Novine su krive za sve!

poruka: 34
|
čitano: 4.970
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novine su krive za sve!".
15 godina
offline
Novine su krive za sve!

Ne bih rekao da se Radio 101 originalno zvao Obiteljski radio kako se navodi u tekstu. Mislim da je taj naziv bio Omladinski radio. U ta doba sve je bilo "društveno" pa je tako i inicijativa za pokretanje radija imala društveno-politički backgound u okviru SSOH.

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novine su krive za sve!
Grognard kaže...

Ne bih rekao da se Radio 101 originalno zvao Obiteljski radio kako se navodi u tekstu. Mislim da je taj naziv bio Omladinski radio. U ta doba sve je bilo "društveno" pa je tako i inicijativa za pokretanje radija imala društveno-politički backgound u okviru SSOH.

 yup. ja radio na njemu prvih par godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Novine su krive za sve!

Zvao se Omladinski radio, Polet ne pamtim kao nešto bitno iz mog djetinjstva a ova serija je srednja žalost.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novine su krive za sve!
Grognard kaže...

Ne bih rekao da se Radio 101 originalno zvao Obiteljski radio kako se navodi u tekstu. Mislim da je taj naziv bio Omladinski radio. U ta doba sve je bilo "društveno" pa je tako i inicijativa za pokretanje radija imala društveno-politički backgound u okviru SSOH.

 Ma naravno lapsus calami, glupa sklerotičarska greška, valjda to dođe tako kada ideš drugom nešto popovati.... :(

 

Nemaju veze jedan s drugim, osim sličnosti naziva kada se isključi mozak. A još sam pri pisanju pomislio kako bi bilo glupo da se zeznem i ovako napišem. :(

 

Tnx, ispravljeno!

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 9:49 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
Novine su krive za sve!

Nisam gledao Birdmana, a za Polet sam daleko premlad no ljudi stalno zaboravljaju (i ne znam zbog čega je to tako) da novine, internet, televizija nije sadržaj nego medij. Nije bitno da li je nešto napisano u novinama ili na internetu nego je bitno što piše i na kraju krajve tko to piše.

 

Kažem, nisam gledao Birdmana no mogu razumjeti zašto mu je važnija nekakva kritika iz suhoparnih novina za koje nitko nije čuo (odnosno čuli su oni kojima je bitno) u odnosu na stotine tisuća poluanonimnih komentara na raznim društvenim mrežama. Pogotovo kad znamo da se radi o čovjeku koji u svojoj karijeri želi napraviti odmak od te polupismene mase i bavit se s nečim zbog čega se vjerojatno i počeo baviti glumom i sad mu je bitno mišljenje osobe kojoj je to, vjerovatno također život. Osobno smatram da je jednoj zreloj i uravnoteženoj osobi puno bitnija (pa i privatna) pohvala osobe koju cijeni i voli od 100.000 lajkova na facebooku. 

 

Također ne vidim razloga čemu čuđenje na papir kad su tiskane novine danas još uvijek vrlo zastupljane u našem društvu i iako daleko manje nego prije 35 godina sasvim su normalna pojava. S tim da za radnju u CBS nije ni malo bitno da li je polet tiskan na papiru, jednostavno je papir bitan zbog vremena u kojem se radnja odvija. Da li su tiskane novine bitne u Birdmanu, ne znam, možda ta simbolika i je donekle bitna u filmu.

 

Poveznica između te dvije "video izvedbe" mi je trivijalna isto kao da glavni junaci voze auto iste boje. 

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Novine su krive za sve!

problem kod medija danas je koji će uspiti biti najglasniji a ne u kojem je obliku. nekada su novine bile dovoljno glasne da prenose novosti a danas u većini slučajeva više nisu. primejra radi: danas ima koliko hoćeš takvih bilo amaterskih bilo polu profesionalnih tiskovina za koje nije čulo preko 90% građana čisto jer je tržište prezasićeno s takvim medijima zbog današnje jeftinoće da se osnuje takav medij (koliko ima tiskara koje jedva preživljavaju i tiskale bi bilo što čisto da rade stoga se može za male pare tiskati vlastiti časopis).

s druge strane internet je još više pojeftinio tu cijenu pokretanja vlastitog medija i pokosio tiskanu konkurenciju i samo je pitanje vremena kad će se tiskane novine svesti na nekakav super dostupan i jeftin e-papir spojen na internet kojeg će se prodavati umjesto tiskovina

poanta je da su i birdman i cbs pokazali problem tiskovina iz današnjice a već sutra će oba bit zastarjeli do mjere "kaj ste vi koristili papir za prijenos informacija???"

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
Ges kaže...

 

 Mediji pate od istih bolesti kao i materijalne stvari, a to je hiperprodukcija. Kao što masovnom kineskom robom pada kvaliteta proizvoda (a i cijena) tako je ista stvar i sa medijima. 24 sata je nabolji primjer za to. Novine koje su svoj dio tržišta dobile ISKLJUČIVO na temelju cijene na uštrb sadržaja. Normalno svi ostali su se pokušali prilagoditi i danas imamo skoro samo žute medije u kojima rade, žali bože škole, studenti. Mislim da istraživčke novinare u RH možeš nabrojat na prste. 

 

Stanje internet portala je još gore. Lektori ne postoje (pa da onda bar ulože u proofing tools), a 90% tekstova je najobičniji c/p.

15 godina
neaktivan
offline
Novine su krive za sve!

Ma nemojte biti tako zločesti pa moraju ljudi od nečega živjeti. Glas Koncila live forever!  

D.L
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novine su krive za sve!
Ges kaže...

problem kod medija danas je koji će uspiti biti najglasniji a ne u kojem je obliku. nekada su novine bile dovoljno glasne da prenose novosti a danas u većini slučajeva više nisu.

 Problem novina je što su prespore.

 

Dogodi se neka situacija i na Twitteru doslovno imaš live prijenos. Kad novine izađu, već je to lanjski snijeg. Jednostavno ih je pojelo vrijeme.

Mogli bi u ovu rasporavu uključiti i treći film - Nightcrawler kao primjer druge suprotnosti modernog izvještavanja.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
BlackDog22 kaže...
Kažem, nisam gledao Birdmana no mogu razumjeti zašto mu je važnija nekakva kritika iz suhoparnih novina za koje nitko nije čuo (odnosno čuli su oni kojima je bitno) u odnosu na stotine tisuća poluanonimnih komentara na raznim društvenim mrežama. Pogotovo kad znamo da se radi o čovjeku koji u svojoj karijeri želi napraviti odmak od te polupismene mase i bavit se s nečim zbog čega se vjerojatno i počeo baviti glumom i sad mu je bitno mišljenje osobe kojoj je to, vjerovatno također život. Osobno smatram da je jednoj zreloj i uravnoteženoj osobi puno bitnija (pa i privatna) pohvala osobe koju cijeni i voli od 100.000 lajkova na facebooku. 

Problem je s Birdmanom što ovo sve što kažeš - a zvuči razumno i logično - nemamo pojma je li tako i je li uopće glavnom liku bitno. Naime, na kraju filma on mrzi tu neku glavnu kritičarku. I ona mrzi njega. A nakon što mu kćer pročita kritiku iz novina koja čak i nije loša, prema nekim tumačenjima, to mu je toliko odvratno da se ubije. Tako da mi je jako, jako nategnuto da bi novine u Birdmanu bile nekakav pozitivan faktor.

 

15 godina
offline
Re: Novine su krive za sve!
Miro kaže...
* * *

* * *

Miro molim te, da u dvije ili tri rečenice napišeš ovdje šta si htio reći. Naslov je "Novine su krive za sve!", a kasnije čitam "...i svjetskog filmskog hita Birdman?" Kako crnog "svjetskog filmskog hita", ako se može reći za svjetski filmski hit, ili bolje rečeno "hit godine" moglo se za Interstellar, što su upravo sve novine potvrdile a ne OScar, barem ti kasnije pola dana odzvanja muzika od filma i misao kada će orginal da isti ponovo odgeldam. Iako isti ima 'mušica', ali ne i mrtve dosade kako se na kraju ubija ili da li se uopšte ubio Birdman. 

 

BlackDog22 kaže...

Nisam gledao Birdmana, * * *

Ma film je sra*nje da izvineš. Pomno sam ga gledao, ne iz dosade što više nisam imao što da gledam, nego eto i prije no što će dobiti Oscara jer se neka pompa digla kroz prijašnje aktualne dodjele nagrada (sve one koje slijede prije samog Oscara) ali obično to tako i bude prije no što se i same kandidature dodjele.

 

Inače je Oscar za razliku od Lige Prvaga i Formule 1, sasvim suprotan od ajmo reći u "pobjeđivanju". Ako si ove godine napravio film za dobiti Oscara i dobio isti, nema tog boga koji će ti dati Oscara za sledeću godinu iako ti je film po svim kritikama #No1 u svijetu, tako primjerice ove godine Julianne Moore dobija oskara za što? Mediji kažu "za sve prijašnje uloge koje nije dobila".

Tako ovogodišnji Best Motion Picture (najbolja pokretna slika, ili najbolji film) uskudili su sadržajem, jer koliko se sjećam, akademija je uvela da za tu kategoriju (a to je flagship kategorija) od prije par godina može naći iblo koji film: animirani, dugometražni, dokumentarni, kratki ili strani. Sada mi to ne miriše na dobro.

Jedino mjerilo doborg filma mi je još uvijek iMDB, njihova ocjena i naravno njihova lista Top250 svih vremena, tako da predpstavljam da će Christopher Nollan (inače čiji su svi filmovi na toj listi i većina njih u prvih 50) dobiti oscara za redatelja kada napravi njagoru i najdosadniju dramu.

 

BlackDog22 kaže...
Ges kaže...

 

Mediji pate od istih bolesti kao i materijalne stvari, a to je hiperprodukcija. * * *

 

Stanje internet portala je još gore. Lektori ne postoje (pa da onda bar ulože u proofing tools), a 90% tekstova je najobičniji c/p.

Ne znam od čega pate mediji, ali (Miro slušaj sada dobro) znam od čega pati Bug. Prije 10-tak godina sjećam se da na testu printera tačno sam mogao kupiti onaj koji je dobio nagradu Naš Izbor (kao primjerice Epson Stylus 670) ili skener (Umax Astra 2100) ali sada recenzije, napojnih, kućišta, miševa monitora ili čega već u samom magazinu nema smisla. Ili nema baš onog koji je meni zapeo za oko ili je to samo oskudno što se prikupi po domaćim radnjama.

Tako čitajući jedan članak od HDCP-u i HDMI-i kasnije kada sam podobro rovario po Wikipedi vidio sam da je cijeli članak c/p. Sve moje sumnje da c/p-a nema  u Bugu otklonjene su neki dan kada sam na (mislim) člnakan Isprobali smo Xperia Z vidio doslovce članak od nekog engleskog portala.

Ali eto, neki sav smisao se izgubio.. jer sjećam se da ako Bug kaže da neka igra zaslužuje 96% (to je bilo prije 15 godina, doba Dial Up-a) to je bila igra za igrati što god kazali gamespot, 1up i sl. portali, sada u svaku recenziju sumnjam. Pogotovo (dobor mala djeca su porasla) u primjercei GTA serijal, jer kada se pojavio isti (jedva da je dobio 8x ocjenu) mi smo se smijali na te tkzv sandbox (što god to značilo) razvaljujući po UT-u i sličnim naslovima.

 

Dakle "Novine su krive za sve!" ne bih baš rekao.

15 godina
offline
Novine su krive za sve!

pa to vam čitavo vrijeme pišem ovdje. starine su dobre, poučne i nisu krive ni za što, za razliku od novina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novine su krive za sve!
DigiMagic kaže...

Problem je s Birdmanom što ovo sve što kažeš - a zvuči razumno i logično - nemamo pojma je li tako i je li uopće glavnom liku bitno. Naime, na kraju filma on mrzi tu neku glavnu kritičarku. I ona mrzi njega. A nakon što mu kćer pročita kritiku iz novina koja čak i nije loša, prema nekim tumačenjima, to mu je toliko odvratno da se ubije. Tako da mi je jako, jako nategnuto da bi novine u Birdmanu bile nekakav pozitivan faktor.

 

 Pa jebem vas mutave sa spoilerima...

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
moderator
offline
Re: Novine su krive za sve!
Envy kaže...
Miro kaže...
* * *

* * *

Miro molim te, da u dvije ili tri rečenice napišeš ovdje šta si htio reći. Naslov je "Novine su krive za sve!", a kasnije čitam "...i svjetskog filmskog hita Birdman?" Kako crnog "svjetskog filmskog hita", ako se može reći za svjetski filmski hit, ili bolje rečeno "hit godine" moglo se za Interstellar, što su upravo sve novine potvrdile a ne OScar, barem ti kasnije pola dana odzvanja muzika od filma i misao kada će orginal da isti ponovo odgeldam. Iako isti ima 'mušica', ali ne i mrtve dosade kako se na kraju ubija ili da li se uopšte ubio Birdman. 

 

 Nije mi baš jasno zašto ti treba dodatno pojašnjenje? Prvo ovo nije bila kritika ni serije ni filma (btw, ako te baš zanima, serija mi je dosta simpatična, bolja od očekivanja koja su istina bila niska, malo mi nedostaje više fokusiranosti na glazbenu i stripovsku scenu, no u svakom slučaju nakon dugo vremena nešto s veseljem i redovito pratim na TV-u, a film mi nije uopće sjeo i ne bih mu dao niti jednog Oscara, Interstellar kojeg spominješ mi je milijun puta i bolji i drazi), a za naslov sam stavio napomenu kako je nastao. Može ga se iščitati na puno načina - kao hommage Poletu, kao parolu, kao optužbu, kao sarkazam...

...
16 godina
odjavljen
offline
Novine su krive za sve!

Ne znam kakav je radio 101 bio onda, ali sad je malo žešća lobotomija... Slušao sam ih svaki dan od 2008 do unazad 7-8 mjeseci (u prošloj firmi). Strašno su samodopadni, ufurani, humor im je preočajan, a izbor glazbe im je takav da bih instant dobio crni karon kad bih od srca napisao šta mislim...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Novine su krive za sve!
Iako su toliko losi kao sto ih opisujes, ti si ih ipak slusao 6 godina?
Cestitam.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novine su krive za sve!
koza.nostra kaže...
Iako su toliko losi kao sto ih opisujes, ti si ih ipak slusao 6 godina?
Cestitam.

 

Pa nisam retardiran - u firmi su uvijek bili na radiju. Kad bi mi se počelo bljuvati onda bih stavio slušalice i slušao nešto drugo.

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
BlackDog22 kaže...

 

Kažem, nisam gledao Birdmana no mogu razumjeti zašto mu je važnija nekakva kritika iz suhoparnih novina za koje nitko nije čuo(odnosno čuli su oni kojima je bitno) u odnosu na stotine tisuća poluanonimnih komentara na raznim društvenim mrežama.

 

 

 Novine o kojima je u filmu riječ su New York Times, jedne od napoznatijih novina u svijetu (http://www.4imn.com/top200/). A utjecaj kritičara ali i pojedinih medija u određenim krugovima može biti presudan. Činjenica je da je Birdman okrenut prošlosti u svemu o čemu je u filmu riječ, a da se to svakih 5 minuta naglašava pojavljivanjem Rigganove kćeri koja je dijete novog vremena. I Rigganu samome godi pažnja ljudi i interneta nakon šetnje od stražnjeg ulaza u kazalište do prednjeg ulaza samo u gaćama, što jasno i pokazuje. Shvaća on da je nastupilo novo vrijeme ali se ne može niti otrgnuti iz starog svijeta.

 

Bukva kaže...

 Problem novina je što su prespore.

 

Dogodi se neka situacija i na Twitteru doslovno imaš live prijenos. Kad novine izađu, već je to lanjski snijeg. Jednostavno ih je pojelo vrijeme.

Mogli bi u ovu rasporavu uključiti i treći film - Nightcrawler kao primjer druge suprotnosti modernog izvještavanja.

 Novine su prespore, to je činjenica jer ne mogu izlaziti svaka dva sata u tiskanom formatu. Večernjak je svojedobno imao ono plavo poslijepodnevno izdanje ali to nije uspio afirmirati na tržištu. Međutim... Twitter, koji je ovakak kakav je, gurati u istu kategoriju s novinama, to nema smisla. Pa Twitter je strahota kakve nema. Ti zbilja pratiš svjetske događaje putem twittera?

 

 

Envy kaže...
Ne znam od čega pate mediji, ali (Miro slušaj sada dobro) znam od čega pati Bug. Prije 10-tak godina sjećam se da na testu printera tačno sam mogao kupiti onaj koji je dobio nagradu Naš Izbor (kao primjerice Epson Stylus 670) ili skener (Umax Astra 2100) ali sada recenzije, napojnih, kućišta, miševa monitora ili čega već u samom magazinu nema smisla.

BUG već odavno nije što je nekada bio. Šteta.

 

 

Miro kaže...

 a za naslov sam stavio napomenu kako je nastao. Može ga se iščitati na puno načina - kao hommage Poletu, kao parolu, kao optužbu, kao sarkazam...

 Meni i dalje nije jasan motiv objave ovakvog i sličnih tekstova. Dnevno čitam jako puno raznih portala s tehnološkim vijestima i stalno se nadam da ćete se probuditi iz neke vrste letargije i početi pisati o novostima koje oblikuju svijet IT-a. Umjesto toga tu se nekakvi čudni osobni stavovi i komentari čija je svrha više nego upitna. Da sam ja glavni urednik, ovakav tekst nikada ne bi bio objavljen na portalu nekada glavnog izvora informacija o IT-u. Za ovakve tekstove postoje privatni blogovi.

 

 

Friday kaže...

Ne znam kakav je radio 101 bio onda, ali sad je malo žešća lobotomija... Slušao sam ih svaki dan od 2008 do unazad 7-8 mjeseci (u prošloj firmi). Strašno su samodopadni, ufurani, humor im je preočajan, a izbor glazbe im je takav da bih instant dobio crni karon kad bih od srca napisao šta mislim...

Taj radio slušam od kad postoji. I kad su bili na vrhuncu imali su velikih problema s pojedincima koji se nisu mogli obuzdati. Sada im u dnevnom programu radi čovjek kojem je očito teško svladati samoga sebe, pa mu svako malo izlete prosvke, stalno pljucka po kome stigne itd. Međutim, izbor glazbe im je sasvim solidan. Znam koliko su utjecali na mene i moj glazbeni ukus od 1984., ali ne mogu napisati da su danas loši. Jedino se čudim kad slušam Slavina Balena koji je nekad bio fokusiran na hip i funk kako zaljubljeno govori o starom rocku i rockerima. To mi nikako ne leži, s obzirom da sam ga slušao u Rap attacku ali u Dona muzičkom vlaku na Radiju Velika Gorica (tko se još uopće sjeća tih emisija??).

 

Jedan dio ljudi s Radija 101 sada je na Yammatu, a njihov izbor glazbe često ne mogu podnijeti. I nisam jedini.

 

14 godina
offline
Re: Novine su krive za sve!
Friday kaže...

da bih instant dobio crni karon

 šta to pišeš?? nije ti ovo vrući kaj

Potpis!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
Ezio kaže...
Friday kaže...

da bih instant dobio crni karon

 šta to pišeš?? nije ti ovo vrući kaj

 Vidim ja ti se napalio pa zato tako burno reagiraš.

Znaš što kažu za homofobe

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 17:58 (Ikarus01).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
Friday kaže...

Ne znam kakav je radio 101 bio onda, ali sad je malo žešća lobotomija... Slušao sam ih svaki dan od 2008 do unazad 7-8 mjeseci (u prošloj firmi). Strašno su samodopadni, ufurani, humor im je preočajan, a izbor glazbe im je takav da bih instant dobio crni karon kad bih od srca napisao šta mislim...

I dalje bolji od onih izbljuvka zvanih Antena Zagreb ili Otvoreni. Svakako cinjenica jest da se kvaliteta jako srozala otkad su imali problema s financijama i dobili novog vlasnika i otkad je sve krenulo nekim putem nekakve jadne komercijalizacije. Ima pojedinaca koji furaju svoje neke spike, istina, ali muzika xxx puta bolja od prije navedenih, Cener super emisija, puno odlicnih demo bendova, pravi predah od onih Gagi, Bjonci i ostalih <piiip>. I bar ne pricaju o glupostima a la da li je haljina plava, bijela ili sarkopergasta, isusekriste dok sam tu perverziju cuo na Anteni mozak me zabolio. I sad kad pogledam plejlistu na 101-ici i Anteni nema dvojbe uopce. :D

Reklama na reklami, steta i na 101-ici su s tim poceli, jbg, problemi s parama. Cak mi je i Kaj bolji x puta od Antene i Otvorenog. Jedina svjetla tocka mi je onaj Lulek koji prca ljude.

 

P.S. Uzeh Antenu i Otvoreni za primjer jer su kao najpopularniji i najvise ih ljudi slusa.

P.P.S. Na kraju, sve se svodi na osobni ukus, ali u autu se bude vrtjela 101-ica dok god pustaju KUD Idijote, Majke, Let 3, Stonese, Pepperse i dr. od ovako malo poznatijih ili She Loves Pablo, Porto Morto, Auguste, JR August i dr. od malo manje poznatih. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novine su krive za sve!
1domagoj1 kaže...
Friday kaže...

Ne znam kakav je radio 101 bio onda, ali sad je malo žešća lobotomija... Slušao sam ih svaki dan od 2008 do unazad 7-8 mjeseci (u prošloj firmi). Strašno su samodopadni, ufurani, humor im je preočajan, a izbor glazbe im je takav da bih instant dobio crni karon kad bih od srca napisao šta mislim...

I dalje bolji od onih izbljuvka zvanih Antena Zagreb ili Otvoreni. Svakako cinjenica jest da se kvaliteta jako srozala otkad su imali problema s financijama i dobili novog vlasnika i otkad je sve krenulo nekim putem nekakve jadne komercijalizacije. Ima pojedinaca koji furaju svoje neke spike, istina, ali muzika xxx puta bolja od prije navedenih, Cener super emisija, puno odlicnih demo bendova, pravi predah od onih Gagi, Bjonci i ostalih <piiip>. I bar ne pricaju o glupostima a la da li je haljina plava, bijela ili sarkopergasta, isusekriste dok sam tu perverziju cuo na Anteni mozak me zabolio. I sad kad pogledam plejlistu na 101-ici i Anteni nema dvojbe uopce. :D

Reklama na reklami, steta i na 101-ici su s tim poceli, jbg, problemi s parama. Cak mi je i Kaj bolji x puta od Antene i Otvorenog. Jedina svjetla tocka mi je onaj Lulek koji prca ljude.

 

P.S. Uzeh Antenu i Otvoreni za primjer jer su kao najpopularniji i najvise ih ljudi slusa.

P.P.S. Na kraju, sve se svodi na osobni ukus, ali u autu se bude vrtjela 101-ica dok god pustaju KUD Idijote, Majke, Let 3, Stonese, Pepperse i dr. od ovako malo poznatijih ili She Loves Pablo, Porto Morto, Auguste, JR August i dr. od malo manje poznatih. ;)

 

Otvoreni se isto, nažalost, zadnjih cca 2 godine strašno srozao. Za stojedinicu sam posebno naoštren jer su u vrijeme kad sam ih prestao slušati (zapravo zadnjih 2 godine) imali nevjerojatno glupu playlistu. Pjesme kao takve su super ali imali su cca 50-ak pjesama koje su non-stop puštali. Recimo znalo se dogoditi da sledgehammer ide svaki dan praktički tjednima (nerijetko i dva puta u razmaku od 2-3 sata). Tu pjesmu sam zapamtio jer mi je spot užasno iritantan. Takvih primjera ima još. Počeo sam ih (u prošloj firmi) slušati 2008 i onda sam bio silno oduševljen njima. Mislim da su negdje 2011/2012 totalno zaronili i utopili se u besmislu radijskog etera u HR. Uglavnom se ustajem vrlo rano (oko 3 ili 4 ujutro) i onda slušam otvoreni jer budu OK stvari (i nitko ne sere bezveze). Po danu su totalno sjebani. Zadnjih 2-3 mjeseca slušam HR drugi program - do toga je došlo...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Novine su krive za sve!

sto imate protiv yammat FM ,tek se ufuravaju ...polako...imaju odlicne  goste i mjuzu

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 21:52 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
4mal kaže...

sto imate protiv yammat FM ,tek se ufuravaju ...polako...imaju odlicne  goste i mjuzu

Jel to samo online stream ili i odasilju na nekoj frekvenciji?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Novine su krive za sve!

102.5 FM

Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
4mal kaže...

sto imate protiv yammat FM ,tek se ufuravaju ...polako...imaju odlicne  goste i mjuzu

 Puštaju neku bezličnu mjuzu. Ponekad imam dojam kao da trebaju popuniti vrijeme bilo čine. Sad baš puštaju Two Door Cinema Club. Internet kaže da je to neki irski indie rock band. Meni to ne leži, pa to niti ne mogu slušati predugo.

 

1domagoj1 kaže...
4mal kaže...

sto imate protiv yammat FM ,tek se ufuravaju ...polako...imaju odlicne  goste i mjuzu

Jel to samo online stream ili i odasilju na nekoj frekvenciji?

 Imaju i jedno i drugo. http://www.yammat.com/

16 godina
offline
Novine su krive za sve!

meni pase jer sam slusaoc dugo godina radio studenta... di ima dosta undergorunda i experimntalne elektronike , nemozes na temlju neceg i nekog zanra sudit koji se tebi ne svdija da radio ne valja !

meni valja jer ima od undergorund elektronskih bendova,alter rock-a pa sve do deep house,funka ,techna i sl. elektorniskih pravaca...

 

 

napokon neki posteni non komercijal radio nakon radio 808,radio studenta i 101-ce (iako se zadnjih par godina dosta pogorshala) ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 14:14 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
4mal kaže...

meni pase jer sam slusaoc dugo godina radio studenta... di ima dosta undergorunda i experimntalne elektronike , nemozes na temlju neceg i nekog zanra sudit koji se tebi ne svdija da radio ne valja !

meni valja jer ima od undergorund elektronskih bendova,alter rock-a pa sve do deep house,funka ,techna i sl. elektorniskih pravaca...

 

 

napokon neki posteni non komercijal radio nakon radio 808,radio studenta i 101-ce (iako se zadnjih par godina dosta pogorshala) ...

Glazbu određenih žanrova slušam radi vlastitog zadovoljstva, a ne zato jer to netko drugi sluša. I nisam jedini kojemu se ne sviđa glazba / muzika / mjuza na Yammatu. Trenutno na Yammatu glazbu pušta Mamić, pa je to slušljivije. I nisam jedini koji tako razmišlja. Ako misle imati slušatelje morat će se više potruditi.

 

16 godina
offline
Novine su krive za sve!

opet si fulao ceo fudbal ovaj radio yammat nije za mase zato je i tako koncepiran,boli njih dupe tko ce ih slusat ako ces ih slusat i 10 ljudi koji znaju znanje

zato i je underground spika ok ...mozes tamo doc u bilo koje doba tj laubu dofuratim hranu , cugu zekat i upoznat se snjima nisu umisljeni i konzervativni !

... al se slazem jedino sa drugim dijelom ... kaj se mene tice  maminjo bi trebao pustat cijeli dan al jebiga nemre tako ... on je dj, producent i 90s legenda partijanja u shini za one koji ga neznaju.... EOD.. neda mi se 

borit sa vjetrenjacama  L.P

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 15:21 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novine su krive za sve!
4mal kaže...

opet si fulao ceo fudbal ovaj radio yammat nije za mase zato je i tako koncepiran,boli njih dupe tko ce ih slusat ako ces ih slusat i 10 ljudi koji znaju znanje

zato i je underground spika ok ...mozes tamo doc u bilo koje doba tj laubu dofuratim hranu , cugu zekat i upoznat se snjima nisu umisljeni i konzervativni !

... al se slazem jedino sa drugim dijelom ... kaj se mene tice  maminjo bi trebao pustat cijeli dan al jebiga nemre tako ... on je dj, producent i 90s legenda partijanja u shini za one koji ga neznaju.... EOD.. neda mi se 

borit sa vjetrenjacama  L.P

Joj, daj molim te. Čisto sumnjam da ih boli dupe jer na svojoj stranici također imaju link na oglašavanje kao i sve ostale radijske stanice i trebaju plačati račune i jesti kao i svi ostali ljudi. Daj bože da nešto naprave od programa, za naše dobro.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice