Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

poruka: 31
|
čitano: 4.566
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr".
13 godina
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

Uz globalizaciju i online kupnju pitanje je dana kada će se uređaj proširiti i izvan Kine.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

Nije li 250 dolara malo puno za mobitel koji ima SD430?

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Nokia ljudi su ti ime zaboravili. Bolje da proizvodis igračke...u ovom sektoru ti mjesta nema.
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
S otkrivanjem cijene, mislim da ipak ostajem na xiaomiju i miui, s obzirom da sigurno ima i bolju sw podrsku... Zao mi je kaj je cijena tolka za brend koji bi ispocetka trebal krenuti, samo se sramote s ovim specifikacijama i cijenom..
 
6 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
dobro si napisao "za brend" - jer Nokia u tom poslu više ne postoji.

Sve je raspordano u zadnjih godinu-dvije, pa na kraju i samo ime je prodano Kinezima, na upotrebu.
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

krivo. nije prva Nokia sa androidom. već su 2014. izlazile Nokie sa androidom 4.1.2.

Nokia X, Nokia X+ i Nokia XL

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 11:16 (dadn).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
mario.L_hr kaže...

Uz globalizaciju i online kupnju pitanje je dana kada će se uređaj proširiti i izvan Kine.

 za ostatak svijeta će biti drugi modeli koji će biti najavljeni kasnije

13 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
dadn kaže...

 za ostatak svijeta će biti drugi modeli koji će biti najavljeni kasnije

Ne sumnjam u to. Danas imaš ljudi koja kupuje uređaje preko kineskih web shopova, koji su namjenjeni za kinesko tržište i nemaju podršku u Europi. Ne bi me čudilo da neki od njih nabave ove uređaje. Malo sam provjerio cijenu (prema srednjem tečaju $) i ispada da uređaj košta cca 1.800 kuna. Nedugo sam ženi kupio Huawei P9 Lite (2 GB RAM-a) i njegova cijena je tu negdje. Uređaj je nemjerljivo bolji od Samsung J3 smeća koje sam dobio za produljenje ugovora.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
mario.L_hr kaže...
dadn kaže...

 za ostatak svijeta će biti drugi modeli koji će biti najavljeni kasnije

Ne sumnjam u to. Danas imaš ljudi koja kupuje uređaje preko kineskih web shopova, koji su namjenjeni za kinesko tržište i nemaju podršku u Europi. Ne bi me čudilo da neki od njih nabave ove uređaje. Malo sam provjerio cijenu (prema srednjem tečaju $) i ispada da uređaj košta cca 1.800 kuna. Nedugo sam ženi kupio Huawei P9 Lite (2 GB RAM-a) i njegova cijena je tu negdje. Uređaj je nemjerljivo bolji od Samsung J3 smeća koje sam dobio za produljenje ugovora.

 

definitivno HMD mora napraviti nešto bolje ako želi imati uspjeh. slijeđenje trenutnih trendova neće im donijeti uspjeh jer je tržište zasićeno masom "kineza" su dizajnom, specifikacijama i cijenom bolji od Nokije 6. 

14 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
dadn kaže... 

definitivno HMD mora napraviti nešto bolje ako želi imati uspjeh. slijeđenje trenutnih trendova neće im donijeti uspjeh jer je tržište zasićeno masom "kineza" su dizajnom, specifikacijama i cijenom bolji od Nokije 6. 

 Problem je što ova nova Nokia nema nijednu stvar zbog kojih su prve Lumie bile odlične.

Carl Zeiss optika na kameri, AMOLED ekran, unikatan dizajn, vrhunsku kvalitetu izrade (Lumia 800, 920) dobre performanse (u WP performanse neću ulaziti ali SD430 je premalo za ovu cijenu), i na kraju prihvatljivu cijenu.

Swedish latin super funk.
14 godina
protjeran
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

Navodno da bude krajem drugog mjeseca na MWC-u predstavljena i Nokia 6 za globalno tržište. Na prvu mi se vidi ok za moje potrebe, čekam testove da vidim hands-on dojmove i kvalitetu samog uređaja i kamere, ak je na razini "pravih" Nokia, kupujem (ak ne budu otezali sa globalnom prodajom, u tom slučaju uzimam Asus ZenFone 3).

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Ako sam fanboi nekog branja onda je to nokia. Ali ovim uređajem mi baš ne izgleda obećavajuće.

Nažalost samo još jedan u nizu, ništa posebno 😑😞
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
ivan262 kaže...
Ako sam fanboi nekog branja onda je to nokia. Ali ovim uređajem mi baš ne izgleda obećavajuće.

Nažalost samo još jedan u nizu, ništa posebno 😑😞

 Pa ovo je i tak "entry-level" smartfon, predstavljanje žešćih modela slijedi. I kod ostalih proizvođaća su razlike od modela do modela i istim/sličnim cjenovnim rangovima u nijansama. Već duže vrijeme nema nekih uber novotarija, samo pretakanje iz šupljeg u prazno većinom.

Trust me, I'm a Jedi!
12 godina
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

A koja je korektna cijena? 

U ovom cijenovnom rangu koji se uređaj može pohvaliti sa 4GB ram memorijom, 64gb interne i plus proširivo sa micro sd? 

snapdragon 430 bi trebao biti ok procesor, naravno uz dobru optimizaciju softvera, odnosno da nije prenatrpan nepotrebnim smećem


pogledajte šta konkurencija radi, izbaci iste telefone sa razlicitim hardvareom, recimo 2GB Ram/16gb interna, i 3gb/32gb interna (primjer) dodas k tome i samsung sa prime, neo, grand medjuverzijama. 


meni je uredjaj ok za ovu cijenu, ovakav ce vjerovatno stici i kod nas u evropu nakon mwc.a samo s drugačijim imenom, sumnjam da će nokija praviti jedan model ekskluzivno za jedno tržište, a i u međuostalom, šta očekivati od niže kategorije, flagship se čeka, a do tad, ovo je samo zagrijavanje. 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Indestructible kaže...

pogledajte šta konkurencija radi, izbaci iste telefone sa razlicitim hardvareom, recimo 2GB Ram/16gb interna, i 3gb/32gb interna (primjer) dodas k tome i samsung sa prime, neo, grand medjuverzijama.

 Rade upravo ono što je i Nokia radila kada je bila na vrhu.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Indestructible kaže...

U ovom cijenovnom rangu koji se uređaj može pohvaliti sa 4GB ram memorijom, 64gb interne i plus proširivo sa micro sd? 

 Nijedan jer je glup kompromis. Daleko je veća korist od boljeg SoC-a nego 64 naspram 32 GB interne memorije. Muzici i filmovima svejedno na čemu su, a ne znam nikog tko se može pohvaliti da ima 32 GB aplikacija. Ako usfali memorije, kupiš za 100-200 kn veću SD karticu. Šta mogu kupiti da poboljšam performanse CPU-a osim novog mobitela?

 

edit: protiv 4 GB RAM-a nemam ništa, ali 64 GB interne memorije i low-end SoC u mobitelu sa SD slotom su stvarno blesava odluka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 9:19 (Mirko935).
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

od preko 500 milijuna prijava za kupnju Nokije 6 na jd.com, samo je 10000 pravo, tj. prihvaćeno.... prema onome što se piše krivnja se prebacuje na proizvođača Foxconn jer nije mogao proizvesti više od 10000 uređaja do 19.1. kada kreću prve isporuke. no moje mišljenje da je to još jedan u nizu marketinških trikova HMD-a da se stvori određena histerija među potencijalnim kupcima... 500 milijuna prijava izgleda debelo prenapuhano 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
dadn kaže...

od preko 500 milijuna prijava za kupnju Nokije 6 na jd.com, samo je 10000 pravo, tj. prihvaćeno.... prema onome što se piše krivnja se prebacuje na proizvođača Foxconn jer nije mogao proizvesti više od 10000 uređaja do 19.1. kada kreću prve isporuke. no moje mišljenje da je to još jedan u nizu marketinških trikova HMD-a da se stvori određena histerija među potencijalnim kupcima... 500 milijuna prijava izgleda debelo prenapuhano 

 Ma 500 milijuna znaš čega... :D

Po IDC-u (baš sam pogledao) ima oko 350 milijuna shipmenta smartphonea po kvartalu, znači ukupno od svih proizvođača. Sad odjednom da 500 milijuna hoće baš jedan mobitel mi apsolutno ne drži vodu.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
500 tisuća a ne 500 miliona
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

ajd dobro barem je netko trijezan...

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Indestructible kaže...

A koja je korektna cijena? 

U ovom cijenovnom rangu koji se uređaj može pohvaliti sa 4GB ram memorijom, 64gb interne i plus proširivo sa micro sd? 

snapdragon 430 bi trebao biti ok procesor, naravno uz dobru optimizaciju softvera, odnosno da nije prenatrpan nepotrebnim smećem


pogledajte šta konkurencija radi, izbaci iste telefone sa razlicitim hardvareom, recimo 2GB Ram/16gb interna, i 3gb/32gb interna (primjer) dodas k tome i samsung sa prime, neo, grand medjuverzijama. 


meni je uredjaj ok za ovu cijenu, ovakav ce vjerovatno stici i kod nas u evropu nakon mwc.a samo s drugačijim imenom, sumnjam da će nokija praviti jedan model ekskluzivno za jedno tržište, a i u međuostalom, šta očekivati od niže kategorije, flagship se čeka, a do tad, ovo je samo zagrijavanje. 

Za 200€ sa postarinom se uzme Le Max 2 sa 1440p ekranom, 4GB rama i SD 820... 

Ubrzo ce i tim Nokijama cijena otici na nista jer ce im prodaja biti nikakva..

9 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
A ko će kupiti taj le max nešto koji nema servis kod nas? Nokia će ga sigurno s vremenom opet dobit, ako ne i odmah.
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
kbenzema kaže...
A ko će kupiti taj le max nešto koji nema servis kod nas? Nokia će ga sigurno s vremenom opet dobit, ako ne i odmah.

To je preko jednog talijanskog shopa, njima saljes u slucaju problema i oni rijesavaju reklamacije. Imas i 2 godine garancije.. Par ljudi je vec reklamiralo mobitele kod njih i sve pozitivna iskustva..

14 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
kbenzema kaže...
A ko će kupiti taj le max nešto koji nema servis kod nas? Nokia će ga sigurno s vremenom opet dobit, ako ne i odmah.

 Ista stvar kao i da šalješ iz Splita u Zagreb, zapakiraš, pošalješ i dobiješ popravljen/nov uređaj.

Swedish latin super funk.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Samo što više košta i duže čekaš
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
kbenzema kaže...
Samo što više košta i duže čekaš

A onda das duplo vise para za slican mobitel jod nas...

14 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
kbenzema kaže...
Samo što više košta i duže čekaš

 Da, više košta i duže čekaš ali ako uzmeš u račun da kupiš mobitel u recimo Kini za 200$ (1500kn), isti taj mobitel platiš u hrv 500kn više a slanje paketa nije toliko skuplje nego recimo slanje HP expressom unutar Hrvatske. (paket, pismo u Kinu košta 58kn ako je ispod 500g, što vrlo lako može biti). Vrlo lako dođeš do računice da je isplativije ići na taj rizik i naručiti mobitel izvana, jer vrlo vjerojatno ni nećeš imati problema sa njim budući da velika većina radi normalno.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesko tr

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Ko ce kupovati ovaj telefon iz kine?

Jedino da bude isti ili slican model dostupan u evropi nakon mwc.a sa istom cijenom.
I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
12 godina
offline
Re: Nokia 6 - prva s Androidom, ali samo za kinesk
Ko ce kupovati ovaj telefon iz kine?

Jedino da bude isti ili slican model dostupan u evropi nakon mwc.a sa istom cijenom.
I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice