Nvidia optužuje Intel

poruka: 26
|
čitano: 5.559
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia optužuje Intel".
16 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

Hah, ovaj intel ce otici u jurac.

Svako malo neko monopolisticko ponasanje i tuzbe.

AMD rulez.

- Psiho246
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

Moje skromno mišljenje govori da se Intel počeo ponašati kao i Microsoft - teški monopolizam!

 

Samo nek oni tako nastave pa ćemo vidjeti kome će prije dozlogrditi: EK-u zbog naplaćivanja kazni ili Intelu zbog plaćanja kazni.

 

Belji se

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
Psiho246 kaže...

Hah, ovaj intel ce otici u jurac.

Svako malo neko monopolisticko ponasanje i tuzbe.

AMD rulez.

 I onda se mi neupućeni čudimo kako to da AMD kad je imo jače i bolje procesore (od pojave Athlona pa do pojave Core2) nije zauzeo većio dio tržišta, a sve je zakuho Intel sa svojim ucjenama i monopolizmom...
15 godina
protjeran
offline
Nvidia optužuje Intel

zivjela nvidia i amd, daj ovaj intel nije normalan, zgadio mi se skroz

King of the South!
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nvidia optužuje Intel

long live Dragon platform

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia optužuje Intel

Pa meni nije jasno kaj svi imate protiv Intela i odkud ta mržnja.

Pa ako intel prodaje matičnu ploču i procesor za 25$ pa to može samo bit super za nas kupce. Nije mi jasno uspoređujete ga s Microsoftom koji je ful skup dok je ovaj jeftin pa šta vi želite.

Jedino objašnjenje za ove glupe komentare vidim da netko od vas radi u Nvidiji ili Amd (što sumljam).

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
zvgrcman kaže...

Pa meni nije jasno kaj svi imate protiv Intela i odkud ta mržnja.

Pa ako intel prodaje matičnu ploču i procesor za 25$ pa to može samo bit super za nas kupce. Nije mi jasno uspoređujete ga s Microsoftom koji je ful skup dok je ovaj jeftin pa šta vi želite.

Jedino objašnjenje za ove glupe komentare vidim da netko od vas radi u Nvidiji ili Amd (što sumljam).

 Ja osobno misim da je intel sr*nje, i to samo zbog cijena i monopolistickog ponasanja, i vise cijenim microsoft nego intel...
15 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

Kad bolje razmislim zašto bi kupovali skuplji atom kad mogu kupit u paketu jeftinije? čipset bace u smetje :)

 

E da i kad će ova mala kutija iz nvidije sa ionom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 14:34 (Buhaha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
zvgrcman kaže...

Pa meni nije jasno kaj svi imate protiv Intela i odkud ta mržnja.

Pa ako intel prodaje matičnu ploču i procesor za 25$ pa to može samo bit super za nas kupce. Nije mi jasno uspoređujete ga s Microsoftom koji je ful skup dok je ovaj jeftin pa šta vi želite.

Jedino objašnjenje za ove glupe komentare vidim da netko od vas radi u Nvidiji ili Amd (što sumljam).

 
Vidim da nemas pojma o ekonomiji, postoji jedna stvar koja se zove nelojalna konkurencija.
Intel moze spustat cijene toliko da bude u gubitku (jer ima dovoljno novaca na racunu i/ili to kompenzira drugim proizvodima).
Time konkurencija gubi jer nemoze konkurirati, a jednom kad nestane konkurencije nastaje potpuni monopol. Tada Intel moze diktirati cijene kako ga je volja.
15 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

To je definitivno nepošten potez od Intela i nadam se da če ovjde presuda bitiu korist Nvidie i ostalih.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2009 15:08 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia optužuje Intel

Ma bas me briga za takve ekonomske probleme, Intel trenutno ima najbrze CPU-ove , jest da su skupi, al onom kome je potrebna brzina dat ce pare...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nvidia optužuje Intel

Sada ako dignu tuzbu protiv Intela onda stvarno nVidia nije fer. Ako im smeta to sto je Intel spustio toliko cijenu Atoma, neka i oni spuste cijene grafickih kartica tako da Larabee ne moze uspjeti na trzistu...

xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

ma sad cu ja tužit konkurentsku tvrtku (pekaru) jer ima jeftiniji kruh, pa stoga ja ne mogu konkurirat na trzistu

e počeli su se za svašta tužit

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
Blekstena kaže...
zvgrcman kaže...

Pa meni nije jasno kaj svi imate protiv Intela i odkud ta mržnja.

Pa ako intel prodaje matičnu ploču i procesor za 25$ pa to može samo bit super za nas kupce. Nije mi jasno uspoređujete ga s Microsoftom koji je ful skup dok je ovaj jeftin pa šta vi želite.

Jedino objašnjenje za ove glupe komentare vidim da netko od vas radi u Nvidiji ili Amd (što sumljam).

 
Vidim da nemas pojma o ekonomiji, postoji jedna stvar koja se zove nelojalna konkurencija.
Intel moze spustat cijene toliko da bude u gubitku (jer ima dovoljno novaca na racunu i/ili to kompenzira drugim proizvodima).
Time konkurencija gubi jer nemoze konkurirati, a jednom kad nestane konkurencije nastaje potpuni monopol. Tada Intel moze diktirati cijene kako ga je volja.
 da, ali i dalje je Intelov Core2 Duo/Quad bolji od AMD-a....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
Independent kaže...

Sada ako dignu tuzbu protiv Intela onda stvarno nVidia nije fer. Ako im smeta to sto je Intel spustio toliko cijenu Atoma, neka i oni spuste cijene grafickih kartica tako da Larabee ne moze uspjeti na trzistu...

 nvidia tvrdi da je larabee u startu propao jer se bazira na x86 arhitekturi...
zivi bili pa vidjeli kako ce to zazivjeti...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
dadoremix kaže...

ma sad cu ja tužit konkurentsku tvrtku (pekaru) jer ima jeftiniji kruh, pa stoga ja ne mogu konkurirat na trzistu

e počeli su se za svašta tužit

 

 zasto ne, reci da ti dumpaju cijene i da su u dogovoru sa potrosacima i dobavljacima i da ti unistavaju poslovanje
15 godina
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
dadoremix kaže...

ma sad cu ja tužit konkurentsku tvrtku (pekaru) jer ima jeftiniji kruh, pa stoga ja ne mogu konkurirat na trzistu

e počeli su se za svašta tužit

 

 Neee, kriva usporedba, kad si već kod kruha... ono, ti bi prodavao sendviče, ali jedina pekara u blizini sendviče prodaje po 5kn, a tebi samo pecivo za senvič prodaje po 15kn... pa ti sad nemoj reć da je to u redu?
15 godina
protjeran
offline
Nvidia optužuje Intel

vjerujte mi amd ce se vratit kao u stara doba athlona 64 kad mu intel nije bio ravan

King of the South!
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia optužuje Intel

Nek se oni medjusobno tuzakaju koliko god hoce, ali u moj komp ne idu komponente koje su rangirane prema monopolistickom i slicnom ponasanju proizvodjaca, nego po performansama (nije me briga jel proc AMD ili Intel i je li graficka karta nVidijina ili AMD-ova (ATI)). Trenutno sam osudjen na Intelov proc (zbog LGA775), a na graficku nisam, a kojeg ce proizvodjaca ona biti, najmanje me briga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
Blekstena kaže...
zvgrcman kaže...

Pa meni nije jasno kaj svi imate protiv Intela i odkud ta mržnja.

Pa ako intel prodaje matičnu ploču i procesor za 25$ pa to može samo bit super za nas kupce. Nije mi jasno uspoređujete ga s Microsoftom koji je ful skup dok je ovaj jeftin pa šta vi želite.

Jedino objašnjenje za ove glupe komentare vidim da netko od vas radi u Nvidiji ili Amd (što sumljam).

 
Vidim da nemas pojma o ekonomiji, postoji jedna stvar koja se zove nelojalna konkurencija.
Intel moze spustat cijene toliko da bude u gubitku (jer ima dovoljno novaca na racunu i/ili to kompenzira drugim proizvodima).
Time konkurencija gubi jer nemoze konkurirati, a jednom kad nestane konkurencije nastaje potpuni monopol. Tada Intel moze diktirati cijene kako ga je volja.
 -ovo nespada pod nelojalnu konkurenciju (nedugo je kažnjen od EU-K za milijardicu), nego (možda) pod damping... a damping je kad pretežni monopolist ide ispod stvarne cijene da bi eliminirao konkurenciju, u ovom slučaju, mora se dokazati 'stvarna cijena' - možda je 5$ ?? -dali je onda damping? -neznam. Dali je cijena mobitela za 1kn damping?
Pustimo njih neka vode svoje pravne bitke. Neće intel/nvidia sutra propasti, niti će se što bitnog promijeniti. Iduće godine će opet doći jaći, novi, CPU/GPU itd.. u početku skupi, kasnije jeftini. btw. cijena u trgovini je cca 400kn, intel ima politiku 'refundiranja' dilera. Za usporedbu, jeftina MBO+CPU=500kn, bez ograničenja na jedan DIMM RAMa, snagu CPUa, izostanak PCIex-a itd... - a ta cijena nije dumpinška.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
epic kaže...

vjerujte mi amd ce se vratit kao u stara doba athlona 64 kad mu intel nije bio ravan

 Samo je tada AMD bio bolji od Intela Athlon 64 vs Pentium 4 , a sve ostalo je Intel bio bolji.
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
protjeran
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
mtopol kaže...
epic kaže...

vjerujte mi amd ce se vratit kao u stara doba athlona 64 kad mu intel nije bio ravan

 Samo je tada AMD bio bolji od Intela Athlon 64 vs Pentium 4 , a sve ostalo je Intel bio bolji.
 da, ali je tada athlon 64 bio bog i batina
King of the South!
15 godina
offline
Nvidia optužuje Intel

a za vrijeme athlona xp i athlona 64 x2 vs pentium D?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
Hyperion kaže...

a za vrijeme athlona xp i athlona 64 x2 vs pentium D?

 Pentium 4 je bio brzi od Athlon XP-a i dao se puno bolje OC-at.
Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
epic kaže...
mtopol kaže...
epic kaže...

vjerujte mi amd ce se vratit kao u stara doba athlona 64 kad mu intel nije bio ravan

 Samo je tada AMD bio bolji od Intela Athlon 64 vs Pentium 4 , a sve ostalo je Intel bio bolji.
 da, ali je tada athlon 64 bio bog i batina
 da, ali bio je takav zbog kvalitete! danas amd nema cu kojim mozes konkurirati intelovim core2 procesorima.
amd ima nize cijene, ali i nizu kvalitetu.
15 godina
protjeran
offline
RE: Nvidia optužuje Intel
sasa kaže...
epic kaže...
mtopol kaže...
epic kaže...

vjerujte mi amd ce se vratit kao u stara doba athlona 64 kad mu intel nije bio ravan

 Samo je tada AMD bio bolji od Intela Athlon 64 vs Pentium 4 , a sve ostalo je Intel bio bolji.
 da, ali je tada athlon 64 bio bog i batina
 da, ali bio je takav zbog kvalitete! danas amd nema cu kojim mozes konkurirati intelovim core2 procesorima.
amd ima nize cijene, ali i nizu kvalitetu.
 da, ali ja mislim da ce se vratit amd, sta fali phenom II 940, fenomenalan za oc, i jedan od najboljih cpu-a za igre
King of the South!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice