Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

poruka: 65
|
čitano: 10.523
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu".
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Sad znamo u kojem smjeru će krenuti pametni telefoni, a Nintendo će opet ispušiti na duže staze. Gotovo mi ih je žao.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

tko nije gledao

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 20:27 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Switch nije (bas kao niti WII, niti WII U, niti NDS, niti bilo koja konzola od Nintenda) namijenjen "ozbiljnim" igracima pa u jednu ruku razumijem smjer u kojem se krecu. On ima svoju publiku, a to su obitelji i casual igraci. Njima ce ova konzola vjerojatno odgovarati, iako je meni osobno malo razocaranje.

 

Posebice zbog cijene (skuplja od PS4 i X1 zajedno s jednom AAA igrom), te sto ne dolazi u startu s nikakvim jacim naslovom osim Zelde (1-2-switch bas i nije neka igra nego gimmick koji mi nije nesto jako interesantan).

 

Trajanje baterije od realnih 3 sata na 720p ekranu nije nesto za hvaliti se. Osim zanimljivih kontrolera, cijela konzola djeluje kao nekakav osrednji Tablet PC.

 

Mislim da su s dosta toga fulali, recimo i multiplayer koji se mora placati, te nekakav model pretplate sa "jedna besplatna NES/SNES igra mjesecno" (mislim da se svaki mjesec ta igra izbrise iz biblioteke). I tako, recimo da su oni koji su zeljno iscekivali ovaj keynote ostali posteno razocarani vidjenim. A tu nije sigurno niti pomogla niti cijela cringeworthy prezentacija kakva je samo Japancima interesantna (ok, ne ulazim u to, postoje razlike u kulturi!). Doduse mislim da je cijeli keynote bio namijenjen djeci, barem mi je tako djelovalo.

 

Ali da budem posve iskren, ima mi nesto vrlo privlacno u tome da u udobnosti dnevnog boravka, zavaljen u kauc, na tabletu igram fantasticnu Zeldu (nije da se ima neki izbor ). Mislim da ce to i najvise privuci kupce. Dionice Nintenda pale su za vise od 5 posto (OK treba sacekati da se trziste stabilizira dugorocno), ovo ipak govori nesto o povjerenju ulagaca.

 

Na kraju krajeva, na uspjeh ove konzole utjecati ce kolicina zabavnih/originalnih/nintendolikih igara radi kojih cemo zazmiriti na ocitu hardversku inferiornost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 21:04 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
3 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
cca. 330 € prednarudžba u DE, amazon, mediamarkt...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

meni je ok ovak koncept mozda ga nabavim 

 

pol

 

zadnje sam imao od N-a wii-u black edition i 3DXL(stari)

2 kupit cu radi zelde,maria etc
39 necu
7 razmisljam jos
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 21:21 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Mogu potvrditi cijenu za njemacku, makar gdje ja radim

 

Zasad okruglo 300€

Moj PC  
5 0 hvala 5
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

jako dobre igre 

 

http://www.hcl.hr/vijest/najavljene-igre-za-nintendo-switch-3rd-party-naslovi-102037/

 

p.s preljepo vau za osrednji hw 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 21:53 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Iskreno, rec da su nintendove igre za casual igrace je jako povrsno, ko to misli se nije naigro nintendovih igara sigurno. Bas suprotno njihove igre su izrazito teske ako im pristupas na nacin da ih zelis zavrsit do kraja. Po meni je cod, ac i slicno cisti amaterizam za jednog obicnog maria sa wii u-a. Za bit stvarno dobar u recimo kartu, smashu, pa cak i u obicnom mariu potrebno je nevjeorjatno puno vremena, a prostora za napredak ima uvijek i puno vise nego u hitovima s plejke i xboxa. Rijetko koje igre osim fife i sad overwatcha sa 'ne casual' konzola su kompetitivne kao smash i kart. 

 
16 1 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Nisam još siguran da li mi se 100% sviđa sve oko Switcha, ali jedno moram priznati Nintendu, povlače hrabre poteze. Pa i na prijašnjoj konzoli, igre su izgledale super, bez obzira na hardware. Ove gluposti o "ozbiljnim" igrači bi svatko, tko imalo drži do sebe, trebao zaobilaziti u širokom luku. Ako su "ozbiljni" igrači oni koji igraju sano COD, AC i takve bezvezne i isprazne naslove, onda nikad ni ne želim to bit... Jadno je kad se samo gleda na glupe brojke u grafu i po tome ocjenjuje koliko je nešto dobro. Npr, Chrono Trigger je još i danas bolji od 90% stvari koje izlaze. A ove generičke pucačine koje kao imaju priču su za ubijanje dosade i sivih stanica...
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Ne znam... Mene iskreno smeta što nema backward compatibility. Ok, naravno da je tako jer su promijenili (napokon) arhitekturu, ali to je bio jedan od glavnih aduta kod nintenda inače! Doma imam 3 klinca i za mene je bilo koja konzola "no go". Kaj da mali sa 7-8 godina CoD igra? Kad tad će se početi igrati, a tu nintendo nema premca za klince. Sa druge strane zašto da mijenjam nintendo WiiU? Loša konzola? Definitivno! Ali, praktički pod TV-om imam u jednoj konzoli: WiiU, Wii, Gamecube, N64, PS1, SNES, NES, GB, GBA, GBC, PCEngine, SEGA (sve konzole)...

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Obavezno se kupuje, samo cu pricekati prvo pocetne utiske u slucaju da bude neki fijasko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Hoce li biti istog odusevljenja za osrednji HW kada pocne odbijanje developmenta za Switch? Jer veliki studiji nece raditi vecinu stvari posebno za njega, tj. opet preslabi HW. Mozda ako se dovoljno otvore prema Indy ekipi... u suprotnom ce ispasti jos jedan Wii U sa specificnim naslovima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Mad Ant kaže...
Hoce li biti istog odusevljenja za osrednji HW kada pocne odbijanje developmenta za Switch? Jer veliki studiji nece raditi vecinu stvari posebno za njega, tj. opet preslabi HW. Mozda ako se dovoljno otvore prema Indy ekipi... u suprotnom ce ispasti jos jedan Wii U sa specificnim naslovima...

 Dakle:

- 300+ Euro za konzolu bez ikakve igre

- 70-80 euro za pro gamepad (ovi ukljuceni su premali kad su odvojeni od konzole)

- 2 igre na launchu pa sve do kraj 2017 - ( zelda £60 za switch i £40 za wii u)

- Online pretplata za multiplayer (za sada samo za Zeldu) i chat medju igracima (ne radi chat preko konzole treba smartphone)

- Jako malo third partya najavilo igre

- Mobilna arihtektura koja je underpowered (preradjeni nvidia shield)
- Nema backward compatibility
- Nintendo i dalje neprijateljski nastrojen prema indie developerima.

Moj Wii U izgleda puno bolji sada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 13:58 (Ivo Robić).
11 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Hardver kao na mobitelima. 32 GB storage. Baterija nezamjenjiva i izdrži 3 sata Zelde i onda 3 sata punjenja.

Party chat samo preko mobitela i uz pretplatu.

Od Nintendo igara samo Zelda do kraja 2017. Ostale igre drugih izdavača upitne. Fifa na starom engineu za PS3 i X360.

Dolazi bez igara i skuplji od PS4 i XB1 koji dolaze sa bundle igrama. 

Dodaci skuplji 50% od konkurencije.

 

Vrijednost dionica pala 6% nakon objave.

 

 

Edit: pretekao me Ivo ko staru Škodu.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 14:01 (DeniZg).
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Iskreno mislio sam je nabaviti ali mislim da necu, razocaran sam skroz...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Cekam pad cijena wii u-a
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Tocno to.imao sam wind waker na orginalnom gamecubeu,trebalo mi je godinu dana doslovno da igru zavrsim skroz dokraja a ova nova zelda je po tome pitanju jos i bolja
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

joj toxiche tak si i za ps pro pricao pa si ga nabavio 

 

vidimo se u N temi soon jer te poznam HW freaku 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Ja mislim da ce developerima biti puno lakse praviti igre zbog nove arhitekture koja je prakticki arm procesor a osrednje specke ce im mozda cak i smanjiti troskove pravljenja igre
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Definitivno sad sad digao ruke od konzola ... do sada sam polagao nade jedino u nintendo da ću s vremena na vrijeme odigrat koju online igru na konzoli i da za to neću morat platit ... mada je sad i swich najavio da će online usluga koštat neke novce ... definitino od sada ulažem jedino u PC gaming jer dugoročno je najeftiniji i ima najviše potencijala. Swich sigurno će imat svoju publiku (no dragi moj nintendo ja sam se pomalo i opekao s Wii U jer ma koliko nintendo bio odličan developer igara i svoje franšize su gotovo svi klasici bez jakih drugih developera konzola nema šansu.) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 15:29 (lizard_ago).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
4mal kaže...

 

 

pol

prosli put je bio pool, sad je pol.. nikako pogodit a? :)

poll

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Istina ovo za online igranje nije u redu...platis igru i ako zelis igrati online jos moras platiti,uzet cu lol za primjer jer trenutno ti igram najvise.igra je full besplatna,ne trazi nista u vezi gameplaya da platis(pay to win) i naravno jos je online..
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Na Wii U imam 2 prava multiplayer naslova (Tekken Tag Tournament 2 i Mario kart 8) koji su više nego dobro odrađeni ... dosta vidim da su se žalili na multiplayer na wii u ... osobno nisam imao problema s ova dva naslova,online je radio upravo onako kako je trebao. Swich bio trebao ponudit bolji servis od PSN i Xbox Live da bi po meni opravdao servis kojeg bi trebalo imat (i trebalo plaćat) ... na kojem principu će on dovuć korisnike pretpostavljam da će to bit nekakva provjerena receptura koja se već na konzolana primjenjuje (ponudit će neke reciklirane naslove ... sad je pitanje dali će ti naslov(i) bit u trajnom vlasništvu ili će isključivo moć radit onda kad se plati online servis). Koncept plaćanja nekakvog servisa koji pruža uslugu igranja igrice koja je plaćena ni je apsurdna ... no dok got budemo plaćali taj 'harač' davatelj takve usluge će nas 'šišat' ... mrvice koje će nama nudit kao nešto bitno (mrvice ... mislim na igrice koje će vjerovatno bit nekaka igrica s super nintenda koja ne vrijedi ništa i koja po svoj prilici neće moć radi ako ne plati se online servis). Po meni je to najveći razloga zašto nebi trebalo nabavit konzolu već se okrenut PC-u je upravo to što takva usluga će da košta cca. 5 eura ... jedino što bi po meni opravdalo taj trošak je da ponude godišnje jedan naslov poput Mario karta, Tekkena ili Super smash bros koje bi te godine igrala i bila u trajnom vlasništvu nakon recimo godinu dana igranja oline igrica na tom servisu.

Ne trebam napominjat da konzola kad se pojavi u nas će bit precjnjena previše (300 eura se očekuje da bude u EU ... koliko će tek da bude u nas ???)

Ukratko svojom prezentaciom me nije ostavio oduševljenim (Mario Odyssey me je jedino oduševo i nova Zelda...zanimljiva mi je igra Arms) što se HW tiče nisam ničim iznenađen, čak i ovo trajanje baterije me pomalo razočaralo.

Što mi se sviđa kod swicha je konačno odustajanje nintenda od regija ... te sad je swich konačno region free, konzola koja je hibrid (prenosne i standardne konzole), cartridge koji će ubrzat igranje. Volio bih probat ovaj novi koncept mada sigurno ga neću nabavit prvog dana kad konzola bude dostupna ... puno toga mi još nije jasno s novom najavljenom konzolom ... definitivno ću sačekat da vidim kako će konzola bit prihvaćena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Ja jučer skužio da su "otvorili" napokon "dečki" Wii U kak se spada... :) Par igara sam već "preuzeo".

 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Ja ne znam zasto jos uvijek koriste region locking...to je gubljenje para bzvz,ako igra nije izasla u eu necu ju nikada zaigrati a oni gube pare jer ja bi mogao naruciti iz druge regije da zaigram...
16 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Gadi mi se nintendo sa svojim bezobraznim ponasanjem. 

Ultra street fighter 2 ce na switchu kostat oko 40$ dok na Xbox live arcade ta igra (nije bas ta nego ce switch dobit malo ušminkaniju verziju, al to je jos uvijek street fighter 2) kosta manje od 2$

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu

Zanima me kako će konzola funkcionirat recimo ako želiš igrat Splatoon (ili neka druga online igra) online recimo dok šetaš van svog mezimca (nekako mi je to palo na pamet) ... baš neznam da će se switch igrat u LAN modu toliko često ... mišljenja sam da ovdje i balje će bit najpopularnija Sonijeva konzola

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nintendo Switch dobio datum izlaska, cijenu
Santana kaže...

Gadi mi se nintendo sa svojim bezobraznim ponasanjem. 

Ultra street fighter 2 ce na switchu kostat oko 40$ dok na Xbox live arcade ta igra (nije bas ta nego ce switch dobit malo ušminkaniju verziju, al to je jos uvijek street fighter 2) kosta manje od 2$

 Kupci Switcha će najesen moći uživati i u novoj Bethesdinoj igri Skyrim, za samo 60$.

 

Zelda (60$) će zauzeti pola Switch hard diska od 32 GB, pa treba kupiti i jaču SD karticu (80$).

"Normalni" Pro kontroler je 70$, dodatni JoyCon je 80$, a ako netko želi napuniti JoyCone dok su odvojeni od ekrana, trebat će mu dodatni Joycon punjač od 30$.

 

Zvuči razumno, kad se uzme u obzir da Nintendo nije dao punjač za 3DS XL, već ga prodavao kao dodatnu opremu.  

 

PSN - DeniZg80
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice