Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

poruka: 209
|
čitano: 25.013
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Chilly kaže...
Autor ima pravo. Nažalost svi polagano ali sigurno postajemo žrtve globalizacije i kapitalizma. Dok su kompanije koje proizvode oružje imale super bilance, bile su hvaljene i sutili se o tome. Dok naftne kompanije grcaju od profita sve je u redu. Dok držite svoj mobitel u ruci pitajte se otkud i na koji način dolaze razni skupocjeni metali i kristali da bi on bio proizveden. Za sve su krive multinacionalne koje lobiranju u svojim zemljama a onda cijele vojske zemalja idu "braniti " nacionalni interes tih zemalja po svijetu pa padne jedan Gafafi koji vlada ne znam koliko godina, nakon njega ostane kaos i dnevno u Libiji gine ne znam koliko ljudi.

 Prema tome i ti si jednako kriv jer ovo pises na uredjaju cije su dijelove napravile te multinacionalne kompanije koje lobiraju. Ne dobivaju one novac i utjecaj iz zraka. Sram te bilo, Chilly, sto si ubio Parizane. I kapitalizam ti je isto jako mrzak dok uzivas u njegovim povlasticama. Ocekujem te za par godina u nekoj vukojebini s komunistickim revolucionarima kako se boris za pravedniji poredak.

 

...ili da i dalje tipkas licemjerne gluposti u udobnosti svog kapitalistickog multinacionalnog zivota. Pitam se sto je vjerojatnije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 17:38 (Touche).
14 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Hvala Glavonji što je otvorio temu člankom, jer rijetko se kad u jednoj temi može pročitati toliko istine, neiformiranosti,idiotizma, iskrenosti i licemjerstva istovremeno.

 

 Zanimljivo je gledati kako sad medijska mašina kreće sa strvinarenjem teme i serviranjem propagande straha i idiotizma, dok se recimo ovakvi ljudi uopće ne čuju.

 

(ne trudite se komentirat link ako niste pogledali od početka do kraja traje pol sata)

 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 18:17 (Colossus7).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Tallahassee kaže...
BlueMax kaže...

 Kako si samo naivan. Prouci malo rat u Afganistanu i politicku situaciju u siriji pa ces shvatiti da Rusi na bliskom istoku rade identicnu stvar kao i amerikanci. Nisu oni u Siriji od jucer a iz Afganistana su otisli nakon sto su izgubili rat. Zapitaj se sto su tamo trazili.

 U Afganistanu? Heroja rata protiv Rusije - Ahmad Shah Masoud - par dana prije WTC, eliminirala je cia (pogledaj datum, SIGURNO je slucajnost)..... da je ostao ziv - talibani nikad ne bi zavladali Afganistanom - sto dalje znaci da Ameri ne bi imali izlike za intervenciju. Itd, itd..... cija snajka.

 Pricas o necemu sto ne razumijes. Talibani su organizacija koju je stvorila CIA. Uloga Taliban u Afganistanu je bila borba protiv proruskih snaga.

 Ono ko kad imas kost u grlu - zvuk, pa ROFL. Mozes nesto napisati ali nemoj bas to tako s visoka, da si barem sta pametno napisao ne bi nista rekao - ali u svojem kompletnom neznanju nisi shvatio da sam napisao isto sto i ti. Jedino ti ne valja - Mujahedeeni su se borili protiv proruskih snaga, ne talibani.

Unutarnja previranja i sukobi u Afganistanu su jako jako zahebana stvar, moras malo vise citat i gledat da bi to sve pohvatao, pa se lako covjek zahebe i izjednaci mujahedeene u vrijeme Ruskog rata i samo dio istih koji prelaze u talibane ali to sve od '90 - '96. Ah, da ne spominjem Dotsuma, Iran itd....

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Treba na Fb staviti boje francuske zastave kako biste pokazali da ste potreseni, tužni i suosjećajni.
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Jel gleda tko ove naše vjesti? LoL.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
weedos kaže...

Rusi su posebna tema...

 

Država koja je u 21. stoljeću aneksirala dio druge države, podržava financijski i materijalno krvavi rat na istoku Ukrajine i srušila malezijski putnički avion po meni je u istom rangu kao ISIS. 

 

Molio bih uredništvo da se okani neinformatičkih članaka, jer je politički svjetonazor koji pokazuju forumski "informatičari" zabrinjavajući. Većina zaključaka koje iznose mogu jedino doći iz izvora kao što su, pa ne znam... Mainstream mediji?

9 godina
protjeran
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Kasno je sad sazalijevati zrtve u Parizu,svejedno moja sućut...

 

Ono sto zelim reci je da je ovo sam vrh ledenog brijega.Tko dosad nije shvatio,neke "vise sile" su odlucile da Europa opet mora zavrsiti u brutalnom krvoprolicu,no ovaj puta ne radi ideologije,ove ili one,nego nacisto kao zrtva jedne sumanute američke politike,koja je sveukupnu situaciju zakuhavanja,pocela jos u Libiji..To su bile pripreme za ovu danasnju situaciju...Situaciju slamanja Europe,koja je svojim razvojem zaprijetila da postane jaca od Amerike,i nije tu samo u pitanju Europa,nego i Rusija,kojoj sankcije nisu gotovo niti nastetile,ali su zato europsku ekonomiju itekako zbombale..

Kako se normlna i stabilna drzava ne moze samo tako slomiti,ostaje da se prvo nekim nacinom oslabi,dovede do ekonomsko drustvene nestabilnosti,a onda slijedi i ovo napucivanje emgrantima iz islamskih zemalja,a pogodite sto slijedi nakon toga......

 

Prije koji mjesec sam stavio linkove na članke koji su opisivali slucajeve uvodjenja serijatskih zona u neke gradove,pa sam onda vrlo brzo i brutalno bio usutkan od Drage,koji je popljuvao sve zive i nazvao ih idiotskim clancima u vezi mojih linkova,portala ovihj i onih,i nartavno zaradio crveni karton...nema beda,glava u pijesku nije tako suvremeni postupak..

 

Moguce da opet,kao budem prozvan za spamanje teme,ali na vjerski islamski terorizam i ubijanja civila,se po prirodi stvari nadovezuju i nametanja njihovih obicaja..

vidim da se ovdje relativiziraju  stvari,opravdavanjem da su Ameri krivi za pojavu ISIS-ovih koljaca..i to je istina,no tema topica su zrtve u Parizu,a ne krivica Amera ili Britanaca...

 

ovaj link,jako dobro opisuje neke stvari

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/islamisti-na-blogu-koji-prenosi-citava-regija-europom-ce-teci-krv-u-bih-vladati-serijat/856069.aspx

 

 

 

 

 

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Domaći portali i Fox News buraz su mnogima duševna hrana.

 

edit:

Nisam ni završio poruku, link sa Indexa je već tu :D

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 19:28 (Colossus7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Colossus7 kaže...

Domaći portali i Fox News buraz su mnogima duševna hrana.

 

edit:

Nisam ni završio poruku, link sa Indexa je već tu :D

 

 

 

 

 No,evo idem trkom ih popljuvati i nadalje vjerovati samo tebi...kakogod,liku poput tebe nemam sto dokazivati..

8 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
THK kaže...

Molio bih uredništvo da se okani neinformatičkih članaka, jer je politički svjetonazor koji pokazuju forumski "informatičari" zabrinjavajući. Većina zaključaka koje iznose mogu jedino doći iz izvora kao što su, pa ne znam... Mainstream mediji?

 A što drugo? Zar je sramota konzumirati sadržaje s domaćih medija?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Duhonja zašto se zamaraš uopce sa takvim sadržajima?

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Arendelle kaže...
THK kaže...

Molio bih uredništvo da se okani neinformatičkih članaka, jer je politički svjetonazor koji pokazuju forumski "informatičari" zabrinjavajući. Većina zaključaka koje iznose mogu jedino doći iz izvora kao što su, pa ne znam... Mainstream mediji?

 A što drugo? Zar je sramota konzumirati sadržaje s domaćih medija?

Pa sa obzirom kakvi su, možda bolje ne.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Facebook nam je dao tu mogućnost i zašto ju ne iskoristiti,to je namanje i najjlakše što možemo napraviti mi koji nikad nećemo imati para i mogućnosti za obilaziti skupe destinacije naših susjeda.Lako je sad reći "ne treba" a da se vama to dogodi onda bih vidjeli kakovje to da se nitko ne obazire na vašu tragediju nego i dalje živi neki svoj život...Sada za koji dan nemojte ići u Vukovar i nemojte paliti svijeće po Zagrebu jer eto tako tim činom " nećete postići ništa da olakšate patnje i odate pietet žrtvama" jer po vašoj logici to im neće pomoći.Gospodo,vaše čežnje,kad se o vama bude radilo u datom trenutku će mo ispuniti.
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo

Ljudi su opterećeni političkom korektnošću pa lijepu gestu i znak solidarnosti počinju analizirati do razina većih od značenja same geste. Pavao je Pavličić nekidan u "Samo kulturno, molim" o tome govorio - politička nas korektnost čini snobovima, a mi smo nacija koja je jako štreberska po tom pitanju. Kad se npr. uvodila zabrana pušenja, mi smo odabrali najstrožu zabranu, u jeziku se slični štreberluk također može iščitati u mocijskim parovima itd. Mislim, odista pretjerujete - i onda još svoje apsolutno nevažno mišljenje uzdižete na razinu apsolutne istine. U ovakvim se tužnim situacijama uvijek nađe samoprozvana elita koja većini pametuje o tome da je glupa i u djelima isprazna. Srećom, ta je elita zasad ograničena samo na internetske forume i slabo čitane medije koji takvim člancima pokušavaju zaraditi koju kunu. Ironično, time se izjednačuju s Orbánom i njegovim istomišljenicima koje naizgled ne podržavaju. Mora da ste od Kapovića izučavali zanat...

 

P. S. I tako sam, valja reći, od takve "liberalne elite" ovdje izvrijeđana na nizak način koji već dugo nisam vidjela. Opet ironija. :)

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 19:58 (Arendelle).
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Nemoj brkat političku korektnost i ljudskost. Nitko ovdje nije rekao da francuzi nisu zaslužili suosjećanje. Samo se upozorava da se pretjeruje sa suosjećanjem kad su žrtve sa zapada a deficit ga je kad su u pitanju druge žrtve.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
dai53nja kaže...

Nemoj brkat političku korektnost i ljudskost. Nitko ovdje nije rekao da francuzi nisu zaslužili suosjećanje. Samo se upozorava da se pretjeruje sa suosjećanjem kad su žrtve sa zapada a deficit ga je kad su u pitanju druge žrtve.

 Ta se dva pojma često isprepliću. Istina je da neki političkom korektnošću skrivaju nedostatak empatije ili ljudskosti, ali to je valjda njima na duši. Drugi su samo seratori i "štreberi" o kakvima Pavličić progovara. Neki su ovdje klasični primjer te druge skupine - podsjećaju me na one feministice koje prosvjeduju zbog "seksističkoga finskog jezika".

 

P. S. Vidi sliku dolje. Ima u njoj nešto i istine, ha?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
10 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Ima puno istine u toj slici.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Arendelle kaže...
dai53nja kaže...

Nemoj brkat političku korektnost i ljudskost. Nitko ovdje nije rekao da francuzi nisu zaslužili suosjećanje. Samo se upozorava da se pretjeruje sa suosjećanjem kad su žrtve sa zapada a deficit ga je kad su u pitanju druge žrtve.

 Ta se dva pojma često isprepliću. Istina je da neki političkom korektnošću skrivaju nedostatak empatije ili ljudskosti, ali to je valjda njima na duši. Drugi su samo seratori i "štreberi" o kakvima Pavličić progovara. Neki su ovdje klasični primjer te druge skupine - podsjećaju me na one feministice koje prosvjeduju zbog "seksističkoga finskog jezika".

 

P. S. Vidi sliku dolje. Ima u njoj nešto i istine, ha?

 Ima jako puno istine u toj slici i to je zalosno. Samo ne znam za koga govoris da skriva empatiju ili ljudskost. Za onoga kome je ovo u Parizu tragedija nad tragedijama ili za onoga za koga je tragedija ali nista veca od onih koje se svakodnevno zbivaju na bliskom istoku.

Meni se cini da ti brkas ljudskost i strah. Mrtvi ce se uskoro zaboraviti i samo ce njihove obitelji tugovati ali strah je ono sto ovu tragediju nekima cini vecom od ostalih. Svjesni su da se sutra to njima moze dogoditi. Ej, pa to je Pariz a ne neka tamo, kako ti nazivas, vukojebina. Nesvjesna da i sama zivis u onome sto je po misljenju tog zapadnog nacina zivota - vukojebini. Da je Vukovar u medijima tog zapadnog svijeta dobio par minuta kad je pao i da nikoga nije bilo briga.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...
Meni se cini da ti brkas ljudskost i strah. Mrtvi ce se uskoro zaboraviti i samo ce njihove obitelji tugovati ali strah je ono sto ovu tragediju nekima cini vecom od ostalih. Svjesni su da se sutra to njima moze dogoditi. Ej, pa to je Pariz a ne neka tamo, kako ti nazivas, vukojebina. Nesvjesna da i sama zivis u onome sto je po misljenju tog zapadnog nacina zivota - vukojebini. Da je Vukovar u medijima tog zapadnog svijeta dobio par minuta kad je pao i da nikoga nije bilo briga.

 Ne brkam to dvoje, ali ima u tome nešto istine. Uz malo manje patronizirajući stav, mogao bi biti ugodan sugovornik - ovako svaku raspravu u istom odgovoru otvoriš i zatvoriš jer svoje mišljenje predstavljaš kao apsolutnu istinu. Teško je sad uopće pokušati objasniti koliko je blesavo pokušati usporediti jednu članicu EU-a i NATO-a s Libanonom, koji se može nadati kako će za koje desetljeće napokon imati više pismenih negoli nepismenih ljudi. O. K., možda je ovo hiperbola, možda i nije, ali sasvim je jasno da te dvije države ne mogu stajati u istoj rečenici. Umjesto ponavljanja već naučenih fraza o jednakosti i biblijskih ispraznica o empatiji, trebao bi početi kritički razmišljati. Pokušaj postavljajući si pitanja, navodno je to dobra metoda učenja.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Govoriti o lažnom moralitetu, raznoraznim komparacijama i sličnim shemama, da se tako izrazim, bespredmetno je sve dok osobe koje to upražnjavaju ne shvaćaju ili se samo prave da ne shvaćaju (statistički manje vjerojatno) poantu i bit ovakvog sićušnog čina empatije ljudi, konkretno stavljanja francuske zastave od strane istih na svoje FB profile. 

Poanta je i suština, pak, iznimno jednostavna: cilj tog čina nije impliciranje ni na kakav oblik licemjerja ili štogod tome slično.

Ruku na srce. 

Našao se zavidan broj ljudi koji je očito fulao ceo fudbal.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Colossus7 kaže...

Duhonja zašto se zamaraš uopce sa takvim sadržajima?

 

 

 Pa,neki bi rekli da je krajnje vrijeme da se zamaroamo i tim stvarima...Naime,postovani kolega,vremena blagostanja,sigurnosti.stabilnosti su prosla,a to sto nama(vecini u Europi) jos nije vatra dosla pod dupeta,ne znaci da ona nije vruća i da nece doći.

Obrati paznju na detalj masovnog dolazaka ovih emigranata..pregazili su arogantno i bahato sve europske granice,bez dokumenata i usprotivili se reganju osobnih podataka.Europski sigurnosni sustav je kapitulirao,Europa potrpana islamistima,bez ispaljenog metka..Pitam se sto bude,kad se iduci puta izorganizira 50-60 ovakvih opasanih eksplozivom i naoruzana do zuba,usred Madrida,Londona,Stuttgarta...pa naprave pomor od par tisuca ljudi,a drzavne sigurnosne sluzbe niti ne uspiju probuditi sefa policije da pitaju za ovlasti.?

Slobodno ti kolega isto glavu u pijesak..

12 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Arendelle kaže...

 Ne brkam to dvoje, ali ima u tome nešto istine. Uz malo manje patronizirajući stav, mogao bi biti ugodan sugovornik - ovako svaku raspravu u istom odgovoru otvoriš i zatvoriš jer svoje mišljenje predstavljaš kao apsolutnu istinu. Teško je sad uopće pokušati objasniti koliko je blesavo pokušati usporediti jednu članicu EU-a i NATO-a s Libanonom, koji se može nadati kako će za koje desetljeće napokon imati više pismenih negoli nepismenih ljudi. O. K., možda je ovo hiperbola, možda i nije, ali sasvim je jasno da te dvije države ne mogu stajati u istoj rečenici. Umjesto ponavljanja već naučenih fraza o jednakosti i biblijskih ispraznica o empatiji, trebao bi početi kritički razmišljati. Pokušaj postavljajući si pitanja, navodno je to dobra metoda učenja.

 Da li znas koliki je postotak pismenih bio u Iraku a koliki u USA u trenutku americke invazije? Potrazi, iznenadit ce te taj podatak.

Ono sto ti ja zelim reci je da se mi solidariziramo sa zapadnim svijetom a zanemarujemo tko smo i sto smo. Da se ovo dogodilo npr. u Rumunjskoj, koja je puno duze clanica EU nego sto smo mi i po svim mjerilima nam je puno bliza nego Francuska, ne bi bilo ovakve reakcije. Budimo iskreni, i Rumunjska je vukojebina, jel tako? Vjeruj da nas ti "kulturni zapadnjaci" gledaju onako kako ti gledas taj Libanon. 

 

Ja jednakost ne uzimam kao frazu a posebno nemam nikakvih dodira sa Biblijom ili bilo kakvom vjerom. Ljudskost i iskustvo mi brani da dijete rodjeno na Champs Elysees smatram vrijednijim od troje djece rodjenih u pustinji. Ti to mozes smatrati nekakvim floskulama ali to u mom slucaju floskule nisu. Za mene postoje moja djeca i ostala djeca.

Zato mi se posebno zgadilo to "zapadnjacko" suosjecanje u slucaju onog malog sto se utopio a njegovu fotografiju prenijeli svi mediji. Suosjecanje koje se pojavilo nije iskreno suosjecanje nego tuga zasto smo to uopce morali vidjeti i zamisliti ono sto svaki roditelj prvo zamisli kad vidi tu sliku. Znaci opet osjecaji proizasli iz sebicnosti a ne iz ljudskosti. Najlakse je kad nesto ne vidis i kad se dogadja tamo daleko. 

 

Sto se tice mene kao ugodnog sugovornika, nista od toga, prestar sam da bi bio ugodan.

12 godina
neaktivan
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Ne kužim poantu članka. Nek' stavi tko hoće, nek' ne stavi tko neće. Članak o tome kako bi netko trebao ili ne bi trebao izraziti sućut/potporu je potpuno promašena tema. I ne, većina ljudi neće osjećati istu sućut kako prolaze godine i to je jednostavno normalno. Kao što je normalno da ljudi ne doživljavaju jednako situaciju koja im je (iz nekog od ''n'' razloga) bliska od one koja nije. 

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Evo sad pratim vijesti o Francuskoj odmazdi u Raqqi. Srusili su pola grada. Koliko je tu civila i djece stradalo. Koliko su novih terorista proizveli ovim cinom. U krajnjoj liniji, koliko ce francuske djece zbog ovoga poginuti :(

 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Hrxxx kaže...

Rat u Siriji traje skoro 5 godina. Računa se da je do sada izginulo preko 250.000 ljudi. Desetci tisuća su ostali invalidi do kraja života. Milijuni su ostali bez svojih domova, radnih mjesta, školovanja i svega što čini jedan mirni dosadni sigurni život. Budućnost je blago rečeno nesigurna.Ratu se ne nazire kraj. U tom ratu su ruke uprljali i sirijci, i ameri, i europljani, i rusi, i arapi, i kršćani, i muslimani, i židovi, i bijeli, i crni, i žuti, i smeđi i tko zna tko još. Eh da, hebo to, sjećate se kad je dupe od Kim Kardashian srušilo internet? Koje je boje haljina, plave ili zlatne ? Kad je Mamić reko novinaru da je prljav, neškolovan i da smrdi ? Proći će za koji dan i ova anomalija s Parizom, uskoro će neki novi spot od Drejka ili nekog koga će svi interneti sprdat i montirat mu teniski reket u ruke... Nećemo morati raspravljati tko je koga, za koga, s kim, protiv čega, gdje i kako, i zašto baš nama a ne njima. Plastične sise, big bradr, Severina, Milanović i most i bdp. Kome mi mažemo oči, tko želi ružne teme?

 

Slijedeće proljeće sirijci ulaze u 6. godinu rata...

 Vidiš da to uopće nije bitno, pogotovo na internetskim forumima. Uzroci i posljedice su previše kompleksne da bi se netko  išao baviti sa time, jer što dublje kopaš više se moraš vraćati u povijest, istražujući *činjenice* koje su pisali pobjednici. Uporno se miješaju kruške, jabuke i banane, pa onda uleti treći i ubaci i kokos u priču.

 

Ili pratiš medijsku mašinu kojoj su svima vlasnici circa 6 medijskih mogula ali doslovno, svaki drugi post pojedinaca odiše arogantnošću bez pokrića naoružano Wikipedia mačem, gleda se youtube i docsi naravno, i onda imaš ovakvu temu kakvu imaš, a 90% nije izašlo iz kuće dalje od monitora a kamoli dalje od grada ili države u kojoj se nalaze, ali mjerodavni su udarit dijagnozu, uzroke, posljedice i rješenje svih problema i o svemu imaju * ekspertno razvijeno i argumentirano razmišljanje*.

 

Bitno je da se elokventno prdeca na forumima na sve strane pa tako i ovdje, vode neki imaginarni ratovi u glavama i verbalna mačevanja bez ikakve svrhe, cilja, smisla i substance osim

da *moja riječ* bude posljednja, i da dokažu onome drugome kakav je *idiot*. Mislim da nisam jedno 10 godina ni u jednoj temi, ni na jednom forumu vidio argumentiranu raspravu gdje je netko na kraju rekao da je netko drugi u pravu i da su mu argumenti čvrsti i logični. To ti sve govori o ljudima danas.

 

Forumi bilo kakve vrste su davno prestali biti ičemu korisni osim za neke praktične informacije tipa kako riješiti konkretan problem na računali ili koji su sastojci za recept nekog jela.

 

 

 

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Da li su Amerikaci izgubili ili ne rat u Vijetnamu zavisi od toga šta su oni definirali kao cilj tog rata. Ako je cilj bio spriječiti da se kumunizam proširi u Australiju onda su ga Amerikanci dobili.
Slažem se da broj žrtava nije mjerilo uspjeh, ali to sam naveo samo kao jednostavan primjer dešavanja na terenu. Možda je bolji primjer broj naftnih bušotina koje su Francuzi osvojili.
14 godina
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
duhonja kaže...
Colossus7 kaže...

Duhonja zašto se zamaraš uopce sa takvim sadržajima?

 

 

 Pa,neki bi rekli da je krajnje vrijeme da se zamaroamo i tim stvarima...Naime,postovani kolega,vremena blagostanja,sigurnosti.stabilnosti su prosla,a to sto nama(vecini u Europi) jos nije vatra dosla pod dupeta,ne znaci da ona nije vruća i da nece doći.

Obrati paznju na detalj masovnog dolazaka ovih emigranata..pregazili su arogantno i bahato sve europske granice,bez dokumenata i usprotivili se reganju osobnih podataka.Europski sigurnosni sustav je kapitulirao,Europa potrpana islamistima,bez ispaljenog metka..Pitam se sto bude,kad se iduci puta izorganizira 50-60 ovakvih opasanih eksplozivom i naoruzana do zuba,usred Madrida,Londona,Stuttgarta...pa naprave pomor od par tisuca ljudi,a drzavne sigurnosne sluzbe niti ne uspiju probuditi sefa policije da pitaju za ovlasti.?

Slobodno ti kolega isto glavu u pijesak..

 Ma nego šta, ja sam siguran da ćeš ti biti spreman za *borbeno dejstvovanje* kada dođe vrijeme za to, pa i daš svoj život za te vrijednosti,  dok ekipa koja je zakuhala to isto sranje piše svoje memoare u udobnoj kožnoj foteljici uz kamin, cigare i viski, dok igraju šah i čekaju da vide tko je pobjedio u ratu u kojem gine samo sirotinja i sitna boranija koju je uvijek tako lako bilo žedne preko vode preveslati kad god treba. Medijska mašina, i ono što danas zovu *školstvo i edukacija*, te izvrsno Programiranje iz sada 40" tankih svjetlećih kutija, na kojoj se 24-7 vrte usavršena sabrana djela Edwarda Barneysa i igre mogu početi.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
15 godina
suspendiran
offline
Neću staviti francusku zastavu na svoj Facebook pr

Meni je ovo OK. Tko hoće neka stavi, a tko neće dobro. Nikom ništa. Iako i ja u tome vidim dozu nekakvog prolaznog "hira" (hira u smislu: "pošto su svi sad ću i ja") i licemjerja. S druge pak strane, iako u svijetu svaki dan gine u ratovima/sukobima na stotine ljudi (možda sam rekao mali broj, ali stvarno ne znam točno) shvaćam da ovo Europljane više pogađa naprosto iz razloga jer se dogodilo u Europi i bliže je nama. Ali to je licemjerje i nije dobro. Posebno od strane medija.

No, ono što mi je blesavo je ono pisanje "I ja sam Charlie Hebdo" ili "Svi smo mi Charlie Hebdo" nakon napada u siječnju. Jesmo, kako da ne! Ja se ne mogu poistovjetiti s ljudima koji na doslovno ogavni način vrijeđaju nečiju religiju (bilo koju) i to prodaju pod slobodu govora, liberalnost i demokraciju. Samim time kao da zazivaju da im se nešto loše dogodi i nažalost, dogodilo se. Oni su umislili da se tim karikaturama bore protiv zla, a zapravo ga raspiruju i ne čine ništa dobro. Što se mene tiče to je debilizam jednako kao i terorizam (potaknut bilo čime). Ali naravno, terorizam je puno gori i opasniji.

 

Zapadni svijet je čini mi se upravo zbog pretjerane liberalnosti zapao u probleme. Jer vidite, svjedoci smo da liberalnost između ostalog ne podnosi religiju i pljuje po Crkvi (to je moj subjektivni dojam), a ovo što se događa u zadnje vrijeme je nešto što je došlo upravo kada je liberalnost uzela maha. Ne volim kada se vrijeđa Crkva i ljudi nazivaju ovcama koji drže do vjerskih običaja, ali jasno, i tu ima pretjerivanja. I sam volim razmišljati i pitati se, ali uvažam religiju u toliko što nam daje nekakve dobre odrednice. No, baš se vidi da je točno u vrijeme kada se Crkva gura po strani došlo do ovoga. Ne znam, imam takav dojam. Ima još nešto čega sam se sjetio, a to je jedan dio iz nekog dokumentarca o 1. svjetskom ratu gdje je rečeno nešto zanimljivo, a to je da se u vihoru smrti i razaranja Crkva više ne zapostavlja i svećenicima se ne ruga. Znači bila je prikazana scena gdje se pokapaju poginuli vojnici, a njihovi suborci se mole skupa sa svećenikom. Eto, lako je polemizirati kada si siguran i ništa ti ne nedostaje, ali kada zapadneš u probleme, e tada se kod većine ljudi mijenja pogled na život.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 0:49 (Izzy).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
BlueMax kaže...

Evo sad pratim vijesti o Francuskoj odmazdi u Raqqi. Srusili su pola grada. Koliko je tu civila i djece stradalo. Koliko su novih terorista proizveli ovim cinom. U krajnjoj liniji, koliko ce francuske djece zbog ovoga poginuti :(

 To je kao da psuješ navijačima mater s vlaka dok se u tvom vlaku nalazi druga skupina navijača za isti klub.
Tim ludovanjem po Raqqi su možda uspjeli ubiti nekoliko terorista no uništili su mnoge domove i pobili mnoge civile dok u svojoj državi još imaju najmanje toliko terorista koji čekaju.

 

Sad malo o brojkama, u Britaniji (nema baš previše smisla misliti da je u Francuskoj drugo stanje) 28% muslimana misli da bi Britanija trebala postati islamska država, 68% muslimana misli da bi se vrijeđanje muhameda ili islama trebalo kazniti smrću, najmanje 700 ljudi je iz Britanije otišlo u Siriju u đihad, dok se pretpostavlja da ih je 40 poginulo tamo, 10 - 13% kažu da razumiju zašto mladi muslimani žele postati bombaši samoubojice.

 

Evo sad sam pronašao i neke brojke za Francusku. 16% "francuza" podržava ISIL, više od 1500 ljudi je otišlo u Siriju ratovati na strani ISILa.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
8 godina
protjeran
offline
Re: Neću staviti francusku zastavu na svoj Faceboo
Firef0X kaže...

A kad ude americki tenk u zagreb to je onda demokratski napredno.

 vise volim americki nego ruski ili wahabijski  !

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice