Nesigurne kineske kopije mobitela

poruka: 71
|
čitano: 15.111
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nesigurne kineske kopije mobitela".
16 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

a eto brazilska mornarica narucila svoj prvi nosac aviona upravo od kineza.

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:01 (dasHHa).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Možda...ali znamo što sve može napraviti nepoštena i uplašena konkurencija...Nadam se da se netko sijeća nedavnih povlačenja Toyotinih vozila pod optužbom da imaju problema s papučicom gasa, da bi se na kraju ispostavilo da je to propaganda proizašla od američkih proizvođača. Prije kojih desetak godina svi su pljuvali po Korejcima i njihovih proizvodima, a danas se nalaze u samom vrhu. Tako je i s Kinom. Od nula zvijezdica na crash testovima, lažima i brojnim drugim sra... Ne kažem da ovo nije istina, i sigurno da prozivode hrpu smeća, ali bome niti jedna ekonomija ne bilježi takav rast.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:08 (Riker).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
online
Nesigurne kineske kopije mobitela

To se Kinezi riješavaju "konkurencije" (ima ih i jednih i drugih ohohoooooo) XD

 

OnTopic:

 

To je jeftina konzumna elektronika i zato jest takve hm..."kvalitete"

Nosač aviona je nešto sasvim drugo i ne vjerujem baš da će potonuti pri porinuću u more :P

Ivo,najveća Ti hvala:) Grafa radi super...
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Riker, Toyotino povlacenje vozila zbog problema sa gasom nije nikakva propaganda nego se stvarno dogodilo. Je da se konkurencija trudila prenapuhati situaciju i da se u postotku vise nesreca dogadjalo zbog slicnog kvara kod drugih proizvodjaca ali vozio sam auto na servis i dobio onu plocicu na pedalu. Ovdje je vjerovatno slicna situacija. Konkurencija potencira pricu o problemima iako mozda i sami imaju vece.

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Samo losa reklama za kineske mobitele, otrovne strelice bez realnog povoda... Pretpostavljam da iako je rijec o kopijama, one koriste standardni microUSB prikljucak za punjenje, pa u najgorem slucaju moze biti kvar punjaca za mobitel koji ce dovesti 220v na ulaz u mobitel umjesto standardnih 5v. Sve da je to i moguce (teoretski je sve moguce), opet su bas ti kineski mobiteli citavi od plastike i onda po kojoj logici ti kineski mobiteli (zapravo kopije, jer su i svi ostali kinezi u nekom obliku) mogu ubit covika...

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
dasHHa kaže...

a eto brazilska mornarica narucila svoj prvi nosac aviona upravo od kineza.

  Neka se Dragi Bog smiluje na Brazil i na ostatak svijeta. Nadajmo se da nema nuklearnih reaktora

Geek For Hire!! --Will Work For Bandwith!!--
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
wifi kaže...

Samo losa reklama za kineske mobitele, otrovne strelice bez realnog povoda... Pretpostavljam da iako je rijec o kopijama, one koriste standardni microUSB prikljucak za punjenje, pa u najgorem slucaju moze biti kvar punjaca za mobitel koji ce dovesti 220v na ulaz u mobitel umjesto standardnih 5v. Sve da je to i moguce (teoretski je sve moguce), opet su bas ti kineski mobiteli citavi od plastike i onda po kojoj logici ti kineski mobiteli (zapravo kopije, jer su i svi ostali kinezi u nekom obliku) mogu ubit covika...

 

Ne vjerujem u ove priče, istina da neki kineski punjači umjesto 5v znaju dati nešto veči (iz iskustva do 10v) ali to nije dovoljno za električni udar, a teško da se može punjač pokvariti jer nisam baš čuo slučajeva da se transformator pokvari tako da na izlazu daje veči napon,ali sam imao slučajeva da mi od kvara nisu davali nikakav napon. Mislim da je sve to samo propaganda nekih proizvođača jer su kineski mobiteli stvarno jeftini a i nisu tako loši.

http://beterz.com/?Referer=179629
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
gadget kaže...

 

Ne vjerujem u ove priče, istina da neki kineski punjači umjesto 5v znaju dati nešto veči (iz iskustva do 10v) ali to nije dovoljno za električni udar, a teško da se može punjač pokvariti jer nisam baš čuo slučajeva da se transformator pokvari tako da na izlazu daje veči napon,ali sam imao slučajeva da mi od kvara nisu davali nikakav napon. Mislim da je sve to samo propaganda nekih proizvođača jer su kineski mobiteli stvarno jeftini a i nisu tako loši.

 teoretski, i to samo teoretski postoji mogucnost da 220v dospije na sam usb port, cisto zato sto takvi punjaci uopce ne koriste klasicni transformator koji odvaja elektricki ulaz od izlaza, vec se switchingom dobiva taj napon od 5v. Medjutim, dizajn samih punjaca je vise-manje standardiziran, jednostavan za kopiranje, i u pravilu ukljucuje nekakav oblik zastite od prenapona, pa mi citava prica takodjer ne drzi vodu, bar ne u nekom realnom primjeru... postoji mogucnost da istu osobu i grom pogodi i ubije, pa onda postoji mogucnost i da je ubije mobitel (prije ili kasnije, hehe)...

15 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Ko mu kriv kaj je bedast

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
wifi kaže...

  teoretski, i to samo teoretski postoji mogucnost da 220v dospije na sam usb port

  Okay, svi zaboravljaju da su u igri znoj, lose uzemlenje i indijska elektroprivreda (vidi sliku)

 

Drugo, nigdje se ne spominje o kojem mobitelu je rijec odnosno o kakvoj kopiji? Mozda je kopija Nokia mobitela koji se ne puni preko USB-a ili SE-a. Ovdje imamo mnogo "mozda" ...

Geek For Hire!! --Will Work For Bandwith!!--
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:38 (Lazarus Long).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
Riker kaže...

Možda...ali znamo što sve može napraviti nepoštena i uplašena konkurencija...Nadam se da se netko sijeća nedavnih povlačenja Toyotinih vozila pod optužbom da imaju problema s papučicom gasa, da bi se na kraju ispostavilo da je to propaganda proizašla od američkih proizvođača. Prije kojih desetak godina svi su pljuvali po Korejcima i njihovih proizvodima, a danas se nalaze u samom vrhu. Tako je i s Kinom. Od nula zvijezdica na crash testovima, lažima i brojnim drugim sra... Ne kažem da ovo nije istina, i sigurno da prozivode hrpu smeća, ali bome niti jedna ekonomija ne bilježi takav rast.

Pa zar nije 'nepoštena' konkurencija kopirati tuđe proizvode... A što se tiče korejskih proizvođača pa i bili su jako loši ne tako davno, ali su poradili na kvaliteti (iako nisu ni sada baš u vrhu što se kvalitete tiče) i sl., a što se tiče rasta ekonomije to ne znači povećanje kvalitete, čisto kvantitete...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
Lazarus Long kaže...
  Okay, svi zaboravljaju da su u igri znoj, lose uzemlenje i indijska elektroprivreda (vidi sliku)

 

Drugo, nigdje se ne spominje o kojem mobitelu je rijec odnosno o kakvoj kopiji? Mozda je kopija Nokia mobitela koji se ne puni preko USB-a ili SE-a. Ovdje imamo mnogo "mozda" ...

 i opet se vracam na isto... sam mobitel nije kriv... kriv je punjac i to u najgorem slucaju da probije, po meni dvije odvojene stvari, jer i za punjac ima zamjena, kopija itd.

lebo1 kaže...
Pa zar nije 'nepoštena' konkurencija kopirati tuđe proizvode... A što se tiče korejskih proizvođača pa i bili su jako loši ne tako davno, ali su poradili na kvaliteti (iako nisu ni sada baš u vrhu što se kvalitete tiče) i sl., a što se tiče rasta ekonomije to ne znači povećanje kvalitete, čisto kvantitete...

 korejski... LG, Samsung, Hyundai, Kia...

nekima su uvik bili i ostali korejci, i omalovazavali su ih kao i prije, a meni su ok, sto auti, sto elektronika... ali uvik ce bit onih "sto svabo sastavi... ", pa nek uzivaju kad oce svabu...

14 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Neznam za ovo jel istina ili nije. Ono što znam da su svi ti mobiteli jeftini, tj.prejeftini da bi se kod njih obavljale ikakve

kvalitetnije provjere i brinulo o sigurnosti. Tako da stvarno mogu zamislit da se tako nešto desilo.

Ponekad se stvarno držim one uzrecice: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino".

Nažalost tu je uvijek neka ljudska želja da se ima nešto bolje nego se može. Onda umjesto da se uzme neka jeftina Nokia

s ogranicenim mogucnostima ali pouzdane izrede i kvalitete, za istu cijenu se uzima ovakva kopija koja svašta nudi ali ništa kvalitetno.

 

Inace sam totalno protiv bilo kakvih kineskih kopija jer:

-kopira se besramno tuđi dizajn i kreativnost

-proizvodi ne prolaze sva testiranja, a i sami materijali mogu biti potencijalno kancerogeni (baš kao i kineske igrcke)

-obmanjuje se one koji se slabije kuže u tehniku (pogledajte samo njuskalo gdje svi prodaju iPhone sa dual simom,

naravno nitko s BUGa nece past na tu foru, ali šta zna tamo neka plavuša ili neki klinac koji npr.baš oce iPhone ili Nokiu N8?)

-sami mobiteli su toliko nefunkcionalni da ne vrijede ni tih malo para što koštaju (isprobao sam par od frendova,

touchscreen moraš valjda 5 put lupit da odragira, izbornici izgledaju kao da koristiš igracku ili najgori kineski MP4,

a brzina izvođenja bilo cega košta više živaca nego love koju daš)

 

Ima toga još, a ovo je prvo što mi je palo na pamet. Da se može, ja bi to zakonom zabranio.

Jer od toga nema nitko koristi. Samo netko može nastradat.

 

Inace poštujem Kinu i znam da kad oce može ponudit izvrsne proizvode i biti konkurentna,

ali ovi mobiteli-klonovi to nisu i što se prije Kina riješi takvih stvari dici ce si imidž.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

uf, dvoje ljudi u dvije godine, pa ti kineski mobiteli ce nas sve pobiti...pa ovo je gore napuhivanje od sarsa, pticje i svinjske gripe zajedno...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
grimyHR kaže...

uf, dvoje ljudi u dvije godine, pa ti kineski mobiteli ce nas sve pobiti...pa ovo je gore napuhivanje od sarsa, pticje i svinjske gripe zajedno...

  Pa s obzirom da drugi mobiteli nisu nikog do sad ubili (barem koliko je meni poznato - ako ima tko kakav dokaz ne posta), onda bome je strašno.

Osim toga nekom 2 znaci broj, ali da je netko od tih dvoje tvoj ili moj važnost slucajeva bi ti sigurno puno znacila.

Život je život i kao takav nemože se smatrati samo pukim brojem

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
protjeran
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

uf, dvoje ljudi u dvije godine, pa ti kineski mobiteli ce nas sve pobiti...pa ovo je gore napuhivanje od sarsa, pticje i svinjske gripe zajedno...

  Pa s obzirom da drugi mobiteli nisu nikog do sad ubili (barem koliko je meni poznato - ako ima tko kakav dokaz ne posta), onda bome je strašno.

Osim toga nekom 2 znaci broj, ali da je netko od tih dvoje tvoj ili moj važnost slucajeva bi ti sigurno puno znacila.

Život je život i kao takav nemože se smatrati samo pukim brojem

  kao prvo, tu nikoga nije mobitel ubio, struja koja protjece kroz vodove u mobitelu jednostavno nije dovoljna da napravi ista vise od toga da pecne, mobitel jednostavno ne moze proizvesti takvu vrstu elektriciteta

kao drugo, u slobodno vrijeme volim prckati i popravljati elektroniku i neznam koliko puta bi tijekom tog procesa usred servisiranja   zaboravio iskljuciti uredaj iz one dvije rupice koje daju 220v i neznam koliko puta sam se opekao na to i jos sam nekim "cudom" ziv, naravno, istok trena kad bi me streslo sam prekinuo kontakt, nisam recimo nastavio drzati transformator...

  a kao trece, koliko ljudi godisnje pogine radi neispravnih automobila i slicno, mislim, najbolje da se odmah ubijem ako ce me ovakva vijest imalo zabrinjavati...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
grimyHR kaže...

 

kao drugo, u slobodno vrijeme volim prckati i popravljati elektroniku i neznam koliko puta bi tijekom tog procesa usred servisiranja   zaboravio iskljuciti uredaj iz one dvije rupice koje daju 220v i neznam koliko puta sam se opekao na to i jos sam nekim "cudom" ziv,

  Jesi li vidio kako probija izolacija na kljesta kada dodirnes kaskadu na TV-u(obicnom)? Imas srece, ja samo to mogu reci. Jedno je da te prcne struja dok sjedis a drugo je da zatvori preko tebe do zemlje

Geek For Hire!! --Will Work For Bandwith!!--
14 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Ljudi Amperi ubijaju to jest jačina struje, a ne Volti to jest napon. Kakve veze jel 5 il 220V, 0.01A i mrtav si "možda".

香港 - 47
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 10:14 (El Manifico_Buster).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
dasHHa kaže...

a eto brazilska mornarica narucila svoj prvi nosac aviona upravo od kineza.

LOL

btw brazil ima kerijer vec ohohooo godina

sam ovi ima prvi NOVI kerijer

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

uf, dvoje ljudi u dvije godine, pa ti kineski mobiteli ce nas sve pobiti...pa ovo je gore napuhivanje od sarsa, pticje i svinjske gripe zajedno...

  Pa s obzirom da drugi mobiteli nisu nikog do sad ubili (barem koliko je meni poznato - ako ima tko kakav dokaz ne posta), onda bome je strašno.

Osim toga nekom 2 znaci broj, ali da je netko od tih dvoje tvoj ili moj važnost slucajeva bi ti sigurno puno znacila.

Život je život i kao takav nemože se smatrati samo pukim brojem

Pa bilo je nedavno da je nekom klincu eksplodirao iPod touch, a sječam se da sam prije par godina negdje pročitao da je nekom liku eksplodirala motorola.

http://beterz.com/?Referer=179629
16 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Inace raidm i zivim u Kini (Shenzhen, centar svijeta za sve sto ima veze s elektronikom) i mogu vam samo reci da "smeca" od telefona ima da to nije istina. 

To da se takve stvari dogadjaju u indiji me bas i nezacudjuje jer bas su indijci poznati da kupuju smece i po standardima kineskih prodavaca (to je nevjerojatno nisko pa necu o tome da se neizgubim), telefone koje kupuju krecu se od 3-5eura za candybar uredjaj do 15eura max za "smartphone" s touch-om.

 

Moram napomenuti da ima stvarno dobrih telefona koji su orginali, znaci kineski proizvod s androidom koji rade odlicno ali im je dizajn lolz. dok s druge strane za 30eura mozes kupiti iphone4 kopiju koja je tako dobro odradjena (hardware izvana i software) da je vrlo tesko vidjeti razliku s orginalnim.

Ali ove indijci nekupuju..

 

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Koristiti mobitel za vrijeme punjenja? Nečuveno!

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
El Manifico_Buster kaže...

Ljudi Amperi ubijaju to jest jačina struje, a ne Volti to jest napon. Kakve veze jel 5 il 220V, 0.01A i mrtav si "možda".

Ubijaju i napon i struja ako se prekorače dozvoljene granice.

http://beterz.com/?Referer=179629
15 godina
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Glupost nad glupostima.  Tu nema nikakve veze kineski mobitelom nego može jedino biti neispravni punjač. 

Tko zna kaj je Indijac radi. Što su jedva drugi dočekali da pišu protiv konkurencije. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
fromcelltohell kaže...

To se Kinezi riješavaju "konkurencije" (ima ih i jednih i drugih ohohoooooo) XD

 

OnTopic:

 

To je jeftina konzumna elektronika i zato jest takve hm..."kvalitete"

Nosač aviona je nešto sasvim drugo i ne vjerujem baš da će potonuti pri porinuću u more :P

Možda potone kad ga budu punili hahahahahahha

16 godina
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

...žalosno i da se takva sranja mogu i kupiti. Što ste očekivali od kineza?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
HCSC kaže...

...žalosno i da se takva sranja mogu i kupiti. Što ste očekivali od kineza?

Nije pitanje sto ste ocekivali od Kineza nego sto ste ocekivali od mobitela za 2$.

 

14 godina
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

ne kužim kako ga je tresnula ,ja mislim da ti punjači nemaju običan trafo nego neki visokofrekventni,baš se ne razumijem,vjerovatno je punjač bio neisparavan pa je prenio 220 na lažni iphone a kako su oni od lime eto ti vraga

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nesigurne kineske kopije mobitela
BlueMax kaže...

Nije pitanje sto ste ocekivali od Kineza nego sto ste ocekivali od mobitela za 2$.

 

znam da ne pričamo o kinezima ljudima, nego njihovim proizvodima, u ovom slučaju mobitelima

13 godina
neaktivan
offline
Nesigurne kineske kopije mobitela

Pa i da je americki kakav bi ocekivao za 2$?

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice