam da je ćaća ustvari kupio isto da prostite "s*ranje" od PC-a, i da sam u to vrijeme posjedovao znanje o komponentama i računalima, mogao sam složiti puno kvalitetniji komp da sam kupovao jednu po jednu komponentu, za te novce.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičk
Neki ovdje ne kuze da ako zelis jaci igpu moras kupiti noviju plocu i naravno noviji i jaci cpu jer u pravilu u jace procesore sad idu i jace integrirane grafe, no to onda nema nikakve usporedbe s bilo cim, Jedan pentium ce s ovom gt930 ubijat sve zivo sto mu serviras! Primjer bez nekakve jeftine gt serije ce recimo sc2 ici jedva 25 fps-a, stavljanjem bilo koje gt serije perfomanse skacu za barem 5x! Vrtit ces 4k video bez stekanja, rad s 2 ili 3 monitora itd itd...u konacnici i ovaj najskuplji model ipak ima nekima smisla kao i onaj najslabiji, a i nezaboravite da je do prosle godine ono sto je kostalo 500kn sad kosta 700+!lp(rast dolara)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia priprema jeftinu GeForce GT 930 grafičku ka

Ovdje se tako "lupa" da mi se učinilo kao da sam upao na mehaničarski forum, gdje mehaničari diskutiraju o informatici, ili o molekularnoj biologiji.

 

 

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice