Netflix će blokirati VPN korisnike?

poruka: 28
|
čitano: 4.934
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix će blokirati VPN korisnike?".
9 godina
protjeran
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

A kada kina zavrne slavinu za gmail onda kukaju o nedostatku slobode,cenzuri...A kada oni stave geo ograničenje to je onda ok.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 18:37 (Firef0X).
 
30 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Ja ne mogu shvatiti da neki servis me blokira da ga platim :(

Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Ja isto ne kužim zašto blokiraju korisnike iz nepodržanih zemalja, kaj im oni isto ne donose zaradu?

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

očito smrde sve valute osim dolara i funte.

Kappa
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
ziumus kaže...

Ja ne mogu shvatiti da neki servis me blokira da ga platim :(

 Netflixu ne smeta, ali moraju da sarađuju sa "vlasnicima intelektualne svojine", a oni u svemu vide neki gubitak profita.

 

Recimo, prvo se gleda da se film ili serija prodaju TV kućama, pa da se tek onda daju za iznajmljivanje, i kad tačno znaš u kojoj zemlji ti se nalazi korisnik, onda znaš da li je za njegovu regiju sadržaj otključan ili na čekanju. A ako, ne-daj-bože, ti i ja pogledamo nešto pre nego što oni to stignu da uvale našim televizijama, onda će se ovde za to smanjiti interesovanje i kad budu prodavali prava, moraće to da urade po nižoj ceni. Možda. I to je strašno. Iako se zapravo može pretpostaviti da će više ljudi želeti da iznajmi nešto što nije već bilo na TV-u, nego što jeste, čime se nadoknađuje "izgubljeni novac", pogotovo na slabije razvijenim (siromašnim) tržištima, gde će TV kuća ionako pre da kupi 17 sezona "Male neveste" nego nešto skupo. Debilizam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
Apachy kaže...

očito smrde sve valute osim dolara i funte.

 To ti je kada dinosauri iz predinternetskog doba donose odluke i što je najbolje isti dinosauri educiraju mlade ekonomiste i pravnike.Nemam ništa protiv ekonomista ili pravnika.Ali mora  se shvatit da smo ušli u doba interneta i da su su zato u mnogim sferama ljudskog života sada neka stara pravila veći uteg nego što su korisna.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
ziumus kaže...

Ja ne mogu shvatiti da neki servis me blokira da ga platim :(

 Tocno tako.

Platio bi rado pretplatu Netflixu da se ne zezam sa skidanjem.

Ovko isto pogledam sto zelim, ali oni ne dobiju nista...

13 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?

Imaju i oni svog Ivu. 

9 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Znači nije Mađarski premijer tolko zaostao izgleda da prati IT scenu.

Dajte nam da radimo za badava da okončamo više tu agoniju.

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
Firef0X kaže...

A kada kina zavrne slavinu za gmail onda kukaju o nedostatku slobode,cenzuri...A kada oni stave geo ograničenje to je onda ok.

 Pa nije Netflix kupio prava prikazivanja za cijeli svijet već samo za SAD i tamo gdje je dostupan-tu činjenicu kaj god netko od nas mislio o intelektualnomvlasništvu i zašto Netflix nije nama dostupan ne možemo preskočiti

15 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Ne kuzim.... VPN-i nisu ilegalni sami po sebi, pretplata na Netflix nije ilegalna. WTF???

 

I onda se imaju obraza zaliti na piratstvo.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 0:34 (lovac82).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
Radoznali kaže...
Firef0X kaže...

A kada kina zavrne slavinu za gmail onda kukaju o nedostatku slobode,cenzuri...A kada oni stave geo ograničenje to je onda ok.

 Pa nije Netflix kupio prava prikazivanja za cijeli svijet već samo za SAD i tamo gdje je dostupan-tu činjenicu kaj god netko od nas mislio o intelektualnomvlasništvu i zašto Netflix nije nama dostupan ne možemo preskočiti

 Od kada na internetu postoje prava prikaza?
Šta onda youtube ima prava prikaza na cijelom svijetu a netko drugi nema?

Moje mišljenje o intelektualnim pravima je da ih treba skroz od nule promijenit.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Nema to veze sa Netflixom nego sa izdavacima, a oni ocito bas zele da mi recimo na balkanu piratiziramo sve, pa eto im je, budem im udovoljio zelji. Pazi da cu cekaet 5 godina da neka nasa televizija mozda otkupi samo jednu od 4 sezone neke serije. Ja bi placo, al kad mi nedaju...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
Radoznali kaže...

 Pa nije Netflix kupio prava prikazivanja za cijeli svijet već samo za SAD i tamo gdje je dostupan-tu činjenicu kaj god netko od nas mislio o intelektualnomvlasništvu i zašto Netflix nije nama dostupan ne možemo preskočiti

 Prava se po teritorijalnom principu prodaju televizijskim kućama, jer kod FTE ne postoji precizan način procjene broja gledatelja. Pošto Netlix ima točnu evidenciju koliko je puta nešto pogledano vjerojatno na tom principu i plaćaju autorska prava, kao što je to i u kino distribuciji. Stoga je stvarno smiješno da milijarderi koji stalno plaču i nariču kako ih sirotinja potkrada putem torrenta, čak i kada dobijaju punu cijenu opet nisu zadovoljni, jer su nekom shemom izračunali da bi mogli zaraditi i više.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Pohlepa bez granica, VPN korisnici se onda mogu preusmjeriti na torrente i skidati ih bez pretplate za netflix..........  stvar riješena

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

 Prijatelj iz USA ima Netfilx acc. i meni je dao da se također koristim njim. Kaže on ukoliko budu pravili problem ja ću samo da otkažem pretplatu pa ko ih *ebe kad ne vole novac. Ima ovakvih servisa puno naći ćemo neki novi

 

 

Inače ovo je lično glupost Netfilxa, oni su svoje odradili: zabranili sadržaj u drugim zemljama sem one gdje imaju potpisan ugovor, što su dužni to su i odradili. Ova stvar za VPN i "ilegalno" korištenje oni nisu nadležni i ne znam što se petljaju. Nek te proizvođačke kuće tuže korisnike. Ukoliko ovo sprovedu vjerujem da će izgubiti veliki broj korisnika.

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
Čemu tolika drama kad postoje torenti?
;)
Živio torent
13 godina
neaktivan
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?

Nekim ljudima je stalo do toga da im je čim više toga legalno...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
11 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
g12356 kaže...

 Od kada na internetu postoje prava prikaza?
Šta onda youtube ima prava prikaza na cijelom svijetu a netko drugi nema?

Moje mišljenje o intelektualnim pravima je da ih treba skroz od nule promijenit.

 
Nemali broj puta sam na nekom forumu kliknuo na youtube clip i vidio poruku "This video is not available in your country".
Youtube ne odredjuje dostupnost, onaj tko stavi video to radi. Dakle, ista stvar.
Ja bas tu i ne vidim neki problem s IP. Ako ja napravim video, zasto ja ne bi mogao odlucivat gdje je on dostupan?

 

Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Inače ovo je lično glupost Netfilxa, oni su svoje odradili: zabranili sadržaj u drugim zemljama sem one gdje imaju potpisan ugovor, što su dužni to su i odradili. Ova stvar za VPN i "ilegalno" korištenje oni nisu nadležni i ne znam što se petljaju. Nek te proizvođačke kuće tuže korisnike. Ukoliko ovo sprovedu vjerujem da će izgubiti veliki broj korisnika.

Netflix mozda i ne mora legalno ucinit nista u pogledu VPN-a, a i manje-vise je "zmirio" do sada. No Netflix ne proizvodi sadrzaj, a content provideri isto tako ne moraju, legalno gledano, ustupit sadrzaj Netflixu. 

13 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Ja ako proizvodim video želim da ga vidi/konzumira/kupi čim veća populacija.

Naravno možeš ograničavati ti ako je tvoj IP koliko hoćeš?Ali koja je prednost toga?Na koji način ti ograničavanjem maximalnog broja svog gledateljstva postižeš profit?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?

To je vec objasnjeno par puta u ovom threadu: ako ce tebi npr. RAI platit 3x vise novaca negoli Netflix ako ce imat ekskluzivno pravo da prvi objave tvoj film u Italiji, onda ces ti imat financijske koristi stavljajuci ogranicenje za Italiju.

Jos jedan primjer je NBA league pass koji daje sve susrete live, osim: "Nationally and locally televised games are subject to blackouts and are not available via NBA LEAGUE PASS (regardless of home or away)".
Njih mozes 3 sata nakon...

13 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Šta neki tam RAI može platiti više od Netflixa?
Zašto ne napraviti suradnju sa youtubeom/googleom koji mogu 20x više platiti?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 0:15 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?

RAI je fiktivan primjer. Ako zelis konkretne brojke: Comcast ima godisnji prihod ~65 mlrd $, a Netflix ~5mlrd $. Najjeftiniji startni paket im je $50/mj, Netflixova pretplata je $9. Sto mislis tko moze vise platit?
Ili Time Warner koji ima i mrezu i svoju produkciju (HBO etc). Zasto bi oni dali Igru prijestolja recimo, kad znam par ljudi koji placaju ~20$/mj za HBO kanal (jos 4-5 kanala je u paketu), a Netflix je 9$ za cijeli svoj sadrzaj.

Uoci da Netflix ima dosta mali 'net income', drugim rijecima ovih 9$/mj nije daleko od granice isplativosti. Ako ce netko placat 20x vise za sadrzaj, taj netko ce morat imat i osjetno vecu pretplatu ili jednostavno nema racuna to radit...

11 godina
neaktivan
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Onaj ko zna koristit VPN sigurno zna i kako da taj sadržaj dobije na drugi način 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
kenan.M kaže...

Onaj ko zna koristit VPN sigurno zna i kako da taj sadržaj dobije na drugi način 

 i u boljoj kvaliteti :)

Svaka njima cast, al ne placa mi se inferiorni sadrzaj.
Btw. da skidam filmove , ali i kupujem bluray-e filmove.

 

 

 

http://www.snabbox.org/
12 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?

Ja Netflix koristim čisto iz organizacije. Nema zezanja sa skidanjem, stavljanjem titlova (ako su potrebni) itd. Stvarno zakon stvar.

Kvaliteta je i više nego dovoljno dobra cak i kod prikaza na TV-u.

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Netflix će blokirati VPN korisnike?
OriginalEXE kaže...

Ja Netflix koristim čisto iz organizacije. Nema zezanja sa skidanjem, stavljanjem titlova (ako su potrebni) itd. Stvarno zakon stvar.

Kvaliteta je i više nego dovoljno dobra cak i kod prikaza na TV-u.

 da zato ga ljudi i koriste.. nemas zezanja sa nicim 

 

Kvaliteta filma varira.
Kod relativno cistog filma recimo Guardians of the Galaxy nije potreban velik bitrate da se odrzi transparentnost
recimo 15000kbps, dok recimo film sa puno filmskog zrna treba i vise nego duplo veci bitrate kod 1080p

 

Znaci za HD kvalitetu preporucaju 5Mbita brzinu downloada

Ako film traje 2 sata onda je maksimalni bitrate za 5Mbita brzinu 4890kbps kaj je ok za 720p film, ali treba jos tu i zvuk ugurat i to jos sve dok film nema filmskog zrna... eh kad pogledas boyhood to je skroz druga prica

Tak da niti u teoriji netflix ne moze imat kvalitetu blizu one iz bluray-a, a tu je jos i zvuk kojeg dobijete u 2.0 PCM ili 5.1 AC3 (znaci DVD kvaliteta) (ako moja matematika nije tocna nek me netko ispravi ;) )

 

Evo jedna usporedba Fargo (2014) Stream vs Bluray


Posto ne gledam tak puno filmova rađe kupil bluray il skinem remux.. ne žuri mi se nikuda ili gledam film dok se skida (kaj je na kraju stream)

(samo objasnjavam svoje razloge i ne mislim nikome nista nametnut)


Edit: 
Naiso sam upravo na nesto zanimljivo

 

Did you know that Netflix is cropping the hell out of movies? I didn't. But even if you had noticed, it's unlikely you realize just how bad it gets. A semi-new Tumblr called What Netflix Does has pointed out the extent of the trimming. And it's atrocious.

If you were born before, let's say, 2000, you're probably used to seeing the following disclaimer before the start of a movie:

This film has been modified from its original version. It has been formatted to fit this screen.
Well, as you can surmise, Netflix doesn't give you any such warnings. Most everything is shot in a 16:9 aspect ratio, and it appears that Netflix is cropping the 2.39:1 image from the original frame to fill your television screen, which results in the following: (see "spoiler" tag below quote box)

It's really bad, right? One thing to note is that the creator of the What Netflix Does Tumblr mentions that he jumps from region to region, which might explain why movies like Prometheus and the like are used as examples.

We've reached out to Netflix and studios for comment, but in the meantime, check out some more of the egregious croppings here. [What Netflix Does via Flavor Wire]

Update: While Netflix has responded with the following statement, we're still investigating the matter. You can follow along here.

We want to offer the best picture and provide the original aspect ratio of any title on Netflix. However, unfortunately our quality controls sometimes fail and we end up offering the wrong version of a title. When we discover this error, we work to replace that title as soon as possible.

 

http://gizmodo.com/why-cropping-movies-to-fit-your-screen-really-sucks-824908985

http://gizmodo.com/you-wont-believe-how-much-netflix-crops-your-movies-816686310

 

I sprdacina na ovu temu :D

 

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.1.2015 4:25 (Arnold Layne).
15 godina
offline
Netflix će blokirati VPN korisnike?
Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice