Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

poruka: 22
|
čitano: 4.545
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?".
8 godina
neaktivan
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?
Kad cete vise ukinuti taj DVD i spustiti cijenu na 30kn?
Mozete svakih 6 mjeseci izbaciti BBK i to je vrh....
 
17 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
Nadam se da u buduce ove recenzije nece biti tolko dosadne.
Jer dok sam gledao video imao sam osjecaj kao da pratim misu zadusnicu prek bug tva.
Posto je ovo prva,ajde ima jos nade. (A NADA je......jel?!....ne bu dobro)

Mali savjet
Nikako nemojte kopirat HCL,jer tek onda ode sve u tri........???
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

meni hardver i stariji od 3-4 godine nije star i radi k'o urica. i iskorištavam ga sve u 16^2. 

 

osobito ovo :

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 14:36 (Ajar).
Moj PC  
12 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Već čitam bug i oduševljen sam kolumnom gosp. Petrica i davora svaka im je riječ na mjestu :)

 

 
4 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Koji faks za informatiku upisati.. hmmm.... kupujem!!!!

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard

MaliRock 
Imao sam priliku pogledat novi BugTV prije svih. Dobro dođe taj DVD.

16 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
četvrtko kaže...

Koji faks za informatiku upisati.. hmmm.... kupujem!!!!

 Izbor je stvarno velik 

16 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
Angus_Young kaže...

MaliRock 
Imao sam priliku pogledat novi BugTV prije svih. Dobro dođe taj DVD.

Da, ak živiš u 2003 kad nije bilo ADSLa  

 

Kak im se uopće da skidati stvari i trpati na taj DVD svaki mjesec, kao da ljudi nemaju Internet?

10 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Sviđa mi se ovaj novi Bugić a najviše AMD vs Intel tema. Dobra je usporedba po cijeni ali ja bi isto na kraju ubacija najjači FX protiv najjačeg Intela oliti i7 6700k.

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
nicky.sl kaže...

Sviđa mi se ovaj novi Bugić a najviše AMD vs Intel tema. Dobra je usporedba po cijeni ali ja bi isto na kraju ubacija najjači FX protiv najjačeg Intela oliti i7 6700k.

 To bi jednostavno bilo tužno

Burek s mesom
10 godina
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard

Je istina da bi bilo jadno ali bi i zorno pokazalo trenutno stvarno stanje stvari između njihovih arhitektura. Po ovom šta sam vidio (barem po Chinebench testu) moj prastari djedica zvani i7 2600k je još uvik jači od svih ovdje testiranih procesora.

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
10 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

'Ajmo krenuti od početka…sviđa mi se naslovnica novog Bug, podsjeća me na boje stare Austrije, a ni od prošlog mjeseca naslovnica nije loša. Naime, podsjetila me na moj voljeni Dinamo.

 

Nadalje, vidim da vi kao nas nagovarate(tekst od Drage) da kupimo novi Bug, te nas sa uvodnikom gospon Miro „motivira za čitanje“. Eh, dragi moji, mene ne morate nagovarati, ja vas i bez toga vrlo rado čitam, te sam uvijek motiviran kada se radi o vašim izdanjima(Bug i Mreža).

 

Od ovomjesečnih tema, ovako na prvi pogled sviđaju mi se rat mobitela od Dragana, rat procesora od Denisa. A, isto tako tema koju je napisao stara iskusnjara Davor i razbijanja mitova u vezi audiotehnike od Otona su teme koja slute na brutalno dobar tekst.

Što se još tiče te teme od Davora, sa njom su čini došli na svoje oni koji bi više softvera u odnosu na hardver, jer se u njoj na praktički način povezuje jedno i drugo…

 

Eh, da čovjek ne zna što da prvo krene čitati, koliko dobrih tema ima u Bug. Ne, samo u ovom najnovijem izdanju Bug-a, nego i inače. Držim da je Bug kultni časopis koji je odgojio sa svojim tekstovima generacije i generacije ljudi koji su skloni ICT(od gejmera, preko programera do kompjuterskih entuzijasta), te je našao posebno mjesto u srcima mnogih kompjuteraša.

 

E, što se tiče DVD, ne želim da se on makne. DVD dobro dođe kada nemamo pristup Internetu, a trebamo nešto sa DVD, kao neki program ili tome slično, primjerice, kada želimo pogledati nešto od Bug TV. I, još bih dodao, da volim istraživati po njemu razne programe koje su za nas pripremili bugovci.

 

Bug, rula nadmoćno!

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 20:25 (PzKpfw).
Moj PC  
8 1 hvala 6
16 godina
odjavljen
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
nicky.sl kaže...

Je istina da bi bilo jadno ali bi i zorno pokazalo trenutno stvarno stanje stvari između njihovih arhitektura. Po ovom šta sam vidio (barem po Chinebench testu) moj prastari djedica zvani i7 2600k je još uvik jači od svih ovdje testiranih procesora.

Pa fino su prošli jeftini FX u niskom i srednjem segmentu, da ne spojlam onima koji nisu čitali. U "visokom" segmentu pogrešan izbor MBO i procesora, takvu kombinaciju skoro nitko ne kupuje za izvesti nekakv zaključak, pogotovo uloženo/dobiveno. Tko ima jaču arhitekturu najvišem segmentu je jasno.

 

edit; ne kužim kak nisu skužili da se iz quantum breaka izlazi ne uz ctrl+alt nego pomakom miša u gornji dio ekrana, i pritiskom na X kao i usvakoj drugoj windows aplikaciji 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 20:53 (XXX).
12 godina
neaktivan
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Dragi Bugovci pomognite mi ostvariti moj san da zaradim svojih prvih 10 trilijuna kuna(ne dolara, ipak sam domoljub)

 

Sve što trebate je odvojiti zlatne i bakrene kontakte sa starog hardvera te ih meni poslati, mogao bih vas tražiti da sami unovčite te kovine te meni pošaljete novac na račun međutim uvijek sam bio radnik te poštenjačina i volim se sam potruditi. Uostalom mislim da će biti dobra vježba svako jutro ići do zlatara s 50 kg zlata.

 

Kao što vidite ja tek blago profitiram i ovo radim iz altruističnih poriva u želji da vas riješim starog bakra te posebice zlata koje je dosta teško i zna zauzeti puno prostora.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 21:11 (Ikarus01).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

baš se htjedoh ponuditi da za razumnu nadoknadu napišem koju o tome "kako glupo iskoristiti stari hardver" no tad ugledah Ikarusovu poruku mira, ljubavi, suživota, ekologije/recikliranja te bogaćenja i podržavam ga u potpunosti te se nudim kao logistička potpora (bez naknade). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
Stari komp? Najbolja stvar koju meni radi je u blagavaonici vrti obiteljske fotke na 24" monitoru i to vec 9 godina bez prestanka. Ujutro se u 8 upali i navece u 21 ugasi. Obicno je na njemu 5-7000 fotki. Usput vrti i par tisuca mp3-ca shuffle, tako da ne moramo slusati reklame i vijesti. Naravno da ne bi besposleno stajao, na njemu je i torrent koji skida i skida stvari za gledanje (iako sada manje jer Raspberry Pi sa Kodijem i Exodusom radi taj dio posla).
Sve u svemu, da nemam taj komp ne bih pola ti slika nikada vidio, a ovako ih gledamo svi kod kuce kada god jedemo.
Preporucam max, tko ima puno slika, ovo je pregenijalna, upotrebljiva i jako korisna srvar.
davor07
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Za što iskoristiti "stari" hardver po definiciji Buga (3-4) godine? Žali bože drveća koje je umrlo za ove iber korisne informacije koje su se mogle sažeti u jednu riječ: SVE.

 

Ajde da ste se stvarno potrudili i obavijestili nas što učiniti s 10 godina starim hardverom, možda bih i potrčao na kiosk i s tih 5 kuna previše za beskorisni DVD kojim pumpate cijenu.

 

Kanta stara 3-4 godine je "stara" i sad trebamo napinjati vijuge što pobogu s tim komadom redundantnog hardvera. Pa vi ste stvarno pukli ko kokice.

 
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
Yo Momma kaže...

Za što iskoristiti "stari" hardver po definiciji Buga (3-4) godine? Žali bože drveća koje je umrlo za ove iber korisne informacije koje su se mogle sažeti u jednu riječ: SVE.

 

Ajde da ste se stvarno potrudili i obavijestili nas što učiniti s 10 godina starim hardverom, možda bih i potrčao na kiosk i s tih 5 kuna previše za beskorisni DVD kojim pumpate cijenu.

 

Kanta stara 3-4 godine je "stara" i sad trebamo napinjati vijuge što pobogu s tim komadom redundantnog hardvera. Pa vi ste stvarno pukli ko kokice.

 

Tema je zapravo primarno namijenjena upravo iskorištavanju hardvera starog 10+ godina. Kad je hardver star 3-4 godine nazvao starim, kolega Galić je bio sarkastičan :)

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hard
Davor kaže...

 

Tema je zapravo primarno namijenjena upravo iskorištavanju hardvera starog 10+ godina. Kad je hardver star 3-4 godine nazvao starim, kolega Galić je bio sarkastičan :)

 

 

Tema je zapravo za hardver koji ste već poklonili Caritasu i sličnima. Pročitate temu i onda im pokucate na vrata i kažete: E, onaj komp što sam ti dao - šalio sam se. Vraćaj ga. Nemoj da te dvaput pitam.

 

 

This space for rent!
8 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Ma ko to more platit? Adore, adore...
Samo zato sam se registriro, evo saću ja: najljepši ste, najači, najmudriji, najfiniji!
AAAAAJMO!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Zanimljivo je to što su neki uvukli u temu da je stara mašina ona starija od 4 godine. Iskreno, za mene je starac tek kad pređe 12 godina i kad mora biti na XP-u jer nema na novije ništa zbog drivera (imao sam takve situacije). Inače, tema je OK ali bi predložio i jednu stvar još - Linux za testiranje.

 

P.S.: Jedan nedostatak sam uočio u temi o izboru faksa - zaboravili ste dodati Mehatroniku na TVZ-u jer i tamo ima stvari koje zanimaju računarce (govorim po ekipi iz moje generacije iz srednje). Sve ostalo je odličan broj (pročitan u 2 dana od korice do korice)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Novi Bug - kako pametno iskoristiti stari hardver?

Moja kanta ima 7 godina, sa apgrejdanom grafičkom i dodanim ssd-om. Nema šanse da kupujem novo još 3-4 godine kad ovo radi ko zmaj. Intel Q9550 rula

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice