Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

poruka: 209
|
čitano: 24.949
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr".
15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Strašno je što se dešava ali upravo kako u članku piše, zašto to ne rade sa sirijom i ostalima? Još jedna slika koja može odlično prikazati stanje stvari.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 0:45 (Jack Sparrow).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

Da, ne leži opasnost samo u mogućem dolasku terorista kroz val migranata, nego i u indoktriniranom domaćem (ljudima čiji su se roditelji doselili prije više godina) stanovništvu koji možda neće otići u Siriju ili Irak nego će se povezati sa drugim teroristima i skovati plan za napad u svojoj zemlji u narednim mjesecima i godinama. Ali kakvo to onda mora biti pranje mozga da je osoba u stanju to napraviti... I kakva je ta osoba inače...

15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Jack Sparrow kaže...

Sad ovako facebook izgleda. Ono što je gore je kako je lako to promjeniti, samo stisneš sa strane i ta-da.

 

Mislim strašno je što se dešava ali upravo kako u članku piše, zašto to ne rade sa sirijom i ostalima. Još jedna slika koja može odlično prikazati stanje stvari.

 

 To je nažalost tako. Kada sukobi i ratovi traju godinama na nekom području i kada se svakodnevno gine, ljudi u svijetu jednostavno na neki način otupe na to. Vlada stav - takav je život. Posebno ako se radi o zemlji koja je daleko od nas npr. U početku se učestalo izvještava, a kasnije to sve splasne, ali rat i dalje traje. A i na kraju krajeva - što možeš učiniti? Možeš eventualno slati pomoć u vidu osnovnih potrepština preko Crvenog križa i Caritasa. Ili osobno se otići boriti, a to je ludo. Odnosno, to bi sigurno bilo drago ljudima kojima pomažeš kao što je sigurno bilo drago i našima za vrijeme Domovinskog rata. Ljudi žive svoj život i imaju svoje brige.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...

Lijepo sam te pitao da li Srbija snosi odgovornost za rat u bivsoj Jugoslaviji. Ovim odgovorom ti tvrdis kako ne snosi, jer to je bila Jugoslavija i jugoslavenska politika. Jesam li u pravu ili ipak postoji neka razlika u nasljedjivanju odgovornosti.

A tu pricu o Staljinu kao Gruzijcu zaboravi. Potpuno je nebitna a gruzijci su slavili svakoga koga su morali slaviti. Ako ces bas na taj nacin razgovarati onda ni Njemacka nema nikakvu odgovornost za WW2 jer em se tada drzava drukcije zvala em je Hitler bio austrijanac. 

 

Sto se tice mog ranijeg pitanja, vec sam napisao da to nije "ili ili" pitanje vec da bi uz bilo kakav drukciji odgovor od da/ne zelio cuti pojasnjenje. Ako ti je lakse, ni sam ne znam kako bi na njega odgovorio.

Opet ti po Srbiji. Naravno da snosi, to nitko ne osporava i ne, to nije bila jugoslavenska politika. To je bila politika jedne od drzava unutar federacije.

Nisi skuzio, oni o njemu i dan danas imaju veliko misljenje (a ne moraju imati), a kad ga se pocinje spominjati u negativnom kontekstu, negoduju.

 

Govorim samo o tome, da ukoliko se referiramo na neki period u povijesti onda se govori o drzavama koje su u to vrijeme postojale i djelovale. Od 1922-1991 bio je Sovjetski Savez. Tako da ces svugdje u literaturi i novinama naci npr., Soviet-Afgan War, a ne Russian-Afgan War. Ili Sino-Soviet split, a ne Sino-Russian split.

 

Jer se na taj nacin zna na koji se povijesni period referiras. Samo to.

 

Ne mogu niti ja, jer je to suvise kompleksno da bi se moglo opisati crno/bijelo, tj. da/ne.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Arendelle kaže...
THK kaže...

Molio bih uredništvo da se okani neinformatičkih članaka, jer je politički svjetonazor koji pokazuju forumski "informatičari" zabrinjavajući. Većina zaključaka koje iznose mogu jedino doći iz izvora kao što su, pa ne znam... Mainstream mediji?

 A što drugo? Zar je sramota konzumirati sadržaje s domaćih medija?

Tebi definitivno netko iz porodice radi za HRT ili neke novine. Odbijam vjerovati da ih netko pri zdravom razumu može braniti iz bilo kojeg drugog razloga.

 

Zašto ne pratiti domaće mainstream medije? Možda zato što se 99% "članaka" može podijeliti u sljedeće grupe: clickbait naslovi, propaganda, pogrešno i/ili nepotpuno prevedeni članci tuđih novina, subjektivni članci koji izgledaju kao da dolaze sa nečijeg bloga, lažne ankete, neprovjerene vijesti, severina i naravno naslovi koji sadrže "evo kako, pogledajte kako, šokantno, evo što se dogodilo" i naravno raznorazne top ljestvica od kojih su većina savjeti za bolje performanse u krevetu.

12 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Svaka čast g. Petric, kristalno jasno i istinito!

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Nema razloga da ne stavim svoju profile sliku dan dva,briga me se za ostala dogadjaja u svijetu ,ovo je moj izbor kome ću se pokloniti i izraziti sućut a kome ne. Svako politiziranje ovog dogadjaja usporedba sa ostatkom sa drugim događanjima u svijetu je bez predmetna .

Drž te se vi IT-a svijeta,tu ste najjaci a politike se ostavite.

 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Naguljizov kaže...

Nema razloga da ne stavim svoju profile sliku dan dva,briga me se za ostala dogadjaja u svijetu ,ovo je moj izbor kome ću se pokloniti i izraziti sućut a kome ne. Svako politiziranje ovog dogadjaja usporedba sa ostatkom sa drugim događanjima u svijetu je bez predmetna .

Drž te se vi IT-a svijeta,tu ste najjaci a politike se ostavite.

Pricas idiotarije. Biras kome ces se pokloniti? Kaj je ovo neki sektaski sleng? Ljudski je pokloniti se svim zrtvama, ne samo europskim wannabe privilegiranima.

Kaj jedan zivot u EU vrijedi vise od onoga u africi? 

Uostalom, ne koristi izraze (kao "bezpredmetno") ako ne znas kaj znace i u kojem se kontekstu iznose/pisu. Ispadas samo jedan veliki seljo medju populacijom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
ukay1000 kaže...
Naguljizov kaže...

Nema razloga da ne stavim svoju profile sliku dan dva,briga me se za ostala dogadjaja u svijetu ,ovo je moj izbor kome ću se pokloniti i izraziti sućut a kome ne. Svako politiziranje ovog dogadjaja usporedba sa ostatkom sa drugim događanjima u svijetu je bez predmetna .

Drž te se vi IT-a svijeta,tu ste najjaci a politike se ostavite.

Pricas idiotarije. Biras kome ces se pokloniti? Kaj je ovo neki sektaski sleng? Ljudski je pokloniti se svim zrtvama, ne samo europskim wannabe privilegiranima.

Kaj jedan zivot u EU vrijedi vise od onoga u africi? 

Uostalom, ne koristi izraze (kao "bezpredmetno") ako ne znas kaj znace i u kojem se kontekstu iznose/pisu. Ispadas samo jedan veliki seljo medju populacijom.

 

Sektaški seljo ,kome ću se da dat svoje suosjećanje ili ne ,je na meni a ne tebi da određuješ i trolaš bezveze . Nitko ne umanjuje žrtve bilo kojeg rata i drugog dijela svijeta gdje siromaštvo vlada ,stoga ostavi se politike i politiziranja . Prodaj svoju konfu i nahrani koje dijete u africi kad si toliki moralist . Meni je trajni nalog uključen prema unicefu ,svaki mjesec pa mogu reći nešto o tome za razliku od tebe , keyboard govorniku.

10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Svakako, samo ti financiraj UNICEF. Bitno je da ti imaš osjećaj da nešto radiš.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook profil... jer ga nemam. And I'm proud of it 

16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Zoidberg kaže...

treba staviti Rusku zastavu na FB profil jer se Rusija za razliku od sponzora ISISa zaista bori protiv ISISa.

 Rusija se bori za Assada tj. za samu sebe. Ako im je do borbe protiv terorizma nek se bore protiv terorista koji su okupirali Krim.

 

Krim je ruski. Svaka im cast na tome sto su uletili tamo. Sta bi trebalo - da NATO parkira brodove u rusku vojnu bazu? Oladi decko.

14 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Judg3 Dr3dd kaže...

Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook profil... jer ga nemam. And I'm proud of it 

 Ti mora da si poseban.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

IS kaže kako svi trebaju prijeći na Islam ili će biti ovoono. to me podsjetilo na španjolske osvajače po Amerikama koji su istrijebili čitave narode uime kršćanstva, pape i dvora. da i ne spominjem europske doseljenike i indijance u današnjim SAD. i progone vještica i slične merifetluke. jedino što onda nije bilo fejzbuka za lajkove i ina prekenjavanja oko "solidarnosti" i kako je nekome, kao, žao nekoga. tko nije ništa naučio iz povijesti, osuđen je ponoviti je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
funat kaže...
BlueMax kaže...
Zoidberg kaže...

treba staviti Rusku zastavu na FB profil jer se Rusija za razliku od sponzora ISISa zaista bori protiv ISISa.

 Rusija se bori za Assada tj. za samu sebe. Ako im je do borbe protiv terorizma nek se bore protiv terorista koji su okupirali Krim.

 

Krim je ruski. Svaka im cast na tome sto su uletili tamo. Sta bi trebalo - da NATO parkira brodove u rusku vojnu bazu? Oladi decko.

 Svaka čast s tim palcima dolje. Na Krimu je bilo većinsko rusko stanovništvo, imali su referendum, priklonili su se Rusiji. Nisu Rusi poslali vojsku, istrejebili lokalce pa rekli ovo je naše. Od raspada SSSR-a, NATO mic po mic prilazi ruskoj granici i postavlja rakete i baze u okolne države. Da rusi nisu toliko hladne glave, odavno bi već bilo sranja. Sjetimo se kako su ameri reagirali kad su rusi htjeli napraviti bazu na Kubi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 11:46 (dai53nja).
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
funat kaže...
BlueMax kaže...
Zoidberg kaže...

treba staviti Rusku zastavu na FB profil jer se Rusija za razliku od sponzora ISISa zaista bori protiv ISISa.

 Rusija se bori za Assada tj. za samu sebe. Ako im je do borbe protiv terorizma nek se bore protiv terorista koji su okupirali Krim.

 

Krim je ruski. Svaka im cast na tome sto su uletili tamo. Sta bi trebalo - da NATO parkira brodove u rusku vojnu bazu? Oladi decko.

 Raspadom SSSR, izmedju ostalih, nastale su Ukrajina i Rusija. Medjunarodno priznate drzave sa medjunarodno priznatim granicama, koje su potpisale i jedna i druga strana. A ti slobodno nastavi vikati Krim je Rusija, Kosovo je Srbija ili sto god zelis.

16 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
flyingjohn3 kaže...

Ali lažni moralitet je temelj demokracije i zapadnog načina života.

 kao da se druga strana razlikuje ! 

europa europljanima
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Čekaj, čekaj, Krim je Rusija, Kosovo je Srbija.... Pa baš zato što je zapad priznao Kosovo, koje je davne 1991. izglasalo neovisnost, mora dati  i ljudima na Krimu pravo na samoodređenje. A to što su se oni kasnije pripojili Rusiji i to što to bode EU i zapad u oči, koga briga.

 

Evo i jedan američki profesor jasno kaže; „Samoodređenje je koncept koji je nedosljedno provođen u međunarodnoj zajednici. S obzirom na povijest teritorija, stanovništvo Krima ima razuman zahtjev za samoodređenje.”

John Quigley, profesor emeritus međunarodnog prava na državnom sveučilištu, Ohio
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 12:28 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Treba uzeti u obzir i događaje koji su prethodili priznavanju Krima, nije Rusija reagirala iz čistoga mira:
- neredi u Ukrajini, traži se smjena Viktora Janukoviča
- Rusija i Amerika se dogovorili o odlasku Janukoviča nakon izbora
- snajperi na Majdanu
- nakon manje od dva tjedna izvršen državni udar, Amerika priznaje nelegitimnu vlast
- zabrana ruskog jezika u Ukrajini
- desni sektor regrutira i ubija ljude po Ukrajini
- Amerika priznala da je potrošila 5 milijardi dolara na smjenu vlasti u Ukrajini

Treba napomenuti da se tokom legitimnog referenduma na Krimu (po ustavu imaju pravo na samoodređenje koje im je Ukrajina blokirala) nije dogodio niti jedan incident, da je narod bio protiv toga vjerujem da bi reagirao.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 12:42 (Jolckan).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Jolckan kaže...

Treba uzeti u obzir i događaje koji su prethodili priznavanju Krima, nije Rusija reagirala iz čistoga mira:

- zabrana ruskog jezika u Ukrajini
- desni sektor regrutira i ubija ljude po Ukrajini

 moze source? S obzirom da poznam nekoliko pripadnika sektora bolio bih znati odakle ti to o ubojstvima? I jel znas da je u Azovu ruski jedan od sluzbenih jezika i da ruski nacionalisti redovito izjavljuju potporu desnom sektoru kao sto rade i antiratne prosvjede?

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
dai53nja kaže...

Čekaj, čekaj, Krim je Rusija, Kosovo je Srbija.... Pa baš zato što je zapad priznao Kosovo, koje je davne 1991. izglasalo neovisnost, mora dati  i ljudima na Krimu pravo na samoodređenje. A to što su se oni kasnije pripojili Rusiji i to što to bode EU i zapad u oči, koga briga.

 

Evo i jedan američki profesor jasno kaže; „Samoodređenje je koncept koji je nedosljedno provođen u međunarodnoj zajednici. S obzirom na povijest teritorija, stanovništvo Krima ima razuman zahtjev za samoodređenje.”

John Quigley, profesor emeritus međunarodnog prava na državnom sveučilištu, Ohio

 Tocno. Samo kod nas oni koji vicu Krim je Rusija obicno vicu i Kosovo je Srbija, dok od mene takvo nesto neces cuti. Apsolutno ne odobravam otcjepljenje Kosova iako moram priznati da mi je drago da im se dogodilo ono sto su pokusali u Hrvatskoj a djelimicno uspjeli u BiH.

Samo nedosljedno provodjenje samoodredjenja nije nesto sto mozes prigovarati iskljucivo zapadu. Po principu pravicnosti odvajanja Krima od Rusije mozemo postaviti pitanje a sto je sa ruskim federalnim jedinicama koje se zele odvojiti od Rusije? Ako rusi podrzavaju pravo naroda na samoodredjenje zasto to ne omoguce u Ceceniji, kojoj su nakon poraza u ratu to i potpisal i u krajnjoj liniji, zasto ne priznaju Kosovo koje je, kako i sam kazes, isti slucaj kao Krim?

Najlakse se postaviti kao navijac na utakmici i reci ja navijam za ove protiv ovih. mozak na pasu u i sta te briga sto je situacija puno kompliciranija nego sto mislis.

16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
funat kaže...
BlueMax kaže...
Zoidberg kaže...

treba staviti Rusku zastavu na FB profil jer se Rusija za razliku od sponzora ISISa zaista bori protiv ISISa.

 Rusija se bori za Assada tj. za samu sebe. Ako im je do borbe protiv terorizma nek se bore protiv terorista koji su okupirali Krim.

 

Krim je ruski. Svaka im cast na tome sto su uletili tamo. Sta bi trebalo - da NATO parkira brodove u rusku vojnu bazu? Oladi decko.

 Raspadom SSSR, izmedju ostalih, nastale su Ukrajina i Rusija. Medjunarodno priznate drzave sa medjunarodno priznatim granicama, koje su potpisale i jedna i druga strana. A ti slobodno nastavi vikati Krim je Rusija, Kosovo je Srbija ili sto god zelis.

 

Tu pricu o granicama i suverenitetu pricaj Amerikancima. Mozda te i poslusaju u trenutku dok dronovima tuku izmedju 9 i 12 drzava dnevno.

10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Dobro je Arendelle rekla, ti si baš nabrijan na patroniziranje. Nisu svi ostali glupi ako si ti pametan.

Moj post se odnosi na EU/zapad i njihovu nedosljednost, ne Rusiju i njihovu. A o razlikama između to dvoje ne može se raspravljati. EU/zapad imaju daleko više intervencija u unutarnje poslove drugih zemalja nego Rusija. Stoga, nijedno nije dobro, ali ako ćemo iskreno, rusi barem ne razjebavaju države serijski.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
dai53nja kaže...

Čekaj, čekaj, Krim je Rusija, Kosovo je Srbija.... Pa baš zato što je zapad priznao Kosovo, koje je davne 1991. izglasalo neovisnost, mora dati  i ljudima na Krimu pravo na samoodređenje. A to što su se oni kasnije pripojili Rusiji i to što to bode EU i zapad u oči, koga briga.

 

Evo i jedan američki profesor jasno kaže; „Samoodređenje je koncept koji je nedosljedno provođen u međunarodnoj zajednici. S obzirom na povijest teritorija, stanovništvo Krima ima razuman zahtjev za samoodređenje.”

John Quigley, profesor emeritus međunarodnog prava na državnom sveučilištu, Ohio

 Tocno. Samo kod nas oni koji vicu Krim je Rusija obicno vicu i Kosovo je Srbija,

 

Vic je u tome sto se nikad nista nije promijenilo. Francuzi su 1947. izvrsili agresiju na legitimnu vijetnamsku vlast (s kojom su imali sporazum btw.), a Amerikanci udaraju gdje stignu. Fora je samo da ono sto se prije otvoreno nazivalo ratom, danas se naziva "pobuna protiv diktature". Objasni mi Libiju i 10 mjeseci bombardiranja libijske vojske da bi "narod smijenio diktatora". Gdje to treba 10 mjeseci bombardiranja i doslovna vojna intervencija (Katar, UAE placenici, Blackwater i ekipa) da se "narod pobuni"?

Okupacija kao takva vise nije potrebna jer i tako se radi o ekonomskim razlozima gdje je dovoljno kontrolirati vlast. 

 

Rusi su pristali na aneksiju Krima (izvedenu u "tamnim" vremenima), ali kad su shvatili da ce to biti vjecni izvor problema, i da stanovnistvo i tako zeli k njima, rascistili su tu pricu. Cijela Donbass saga nakon toga je po principu Izraelaca i "land for peace". Vratit ce im Donbass kad ovi priznaju da su izgubili Krim. 

 

Sto se tice Srbije i Kosova, to nema veze s Albancima i pricom o nekakvoj potlacenosti. SFRJ je najvise love ulupala upravo u Kosovo. Kosovo je nista drugo doli americka "wrapper drzava", poput Kuvajta ili Bahreina. Buduci ne mozes stalno moljakati (ili ovisiti o odlukama) velike (prave nacionalne) drzave da ti ustupe baze, Ameri jednostavno kreiraju bazu s wrapper drzavom da bi imali apsolutnu kontrolu. Sada i oni na Kosovu igraju dvostruku igru i ucjenjuju Albance Srbima, a Srbe nutkaju Mitrovicom da ih odmaknu od Rusa. Tamo ce bit Cipar sljedecih 50 godina. Ukratko - nikakve veze nemaju Krim i Kosovo.

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
funat kaže...
BlueMax kaže...

 

Tu pricu o granicama i suverenitetu pricaj Amerikancima. Mozda te i poslusaju u trenutku dok dronovima tuku izmedju 9 i 12 drzava dnevno.

 Znaci ako Amerika nije u pravu, Rusija jeste? Ako ne odobravamo ponasanje jedne svjetske sile onda navijamo za drugu. Blago nama s takvom pamecu.

Rusija je izgubila hladni rat. Dok se Amerika sirila po svijetu, unistila komunizam u Europi i postala drzava koju se pita za sve, SSSR se raspao. Amerika se ponasa kako se ponasa zato sto moze. Rusija ne moze, a da moze ponasala bi se tri puta gore. Upitaj nekog Ceha ili Poljaka da li mu je bolje od kad drzavom vladaju americki interesi ili dok su vladali ruski.

Jaa se apsolutno protivim americkoj vanjskoj (i unutarnjoj bi da sam stanovnik USA) politici ali nisam toliko glup da kao rjesenje biram jos goru alternativu.

15 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Čovječe !!! 

 

Jedan od narednih nastavaka Fallouta nećemo gledati na ekranu već u live izvedbi.Ujutro izađeš iz pećine i "igraš" se cijeli dan.Na Hard, oćeš nećeš.

 

Ova dekadentna kaljuža u kojoj živimo se poprilično zamutila, izgleda da mi ljudi ne možemo živjeti u miru više od nekih pedesetak godina.U kanti ima previše štakora.Krdo treba prorijediti.Onih 2% koji posjeduju 85% treba "riješiti".Kako kaže Jennifer u Aveno reklami za kremu protiv bora i pjega, it's time.Da se svi zajedno pokefamo.

 

Treba konačno iskorijeniti siromaštvo u svakom kutku ove planete.To je jedino što može prekinuti ratove.Siromaštvo je nametnuta nepravda, a dok ima nepravde ima i rata.A što se tiće vjere, ona je u rukama iskrenih i pravednih ljudi duhovno oruđe, a u rukama zlih, oružje.Dakle ne treba eliminirati vjeru, već treba eliminirati siromaštvo koje je plodno tlo za rat, i zla koja su u prirodi rata. 

 

 

A što se tiće terorističkih sranja kao što je ovo u Francuskoj.Sve je to dio folklora prihvatljivog rizika u obrani tkz. "Our way of life".Francuzi su u sprezi sa anglosaksoncima rastepli Libiju, Siriju i Irak.Da ne pričam ništa o starim Francuskim kolonijama.Ljudi po spomenutim zemljama ginu na stotine i tisuće, samo zato da bi neki, živjeli svoj "way of life".I sada kada je samo jedan mali dio tog kaosa došao u zemlje koje su direktno upletene u izazivanje tog kaosa, sada je to prestrašno, i jest, ali to je cijena tog famoznog "our way of life" na temelju izrabljivanja drugih.I da se razumijemo, unatoč graji i strci nakon ovakvih terorističkih napada, onih elitnih 2% koji posjeduju svijet, oni su spremni žrtvovati sve i svakog u obrani svojih interesa, koji su naravno zamumuljeni i zakukuljeni u nekakve tobožnje nacionalne interese.A ovce neka ginu. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
funat kaže...
BlueMax kaže...

 

Tu pricu o granicama i suverenitetu pricaj Amerikancima. Mozda te i poslusaju u trenutku dok dronovima tuku izmedju 9 i 12 drzava dnevno.

 Znaci ako Amerika nije u pravu, Rusija jeste? Ako ne odobravamo ponasanje jedne svjetske sile onda navijamo za drugu. Blago nama s takvom pamecu.

Rusija je izgubila hladni rat. Dok se Amerika sirila po svijetu, unistila komunizam u Europi i postala drzava koju se pita za sve, SSSR se raspao. Amerika se ponasa kako se ponasa zato sto moze. Rusija ne moze, a da moze ponasala bi se tri puta gore. Upitaj nekog Ceha ili Poljaka da li mu je bolje od kad drzavom vladaju americki interesi ili dok su vladali ruski.

Jaa se apsolutno protivim americkoj vanjskoj (i unutarnjoj bi da sam stanovnik USA) politici ali nisam toliko glup da kao rjesenje biram jos goru alternativu.

 

Fulao si ceo fudbal. 

Izbor nije Amerikanci ili Rusi (ili Kinezi). 

Izbor je Amerikanci ili Amerikanci i Rusi i Kinezi (pa biraj s kim ces). Izbor je unipolarni svijet vs multipolarni svijet. Dok je bio multipolaran (do 1990.), bilo je puno manje ratova i treci svijet se razvijao. Multipolaran svijet se vraca - a kome smeta neka pati. A sto se tice Poljaka i Ceha - eto radim s nekima u Irksoj, i iznenadio bi se. Dapace, mnogi drze rusku stranu u sukobu s Ukrajinom (zbog Bandere)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
zerocool12 kaže...
Jolckan kaže...

Treba uzeti u obzir i događaje koji su prethodili priznavanju Krima, nije Rusija reagirala iz čistoga mira:

- zabrana ruskog jezika u Ukrajini
- desni sektor regrutira i ubija ljude po Ukrajini

 moze source? S obzirom da poznam nekoliko pripadnika sektora bolio bih znati odakle ti to o ubojstvima? I jel znas da je u Azovu ruski jedan od sluzbenih jezika i da ruski nacionalisti redovito izjavljuju potporu desnom sektoru kao sto rade i antiratne prosvjede?

 

,
,
, 4, 5, 6, 7, 8, 9....Baš sam pratio vijesti kad se to događalo, znam da je bilo masu linkova na ruskom jeziku kojih ne mogu sad naći. Azov je dokazao svojim djelima na čijoj je strani.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
funat kaže...

 

Sto se tice Srbije i Kosova, to nema veze s Albancima i pricom o nekakvoj potlacenosti. SFRJ je najvise love ulupala upravo u Kosovo. Kosovo je nista drugo doli americka "wrapper drzava", poput Kuvajta ili Bahreina. Buduci ne mozes stalno moljakati (ili ovisiti o odlukama) velike (prave nacionalne) drzave da ti ustupe baze, Ameri jednostavno kreiraju bazu s wrapper drzavom da bi imali apsolutnu kontrolu. Sada i oni na Kosovu igraju dvostruku igru i ucjenjuju Albance Srbima, a Srbe nutkaju Mitrovicom da ih odmaknu od Rusa. Tamo ce bit Cipar sljedecih 50 godina. Ukratko - nikakve veze nemaju Krim i Kosovo.

 Osnovna razlika izmedju Kosova i Krima je ta sto SFRJ vise ne postoji. Ne postoji ni par kasnijih verzija srpske drzave od kojih se svako malo netko odvajao a i u bucucnosti ce. 

Kosovo se izdvojilo iz drzave koja ne postoji.

10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Politika me prati i na bug forum

 

Clanak nit je u krivu nit je u pravu,svatko ima pravo na svoje misljenje, ili suosjecat s cim hoce. Meni je normalno da te vise uznemiri nesto sto je bliskije tebi,nego nesto sto je dalje. Na kraju u svemu ulogu imaju i mediji, Pariz je u svim medijima, neko selo u Aziji nije. Uostalom tko brani autoru da mjenja svaki dan u skladu sa teroristicki napadom sliku profilu, ili naslovnu sliku. Radi li to? Meni fejs sluzi samo za komunikaciju,tako da rijetko ulazim na profil, samo messenger koristim. Nisam stavio sliku jer sam lijen za uci na profil, a i ne vidim da cu s tim nesto promjenit.

Uocio sam razliku napada u Parizu i Bejrutu. U Parizu su zrtve publika na rock koncertu i gledatelji na stadionu. U Bejrutu su uz civile zrtve i nekoliko Hezbolahovih glavesina (inace  teroristicka organizacija koja se bori protiv ISIL-a u Siriji,pa ih ISIL napada). Nekako mi je lakse suosjecati sa publikom na rock koncertu nego hezbolahovcima.

Druga stvar; Francuzi i nakon njih Amerikanci su neviđeno izbombardirali Vijetnam, i kemijskim agensima zbog kojih se i danas osjecaju posljedice. I Srbiju su bombardirali 1999. i uzeli im dio teritorija. Jeste ikad culi da se neki budist ili pravoslavac raznio u samoubilackom napadu?Ili da su u jugo-istocnoj aziji otimali zapadnjake civile turiste ili strane radnike, i rezali im glave u ime bude?

Pa sto je s tim radikalnim islamom i do kad ce se morat sutjeti o tome zbog politicke korektnosti? Ili opravdavati, evo ovi su srusili Gadafija pa sad je normalno uletit tam na koncert i pobit sve zivo,naravno ne u ime Gadafija nego u ime Alaha 

Meni je svejedno tko je koje vjere, budi jehova, budi hare krisna i po cijeli dan hodaj u haljini i mantraj rama rama ding ding koga briga. Neka se gayevi drze za ruke u javnosti koga smeta (ako mene ne diraju) . Ali za islam nije mi svejedno, jer fanatici u ime alaha provode barbarizam neviđen u novijoj povijesti. I briga me da li to pise u Kuranu ili je iskrivljeno shvacanje, ako oni koji kolju i urlaju alahu akbar to ne znaju, kakve koristi da ja znam? I zasto ja uopce moram znati sto pise u kuranu, tori, bibliji,vedama...?

I da, nabijem i tu politicku korektnost na qratz.

 

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice