Novi mobilni Bug Online - javna beta

poruka: 198
|
čitano: 27.952
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi mobilni Bug Online - javna beta".
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
KiX777 kaže...
Lijepo izgleda, ali imam par stvari koje bi dobro došle.

Nema smajlija, odnosno moraju se "ručno" unositi.
Također, ne može se vidjeti tko je dao palac gore/dolje.
I za kraj, ne postoji mogućnost editiranja.

Prikaz TU/TD imaš na desktopu i neće ga biti na mobilnom. Smajliji? Pa zar su baš toliko nužni? Editiranje, vidjet ćemo...

ranko091 kaže...

evo sad sam malo provrtio. pa vidim da ima jedna automatika. niste jedini. vidio sam to na više portala. ali ispod članka se pokazuju komentari i to prvo zadnji pa prema prvom. nikad mi neće bit jasna ta logika. obično zadnji postovi nemaju veze sa temom i uopće me ne privuče ić na forum ako prvih par postova nije "normalno".

 Oko toga smo i mi imali podijeljeno mišljenje (prikaz komentara od prvog ili od zadnjeg), stavili smo onako kako je i na desktopu...

Marko :D kaže...
@Miro Evo na mobitelu sam. :)

Po meni fali:
- Dodavanje slika (uploader, bar neki mali)
- Citati su teško čitljivi kod mene na mobitelu (malčice treba font posiviti)
- Kompletno citiranje teksta

Ali nije loše, moram priznati. U svakom slučaju bolje je od starije verzije stranice. ;)

 Slike - to spada pod ono "i sami smo uočili" :), citati su tu više da se vide da ih ima, ali ok vidjet ćemo; kompletno citiranje ni u ludilu, pa zar ti ne vidiš koliko se ljudi ne trude dovesti te citate u red? To bi bilo grozno za vidjeti...

Dex.pwn kaže...

Sršiću haha, samo da još ovu desktop verziju napravite kao mobilnu(po dizajnu) i taman (Y)

 Desktop je sljedeći na redu, polako. :)

Marko :D kaže...
Na početnoj stranici (m.bug.hr) kada se otvori meni i klikne na "Desktop stranica" stranica se refresha, ali i dalje ostaje mobilna verzija.

 Kod ovakvih primjedbi treba obavezno navesti - naziv uređaja / OS / browser

 

Meni recimo radi savršeno (Android 5.1.1, sistemski browser)

 

nixass kaže...
Miro kaže...
nixass kaže...

e  da.. najveci feature bi bio lagano prebacivanje izmedju mobilne i desktop verzije clanka/stranice foruma mijenjanjem prefixa url-a ili klikom na neku ikonicu..

ovak se mora ic na homepage i sve ispocetka traziti..

 To misliš na stare URL-ove? Pa ovisno od platforme takva će biti verzija prikaza, ako si na desktopu desktop, a ako si na mobitelu mobilna.

 a ako sam mazohist i zelim dekstop prikaz na mobu? :D

 

m.bug.hr/vijesti/vijest_jedan - www.bug.hr/vijesti_vijesti_jedan  - ne funkcionira

Dobro, vidjet ćemo što možemo učiniti za mazohiste. 

...
14 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Lijep, brz i efikasan dizajn. Sve je ok posloženo. Jedino mi je malo forum čudan i nekako nezgrapan (izgleda kao da ste se i vi izgubili u traženju idealnog rješenja), ali sve u svemu jako dobar posao odrađen

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Miro kaže...
Marko :D kaže...
Na početnoj stranici (m.bug.hr) kada se otvori meni i klikne na "Desktop stranica" stranica se refresha, ali i dalje ostaje mobilna verzija.

 Kod ovakvih primjedbi treba obavezno navesti - naziv uređaja / OS / browser

 

Meni recimo radi savršeno (Android 5.1.1, sistemski browser)

LG P760 / Android 4.1.2 / Opera 

10 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Jako lijepo. Napokon sučelje ugodno oku i korisno.
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Marko :D kaže...

LG P760 / Android 4.1.2 / Opera 

A nisi mogao napisati LG Optimus L9 , rekao bih čovijek da voliš komplicirat stvari 

13 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
MasterOfDisaster kaže...
Marko :D kaže...

LG P760 / Android 4.1.2 / Opera 

A nisi mogao napisati LG Optimus L9 , rekao bih čovijek da voliš komplicirat stvari 

To ja namjerno, koga zanima neka Googla. 

14 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Ok, izgleda bolje nego stara mobilna verzija, al ionako ostajem koristiti destkop verziju, pogotovo foruma.

 

Primjetio sam sljedeće.

OPPO X9006, ColorOS 2.1.3i(Android 5.0), Chrome 44.0.2403.133

BOL, bilo homepage ili neka vijest, "desktop verzija" iz menija ne radi. Refresha se stranica ali ostane mobilno. "Request desktop version" iz Chromea radi i standardni desktop BOL je tu.

Na forumu pak je obrnuta situacija. "Desktop verzija" iz menija radi, a "Request desktop version" iz Chromea ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 19:32 (mystik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Pohvala za dizajn ali i pitanje zbog čega klik na naslov poruke ne vidi na zadnju stranicu. Meni je iritantno kod tema s xyz stranica uvijek klikati na "na kraj". Mozda je problem u meni ali me zanima komentar ostalih. Pratim vecinom dugoživuće teme, a vijesti ionako imaju 1-2 stranice
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Malo besmisleno ovi naslovi preko cijele širine stranice, previše skrolanja gore-dolje za isti broj informacija, ali što je - tu je. Naviknut ću se.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Znači, nisam jedini kojeg ovo podsjeća na Material Design ;-)
Šalu na stranu, ne znam kako ovo izgleda na manjim ekranima, ali meni na Xperia Z Ultra izgleda skroz ok,pregledno i oku ugodno.
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
nixass kaže...
Miro kaže...
nixass kaže...

e  da.. najveci feature bi bio lagano prebacivanje izmedju mobilne i desktop verzije clanka/stranice foruma mijenjanjem prefixa url-a ili klikom na neku ikonicu..

ovak se mora ic na homepage i sve ispocetka traziti..

 To misliš na stare URL-ove? Pa ovisno od platforme takva će biti verzija prikaza, ako si na desktopu desktop, a ako si na mobitelu mobilna.

 a ako sam mazohist i zelim dekstop prikaz na mobu? :D

 

m.bug.hr/vijesti/vijest_jedan - www.bug.hr/vijesti_vijesti_jedan  - ne funkcionira

Idi u izbornik, i tamo klikni na "desktop verzija". Odvest će te na tu istu stranicu.

Editiranje URL-a ne radi, no ako baš insistiraš - mobilni nema na kraju .aspx, a desktop ima - pa ako i to popraviš usput, imat ćeš to što hoćeš. 

Domagoj
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
peace_of_cake kaže...

ima li ikoje razlike između m.bug.hr i mbug.test.dizzy.hr ?

 Nema. Različita adresa, a isti server, isti folder - sve isto. To smo koristili za interno testiranje, dok je još m.bug.hr bio na staroj verziji. Uskoro će biti ugašena.

Domagoj
12 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

jos samo da napravite mobilnu aplikaciju kako treba koja dolikuje jednom informatičkom sajtu  

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
A što će ti mobilna aplikacija za čitanje vijesti, molim lijepo?
Domagoj
13 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Možete li napraviti da se na starijim uređajima postavi ona starija stranica? Imam doma jedan HTC Desire HD i stranica je sva razbacana, uopće se ne može na forum. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Marko :D kaže...

Možete li napraviti da se na starijim uređajima postavi ona starija stranica? Imam doma jedan HTC Desire HD i stranica je sva razbacana, uopće se ne može na forum. 

 

 Možda se ti u stvari samo šališ?

 

 

...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 20:25 (Miro).
13 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Miro kaže...
Marko :D kaže...

Možete li napraviti da se na starijim uređajima postavi ona starija stranica? Imam doma jedan HTC Desire HD i stranica je sva razbacana, uopće se ne može na forum. 

 

 

Već sam ti htio napisati da ti je i onaj LG muzejska klasa, ali sam se suzdržao (fin sam čoek!), a sada još i ovo... Možda se ti u stvari samo šališ?

Taj LG je odličan (barem meni), ne blokira, brz je, ima hrpu aplikacija, meni dovoljno, a star je neke 3 godine. Uskoro ga planiram slat na popravak (tipke volume i za paljenje zezaju) pa sam zapeo s HTC Desire-om HD. 

15 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Mobilni prikaz jako, jako lijep i nadasve funkcionalan!!

Svaka čast!

TrustNo1
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

svaka cast ljep pregledan te funkcionalan dizajn

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Odlicno, bas dobro izgleda
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Domagoj kaže...
A što će ti mobilna aplikacija za čitanje vijesti, molim lijepo?

 meni bi trebala jedna samo da mi izbacije, kao i plugin za firefox, notifikacije za forum. to bi mi bilo taman. da sam stalno u toku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 20:39 (ranko091).
9 godina
protjeran
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Ne radi prebacivanje na desktop verziju, ostaje mobilna.

 

Galaxy S5 Android 5.0, Chrome

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Ajde napokon, sada je stvarno puno bolje, prije je bila katastrofa.
But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Do jaja. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Dizajn je prozracan, lagan i jednostavno super. Svaka cast za izvedbu! Da budem malo zloban..bilo je u vrijeme

Hoce li uskoro iOS, Andoid, Windows aplikacije za forum?

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

valjalo bi malo povecat one izbornike sa strane, sa ovakvim cevapima od prstiju pravo je umijece pogodit iz prve...inace sve drugo je cista petica

 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta

Čestitke BUG-u na odlično obavljeenom poslu. S obzirom da je javna beta, ovo radi ekstra. Naravno da će uz sugestije korisnika biti ispravljene sitne greškice.
Btw, dizajn je za deset. Oku ugodan i jednostavan. Ne znam kako je na uređajima sa manjim dijagonalama, na Galaxy s3 je menu na granici da bude presitan, a u lijevom gornjem uglu mi je pomalo nedostupan palcu desne ruke.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 21:48 (morrisoN).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Ovo je definitivno najbolja nadogradnja koja je napravljena u zadnjih par godina. Sve pohvale, stvar radi odlicno i nema ni naznake da je beta. Stvarno super!

P.S. Rijeseni su svi problemi sa odlogiranjem na IE na Windows Phone.
Swedish latin super funk.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Novi mobilni Bug Online - javna beta

Miro, Cersei nije kraljica (već poduže).

 

BTW, novi web je super.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 21:17 (dabar39).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi mobilni Bug Online - javna beta
Dečki, pun pogodak svaka čast 10/10 extra izgleda
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice