NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

poruka: 17
|
čitano: 4.843
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NSA špijunira vlasnike pametnih telefona".
11 godina
offline
NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

To me najmanje brine da me NSA spijunira. 

Vise treba brinuti sto lokalni 'hakercici' mogu pristupiti privatnim podacima neopreznih i needuciranih korisnika smartphona, tableta i sl.

Nedavno je mislim bila i tema u Mrezi na tu slicnu temu.

 
5 11 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
I najveca faca je needucirani korisnik. I da znade za propust ne moze nista ucinit, osim, eventualno, ne koristit uredjaj.
Danas stvari postaju vrlo "opasne" jer imamo 2 OSa, hrpu kvazi programera koji ne vode brigu niocemu i iznimno bugovit (nedovoljno testiran) software. Tako NSA i "drugi zlocesti" imaju vrlo lagan zadatak.
13 godina
neaktivan
offline
NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

Koliko dnevno ono mi punimo te naše pametne uređaje? Eto izravne poveznice između extra brzog pražnjenja baterije i NSA, 'merica we love you {#}

El presidente http://www.speedtest.net/result/1631331270.png
Moj PC  
9 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

Pobogu kada neki seljak upadne u na nečiji mail i sl odmah ide u zatvor, kada NSA upadne nikome ništa. Kako tako lagano NSA upada u mobitele?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
14 godina
offline
NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

naravno da su svi alati za prisluškivanje implementirani u te OSove. Prikupljanje informacija od NSA je legitimno i u javnom interesu. Samim time se ne može uspoređivati s djelovanjem nekih "hakera".

Moj PC  
0 11 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
jozef kaže...

Prikupljanje informacija od NSA je legitimno i u javnom interesu. Samim time se ne može uspoređivati s djelovanjem nekih "hakera".

 

coldGT kaže...

To me najmanje brine da me NSA spijunira.

Oprostite, pokusati cu biti sto vise korektan,l pristojan i suzdrzati se kolko mogu... ali takav stav/misljenje je tolko izrazito DEBILNO & GLUPO da se pokusavam sjetiti izraza kojim bi opisao kolko je ovakav stav retardiran i opasan po drustvo ali mi uz najbolju volju ne polazi za rukom jer kojeg god izraza/opisa se sjetim ne opisuje niti priblizno dovoljno dobro neopisivi idiotizam koji naprosto prsti iz ovakvog stava/misljenja.

 

NSA nema apsolutno nikakvog jeb*** prava prikupljati info sa mog (ili bilo cijeg) mobitela, niti je to u javnom interesu niti je to sto rade legitimno. Dapace, upravo suprotno to sto rade ne da nije legitimno nego krsi osnovno ljudsko pravo na privatnost, pa potom krse svoje domace americke zakone, potom krse medunarodne zakone kao i lokalne zakone drzava od cijih gradana prikupljaju informacije sa njihovih mobitela.

 

Jedini u cijem interesu je ovo globalno spijuniranje su americka vlada, americke obavjestajne sluzbe i americke korporacije, nikakav sugavi javni interes ovdje ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 1:28 (Makavelii).
15 godina
neaktivan
offline
NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

Ako NSA može upasti u Android, BlackBerry i iPhone uređaje, znači li to da su Windows Phone sigurni? Ili ih tako malo ljudi koristi da se ne isplati?{#}

Ovaj profil je pod zaštitom Chucka Norrisa.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

Analizom dokumenata može se utvrditi da se ova akcija izovdi samostalno bez suradnje sa proizvođačima mobilnih uređaja ili mobilnim operaterima, ističu u Spiegelu.

 

Ocekujemo sada "damage control"  izvjestaje iz Googlea, Applea.....

Mozda cak i najavu za kakvu novu enkripciju....{#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
1man kaže...

Ako NSA može upasti u Android, BlackBerry i iPhone uređaje, znači li to da su Windows Phone sigurni? Ili ih tako malo ljudi koristi da se ne isplati?{#}

U microsoftove proizvode ne moraju "upadati", oni sami dostavljaju sve što treba.

14 godina
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

Količina paranoje koju iskazuješ bi bila smiješna da se ne radi o kliničkom stanju. Prava na privatnost si se sam odrekao davno, naravno uvijek možeš ne koristiti telekomunikacije, hodati okolo s maskom i plaćati samo gotovinom. Interes korporacija od ovako nečega se svodi na definiranje marketinške strategije, američku vladu, obavještajce i ostale sigurno jako zanimamo mi, jadnici s Balkana. LOL

Tko vam samo usađuje tako smiješne ideje?! Ljudi kritiziraju "svjetski poredak" zato što im je neki anonimus rekao da on ne valja. Pri tome ga uopće ne razumiju, kao što niti ne pomišljaju kako bi izgledala alternativa istom. Činjenica jest da bi obzirom na količinu korupcije više trebali brinuti što naše podatke ima MUP ili porezna uprava. Sigurnije se osjećam kad su moji podaci dostupni CIA nego krezubom Štefu koji bi ih rado ustupio bilo kome za 100kn.

15 godina
neaktivan
offline
NSA špijunira vlasnike pametnih telefona

3310 ljudi moji...

Ocekivao sam ovako nesto za Android(Google privatnost LOL) pa cak iOS(Kao americka tvrtka) al BB me je razocarao malo.

 

Al nije neocekivano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
1man kaže...

Ako NSA može upasti u Android, BlackBerry i iPhone uređaje, znači li to da su Windows Phone sigurni? Ili ih tako malo ljudi koristi da se ne isplati?{#}

Symbian ftw {#}

 

ma ovakve vijesti su glupost, samo se brinemo bezveze

uostalom vijest o pravom spijuniranju necete procitat

koja korist od spijuniranja kad svi znaju za to?

15 godina
online
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
77ari kaže...

Pobogu kada neki seljak upadne u na nečiji mail i sl odmah ide u zatvor, kada NSA upadne nikome ništa. Kako tako lagano NSA upada u mobitele?

Problem je što ljudi nisu svjesni činjenice da su vlasništvo države. To se vidi upravo iz principa kažnjavanja gdje se ljude kažnjava ne zato jer su npr. ubili već jer su ubojstvom uništili državni resurs - drugu osobu. zbog toga se ubijanje "manje korisnog" pripadnika društva poput uličara, pijanaca, klošara, cigana, manje željnih rada pripadnika manjina i sl. se manje kažnjava neg ubijanje "bijelca srednje klase" oliti na našim prostorima nekog tko je iz "uzrone familije". Isti princip se vidi i kod saobraćaja gdje se ne vezanje kažnjava ne zato jer je državu briga da se vi ne ozlijedite već jer svojom ozlijedom stvarate trošak po resurse države, od toga da sami više nemožete raditi bar neko vrijeme, do toga da opterećujete zdravstvo itd.

 

i upravo je zato dopušteno državnim službama da po principu nadzora svih državnih resursa, smiju nadzirati i ljudske resurse i ne bit kažnjeni za to

i što je najtužnije, ljudi miješaju pravo na slobodu kretanja, izražavanja i sve ostalo što je definirano u propisima i tehnički gledano nema ništa nehumano s nadzorom niti se nadzorom krše ičije slobode jer tehnički gledano nigdje ne stoji da postoji sloboda nauditi ikome pa i sebi samome, stoga je sasvim logično da se to smije kažnjavati i da je nadzor nad nama samima u potpunosti legalan i legitiman

 

i ne, neželim da me se nadzire i ne nežlim da sam resurs države ali nažalost jesmo svi mi, nismo se makli nit pedalj iz feudalizma i ono što je prije bila kraljevina, danas je država a principi funkcioniranja su isti - na teritoriju države ti si pod njenim patronatom i izvoliš bit poslušan!

16 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
Problem sa špijuniranjem nije što prate tebe ili mene, već što prate ljude koji o nama odlučuju (političare, suce...). Znajući sve o njima mogu ih kontrolirati i utjecati na njihove odluke, što se u konačnici reflektira na nas. Npr. svaki diplomat je pod posebnom prismotrom, pa se zna koji su mu poroci, pa mu se smjesti kakva ženska (ili dečkić), pa ga se slika, pa on sluša što mu Uncle Sam kaže.

Tako se uvijek zna koga se može i s kojim iznosom podmititi, a koga i sa čime ucijeniti i Američko gospodarstvo može nastaviti svoj prosperitet.
Ponekad to i ne ispadne loše. Što mislite tko je i na temelju kako prikupljenih informacija rekao Sanaderu da se makne?
12 godina
neaktivan
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
Ges kaže...
77ari kaže...

Pobogu kada neki seljak upadne u na nečiji mail i sl odmah ide u zatvor, kada NSA upadne nikome ništa. Kako tako lagano NSA upada u mobitele?

Problem je što ljudi nisu svjesni činjenice da su vlasništvo države. To se vidi upravo iz principa kažnjavanja gdje se ljude kažnjava ne zato jer su npr. ubili već jer su ubojstvom uništili državni resurs - drugu osobu. zbog toga se ubijanje "manje korisnog" pripadnika društva poput uličara, pijanaca, klošara, cigana, manje željnih rada pripadnika manjina i sl. se manje kažnjava neg ubijanje "bijelca srednje klase" oliti na našim prostorima nekog tko je iz "uzrone familije". Isti princip se vidi i kod saobraćaja gdje se ne vezanje kažnjava ne zato jer je državu briga da se vi ne ozlijedite već jer svojom ozlijedom stvarate trošak po resurse države, od toga da sami više nemožete raditi bar neko vrijeme, do toga da opterećujete zdravstvo itd.

 

i upravo je zato dopušteno državnim službama da po principu nadzora svih državnih resursa, smiju nadzirati i ljudske resurse i ne bit kažnjeni za to

i što je najtužnije, ljudi miješaju pravo na slobodu kretanja, izražavanja i sve ostalo što je definirano u propisima i tehnički gledano nema ništa nehumano s nadzorom niti se nadzorom krše ičije slobode jer tehnički gledano nigdje ne stoji da postoji sloboda nauditi ikome pa i sebi samome, stoga je sasvim logično da se to smije kažnjavati i da je nadzor nad nama samima u potpunosti legalan i legitiman

 

i ne, neželim da me se nadzire i ne nežlim da sam resurs države ali nažalost jesmo svi mi, nismo se makli nit pedalj iz feudalizma i ono što je prije bila kraljevina, danas je država a principi funkcioniranja su isti - na teritoriju države ti si pod njenim patronatom i izvoliš bit poslušan!

Reci mi ako si ti državno vlasnišvo i država tobom upravlja, da tebe npr premijer pošto je on glavni ubije i kaže da nisi od koristi (pretpostavljam da je istina samo budala može imati takvo mišljenje) hoče li kazniti premijera? Ide li on u zatvor? Odgovor je ide, samo je pitanje u nekoliko stvari dali je ubojstvo planirano ili slućajno i po još nekim faktorima se određuje zatvorska kazna. Osobno da mene CIA špijunira nebi im bilo koristi od mene ali kada kontrolira vladu koja donosi odluke za nas to je druga stvar. Amerika je previše agresivna samo čeka kada i gdje baciti neku bombu, pogledaj što je bilo za kemijsko oružje Obama je htio napasti.

 

Što god ja radio država me ne kontrolira, zakoni su tu jednim dijelom radi financija ali ti ja i svi ostali nikada ne budemo bili robovi državi. Jer da ljudi ne razmišljaju kao ti država bi bila u vlasništvu građana i to je pravi smisao demokracije.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
online
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
77ari kaže...
Ges kaže...
77ari kaže...

Pobogu kada neki seljak upadne u na nečiji mail i sl odmah ide u zatvor, kada NSA upadne nikome ništa. Kako tako lagano NSA upada u mobitele?

Problem je što ljudi nisu svjesni činjenice da su vlasništvo države. To se vidi upravo iz principa kažnjavanja gdje se ljude kažnjava ne zato jer su npr. ubili već jer su ubojstvom uništili državni resurs - drugu osobu. zbog toga se ubijanje "manje korisnog" pripadnika društva poput uličara, pijanaca, klošara, cigana, manje željnih rada pripadnika manjina i sl. se manje kažnjava neg ubijanje "bijelca srednje klase" oliti na našim prostorima nekog tko je iz "uzrone familije". Isti princip se vidi i kod saobraćaja gdje se ne vezanje kažnjava ne zato jer je državu briga da se vi ne ozlijedite već jer svojom ozlijedom stvarate trošak po resurse države, od toga da sami više nemožete raditi bar neko vrijeme, do toga da opterećujete zdravstvo itd.

 

i upravo je zato dopušteno državnim službama da po principu nadzora svih državnih resursa, smiju nadzirati i ljudske resurse i ne bit kažnjeni za to

i što je najtužnije, ljudi miješaju pravo na slobodu kretanja, izražavanja i sve ostalo što je definirano u propisima i tehnički gledano nema ništa nehumano s nadzorom niti se nadzorom krše ičije slobode jer tehnički gledano nigdje ne stoji da postoji sloboda nauditi ikome pa i sebi samome, stoga je sasvim logično da se to smije kažnjavati i da je nadzor nad nama samima u potpunosti legalan i legitiman

 

i ne, neželim da me se nadzire i ne nežlim da sam resurs države ali nažalost jesmo svi mi, nismo se makli nit pedalj iz feudalizma i ono što je prije bila kraljevina, danas je država a principi funkcioniranja su isti - na teritoriju države ti si pod njenim patronatom i izvoliš bit poslušan!

Reci mi ako si ti državno vlasnišvo i država tobom upravlja, da tebe npr premijer pošto je on glavni ubije i kaže da nisi od koristi (pretpostavljam da je istina samo budala može imati takvo mišljenje) hoče li kazniti premijera? 

očito ne shvaćaš jer izjednačavaš funkciju u državi sa samom državom. Premijer nije država. S druge strane da smo u kravljevini gdje kralj je država (poput recimo S.Arabije, onda da te kralj ubije i kaže da si od ništ koristi to je zakon i nitko mu ništa ne može.

 

država je veća od funkcija koje njome rukovode a premijer je samo figura za donošenje odluka vezanih uz druga državna tijela. premijer se ne petlja nit ima ovlasti se petljati s pitanjima koja se ne tiču premijerskog mjesta. e sad, druga je priča što kod nas postoji korupcija i svako može utjecati prijetnjama na druge sudionike u vlasti, ali u normalnoj državi se to ne može dogoditi da netko smije djelovati van okriva svoje juridistikcije

15 godina
offline
Re: NSA špijunira vlasnike pametnih telefona
1man kaže...

Ako NSA može upasti u Android, BlackBerry i iPhone uređaje, znači li to da su Windows Phone sigurni? Ili ih tako malo ljudi koristi da se ne isplati?{#}

Dobro si primjetio hehe. Nisu spomenuli windows phone zato sto se podrazumjeva da su nesigurni. Izmedju ostlaog {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice