Nokia – besplatna navigacija

poruka: 49
|
čitano: 24.560
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia – besplatna navigacija".
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

To je zapravo izvrsna novost. Smatram da je to veliki iskorak u širenju GPS navigacije koja će (barem bi trebala) uskoro postati svima dostupna.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Ajde da se konacno nesto lijepo i korisno pokrene u ovom svijetu...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

Mislim da je stvar vrlo jednostavna. Pritisnuti ostalom komercijalnom konkurencijom i Google Maps besplatnim i vrlo dobrim kartama (sa osnovnim mogućnostima određivanja i izračuna rute) nemaju drugog izbora.

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija

Da li to znaci "bye bye" Garmin i ostale usko specijalizirane tvrtke za GPS navigaciju?

15 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

ok ce to bit za moju njoku 5800 ^^

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Naravno da ne, barem još neko (dulje) vrijeme - niti svi koriste Nokiu, niti svi koriste Garmin navigaciju. Vjerojatno će proći dosta vremena dok se sve skupa uspješno ne integrira u jedan uređaj (GSM, GPS, fotić, itd.), a i tada će još uvijek biti ljudi koji će iz nekog razloga preferirati neka druga rješenja...

 

Ipak, meni se ovo nekako više čini kao potez firme koja osjeća lagani gubitak dominacije na tržištu - Nokia bi rado naplatila ovu uslugu, ali kvragu sve kad se ljudi više ne otimaju za nju kao prije. Danas su tu Apple, RIM, Google, ..., tek sad kreće rat cijena i kroz neki period ovo tržište više neće biti zlatna koka. Ovo mi liči na početak kraja. Svejedno, bilo je dobro dok je trajalo. Thumb up za tebe, Nokia ;)

Gledam te!
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
syncmaster245b kaže...

Da li to znaci "bye bye" Garmin i ostale usko specijalizirane tvrtke za GPS navigaciju?

Adriaroute i dalje ima najbolju pokrivenost na ovim prostorima.

16 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Odlična stvar! Drago mi je što se Nokia odlučila za ovakav korak.

 

Lijepa gesta prema korisnicima, nema što.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nokia – besplatna navigacija

Nokia samo tako naprijed! Evo baš sad nešto razmišljo da odustanem od 5800 xm a ono kad viđoh ovo ima da ga kupim makar bio to i 4 mjesec!

Slatki Car<3Slatka Carica...steam.luks@gmail.com sluki77@gmail.com mato.lukic.luks@gmail.com sunca.lukic@os.t-com.hr skype:mato.lukic95
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

uspio sam instalirat karte nije lose :D

Ima neko nokiu 5800 XM!? Ako ima nek se javi na PM. @xFire: domeee2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

sve je to divno i krasno, samo me j... ovaj balkanski mentalitet, pa ne mogu prestat razmisljati kako ce oni to naplatiti :D

no svakako odlicna stvar. puno bolje mi hvata signal na ovi maps nego na garminu

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

a imal ovo za obicnu N95

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
Nyxem kaže...

a imal ovo za obicnu N95

ima za sve nokia smarthphone koji imaju GPS

16 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Super stvar, makar sumnjam da će ubrzo biti 100% konkurentni u usporedbi s komercijalnim rješenjima (makar njih većina ljudi nije ni naučila koristiti). Pogotovo neće moći potući konkurenciju na domaćem terenu, odnosno karte koje su napravile domaće firme (tipa karte Mirea u HR).

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

ovo je fenomenalna vijest. volim koristit garmin na svjoj nokiji, ali i maps je ljepo imat. pogoto je odlično šta se updejtane karte besplatno skidaju sa interneta. poslje spojiš mob i pc i napraviš transfer.

Konzolitis - destroying games since PS 2
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Nokia – besplatna navigacija

Odlicna vjest, ovo mi je promaklo, evo se upravo instalira. Zbogom garmin

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 7:07 (bestia).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

Testirao sam je sinoć između Rijeke i Opatije - iscrtao je pravilnu rutu, kod namjernog skretanja s rute relativno brzo preračunava novu rutu (i onda počinju kiksevi - vodi dužim putevima, ili te vodi s glavne ceste na neke sporedne i duže... ), kasni kojih 30-50m - prođeš raskrižje a tek ti onda govori da izađeš s njega iako to i nije neki problem - dovoljno je gledati iscrtanu rutu pa kužiš gdje ići, sučelje mi je dosta konfuzno... Stavljanje mapa i jezika je i budalama shvatljivo, besplatna je, i zbog toga pozitivna ocjena, međutim ne može parirati Garminu (za sad).

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2010 8:49 (knezRU).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

kompatibilno s N97 mini a nije s N97 ?

 

jesam dobro shvatio ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
magicmist kaže...

kompatibilno s N97 mini a nije s N97 ?

 

jesam dobro shvatio ?

Kompatibilno sa svim nokijama na S60 3.1 i više

Vir prudens non contra ventum mingit...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
dd.inc kaže...

Super stvar, makar sumnjam da će ubrzo biti 100% konkurentni u usporedbi s komercijalnim rješenjima (makar njih većina ljudi nije ni naučila koristiti). Pogotovo neće moći potući konkurenciju na domaćem terenu, odnosno karte koje su napravile domaće firme (tipa karte Mirea u HR).

Garmin, Magellan, Lowrance koriste satelitske mape od Navteq-a koji je -  iznenađenje, iznenađenje - u 100% vlasništvu Nokie.

Doduše treba razlikovati pružatelja satelitskih snimaka i općenitih puteva, gradova i sl. od onoga koji napravi detaljnu mapu s imenovanim svim ulicama, selima, vukojeb.nama itd. i još napravi da se to u realnom vremenu izvršava. Ali nokia zasad ima dobru podlogu.

Uostalom nokia je krenula u dobru ofanzivu - Microsoft je čak najavio i Office Mobile za Symbian (makar je tu bilo i drugih dogovora jer Bing maps sada ima cijelu Navteqovu bazu slika).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Ja imam nokiu 6220 clasic, a nevidim da je za moj naveden mobitel, dali je to samo jedna verzija ili za svaki mob posebna.

 

I koji je postupak instalacije?Neodlučan

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija

Ipak nije još za sve dostupno (nadam se da će valjda biti), Compatible devices: Nokia X6, Nokia N97 mini, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230. To find Ovi Maps for other mobile devices visit Maps Support.

Možete se uvjeriti na ovoj stranici: http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps/ovi-maps-main.

15 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

Nama hrvatima je ta vijest bezvrjedna, download još nije raspoloživ za hrvatsku, ali je bitno da je raspoloživ za sloveniju. Može se jedino skinut da pošalješ im brojali naravno hrvatska nije opcije ili da adresu upišeš u browser na mobitelu i onda ti kaže da usluga u tvojoj zemlji još nije dostupna.  Viče

EVE Online, Win7, 5800XM, eRepublik.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
tomek.75 kaže...

Nama hrvatima je ta vijest bezvrjedna, download još nije raspoloživ za hrvatsku, ali je bitno da je raspoloživ za sloveniju. Može se jedino skinut da pošalješ im brojali naravno hrvatska nije opcije ili da adresu upišeš u browser na mobitelu i onda ti kaže da usluga u tvojoj zemlji još nije dostupna. Viče

ja sve ljepo skino instaliro stavio glasnovnu navigaciju i karte od hr i sve radi

Neznam di se ide za to .
14 godina
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
tomek.75 kaže...

Nama hrvatima je ta vijest bezvrjedna, download još nije raspoloživ za hrvatsku, ali je bitno da je raspoloživ za sloveniju. Može se jedino skinut da pošalješ im brojali naravno hrvatska nije opcije ili da adresu upišeš u browser na mobitelu i onda ti kaže da usluga u tvojoj zemlji još nije dostupna. Viče

 Ma čovječe, kakav broj, vjerojatno si bio na ovoj stranici npr. http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps/downloads-and-services#/nokia-6730-classic/? Ispod polja gdje piše Send me the link piše ti ovo: Or download without data charges using PC or MAC.

 

Istina je da se preko mobitela za Hrvatsku ne može skinuti, ali to ti nije ni potrebno kad se može ovako.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 10:30 (Josip7g).
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

evo ja sam skinuo taj program i kaže pogreška na certifikatu imam satio.

 

dakle banana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia – besplatna navigacija

ma nemožeš vjerovat, skinem i počne instalacije i kaže mi   "nemate pristup" to se samo meni događa.

EVE Online, Win7, 5800XM, eRepublik.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

nema ti kod nokie besplatne navigacije.

 

kako to, pa lijepo ako hočeš navigaciju kupi nokiu to je moto ove promocije besplatnog gps-a u nokie.

 

ništa nije besplatno to je moto u hrvata, čak i ono besplatno se plača.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nokia – besplatna navigacija
Josip7g kaže...
tomek.75 kaže...

Nama hrvatima je ta vijest bezvrjedna, download još nije raspoloživ za hrvatsku, ali je bitno da je raspoloživ za sloveniju. Može se jedino skinut da pošalješ im brojali naravno hrvatska nije opcije ili da adresu upišeš u browser na mobitelu i onda ti kaže da usluga u tvojoj zemlji još nije dostupna. Viče

 Ma čovječe, kakav broj, vjerojatno si bio na ovoj stranici npr. http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps/downloads-and-services#/nokia-6730-classic/? Ispod polja gdje piše Send me the link piše ti ovo: Or download without data charges using PC or MAC.

 

Istina je da se preko mobitela za Hrvatsku ne može skinuti, ali to ti nije ni potrebno kad se može ovako.

 skinuo preko mobitela, instalirao. šljaka bez greške na N97.

15 godina
neaktivan
offline
Nokia – besplatna navigacija

Instalirao na N96 i nikako da očita satelite,neznam koliko trea čekat,ja sam čekao možda 5-10min i odustao.

 

Dali mi može netko reći koliko treba prvi put nakon instalacije otprilike vremenski čekat da očita satelite?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2010 19:24 (miljac007).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice