Nova predstava teatra Jabuka

poruka: 67
|
čitano: 7.285
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova predstava teatra Jabuka".
13 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Recesija je. Veseli se narod barem nečijem uspjehu.

 

Onog dana kad počneš strepiti da ti mobitel ne padne na pod shvatiš da napredak ne znači da je napravljeno nešto bolje. Proizvođači su samo našli novi način kako prisiliti ("neoprezne") korisnike da kupe novi uređaj.

Stručnjak za odmaganje...
 
9 1 hvala 2
14 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Ma ovaj naveći iPhone za birtiju za na stol i još apple sat na ruci, pa nek se vidi da se ima {#}

 
11 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nova predstava teatra Jabuka

 

Što god netko napisao o Appleu, a toga ima napretek, činjenica je da će Apple na svojim proizvodima ponovno debelo zaraditi. Tako da se uopće ne isplati ulaziti u rasprave u Appleu i iphoneu. Na nas se to ionako ne odnosi jer mi ne sudjelujemo u razvoju i proizvodnji iphonea i iwatcha, a tih par tisuća ljudi (ma neka ih je par desetaka tisuća, nije važno) koji kupuju iphone neće promijeniti ništa u našoj ekonomiji.

 

Na kraju teksta nije vic, to je vrlo blizu stvarnosti, barem za one roditelje koji svojoj djeci ne kupuju najnoviji mobitel nego im kupe osnovni model "glupog" telefona ili im daju svoj stari mobitel da im se mogu javiti.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 13:31 (BudalastoStvorenje).
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
BudalastoStvorenje kaže...

 

Što god netko napisao o Appleu, a toga ima napretek, činjenica je da će Apple na svojim proizvodima ponovno debelo zaraditi. Tako da se uopće ne isplati ulaziti u rasprave u Appleu i iphoneu. Na nas se to ionako ne odnosi jer mi ne sudjelujemo u razvoju i proizvodnji iphonea i iwatcha, a tih par tisuća ljudi (ma neka ih je par desetaka tisuća, nije važno) koji kupuju iphone neće promijeniti ništa u našoj ekonomiji.

 

Na kraju teksta nije vic, to je vrlo blizu stvarnosti, barem za one roditelje koji svojoj djeci ne kupuju najnoviji mobitel nego im kupe osnovni model "glupog" telefona ili im daju svoj stari mobitel da im se mogu javiti.

 

 

 

Ti si jos jedan neokapitalisticki dupelizac-neznalica o kojoj je i pisano o tekstu. Potkrepljujem to cinjenicom da si prvo sto si imao za spomenuti o tome ZARADA :D

to je vas imbecilni mentalni sklop.

 

ne vidite realnost, samo virtualne brojke koje na tebe utijecati ne mogu! :D

16 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Znam da "ne smijem", ali "Pa šta" me tako bode u oči.... sry, a kaj je to :D

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
Fuj, bljak... Novi iphone vise nestane u pak !!!
Nova predstava teatra Jabuka

Hugo Boss ili Armani odjeća je i preskupa i nepotrebna. Da, slažem se. Da, ljudi koji nose markirano se često ku*če sa svojom oblekom, i vole se pokazivati. Da, volio bih nositi Armani košuljicu (i ku*ćit se ponekad po gradu), čak iako slično mogu kupiti za 4 puta manje novaca u H&M, gdje je omjer cijene i kvalitete daleko bolji nego Armani. Ali i dalje bih nosio Armanija. Da si to mogu priuštiti naravno. Ali ne mogu si priuštiti, pa će i H&M biti sasvim dovoljan {#}

Moj PC  
12 4 hvala 0
15 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

unešto sam pričuđen što prorok prve zapadnokapitalinjarske điđosrkve Steve "iDead" Jobs nije uskrsnuo odmah drugoga dana, da obori rekord svojeg prethodnika. a što se tiče onih koji proizvodnju (= trošenje ograničenih resursa) u osnovi beskorisnih "staklića i gumbića" (nebitno čijih: Samsung, Žmukljošuft, Apple, L(ij)enovo, Jaopakšu, bla) doživljavaju religijskim zanosom, predmnijevam kako će (naveo bih Adamsa) "prvi pred zid kad se digne kuka i motika". sve dok je na svijetu "siromašnih, obespravljenih i potlačenih", ovakav oblik kapitalizma je zločin koji zaslužuje novi Nürnberg. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
mario.L_hr kaže...

Veseli se narod barem nečijem uspjehu.

 

Nisam baš siguran da je to uistinu karakteristika naroda, pogotovo ovog lokalnog.

16 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Čemu zgražanje na ćakulu o Apple-ovim proizvodima? Meni je ta rasprava isto što i mojoj ženi gledanje meksičkih/brazilskih sapunica - svi dobro izgledaju (o ukusima nećemo), a ničemu ne služe. Drugim riječima - slušaš laprdanje i mozak na pašu. 

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Kao što autor reče o drobeži po internetima u svezi applea - samo zato da se piše. Ovaj njegov "komentar" nije ništa drugo nego isti takav drobež iz kojeg ništa pametno nećete čuti, šteta vremena potrošenog na čitanje.

www.pazii.com
Moj PC  
14 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nova predstava teatra Jabuka

a je, nesto mi se ucinilo poznatim...

 
30 9 hvala 0
10 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Nisam impresioniran, čak mi se više niti dizajn ne sviđa no to ne znači da je uređaj loš. Uvijek se pričalo o tome kad neki uređaj dizajnom podsjeća na iphone, no sada taj isti iphone mene jako podsjeća na HTC One. Četvorka će zasad ostati moj prvi i zadnji iphone.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 16:06 (LeskiRM).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Ma koliko se ja "posvađaval" sa kolegama forumašima, uvijek sam cijenio više one koji su skloni kulturnom prepucavanju, pa čak i spuštanju kajli, a sve uz dodatak; "koliko se zaje8avam na tuđi račun, uredno prihvaćam istom mjerom i na svoj"!!!!

 

Nadam se da gospodin Maštruko neće ovaj post shvatiti na "neki" {#} način, čisto iz razloga što smatram da kroz prvi pasus on iz onog vica, "kulturnog prepucavanja" je spreman primiti lopticu nazad, kroz ovaj post.

 

Navođenje detalja koji skorom "omalovažavaju svakoga tko će kupiti nešto ponuđeno iz Apple teatra" kao npr., "preskupih, nepotrebitih, plastičnih ( u ovom slučaju alumnijskih) điđa služi samo ..."

 

Možda riskiram ovom postom i crni karton, ali ipak, smatram da bi netko tko radi u sklopu IT časopisa like BUG, MORAO biti prije svega neutralan i objektivan, a ne ovako drukati, ili bar meni izgleda kao drukanje za nečiji brk. To mi dođe slično kao da bi neki novinar sportskih novina napadao upravu Real Madrida, Barcelone, FC Liverpoola, nekog petog desetog.

U principu i globalu, ne zamaram se sa vrijednošću bilo čijih dionica, ali ipak, kapitalizam u Americi je trenutno među jačima ako ne i najjači, a i sav komunistički svijet je polako tiho šaptom prešao na zen, upsssss, kapitalističko poslovanje, od rusa, kineza, koreanaca, tajvanaca, ma i svi ostali. 

i kakve veze ima millenium fail Amazona sa meteoritom zvan Apple ili iPhone 6, jedan je FAIL i tko im je kriv za lošu poslovnu politiku, kao i finskoj NOKIA brendu, dok Apple IMA ako ništa onda onaj svoj MOJO, a ja bih samo na to kazao i završio, "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftilene", ili ono što mi netko pokušava nametnuti "kultrunim prepucavanjem".

ATJ Lučko
Moj PC  
7 3 hvala 0
16 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Za Galaxy Note 3 su govorili:

"It is still absurdly big, however, it's not a phone that you can use with one hand"

a za novi iPhone 6 Plus:

"It feels pretty massive. But it does not feel so massivethat it's so unwieldy... It's not to bad to hold in one hand"

 

A iPhone 6 Plus je veci od Note 3 {#}:

Actual size comparison of iPhone 6 Plus and Note 3

 
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
Sasoon kaže...

A iPhone 6 Plus je veci od Note 3 {#}:

Actual size comparison of iPhone 6 Plus and Note 3

 

Al zato je Note 3 siri, deblji i ima vecu masu. :D

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka

Pad stranica danas...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
15 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Koliko radne memorije imaju ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Ne razumijem točno u čemu je Olegov problem.

 

Nije nikad čuo za fanboyeve npr. Alfa Romea koji će i gaće prodati da bi kupili rabljenu Alfu 156 koja troši duplo i čije je održavanje triput skuplje u odnosu na auto iste klase, a sve zbog "talijanskog dizajna" ili "sportskog duha"? Ili za hype u video igrama gdje se igra proglašava vrhunskom i kandidatom za igru godine prije nego je uopće izašla i prije nego ju je ijedan "običan smrtnik" uopće pokrenuo, kamoli zaigrao? Sjeća li se itko hypea oko onih nadobudnih pjevača i pjevačica u talent showovima?

 

Hype je svuda oko nas; od njega žive proizvođači, prodavači i novinari. Osobito novinari. Nije samo vezan uz Apple niti uz samo elektroničku industriju. Razlika je samo u tome što ju sada preko interneta i društvenih mreža bolje uočavamo. {#}

What did the green grape say to the purple grape? Breathe, you idiot!
 
8 0 hvala 2
14 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Jedan od običnijih Olegovih tekstova. Predvidljivo, izvantehnološko i ne osobito kritično. Vrijeme ga, kako bi braća rekla, "smorilo". Nema ruganja Appleovu kasnu prihvaćanju NFC-a i sposobnošću da od njega napravi čudo za kojim uzdiše općinstvo plaćenika Flint Centera, nepostojanju plastične inačice 6C, novome odstupanju od Jobsove politike jednoga iPhonea i smislu fabletovanja, neizrečenomu marketingu ("ljudi, novi iPhone je skoro težak kao cigla iPhone 4"), zaostajanju za konkurencijom u vidu točaka po palcu i veličine ekrana, dioničarskomu nezadovoljstvu itd.

 

Napomena: naziv "običan tekst" nema negativno značenje. Jedino što "običan tekst" nema dovoljnu hranjivu vrijednost. A Oleg nas je naučio častiti.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Šok i nevjerica! Svi tech portali pišu o novom mobitelu, stvarno nevjerojatno. Baš me zanima o čemu bi se trebalo pisati dan nakon predstavljanja bilo ajfona ili novog galaxyja? S obzirom na kolumnu gospodina Olega vjerojatno o krizi u Ukrajini.

 

Prodaja mobitela, tableta i ostalih pi....ija raste iz kvartala u kvartal, gotovo da ne postoji proizvođač elektronike koji nije predstavio neku svoju verziju mobitela na Androidu, zarade su vrtoglave, a gospon kolumnist se pita zakaj sad svi pišu o tome, a ne o novim modelima tintnih pisača.

 

 

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
BarbaVeli kaže...

Jedan od običnijih Olegovih tekstova. Predvidljivo, izvantehnološko i ne osobito kritično. Vrijeme ga, kako bi braća rekla, "smorilo". Nema ruganja Appleovu kasnu prihvaćanju NFC-a i sposobnošću da od njega napravi čudo za kojim uzdiše općinstvo plaćenika Flint Centera, nepostojanju plastične inačice 6C, novome odstupanju od Jobsove politike jednoga iPhonea i smislu fabletovanja, neizrečenomu marketingu ("ljudi, novi iPhone je skoro težak kao cigla iPhone 4"), zaostajanju za konkurencijom u vidu točaka po palcu i veličine ekrana, dioničarskomu nezadovoljstvu itd.

 

Napomena: naziv "običan tekst" nema negativno značenje. Jedino što "običan tekst" nema dovoljnu hranjivu vrijednost. A Oleg nas je naučio častiti.

deal sa kartičarima i bankama, nešto što google nije znao napraviti će napokon nfc učiniti korisnim, a appleu donositi između 200 miljuna i milijardu dolara godišnje u narednim godinama. no big deal ... stvarno. 

olegov tekst mi nije nešto jasan, koja je poanta, iP6 i watch su opet u vrhu što se izrade i dizajna tiče, a po specifikaciji su napokon uhvatili konkurenciju ( premda se tu zapravo radi samo o većem ekranu koji se čeka godinama ).

dobar posao Cook-a i ekipe. 

13 godina
neaktivan
offline
Nova predstava teatra Jabuka
oleže, super si i super su ti fotke. a ovom eplu, hebo im junikorn mater u praskozorje koje je to dno.

 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Olegovi komentari dana također pomalo postaju svojevrsni 'asteroidi'...

 

....Mami čitanja i lajkove, tjera novinare na drobež i kada se nema što reći. Hej, možda se desi čudo, pa i ova moja vijest odnosno komentar budu mahnito čitani i komentirani, jer spomenuo sam magične riječi - Oleg Maštruko :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Što je izašao novi ajfon? :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Oleg se ko fol zgraža samo kako bi izazvao novu lavinu komentara i otvaranja stranica kako bi bugovci zaradili još koju pinku od reklama i kupili si nove ajfone, ajvoče i bling-bling nakit. Na kraju dana on, miro, galic i petric sjednu svi skupa u jacuzzi i nakon što završi spika o fotkama, formuli 1, avionima i burgerima uz čašu dom perignona grohotom se smiju forumašima.

Potpis!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
Ezio kaže...

Oleg se ko fol zgraža samo kako bi izazvao novu lavinu komentara i otvaranja stranica kako bi bugovci zaradili još koju pinku od reklama i kupili si nove ajfone, ajvoče i bling-bling nakit. Na kraju dana on, miro, galic i petric sjednu svi skupa u jacuzzi i nakon što završi spika o fotkama, formuli 1, avionima i burgerima uz čašu dom perignona grohotom se smiju forumašima.

...i sve to dok, da ne zaboravimo, surfaju na tom istom iPhone-u kojeg su popljuvali :)

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
15 godina
odjavljen
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Cemu cijela strka oko iPhonea?

 

Vau, cijena mu je 5 soma, a galaxy-u s5 je 4800. Sad ce netko rec kak galaxy ili g3 imaju quad core 2.5, a nitko ne razmislja cemu tak jak procesor ako sve identicno radi na dual core-u od 1.4 i da je mozda problem u Samsungu jer njima redovno stekaju mobiteli sa 4 jezgre i da ovima iz LG-a fali daska jer guraju u ekran tehnologiju koja jos nema dobro pokrice od ostalog hardvera i da ce im stock launcher stekat sve dok se ne prebace na ART.

 

Uglavnom, isti k je dat 4700 kn za S5 ili 5100 kn za novi iPhone, u svakom slucaju previse love.

 

 

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova predstava teatra Jabuka
MSX kaže...

Ne razumijem točno u čemu je Olegov problem.

 

Nije nikad čuo za fanboyeve npr. Alfa Romea koji će i gaće prodati da bi kupili rabljenu Alfu 156 koja troši duplo i čije je održavanje triput skuplje u odnosu na auto iste klase, a sve zbog "talijanskog dizajna" ili "sportskog duha"? Ili za hype u video igrama gdje se igra proglašava vrhunskom i kandidatom za igru godine prije nego je uopće izašla i prije nego ju je ijedan "običan smrtnik" uopće pokrenuo, kamoli zaigrao? Sjeća li se itko hypea oko onih nadobudnih pjevača i pjevačica u talent showovima?

 

Hype je svuda oko nas; od njega žive proizvođači, prodavači i novinari. Osobito novinari. Nije samo vezan uz Apple niti uz samo elektroničku industriju. Razlika je samo u tome što ju sada preko interneta i društvenih mreža bolje uočavamo. {#}

Nije to hype, kojemu je cilja zarada. Podsvjesna želja ljudi za svrstavanjem (pripadanjem) u određenu grupu (nacija, vjera, Alfa Romeo, osnovna škola, Apple, Real vs Barcelona, itd.) je temeljna ljudska potreba.

To je osobina koja je i jedan od glavnih razloga zašto su ljudi dominantna vrsta na planetu (sam si nitko i ne možeš ništa, a grupa može osvojit svijet i nametnuti "svoje").

E, sad u koju grupu netko "želi" upasti je vrlo kompleksno psihološko pitanje na koje zapravo nisam nikad čuo da se može odgovoriti - ima previše utjecajnih parametara (od rođenja pa dalje) zašto netko "voli" ili "ne voli" Apple ili npr. neku religiju ili misli da je njegov razred u osnovnoj školi bio najbolji. To mora biti tako jer su ljudi takva bića. Onaj tko se stvarno ljuti i zgraža u ovim raspravama trebao bi se malo zamisliti (bez uvrede) zašto ga/nju to toliko ljuti.

 

Meni su ove forumske rasprave zapravo zabavne - ljudi znaju biti jako duhoviti i puno puta sam zavario.

A telefon ću kupit koji moja podsvijest odluči.  

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Nova predstava teatra Jabuka

Ovo je toliko glup komentar da čovjeka isprovocira da se registrira i kaže koliko je glup.

Komentar ne radi ništa drugo doli ono što neuspješno pokušava iskritizirati!

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.9.2014 16:21 (yoke).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice