Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

poruka: 209
|
čitano: 24.942
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr".
12 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Pa j*m* cak sam registrirao ponovno na forum za ovo postat.

 

Dragane pa nije to natjecanje tko ce bit tuzniji. Kakve su to pizdarije s tim facebook-samo-branda, iluminatti-napada glupostima. Pa ako ljudi osjecanju empatiju sa nedavnim dogadajima u Francuskoj ne trebas im stavljat griznju savjest zato jer nisu bili "dovoljno zalosni" za sve ostale dogadaje u blizoj povijesti. Ako netko zeli stavit zastavu nek si ju stavi, ako ne -- ne treba!

Jebemu, ja cijelo vrijeme drzim da imate(redakcija) bar neke inteligencije -- al sta je ovo?!

 

Al kad vec pisem kao vec dugogodisnji citatelj(ni ja ne znam zasto ovih zadnjih 4 godine).... Previse ponavljate neke iste kvazi-testove, clanci su prekratki i nekat potpuno subjektivni bez iceg bitno recenog, trebate dizajnirati novu stranicu jer imate 90% reklama vs 10% sadrzaja --postoje drugi nacini,  bug-tv je masio ceo fudbal --redizajnirajte koncept toga, kolumna znanost i tehnologija je PREDOBRA! --svaka cast na tome!, mobilna verzija app je super...itd

tako da, malo manje "kad sam ja bio u njemackoj" clanaka i malo vise "oneplus x review"

 

ali inace svaka cast!

 
13 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
fedora35 kaže...

Pa j*m* cak sam registrirao ponovno na forum za ovo postat.

 

Nisi morao...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Po reakcijama u svijetu, te medijima, izgleda jedan francuski život vrijedi, očito, puno više nego ijedan drugi život, pa i ruski, a pogotovo više nego sirijski, libijski ili bilo koji drugi ne-EU život.

 

Pitam zašto je to tako, zbog čega dvostruki kriteriji, zašto jedan život vrijedi više od drugog. Jesu li možda mediji krivi koji daju različitu pozornost životima izgubljenim tu ili vani zbog gledanosti, ili su možda krivi zakulisni igrači koji se razumiju u vanjsku politiku te utječu na te medije, je li kriva religija, naš obrazovni sustav, strah ili nešto deseto. Možda je odgovor kombinacija svega navedenog.

 

Trenutno me zanima hoće li ovaj napad biti povod za pojačavanje nadzora nad stanovništvom, jer kada se ljudi boje spremni su odustati od svojih najtemeljnijih prava (npr. privatnost - koje nažalost skoro više i nema), zanima me jesu li ovi napadi zapravo uvod u nešto veće, jer očito sada svi odjednom pozivaju na globalni rat - globalni rat protiv koga, to neznam. Koliko mi je poznato mi smo od 2001. u globalnom ratu protiv terorizma. Da se terorizam, odnosno terorističke grupe kao IS, želi poraziti, to bi se već dogodilo. Pa eto, jedna napredna i organizirana Libija je pala brže nego što smo mogli zamisliti. A jedan IS se drži toliko dugo uz toliko česte i toliko snažne napade SAD-a. Nije u interesu nekih država pad terorizma ali neću o tome.

 

Zapravo samo želim reći da mi je drago vidjeti da postoje ljudi koji razmišljaju otvorenije od većine i zapravo pišu o tome, pohvale autoru članka i svima komentatorima na ovom forumu, te svima koji se usude razmišljati i kritički gledaju na svijet, te se ne vode mišljenjima i stajalištima koje nameću mediji, stranke ili bilo tko drugi. 

 

Samo tako nastavite  

actore non probante reus absolvitur.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 12:09 (TCO 006).
Moj PC  
14 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr
  • Samo mrtvi su vidjeli kraj rata - Platon
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 11:47 (Hrxxx).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

U neku ruku mogu razumiti što se ljudi "aktivno" brinu oko ovog problema, jer se desio na području "velike" Europe.

Ne možemo očekivati od ljudi da su humani 24/7 i da za svaku nepotrebnu žrtvu bilo gdje u svijetu mjenjanju profilne slike s državnim zastavama.

Francuski napad je ništa drugo nego još jedan simptom globalne politike. Možemo govoriti da su ljudi licemjerni itd, al iskreno više smatram licemjernim

prozivanje istih ljudi i copy/paste drugih terorom uništenih zemalja koje se tek sad aktivnije spominju na društvenim mrežama.

keepir.blogspot.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
malina22 kaže...

Meni je zao tih ljudi sto su izginuli i taj isis treba izbrisati s lica zemlje jer je neopisivo zlo. Ali ovaj dogadjaj u Parizu pokazuje svu licemjernost evrope i modernog drustva. Prije par dana su ti isti teroristi raznijeli avion sa 225 putnika od toga 20-oro djece. Nisam vidio da se iko u francuskoj prestonici ili bilo gdje u svijetu pocesao po dupetu zbog toga ili da je obojio profilnu sliku u ruske boje, koliko je samo nevinih ljudi poginulo u francuskom, njemackom i americkom bomardovanju iraka, sirije, libije dok su zavodili "demokratiju", jel iko bojio slike u boje tih zemalja? I sad ispada je ljudski zivot u Parizu vrijedniji od zivota covjeka u drugim zemljama. 

...

Nemoj tako, pa CH ih se sjetio...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Taj problem nije samo francuski, taj problem je postao problem cjele zapadne europe. A nije se pojavio ni sada odjednom,u francuskoj vec duze vrijeme postoje no-go zone ali zrtve tih zona nitko ne spominje jer su pojedinacne. No svi su na to okretali glave, nitko nije ponudio rjesenje.

E sad,zasto je to problem cjele europe? Zato sto ce se to poceti dogadati u svim vecim gradovima, povod tome nisu nikakva ubojstva prije 20 godina, povod tome je đihad, odnosno "sveti rat", rat zbog neke tamo nastrane ideologije. Najtuznije je sto nije poginuo premjer koji je za to odgovoran (zbog svoje nemarne politike) nego su poginuli ljudi i to nijh 150 koji nisu imali nikakve veze sa time.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

selektivno sjecanje, svijest i savjest.

 

naravno da smo svi zgrozeni. ili jos bolje - uplaseni. kako bi reko jedan nizozemac -

strahovi su konjukturni; strah zblizava ljude, a ljudi u masi postaju ovce. koje ce rado

blejati; na sve one false flag operacije - poput one u new yorku. ameri to kasnije predivno

insceniraju u memorijalne centre, onako s osjecajem za feeling.

 

ono sto me iskustvo poucilo, je da nakon ovakvog "necuvenog" dogadjaja uslijedi

neka "pravedna, bozja odmazda" - odnosno novi osvajacki rat daleko od ociju javnosti.

nismo se bojali u turske boje kad je nekidan, taman prije izbora u turskoj pobijena masa

mirnih aktivista koja je prosvjedovala protiv - rata, a erdogan onda dobio izbore.

 

zato je ovo "solidarno pituranje" odobravanje svega ono sto ce uskoro doci. ameri odavno

imaju iran na to-do listi i samo je pitanje kako mimo rusa i sirije jos uvijek isprovocirati

i taj sukob.

 

ni kad nobelovac dronom kolateralno satre npr. cijele svatove, to ni ne prodje u medijima. 

ali glavno da licemjer ostro osudi ovaj napad. da nije tuzno bilo bi smijesno. hoce li se i

on za koju godinu ispricati kao sto se tony ispricao za irak? covjek je bez haaga priznao

da je ratni zlocinac i masovni ubojica... za kosovo se mozda bude ispricao kad se za koju

godinu neki tonibler raznese u londonu, recimo, nakon postdiplomske specijalizacije

na bliskom istoku.

 

a svima onima koji ce zajampureno traziti da se nukaju ti divljaci; samo bih rekao - cisto me

zanima odakle civilima u francuskoj svo to oruzje i hoce li opet zakljuciti da je municija

stare jugo - namjenske - jna proizvodnje?

 

zadihana plavusa, tajnica koja je postala "faktor u regionu" nista nece reci kako je to oruzje

avionima iz hrvatske bilo poslano u siriju. kakti protiv asada. da nije tuzno bilo bi ironicno.

 

kad bolje razmislim. nizozemac je sve rekao:

 

 

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Mijenjaju se i naši vrli mediji (stoka i gamad). U zadnjih tjedan dana su počeli govoriti o tome što se zapravo događa među tim "izbjeglicama", a sve do onda je sve to bila laž. Odnosno nisu ni pisali o tome. Pa, evo sada se može pročitati o raznim kriminalnim aktivnostima, a nešto se i spominje da se "izbjeglice" žale na hranu, činjenicu da nemaju TV, pa čak i PS 3. Mislim, smiješno. Isto tako sada su počeli govoriti o migrantima, a ne izbjeglicama.

 

Europi, a i Hrvatskoj (ništa čudno) nedostaje odlučnosti. Djecu i žene puštaj, a i muškarce koji su dio obitelji (koji su došli sa svojom ženom, djetetom), ali one muškarce bez obitelji (same)- vraćaj natrag iz zemlje u zemlju sve do Turske. Pa ako se ne varam prije nekakvih mjesec dana sam pročitao da su među migrantima 70-tak % odrasli muškarci, a ostalo djeca i žene. To je itekako čudno. A evo čujemo da su i djeca (2 njih) od 15 i jedan od 16 ili 17 godina sudjelovali u ovome zadnjem napadu. Dakle, puštanje i njih je rizik, ali ajmo reći da je to teško predvidjeti hoće li netko od djece napraviti tako nešto u narednim mjesecima ili godinama, pa neka prođu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
fedora35 kaže...

 

Al kad vec pisem kao vec dugogodisnji citatelj(ni ja ne znam zasto ovih zadnjih 4 godine).... Previse ponavljate neke iste kvazi-testove, clanci su prekratki i nekat potpuno subjektivni bez iceg bitno recenog, trebate dizajnirati novu stranicu jer imate 90% reklama vs 10% sadrzaja 

sjetio si me na woodija allena kada prepricava vic:

 

"Two elderly women are at a Catskill mountain resort, and one of 'em says, "Boy, the food at this place is really terrible." The other one says, "Yeah, I know; and such small portions."

 

12 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Evo super profilna

 

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Tallahassee kaže...
BlueMax kaže...

 Kako si samo naivan. Prouci malo rat u Afganistanu i politicku situaciju u siriji pa ces shvatiti da Rusi na bliskom istoku rade identicnu stvar kao i amerikanci. Nisu oni u Siriji od jucer a iz Afganistana su otisli nakon sto su izgubili rat. Zapitaj se sto su tamo trazili.

 U Afganistanu? Heroja rata protiv Rusije - Ahmad Shah Masoud - par dana prije WTC, eliminirala je cia (pogledaj datum, SIGURNO je slucajnost)..... da je ostao ziv - talibani nikad ne bi zavladali Afganistanom - sto dalje znaci da Ameri ne bi imali izlike za intervenciju. Itd, itd..... cija snajka.

 Pricas o necemu sto ne razumijes. Talibani su organizacija koju je stvorila CIA. Uloga Taliban u Afganistanu je bila borba protiv proruskih snaga.

 

Azerbajdzan, Kirgistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadzikistan, Kazahstan su "stanovi" tj muslimanske drzave koje je Rusija nakon WW2 asimilirala. Nametnuli su im svoju vlast i svoje ljude. No dva vrlo bitna "stana" su ostala izvan SSSR-a. Pakistan, koji je bio prevelik zalogaj a prema kojemu je pretenzije imala jedna "prijateljska" nuklearna sila (Indija) i Afganistan koji je jednostavno bio pretvrd orah. Rusima i svima prije i poslije koji su nesto pokusali. Zato rusi, na nacin na koji amerikanci operiraju od 1930., sponzoriraju prorusku vladu a onda salju vojsku kako bi branila tu "legalnu" vlast od "pobunjenika". Vrijeme je hladnog rata i "pobunjenici" takodjer imaju mocnog sponzora - CIA-u i USA. Rusi i proruska vlada gube rat a amerikanci postavljaju proamericku vladu koja se ponasa isto kao proruska samo za drugog mocnika. Talibani shvacaju da su poslani u bratoubilacki rat zbog interesa jedne sile. Nista se nije promijenilo samo su tu amerikanci umjesto rusa i talibani imaju novog neprijatelja.

 

Vrlo slicna situacija, ako ne identicna je u Siriji gdje je trenutna vlada proruska i amerikanci stvaraju nove "pobunjenike" koji ce tu vlast srusiti. Samo ovaj put veci dio tih pobunjenika ne zeli sudjelovati u bratoubilackoj borbi za tudji interes nego za svoj vlastiti. Stvara se vojska kojoj su svi neprijatelji. U nacelu je ta vojska apsolutno u pravu jer se bore protiv svih koji zele odredjivati sudbinu (pljackati ih) njihove zemlje. Problem je u tome sto se organiziraju na vjerskoj bazi i svi koji nisu njihove vjere su neprijatelji. 

 

Rusi u Siriji nisu nikakav dobrotvor i borac protiv terorizma. Oni su tu zbog zastite vlastitih interesa. Zar zaista netko misli kako ce se nakon eventualne pobjede nad IS rusi povuci iz Sirije. Da ze zatvoriti vojne baze koje tamo imaju vec 30 godina ili one koje su napravili od pocetka ove zadnje intervencije? Nemojmo zaboraviti da je Ruska politika stvorila poprilicnu bazu terorizma na svom vlastitom teritoriju koji im po nikakvim osnovama ne pripada. Cecenija, Osetija pa i Gruzija, sve su to ruske verzije Katara i Saudijske Arabije.

 

Dakle gospodo, opredjelite se. Ili ste za nemjesanje stranih sila u poslove lokalnog stanovnistva (sto bi znacilo i da ne podrzavate ulogu SAD u Domovinskom ratu) ili ste za ono sto oni nazivaju "uvodjenjem reda i demokracije". Ne mozete biti za slobodu potlacenih Arapa i za Rusiju istovremeno. To je teski paradoks.

15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Krule je isto stavia post sinoć i dosta se tu ljudi našlo napadat. Ja sam jedostavno mora napisat šta mislim,

a to je ono šta ste već naveli, samo sam doda ne dio o bliskom istoku, već onaj o Nigeriji di je početkom

godine bilo ubijeno 2000 studenata. Činjenica zaboli me dupe za Francusku, nitko nema pravo oduzet život nikome,

niti pravdam ovo. Al neće svak trpit da mu se ubijaju prijatelji rodbina i onda ti očekivat da će im ovi praštat! Opet ono

kako smo ubaćeni u NATO i EU uvik će se stvari lomiti preko malih država ka šta smo mi i ostalih nevinih ljudi.

Za ovih 120 ljudi, omjer u siriji i ostalim zemljama će biti 1:100 od toga mi je mučno. Jer sad oni imaju razlog za daljnje ubijanje

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
 

Dakle gospodo, opredjelite se. Ili ste za nemjesanje stranih sila u poslove lokalnog stanovnistva (sto bi znacilo i da ne podrzavate ulogu SAD u Domovinskom ratu) ili ste za ono sto oni nazivaju "uvodjenjem reda i demokracije". Ne mozete biti za slobodu potlacenih Arapa i za Rusiju istovremeno. To je teski paradoks.

 koliko je nama USA pomoga, došli su na kraj rata, a ne ni na početak ni u sredinu kao i ostale "moćne" zemlje

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Makić kaže...
BlueMax kaže...
 

Dakle gospodo, opredjelite se. Ili ste za nemjesanje stranih sila u poslove lokalnog stanovnistva (sto bi znacilo i da ne podrzavate ulogu SAD u Domovinskom ratu) ili ste za ono sto oni nazivaju "uvodjenjem reda i demokracije". Ne mozete biti za slobodu potlacenih Arapa i za Rusiju istovremeno. To je teski paradoks.

 koliko je nama USA pomoga, došli su na kraj rata, a ne ni na početak ni u sredinu kao i ostale "moćne" zemlje

 Bili su oni tu puno prije nego sto ti i pomislit mozes. Na kraju rata? Bili su prije pocetka.

15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Makić kaže...
BlueMax kaže...
 

Dakle gospodo, opredjelite se. Ili ste za nemjesanje stranih sila u poslove lokalnog stanovnistva (sto bi znacilo i da ne podrzavate ulogu SAD u Domovinskom ratu) ili ste za ono sto oni nazivaju "uvodjenjem reda i demokracije". Ne mozete biti za slobodu potlacenih Arapa i za Rusiju istovremeno. To je teski paradoks.

 koliko je nama USA pomoga, došli su na kraj rata, a ne ni na početak ni u sredinu kao i ostale "moćne" zemlje

 Bili su oni tu puno prije nego sto ti i pomislit mozes. Na kraju rata? Bili su prije pocetka.

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

1. Nešto tipa "Patriot act"

2. Zaustavljanje migracije

3. Stvaranje mišljenja da je bombardirat pol svjeta opravdano i potrebno

 

To će biti posljedice. Ljudi koji su to platili životima ostat će tek fusnota u cijeloj priči.

Žao mi je ljudi, a žalit ćemo i za slobodama.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Petric je zaboravio navesti Palestinu, ali to je razumljivo s obzirom "gdje" je nedavno bio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...

Pricas o necemu sto ne razumijes. Talibani su organizacija koju je stvorila CIA. Uloga Taliban u Afganistanu je bila borba protiv proruskih prosovjetskih snaga.

 

Azerbajdzan, Kirgistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadzikistan, Kazahstan su "stanovi" tj muslimanske drzave koje je Rusija SSSR nakon WW2 asimilirala. Nametnuli su im svoju vlast i svoje ljude. No dva vrlo bitna "stana" su ostala izvan SSSR-a. Pakistan, koji je bio prevelik zalogaj a prema kojemu je pretenzije imala jedna "prijateljska" nuklearna sila (Indija) i Afganistan koji je jednostavno bio pretvrd orah. Rusima Sovjetima i svima prije i poslije koji su nesto pokusali. Zato Sovjeti rusi, na nacin na koji amerikanci operiraju od 1930., sponzoriraju prosovjetsku prorusku vladu a onda salju vojsku kako bi branila tu "legalnu" vlast od "pobunjenika". Vrijeme je hladnog rata i "pobunjenici" takodjer imaju mocnog sponzora - CIA-u i USA. Sovjeti Rusi i prosovjetska proruska vlada gube rat a amerikanci postavljaju proamericku vladu koja se ponasa isto kao prosovjetska proruska samo za drugog mocnika. Talibani shvacaju da su poslani u bratoubilacki rat zbog interesa jedne sile. Nista se nije promijenilo samo su tu amerikanci umjesto Sovjeta rusa i talibani imaju novog neprijatelja.

Ne nakon II svj. rata, vec u periodu od 20tih do 30tih godina, dakle i prije II svj. rata.

Konkretno:

Uzbekistan - 1924.

Kazahstan - 1936.

Azerbajdzan - 1920.

Kirgistan - 1936.

Turkmenistan - 1921.

Tadzikistan - 1929.

BlueMax kaže...
Dakle gospodo, opredjelite se. Ili ste za nemjesanje stranih sila u poslove lokalnog stanovnistva (sto bi znacilo i da ne podrzavate ulogu SAD u Domovinskom ratu) ili ste za ono sto oni nazivaju "uvodjenjem reda i demokracije". Ne mozete biti za slobodu potlacenih Arapa i za Rusiju istovremeno. To je teski paradoks.

Nemoj ljude navlaciti na laznu dilemu, to je obicno produkt intelektualnog nepostenja.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Evo i malo o divnoj Americi:

http://www.the-philosopher.co.uk/whocares/popups/warcrimes.htm

 

Tko će sad usporedit Rusiju i Ameriku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Makić kaže...

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

 Ma jok, to nam je Mesic prikupio na svojoj turneji po Australiji, SAD i Kanadi :)

 

No ajmo o stvarima za koje se zna. Zna se da su sudjelovali (Amerika, ne NATO) u pripremi i izvidjanjima za Oluju. Zar ti stvarno mislis da su se oni tad odjednom pojavili?

I ako jesu, zar to opet nije mjesanje u politiku i probleme drugih naroda?

Bombardiranje Beograda?

 

Mi bi malo odobravali americko ponasanje a malo ne bi. Licemjerno.

15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Makić kaže...

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

 Ma jok, to nam je Mesic prikupio na svojoj turneji po Australiji, SAD i Kanadi :)

 

No ajmo o stvarima za koje se zna. Zna se da su sudjelovali (Amerika, ne NATO) u pripremi i izvidjanjima za Oluju. Zar ti stvarno mislis da su se oni tad odjednom pojavili?

I ako jesu, zar to opet nije mjesanje u politiku i probleme drugih naroda?

Bombardiranje Beograda?

 

Mi bi malo odobravali americko ponasanje a malo ne bi. Licemjerno.

 oluja je bila 95, čovječe, kadje rat počea?!

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
dai53nja kaže...

Evo i malo o divnoj Americi:

http://www.the-philosopher.co.uk/whocares/popups/warcrimes.htm

 

Tko će sad usporedit Rusiju i Ameriku?

 Zanimljiv podatak s liste:

 

US Political and Military Interventions since 1945
The US has launched a series of military and political interventions since 
1945, often to install puppet regimes, or alternatively to engage in 
political actions such as smear campaigns, sponsoring or targeting 
opposition political groups (depending on how they served US interests), 
undermining political parties, sabotage and terror campaigns, and so forth. 
It has done so in nations such as:

 

Yugoslavia (1995-99)

 

 

E sad, da bismo radili nekakve usporedbe trebamo i rusku listu.

Istina da su oni od raspada SSSR-a malo izgubili utjecaj ali evo, vracaju se u velikom stilu.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_war_crimes

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 13:22 (BlueMax).
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Makić kaže...
BlueMax kaže...
Makić kaže...

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

 Ma jok, to nam je Mesic prikupio na svojoj turneji po Australiji, SAD i Kanadi :)

 

No ajmo o stvarima za koje se zna. Zna se da su sudjelovali (Amerika, ne NATO) u pripremi i izvidjanjima za Oluju. Zar ti stvarno mislis da su se oni tad odjednom pojavili?

I ako jesu, zar to opet nije mjesanje u politiku i probleme drugih naroda?

Bombardiranje Beograda?

 

Mi bi malo odobravali americko ponasanje a malo ne bi. Licemjerno.

 oluja je bila 95, čovječe, kadje rat počea?!

 Pa sta sto je bila '95? Da li je to direktno mjesanje Amerike u tudje poslove?

Bilo to '95. ili od '89??

15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Makić kaže...
BlueMax kaže...
Makić kaže...

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

 Ma jok, to nam je Mesic prikupio na svojoj turneji po Australiji, SAD i Kanadi :)

 

No ajmo o stvarima za koje se zna. Zna se da su sudjelovali (Amerika, ne NATO) u pripremi i izvidjanjima za Oluju. Zar ti stvarno mislis da su se oni tad odjednom pojavili?

I ako jesu, zar to opet nije mjesanje u politiku i probleme drugih naroda?

Bombardiranje Beograda?

 

Mi bi malo odobravali americko ponasanje a malo ne bi. Licemjerno.

 oluja je bila 95, čovječe, kadje rat počea?!

 Pa sta sto je bila '95? Da li je to direktno mjesanje Amerike u tudje poslove?

Bilo to '95. ili od '89??

 s ovim si doša do toga da nema smisla vršit raspravu, oni su bili tu samo da gledaju da

se ne napravi prekoračenje sile, al brate nisu oni nigdi pomogli. ugl od sad ignoriram tvoje postove

16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

mene zivcira sve ovo, i francuska i sirija i izbjeglice i bliski istok i sve oko toga.

bombardiran sam vijestima, nametnute su mi lazne(?) moralne dileme, ne zelim si glavu razbijat oko toga, ponasam se ignorantski makar nekad u meni uspiju pobudit ono najlosije - rasizam, al uspijevam se drzat sa strane. zao mi je svih neduznih ljudi koji poginu al ne mrzim u glavi razdvajat ko je los a ko nije, aj u vrazju mater

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 13:24 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Tonči kaže...

Ništa mi ne izazove proljev kao ekipa koja laprda o "false flag operacijama u NYC i Parizu". :) 

 S obzirom na sve veći populizam takvih mišljenja, vjerujem da imaš kronične probavne probleme te si prisiljen nosit pelene za odrasle (?)

 

"Laprdanje" o fals flag operacijama bi trebalo biti u rangu laprdanja o tome kako nema fals flag operacija. Obje teorije se ne mogu jednoznačno dokazati. Osim onih u nešto ranijoj povijesti (googlaj).

Zbog sadržaja predhodne rečenice, povijesničari se lako izgube u razgovorima, pa se okrenu modelu crne kutije, odnosno traže se motivi takvih događaja prateći poslijedice istih. Poznavatelji geopolitike s vremenom mogu jasno definirati tko ima točno benefita od kojeg (ne)fals flag-a. Npr. jesi znao za postojanja službenih američkih dokumenata (hint: F.William Engdahl) koji ukazuju na plan rušenja Sadama koji su nastali godinu dana prije 9/11? Nemoj mi odgovorit (molim te) - pitanje je bilo retoričko. Iako uz kontrolu mass medija, koga zanima, mogu se polako slagati puzle, samo treba poznavati povijest, zagrabiti u duboke gospodarsko-ekonomske tektonske ploće koje kroje današnju geopolitiku i vidjeti da u tim krugovima ne postoji ni mržnja, ni ljubav, ni religija ni nacionalizam, ništa... samo goli interes sa ekonomskom dominacijom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 13:28 (Canis).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Makić kaže...
BlueMax kaže...
Makić kaže...
BlueMax kaže...
Makić kaže...

 da oni su nam dali naoružanje i novac i hranu i sve ostalo, svoju vojsku i šta ne već

 Ma jok, to nam je Mesic prikupio na svojoj turneji po Australiji, SAD i Kanadi :)

 

No ajmo o stvarima za koje se zna. Zna se da su sudjelovali (Amerika, ne NATO) u pripremi i izvidjanjima za Oluju. Zar ti stvarno mislis da su se oni tad odjednom pojavili?

I ako jesu, zar to opet nije mjesanje u politiku i probleme drugih naroda?

Bombardiranje Beograda?

 

Mi bi malo odobravali americko ponasanje a malo ne bi. Licemjerno.

 oluja je bila 95, čovječe, kadje rat počea?!

 Pa sta sto je bila '95? Da li je to direktno mjesanje Amerike u tudje poslove?

Bilo to '95. ili od '89??

 s ovim si doša do toga da nema smisla vršit raspravu, oni su bili tu samo da gledaju da

se ne napravi prekoračenje sile, al brate nisu oni nigdi pomogli. ugl od sad ignoriram tvoje postove

 Nije da se petljam, ali što se tiče IT-a, maxo ti je jedan od najiskusnijih forumaša od kojeg vrlo rado uvažim savijet, tako da ti to ne bi bilo pametno...lp

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Makić kaže...

 s ovim si doša do toga da nema smisla vršit raspravu, oni su bili tu samo da gledaju da

se ne napravi prekoračenje sile, al brate nisu oni nigdi pomogli. ugl od sad ignoriram tvoje postove

 Da su samo gledali, opet je to mjesanje. Pogotovo kad gledas samo s jedne strane.

A nisu samo gledali. MPRI? Znas li sto je to?

Najlakse je ignorirati ono sto se dogadja oko tebe.

Uglavnom, na prvom sudjenju hrvatskim generalima izrecene su duge zatvorske kazne. Kad je obrana promijenila taktiku i za nesto sto se pokusalo prikazati kao "udruzeni zlocinacki pothvat" direktno optuzila MPRI kao glavnog organizatora oluje, generali su ekspresno oslobodjeni jer su kaznjeni po zapovijednoj odgovornosti a zapovijedna odgovornost je odjednom dobila puno siri pojam.

10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Iz tvog posta ispada da su genereli bili krivi dok se nije pokušalo uplest američku privatnu tvrtku, onda je Amerika intervenirala kod suda da spasi obraz i spriječi moguće sudske tužbe i generali više nisu krivi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 13:42 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice