NASA kreće u proučavanje asteroida

poruka: 9
|
čitano: 1.777
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA kreće u proučavanje asteroida".
15 godina
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida

Koloniziranje Marsa??? LOL

http://www.youtube.com/heat4HD || battlelog: HeatPwnz || steam: sentinel2016
Moj PC  
1 10 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida
Jesi se ti probudio iz zimskog sna ili šta??
 
10 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida

Ako mogu usmjeravati asteroid po želji, mogu ga usmjeriti i na Zemlju, po želji.

To otvara svakakve mogućnosti, jelte?

 
3 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NASA kreće u proučavanje asteroida
DeusExMachin kaže...
Jesi se ti probudio iz zimskog sna ili šta??

 

Upravo je završio sa ispitima pa je malo ošamućen {#}

Freak Show Inc.
15 godina
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida

hajde, NASO, ti kreni a mi ćemo doći poslije. {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA kreće u proučavanje asteroida
Jedina danas "upotrebljiva" tehnologija su atomske bombe koje su vrlo opasne ako se asteroid razdijeli i onda par komada padne na Zemlju.
Sve ostalo ne postoji ili zahtijeva jako puno vremena za skretanje. Uz sve to, tehnike otkrivanja nisu nekaj jer se hrpa tijela otkrije prekasno.
Al sad, uz ovakovu ljudsku narav dal ima smisla branit ovakav oduran ljudski rod?
13 godina
neaktivan
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida

Vjerojatno ih žele proučiti prije nego ESA sleti na jednoga od njih. 

 http://sci.esa.int/rosetta/

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA kreće u proučavanje asteroida

Rosetta slijedi komet, a ne asteroid - radi se o kometu 67P/Čurjumov-Gerasimenko. Rosetta će slijedećeg mjeseca ući u orbitu oko kometa; trenutno je udaljena manje od 3400 km od njega i približava mu se brzinom od 3,5 m/s, a 6. kolovoza trebala bi biti 100 km od njega s relativnom brzinom od 1 m/s. U studenom je u planu ispuštanje landera Philae, koji bi se trebao spustiti na površinu kometa. Inače, Rosetta je 2008. godine proletila na 800 km od površine asteroida (2867) Steins, a 2010. godine pored asteroida (21) Lutetia, na 3162 km udaljenosti.

 

Japanska sonda Hayabusa je 2005. godine stigla u blizinu asteroida (25143) Itokawa, proučavala ga, sletjela na njega, prikupila uzorke asteroda, 2007. godine uputila se prema Zemlji i 2010. godine spustila u Australiji.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
13 godina
neaktivan
offline
NASA kreće u proučavanje asteroida

Da stvarno {#}

 

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice