Nvidia GeForce GTX 285

poruka: 40
|
čitano: 7.838
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia GeForce GTX 285".
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Znači opet Nvidia NUMBER ONE!?!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce GTX 285

hehe necu ja sad kupovat komp sa gtx260 nego cu si uet gtx 285

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Whalter vT kaže...

Znači opet Nvidia NUMBER ONE!?!

 

 

 Uvjek je i bila numer one samo sto su ati sa 2 grafe jedva nadmasili 1 nvidiju - sa nvidijama se moze jaci stroj slozit - 3xGTX280(285),a sa ATi-em samo 2x4870x2 ili 4x4870 - Ati bites the big one
Once i rose above the noise and confusion,just get a glimpse beyond this illusion.I was souring ever higher but i flew too high.Though my eyes could see i still was a blind man,Tough my mind could think i still was a mad man.
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce GTX 285

A kad dode serija HD5xxx onda Nvidia oped pada u vodu, trbali bi u ito vrijeme izdavat kartice da bude zanimljivije.

P4 2.0,Ati 9600PRO,1GB 166MHz.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285

Potpuno se slažem sa Zippom. Jedino u čemu je AMD/ATI ikad bio bolji od Nvidie jest to što su mu grafičke uvijek jeftinije od konkurenatskih, ali i isto toliko slabije.Cool

Kad si sretan udri glavom ti u zid
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
The Geek kaže...

Potpuno se slažem sa Zippom. Jedino u čemu je AMD/ATI ikad bio bolji od Nvidie jest to što su mu grafičke uvijek jeftinije od konkurenatskih, ali i isto toliko slabije.Cool

 Da su slabije koliko su i jeftinije, kako ti tvrdiš, onda ih nitko nebih smatrao kao best buy opcijom. Fora i jest uvijek bila u tom da ATI za poprilično manje novca nudi konkurentne performanse nvidijinim 400-500 kuna skupljim karticama. A malo kome se da davati toliko novca za 2-3 fpsa.
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
16 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Neki nabijaju teme i postove istog sadrzaja samo kako bi se prepirali... Po cemu je Nvidia uvijek vodila, po prodaji ? Kako je prije AMD kod procesora bio jaci tako se promjenilo u korist Intela, ista stvar je i sa grafuljama, uvijek netko ima trenutke krize u karijeri...to je nezaobilazno. U jednom periodu ATi predstavi svoj najjaci model, kasnije iza njega Nvidia, pa normalno je da onaj koji kasnije nesto proizvede bude bolje jer se tehnologija razvija.

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Batista kaže...

Neki nabijaju teme i postove istog sadrzaja samo kako bi se prepirali... Po cemu je Nvidia uvijek vodila, po prodaji ? Kako je prije AMD kod procesora bio jaci tako se promjenilo u korist Intela, ista stvar je i sa grafuljama, uvijek netko ima trenutke krize u karijeri...to je nezaobilazno. U jednom periodu ATi predstavi svoj najjaci model, kasnije iza njega Nvidia, pa normalno je da onaj koji kasnije nesto proizvede bude bolje jer se tehnologija razvija.

 Dobro zboris.
Nema smisla raspravljat o tome ko ima krunu kad je to obicna igra ping ponga.
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Sada čekam seriju 4xx GeForce-a ili neki bolji Radeon za godinu i pol do dvije. Moje zlatno pravilo kupovanja svake druge serije grafičkih kartica me još nije iznevjerilo Namigiva

(btw, kod GeForce-a su parne serije zakon (2, 4, 6xxx, 8xxx, GTX2xx, ...), dok neparne uvijek samo popunjavaju stanje na tržištu..)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Dado_ZG78 kaže...

Sada čekam seriju 4xx GeForce-a ili neki bolji Radeon za godinu i pol do dvije. Moje zlatno pravilo kupovanja svake druge serije grafičkih kartica me još nije iznevjerilo Namigiva

(btw, kod GeForce-a su parne serije zakon (2, 4, 6xxx, 8xxx, GTX2xx, ...), dok neparne uvijek samo popunjavaju stanje na tržištu..)

 Pa tako se i treba radit.
Kupovat svaku seriju je besmisleno kad objektivno gledano i 2 generacije unazad rade dost dobro na danasnjim igrama.
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
15 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Bezobrazno visoka cijena za 285gtx,stoga je 4850x2 best buy.Tko ne igra na rezolucijama večim od 1680x1050 više nego dovoljne su 4870,4850,8800gtx+,260 gtx,sve skuplje od tih grafa je bacanje love.Pa tko je snob ili se ne razumije u to neka izvoli pa je kupi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285

E baš si mi ti pravi Geek.

Jes' ti spavo proteklih par mjeseci?

15 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

kada dodem na forum na poslu , ono uvijek jedno te isto nvidia-ati ili intel-amd. kak ne kuzite da su ove teme samo za svadanje i prepucavanje.

 

jednostavno je to sve nvidia i ati su veliki konkurenti i uvijek ce jedna firma biti bolja koji mjesec pa ce onda ova i tako u nedogled to se vec 100 puta dogadalo i jos ce se tolko. ko da je bitno koju karticu posjedujes glavno da dobro radi.

Asus P5N-T Deluxe | Intel C2D E7300 | 2 x 2gb Kingston HyperX DC | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Fortron 650w| 22" Benq Wide Screen
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285

JA sam baš danas ujutro zvao EZO TV na Novoj i rekli su da je ATI bolji.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
pinkskin kaže...

JA sam baš danas ujutro zvao EZO TV na Novoj i rekli su da je ATI bolji.

 A ja sam u školi danas učio kako je Nvidia najbolja. Kakve ima veze uopće. Dugogodišnji sam korisnik računala i sjećam se kad sam kupio Geforce 2 ( nije mi bila prva kartica, al se nje prve sjećam ) da je to bila ono vrhunska grafička i tako sam kupio i seriju 4 od nvidie i onda sam prešao malo na ATI  seriju 9 i onda na seriju x1xxx i sada sam se vratio na nvidiu gtx2xx jer sam imao nekih problema sa Atijevom grafom i možda budem imao problema sa Nvidiom pa ću se vratit na ATI. Jednostavno nije važno dok grafička lijepo šljaka i vrti sve igre.
zakuvo sam čaj, dosta mi je fuke, boli me stomak i prolivam na dupe...
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Istina kako kaže Papa Štrumf. Ako i pobijediš u svađi na internetu, ostaješ retardiran.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285

btw, kod GeForce-a su parne serije zakon (2, 4, 6xxx, 8xxx, GTX2xx, ...), dok neparne uvijek samo popunjavaju stanje na tržištu..)

 

Pa ovo i jesu prve serije pobogu 

 

druge su 7xxx,9xxx,....  gtx 285 i one su te valjda koje ti kupujes

 

 

Totalno su ti oprecne ove dvije recenice...

16 godina
neaktivan
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Koja je cijena te GTX 285 i kada dolazi u nas?

Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
pinkskin kaže...

JA sam baš danas ujutro zvao EZO TV na Novoj i rekli su da je ATI bolji.

 u cemu je bolji sto stalno neki problemi sa njim daj molim te.....ne idem dalj od Nvidije.Iman je vec dvi god i nikad nisam ima problema sa njom.
MB Gigabyte EP45-DS5,s775,ip45 Intel Core 2 Quad Q8300 Box 4×2.5GHz,1333MHz-ddr2 4GB(2×2GB kit)pc8500(1066MHz)OCZ,Reaper--OCZ 700W SLI-ready--Nvidia 8800ultra×2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
bajic kaže...
pinkskin kaže...

JA sam baš danas ujutro zvao EZO TV na Novoj i rekli su da je ATI bolji.

 u cemu je bolji sto stalno neki problemi sa njim daj molim te.....ne idem dalj od Nvidije.Iman je vec dvi god i nikad nisam ima problema sa njom.
 Budimo realni, te dvije tvrte su sada u proizvodnji grafičkih kartica number one, tako da nijanse odlučuju o tome tko je bolji a tko nije, tj. određeni segmenti cjenovnog razreda ima bolji ATi, odnosno nVidia.
Kako mozes reci da su sami problemi s ATi, ja imam ATi od kada znam za sebe, i nikada nisam imao problema s njima.. tako da ne pričaj gluposti, dobronamjerno ;)
Intel Core 2 Duo E8500 i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Zippo kaže...
Whalter vT kaže...

Znači opet Nvidia NUMBER ONE!?!

 

 

 Uvjek je i bila numer one samo sto su ati sa 2 grafe jedva nadmasili 1 nvidiju - sa nvidijama se moze jaci stroj slozit - 3xGTX280(285),a sa ATi-em samo 2x4870x2 ili 4x4870 - Ati bites the big one
 Malo ti šteka logika:

GTX280 = GTX285
0           = GTX295

4870X2 = GTX 295

 - možeš složiti maksimalno 2 GTX295 kao i maksimalno 2 4870X2.
3-SLI je 3, a quad XFire je 4 = 4x 4870 > 3x GTX280

Kužiš?
C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
15 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Sve je to čista navlakuša! nVidia nateže X2xx seriju koja ni nema DX10.1. Ne isplati se sada kupovati kartice kada je ATI/AMD 5XXX serija i nVidia X300 serija sa DX11 na pomolu. U mom poslu isprobao sam gotovo sve i nVidiine i ATI/AMDove kartice koje su izašle u proteklih 6-7 godina. Osobno koristim nVidiu duuugo vremana, i unatoč malo višoj cijeni, i dalje mi se više sviđa. Nekako su, barem po mojoj procjeni, nVidiini driveri bolje sređeni, a i sveukupno, trunčicu više su se kvarile/imale problema ATIjeve kartice/chipseti.

...And then You will die, when Your ideals You deny...
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Isto govno kao GTX280 samo drugačije upakirano da naivci više kupuju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
pinkskin kaže...

Isto govno kao GTX280 samo drugačije upakirano da naivci više kupuju

 Tako nekako:) Jer sigurno ima onih koji će GTX280 zamijenit sa GTX285 :)
C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
 Budimo realni, te dvije tvrte su sada u proizvodnji grafičkih kartica number one, tako da nijanse odlučuju o tome tko je bolji a tko nije, tj. određeni segmenti cjenovnog razreda ima bolji ATi, odnosno nVidia.
Kako mozes reci da su sami problemi s ATi, ja imam ATi od kada znam za sebe, i nikada nisam imao problema s njima.. tako da ne pričaj gluposti, dobronamjerno ;)
 dobro ok nemas ti citam po forumu non stop se neko zali da nesto nije u redu sa atijevim drajverima pogotovo 4870x2 sa njom su stalno neki problemi sto nisi cita nista od tome pa ati se i onako vise grije i vise im triba struje.aj sad reci da nisam u pravu?????
MB Gigabyte EP45-DS5,s775,ip45 Intel Core 2 Quad Q8300 Box 4×2.5GHz,1333MHz-ddr2 4GB(2×2GB kit)pc8500(1066MHz)OCZ,Reaper--OCZ 700W SLI-ready--Nvidia 8800ultra×2
15 godina
offline
Nvidia GeForce GTX 285

Sa nijednom x2 karticom driveri nisu savršeni, uvijek ima problema- neke igrice hoce pokrenut neke nece, pa da bi pokrenuo neku igricu koja neradi moras cekat nove drivere ili sam napravit profil...

 

I sam da nesto velim: A NVIDIA SE KAO NEGRIJE  I NETROŠI STRUJU???

 

Ja nemam problema s driverima, i nikad nisam imao osim sa x1650pro za agp, ali to je bilo zbog toga sto je to bila od asusa graficka i trebali su posebni driveri za nju...

 

Tko nezeli imat malo problema sa grafickom (poriktavanje venta,prckanje po biosu) nek si lijepo uzme skuplju grafu (nvidia) i nek bude sretan i zadovoljan, a tko zeli ustedit nesto para neka si kupi ati-evu grafu koja kaska koji FPS za nvidi-inom grafom, a "problemi" se mogu rijesit za 10-20min i vise ih nema.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Hyperion kaže...

Sa nijednom x2 karticom driveri nisu savršeni, uvijek ima problema- neke igrice hoce pokrenut neke nece, pa da bi pokrenuo neku igricu koja neradi moras cekat nove drivere ili sam napravit profil...

 

I sam da nesto velim: A NVIDIA SE KAO NEGRIJE  I NETROŠI STRUJU???

 

Ja nemam problema s driverima, i nikad nisam imao osim sa x1650pro za agp, ali to je bilo zbog toga sto je to bila od asusa graficka i trebali su posebni driveri za nju...

 

Tko nezeli imat malo problema sa grafickom (poriktavanje venta,prckanje po biosu) nek si lijepo uzme skuplju grafu (nvidia) i nek bude sretan i zadovoljan, a tko zeli ustedit nesto para neka si kupi ati-evu grafu koja kaska koji FPS za nvidi-inom grafom, a "problemi" se mogu rijesit za 10-20min i vise ih nema.

 Ma tko kaska za čime? LOL - ATi već mjesecima drži tron po brzini, a problemi s X2 karticama nisu ni blizu po količini sranja problemima GX2 (GTX295) karticama. nVidia driveri su sranje- do prije koje iteracije nisu imali ni podršku za 2 monitora u 3d/2d setupu, a kamoli da su bez problema bili. U Visti im driveri nisu godinu dana valjali,  a ATi je radila savršeno. Nisu u stanju DX10.1 implementirat već dvije generacije i onda žicaju od komisije odgađanje DX11. I sad nVidia nagura dvije kartice u istu kutiju (jer nisu u stanju složit dva čipa na jednu jer su im čipovi preveliki, prevrući...) i odjednom svaka šuša po forumu diže nVidiu u nebesa, a prednost je eventualno NEKOLIKO POSTOTAKA.
Tako da, nemojte biti smiješni s tom superiornosti nVidie.
C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
naxeem kaže...
Zippo kaže...
Whalter vT kaže...

Znači opet Nvidia NUMBER ONE!?!

 

 

 Uvjek je i bila numer one samo sto su ati sa 2 grafe jedva nadmasili 1 nvidiju - sa nvidijama se moze jaci stroj slozit - 3xGTX280(285),a sa ATi-em samo 2x4870x2 ili 4x4870 - Ati bites the big one
 Malo ti šteka logika:

GTX280 = GTX285
0           = GTX295

4870X2 = GTX 295

 - možeš složiti maksimalno 2 GTX295 kao i maksimalno 2 4870X2.
3-SLI je 3, a quad XFire je 4 = 4x 4870 > 3x GTX280

Kužiš?
 Istina,ali 4870 gubi u performansama pošteno od GTX280.
Znači kad bi složio 3 GTX280 one bi bile jače od 2 4870X2 - provjeri na netu
Once i rose above the noise and confusion,just get a glimpse beyond this illusion.I was souring ever higher but i flew too high.Though my eyes could see i still was a blind man,Tough my mind could think i still was a mad man.
15 godina
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
Sonny kaže...

Koja je cijena te GTX 285 i kada dolazi u nas?

 cijena je 429$ - znaci kod nas oko 2200-2300kn - ali sudeci po nasim prodavacima kod nas kada dodje kostat ce jedno 4000kn
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nvidia GeForce GTX 285
The Geek kaže...

Potpuno se slažem sa Zippom. Jedino u čemu je AMD/ATI ikad bio bolji od Nvidie jest to što su mu grafičke uvijek jeftinije od konkurenatskih, ali i isto toliko slabije.Cool

 a di su slabije sta pricas...kad je svaka igra napravljena za nvidiu cista politika.Kur... bi bili jaci da nema toga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice