Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000 pik

poruka: 10
|
čitano: 2.383
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000 pik".
15 godina
online
Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000 pik

Meni i dalje nije jasno kako nešto okruglo (pravilno) može imati 360x360

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Mitch kaže...

Meni i dalje nije jasno kako nešto okruglo (pravilno) može imati 360x360

mozda po dijametru?

15 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Mitch kaže...

Meni i dalje nije jasno kako nešto okruglo (pravilno) može imati 360x360

 Pa radijus je 360 piksela.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000

Neznam otkad se rezolucija mjeri brojem piksela... 

To je kao da se brzina mjeri kilometrima...

 

15 godina
online
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
wyks kaže...
Mitch kaže...

Meni i dalje nije jasno kako nešto okruglo (pravilno) može imati 360x360

 Pa radijus je 360 piksela.

 Ali onda je to 360°(2 pi)*360 :) 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
online
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Aldo kaže...

Neznam otkad se rezolucija mjeri brojem piksela... 

To je kao da se brzina mjeri kilometrima...

 

 

Rezolucija ekrana se oduvijek mjeri pixelima, jer svaki ekran ima jasno određene (i nepromjenjive) fizičke dimenzije. Za razliku od npr. rezolucije digitalnih fotografija koja se izražava gustoćom piksela po jedinici fizičke mjere (inč ili centimetar).

 

Inače, kod 'pametnih satova' je uobičajeno rezoluciju izražavati nepravilno jer se navodi samo maksimalni broj piksela po horizontali i vertikali, mada je članak opet netočan jer bi ukupan broj piksela svakako morao biti manji (ako se već rezolucija određuje prema najvećem broju piksela, i dalje je ukupni broj piksela znatno manji nego da se radi o pravokutnom ekranu).

15 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
maxym kaže...
Aldo kaže...

Neznam otkad se rezolucija mjeri brojem piksela... 

To je kao da se brzina mjeri kilometrima...

 

 

Rezolucija ekrana se oduvijek mjeri pixelima, jer svaki ekran ima jasno određene (i nepromjenjive) fizičke dimenzije. Za razliku od npr. rezolucije digitalnih fotografija koja se izražava gustoćom piksela po jedinici fizičke mjere (inč ili centimetar).

 

Inače, kod 'pametnih satova' je uobičajeno rezoluciju izražavati nepravilno jer se navodi samo maksimalni broj piksela po horizontali i vertikali, mada je članak opet netočan jer bi ukupan broj piksela svakako morao biti manji (ako se već rezolucija određuje prema najvećem broju piksela, i dalje je ukupni broj piksela znatno manji nego da se radi o pravokutnom ekranu).

 Il si ti jebeno zabrijao il sam ja totalno lud.

 

Ako uzmemo da svaki ekran ima nepromjenjive dimenzije tj. razlučivost, razumno je da pixel ima mjeru. Znači u sobu 5x5 metara stane točno 25 podnih pločica od 1x1. Razlučivost tj. soba (5x5) je uvijek ista i u nju stane 25 pločica mjere 1x1. Na istu foru možemo uzet fotografiju kao sobu, a pločice .50x.50. Ako pixel nema mjeru (dužinaxširina) onda rezolucija nema veze.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2015 23:09 (nitro_vip).
12 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Mitch kaže...

Meni i dalje nije jasno kako nešto okruglo (pravilno) može imati 360x360

 Na žalost, prividni ekran stvarno ima 360x360, i prikazuje sve aplikacije pisane za takav ekran, ali jednostavno odreže (ne prikazuje) piksele koji ne upadaju u taj krug :(

Meni je to najveća mana okruglih smartwatcheva. Naravno, najveća vrlina im je izgled ;)

 

Samim time dobijamo opet glupost - žele smanjtiti fragmentaciju Androida, a ovim potezom će je povećati za Android Wear jer će opet morati raditi aplikacije koje će bolje biti prikazane na okruglim ekranima.

Aldo kaže...

Neznam otkad se rezolucija mjeri brojem piksela... 

 Na ekranima oduvijek

http://hr.wikipedia.org/wiki/Razlu%C4%8Divost

"Za zaslone i digitalne fotografije razlučivost je broj piksela (sitnih kvadratića) od kojih je sastavljena slika po horizontali x broj piksela po vertikali"

 

Ali ti si vjerojatno htio reći da se uz samu rezoluciju mora i staviti veličina ekrana, pa da se dobije kontekst, to je gustoća piksela po inču (ili centimetru).

 

EDIT: OK, vidim, u naslovu baš piše "130.000" umjesto "360x360".

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 0:00 (CyberDemonVZ).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Zar informatički novinari stvarno ne razumiju da OKRUGLI ekran koji u promjeru ima 360 piksela nema ukupno 360^2 piksela?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Nasljednik Moto sata ima rezoluciju od 130.000
Visak kaže...
Zar informatički novinari stvarno ne razumiju da OKRUGLI ekran koji u promjeru ima 360 piksela nema ukupno 360^2 piksela?

 ma tu sve piše: https://en.wikipedia.org/wiki/Squaring_the_circle (možda fali koji citat ali na to se svodi)  problem tek nastaje u 3D - kockatura kugle. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 15:57 (Ajar).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice