Nokia EOS 11. srpnja?

poruka: 25
|
čitano: 4.124
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia EOS 11. srpnja?".
11 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

E evo je po meni prava stva i puno bolje mi je ovo riješenje nego Samsungov S4 zoom.

 

 
9 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

Nije velika izbočina, ali zato je razlika između senzora od Samsunga i Nokije drastično velika, jer su ovi iz Samsunga mobitel priljepili za 16 MP fotoaparat,stvarno su se namučili ,copy paste, ako prođe prođe,  dok kod Nokije se vidi napredak.......

Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

Nisam upucen u Pureview tehnologiju, ali meni se na video cini ko da leca ima opticki zum!

Ako je tako, to se nemoze nikako mjeriti sa S4 ili bilo kojim drugim mobitelom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
millo kaže...

Nisam upucen u Pureview tehnologiju, ali meni se na video cini ko da leca ima opticki zum!

Ako je tako, to se nemoze nikako mjeriti sa S4 ili bilo kojim drugim mobitelom.

 pureview se sastoji od toga da se zumira tako da se koristi sve manji i manji dio senzora, zato i je senzor 41 megapixela, pa kad zumiraš slika ti ima sve manje i manje megapixela,sve do 3 megapixela (barem je tako bilo na nokii 808 prvoj sa tom tehnologijom)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Wolverine kaže...

 pureview se sastoji od toga da se zumira tako da se koristi sve manji i manji dio senzora, zato i je senzor 41 megapixela, pa kad zumiraš slika ti ima sve manje i manje megapixela,sve do 3 megapixela (barem je tako bilo na nokii 808 prvoj sa tom tehnologijom)

Da to nije digitalni zoom?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

EOS? Nije li to DSLR linija Canon fotića?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
ScorpiusCRO kaže...

EOS? Nije li to DSLR linija Canon fotića?

to je kodno ime, pravo ime ce bit broj, 9xx ili 1xxx

 

inace, bilo je i vrime nokia...

pise zoom reinvented, tako da sumnjam da ce bit isto rjesenje kao na 808

a mozda i zaglume apple pa izmisle toplu vodu

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 16:25 (apoteka).
13 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?

Nije optički zoom (vjerojatno), vjerojatno si to pomislio zbog onog pomicanja gore-dolje, to se događa prilikom fokusiranja, barem je i na N8 tako. Ali svejedno ima digitalni zoom kojim se zbog velikog senzora za razliku od ostalih ne gubi kvaliteta.

 

Fenomenalna je stvar što po prvim usporedbama Nokia 808 radi bolje slike od galaxy zooma koji je praktički prije aparat nego mobitel a opet ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 17:19 (5220).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?

Mislim da će na kraju konačna rezolucija slike biti jednaka sa zumom i bez njega. Jer kome treba slika veličine 41mpx? Pa profesionalni fitići imaju 24mpx. Možda se kod zuma smanji rezolucija na nekih 8mpx.

15 godina
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

Nije moguće da mobitel od 41 Mpix ima bolju sliku od DSLR-a od npr. 10 Mpix, i ne, ne ovisi toliko o optici kao što mnogi krivo misle.

Evo vam studijska usporedba snimke mobitela od 41 Mpix (Nokia pureview 808), Samsung-a, i dva mala fotića jeftinija od tih mobitela.

Sliku možete pomicati mišem da vidite i druge detalje:

Više od tisuću riječi

Inače, kvalitetu slike ne čine samo megapikseli. Što će vam stotinu megapiksela ako je preko 90% od njih šum? Ili neprecizna boja? Ili mutno?

Stvarna rezolucija takvog aparata je puno niža od deklarirane.

Brojčanu vrijednost kvalitete slike možete vidjeti ovdje pod "image quality".

Stvarnu rezoluciju kamere vidite klikom na kameru, Specs, pod "True resolution".

 

Nadam se da će uvid u studijske testove "otvoriti oči" barem nekima, da vide kroz marketinške trikove puno jasnije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 2:00 (Keso).
 
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Keso kaže...

Nije moguće da mobitel od 41 Mpix ima bolju sliku od DSLR-a od npr. 10 Mpix, i ne, ne ovisi toliko o optici kao što mnogi krivo misle.

Evo vam studijska usporedba snimke mobitela od 41 Mpix (Nokia pureview 808), Samsung-a, i dva mala fotića jeftinija od tih mobitela.

Sliku možete pomicati mišem da vidite i druge detalje:

Više od tisuću riječi

Inače, kvalitetu slike ne čine samo megapikseli. Što će vam stotinu megapiksela ako je preko 90% od njih šum? Ili neprecizna boja? Ili mutno?

Stvarna rezolucija takvog aparata je puno niža od deklarirane.

Brojčanu vrijednost kvalitete slike možete vidjeti ovdje pod "image quality".

Stvarnu rezoluciju kamere vidite klikom na kameru, Specs, pod "True resolution".

 

Nadam se da će uvid u studijske testove "otvoriti oči" barem nekima, da vide kroz marketinške trikove puno jasnije.

I ja se nadam de će ovaj test tebi otvoriti oči da vidiš da mobitel može imati bolju sliku od 10mpx DSLR-a

ovaj test za razliku od tvojega ima mogučnost scalinga gdje se vidi stvarna usporedba spomenutih

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=4577&idCamera2=30001&idCamera3=30003

naravno da nije bolji od Canona 5D koji košta 15000kn iako nije neka drastična razlika između njih

 

 

evo i 808 vs 10mpx DSLR vs galaxy camera

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=2&idPhone1=4577&idPhone3=4961&idCamera2=30001

 

 

a što se tiče megapixela, naravno da oni ne utječu na kvalitetu slike več je za nju zadužan ogroman senzor uguran u 808 iz kojeg su uspjeli izvuči 41mpx i loseless zoom (što naravno nema veze sa optičkim zoomom kojeg je neko prije spomenuo)

sad će takav monstrum od senzora staviti u EOS i dodati još OIS...nema sumnje da će vlasnici ovog mobitela imati neusporedivu kvalitetu slike i videa pogotovo u noćnim uvjetima ravno iz svojeg džepa

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 3:59 (ivor1024).
14 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?

ivor1024

 

ako je tako kako ti kazes, ja prodajem svu svoju Canon opremu, sve objektive, tijelo fotoaparata (sa 10MPX)..i sve..i kupujem NOKIU PUREVIEW 808!!! {#}

EDIT: a Lightroom ću zamjenit INSTAGRAMOM {#}

da nebiš rekao da muljam, evo ti i fotka :P

i da te ispravim, ovo na fotki je 5D koji si ti naveo, al on ne košta 15k kuna..5D MARK II košta toliko!!! ja nemam MARK II

a izjava da "nije drastična razlika" izmedju 5D MARK II i Nokie u meni budi još veću želju da svoj 5D zamjenim uređajem koji će biti sličan kvaliteti 5D MARK II

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 9:59 (Tionio).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Keso kaže...

Nije moguće da mobitel od 41 Mpix ima bolju sliku od DSLR-a od npr. 10 Mpix, i ne, ne ovisi toliko o optici kao što mnogi krivo misle.

Evo vam studijska usporedba snimke mobitela od 41 Mpix (Nokia pureview 808), Samsung-a, i dva mala fotića jeftinija od tih mobitela.

Sliku možete pomicati mišem da vidite i druge detalje:

Više od tisuću riječi

Inače, kvalitetu slike ne čine samo megapikseli. Što će vam stotinu megapiksela ako je preko 90% od njih šum? Ili neprecizna boja? Ili mutno?

Stvarna rezolucija takvog aparata je puno niža od deklarirane.

Brojčanu vrijednost kvalitete slike možete vidjeti ovdje pod "image quality".

Stvarnu rezoluciju kamere vidite klikom na kameru, Specs, pod "True resolution".

 

Nadam se da će uvid u studijske testove "otvoriti oči" barem nekima, da vide kroz marketinške trikove puno jasnije.

Kod mobitela povečavaju mpx samo zato jer mobiteli imaju digitalan zum, kada s mobitelom zumiraš onda se smanjuje broj piksela.

Npr ja vjerujem da čese fotografija na 41mpx smanjiti na rezoluciju od 13mpx i kada maksimalno zumiraš mobitel koristi onda 13mpx. Tako da ti je jednaka veličina slike sa i bez zuma.

Mobitel možde imati bolju sliku od jeftinijih fotića ali nemože imati bolju sliku od npr. EOS 5D Mark III.

13 godina
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

I još uvijek nakon više od godine dana neki nisu mogli potražiti zašto 808 ima senzor od 41MP i zašto zapravo po defaultu radi slike od 5MP.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
77ari kaže...

Mobitel možde imati bolju sliku od jeftinijih fotića ali nemože imati bolju sliku od npr. EOS 5D Mark III.

opet omalovažavate SLR-ove

5D Mark III je zvijer od fotoaparata, drugi najbolji canonov aparat u ponudi..haloo???!?!
Sa čim vi mjerite te telefončiće sa senzorom veličine zrna graška? NEMOGU VJEROVAT!!
5Dm3 može raditi na 12 800 ISO sa NR uz jaaaaako malu količinu šuma..usporednu sa 800ISO na nekom od mobitela..

HEJ, O CEMU VI PRICATE?!?!?!? Nemojte miješat profesionalnu opremu sa pi*darijama!!!!!!!

imao sam priliku isprobat HTC One od frenda..MOBITEL IMA 4 MP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Šta mislite da bi HTC u svoj High-end smartphone ubacio nekakvu kameru koja ne valja??!?! baš suprotno, kamera jede za doručak sve druge mobitele u nocnim uvjetima!! Bas sam ga isprobavao na koncertu, kamera mu je stvarno zavidna..pitate se zašto?? zato što mu je otvor blende f/2.0, zato što mu je senzor veličinom veći od ostalih!

http://www.htc.com/www/zoe/

al daleko je to od bilo kakvog SLR aparata!! činjenica je da vi koji ih usporedjujete sa SLR-ovima..nikad SLR niste u ruci imali!!! a kamoli radili sa njim!

TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2013 12:29 (Tionio).
11 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

Ja neznam s kim se vi svađate ali ja nisam nikad reko da je 808 bolja od bilo kojeg DSLR-a (pogotovo ne Canona D5) nego od ovog olympusa koji moram reći da daje užasne rezultate u odnosu na 808

počeli ste me napadati, a samo pokušavam objasniti Kesi da je u krivu kad je rekao da nije moguće da mobitel od 41 Mpix ima bolju sliku od DSLR-a...uostalom neznam zašto uopče uspoređivamo DSLR-ove s mobitelima

 

@Tionio

za HTC One mi nemoj to govoriti...počeo si bubati gluposti

tajna u dobrim slikama u noćnim uvjetima je zbog OIS-a a ne zbog senzora koji nije uopče velik kao što si reko več upravo suprotno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

Kod nastajanja fotografije postoje 3 varijable:  Otvor blende (F), Pojačanje signala na senzoru (ISO) i duljina ekspozicije

Slika nastaje kada svjetlost kroz leću padne na senzor. Da bi slika bila dobra, potrebna je dovoljna količina te svjetlosti. Fotoaparat

traži optimum izmedju gore spomenute 3 varijable koje će dati dobru sliku.

Duljina ekspozicije je idealno čim kraća jer se tako može uhvatiti pokret i eliminira se utjecaj trešnje ruke.

Otvor blende je karakteristika objektiva i manji F-broj znači da je objektiv šire otvoren i propušta više svjetla. Znači što manji F to bolje ali manji F

smanjuje dubinu oštrine. Znači ne mogu se dobiti slike koje će biti od ruba do ruba oštre već će biti oštro samo par centimetara dubine u fokusu.

Kadkad je to ono što želimo (portreti, macro) ali nekada i smeta.

Ako smo širom otvorili leću, i želimo jako kratko vrijeme ekspozicije ali ne dobivamo dovoljnu količinu svjetla na senzoru možemo pojačati signal. (ISO)

Ali pojačanjem signala pojačavamo i smetnje(šum)

 

Bit profesionalnog aparata je u tome što može pojačati signal na ISO3200 bez da se vidi ikakav šum, i to mu omogućava da snima pri jako slabom svjetlu, ili

pri normalnom svjetlu da zamrzne pokret sportaša, kapljice vode itd...

 

Mobiteli da bi postigli isto osvjetljenje senzora trebaju puno dužu ekspoziciju pa slike iz ruke obično budu loše, pogotovo pri lošem svjetlu.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Tionio kaže...
77ari kaže...

Mobitel možde imati bolju sliku od jeftinijih fotića ali nemože imati bolju sliku od npr. EOS 5D Mark III.

opet omalovažavate SLR-ove

5D Mark III je zvijer od fotoaparata, drugi najbolji canonov aparat u ponudi..haloo???!?!
Sa čim vi mjerite te telefončiće sa senzorom veličine zrna graška? NEMOGU VJEROVAT!!
5Dm3 može raditi na 12 800 ISO sa NR uz jaaaaako malu količinu šuma..usporednu sa 800ISO na nekom od mobitela..

HEJ, O CEMU VI PRICATE?!?!?!? Nemojte miješat profesionalnu opremu sa pi*darijama!!!!!!!

imao sam priliku isprobat HTC One od frenda..MOBITEL IMA 4 MP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Šta mislite da bi HTC u svoj High-end smartphone ubacio nekakvu kameru koja ne valja??!?! baš suprotno, kamera jede za doručak sve druge mobitele u nocnim uvjetima!! Bas sam ga isprobavao na koncertu, kamera mu je stvarno zavidna..pitate se zašto?? zato što mu je otvor blende f/2.0, zato što mu je senzor veličinom veći od ostalih!

http://www.htc.com/www/zoe/

al daleko je to od bilo kakvog SLR aparata!! činjenica je da vi koji ih usporedjujete sa SLR-ovima..nikad SLR niste u ruci imali!!! a kamoli radili sa njim!

  Jesi li ti procitao post koji si citirao?

15 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?

U "profesionalnoj" usporedbi koju si naveo zaboravio si navesti jednu "sitnicu" koju su oni pošteno naveli:

"All camera samples are taken at the lowest ISO for the cameraphone (where such setting is available)"

Drugim riječima, test koji si naveo je u najpovoljnijim mogućim uvjetima za mobitel, i ne možeš birati niti gledati rezultate sa ikojim ISO osim minimalnog.

Za razliku od dpreview testa koji ti daje 100% uvećanje svakog dijela slike (ne samo fiksnog dijela koji ti oni daju) i na svim ISO osjetljivostima (ne samo na onoj najpovoljnijoj za mobitel).

Onda vidiš pravu razliku.

Još bolje je ako gledaš RAW (snimku sa senzora prije in-camera softverske obrade tipa uklanjanje šuma, boost boja i sl. - vidiš točno što ti senzor daje)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Keso kaže...

Drugim riječima, test koji si naveo je u najpovoljnijim mogućim uvjetima za mobitel, i ne možeš birati niti gledati rezultate sa ikojim ISO osim minimalnog.

Za razliku od dpreview testa koji ti daje 100% uvećanje svakog dijela slike (ne samo fiksnog dijela koji ti oni daju)

 

pa kakva korist od testa u kojemu staviš visoki ISO gdje unaprijed znaš da će mobitel izgubiti na kvaliteti, a DSLR ili neki fotoaparat neće ni osjetiti razliku kao što je Glamdring reko nekoliko postova prije

ovaj test koji sam ti ponudio daje jednake šanse jednomu i drugomu (naravno uz dobro osvjetljenje) i scaling opciju za lakšu usporedbu različitih rezolucija gdje vidi se da 808 rasturi ovaj olympusov DSLR

 

jasna je stvar da u lošem osvjetljenju mobiteli daju loše rezlutate ako ne uzmemo u obzir nokiu 920 i htc one koji imaju nešto malo bolje preformanse zbog duže ekspozicije ali sve je to još daleko od DSLR-a koji može uhvatiti neusporedivo više svjetla

 

 

ionako spominjem još jednom da je uzaludno uspoređivati mobitele i fotoaparate, evo još jednog zanimljivog štiva pa koga zanima nek pročita

http://blog.gsmarena.com/nokia-808-pureview-vs-olympus-e-pl2-vs-canon-5d-mark-iii-vs-apple-iphone-4s-38mp-shootout/

 

ovakav fenomenalni sensor će imati nokia eos uz optičku stabilizaciju što će omogučiti malo bolje noćne rezultate i naravno odličan video recording

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2013 3:42 (ivor1024).
12 godina
neaktivan
offline
Nokia EOS 11. srpnja?

OIS nema veze sa nocnim slikama. To je opticka stabilizacija slike. PureView je tehnologija koja stoji iza dobrih nocnih slika na Lumiama 92x.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Bilal kaže...

OIS nema veze sa nocnim slikama. To je opticka stabilizacija slike. PureView je tehnologija koja stoji iza dobrih nocnih slika na Lumiama 92x.

krivo

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
5220 kaže...
Bilal kaže...

OIS nema veze sa nocnim slikama. To je opticka stabilizacija slike. PureView je tehnologija koja stoji iza dobrih nocnih slika na Lumiama 92x.

krivo

  Sta je krivo? OIS = Optical Image Stabilisation. Kakve veze to ima sa nocnim slikama?

13 godina
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Bilal kaže...
5220 kaže...
Bilal kaže...

OIS nema veze sa nocnim slikama. To je opticka stabilizacija slike. PureView je tehnologija koja stoji iza dobrih nocnih slika na Lumiama 92x.

krivo

  Sta je krivo? OIS = Optical Image Stabilisation. Kakve veze to ima sa nocnim slikama?

Krivo je izjava da OIS nema veze sa noćnim slikama. Na drugim kamerama noćne slike su često mutne ako se mobitel imalo trese a to je kad ga se drži rukama uglavnom neizbješno i tu upada u priču OIS.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia EOS 11. srpnja?
Bilal kaže...

OIS nema veze sa nocnim slikama. To je opticka stabilizacija slike. PureView je tehnologija koja stoji iza dobrih nocnih slika na Lumiama 92x.

    optical image stabilization omogučava da se smanji shutter speed (do jedne sekunde) pa senzor ima puno više vremena da uhvati čim više svjetla kod izrade slike dok je pureview samo brand

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2013 0:53 (ivor1024).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice