NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

poruka: 14
|
čitano: 3.582
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M".
15 godina
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

S obzirom na 400 milijardi uloženih u "super uspješni" lovac F-35, ovo je zrno prašine...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
 
30 0 hvala 0
16 godina
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

Trebalo bi im reći da na Marsu ima nafte, odmah bi podebljali budžet...

Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze
Čak 55 milijuna? Za te novce ne možeš u Holywoodu snimiti ni lažno slijetanje na Mars.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
35 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

Ovo me podsjetilo na Broja Jedan kad dade Grunfu 18 centi da napravi generalku na autu grupe TNT uz napomenu da ne mora biti rastrošan i sve odmah spiskati.

 
19 0 hvala 0
13 godina
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

Taman htjedoh komentirati sumu novca koju su dobili, al eto, sva 4 dosadašnja komentara se tiču toga.
Pa smiješno haha 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

55 milijuna dolara ? Pa tolišno dođe jedan solidno opremljeni battlecruiser u Star Citizenu, malo je to nekako.

Moj PC  
9 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

o cemu vi to pricate ?

55 milja je super puno za cg slike koje rade u nasi

citam da su kupili ,pazi sad nasa kupila 200 licenci za hudini fx ..ono

 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze
Stvarno se ne volim pravit pametan oko stvari u koje se ne razumin, ali samo za usporedbu:

U kini gradimo "nastambu" za ljude na moru... Najobicnija, najjednostavnija i najjeftinija (u kini...) platforma sta postoji.
Na nehuman nacin cemo smistit 250 ljudi u nju (4-8 ljudi u jednoj kabini bez zahoda i sl. grozote).
Moze biti autonomna na moru otprilike 10ak dana, dok ne nestane hrane.
Ne moze obavljat nikakav posal vrijedan spomena.
Imamo budzet 60M $.

Bas me zanima sta sad misle ti u NASAi, sta da naprave s tom velikodusnom cifrom...
OK, ne moraju smistit 250 ljudi gore ali svejedno, nije mala zajebancija...

Evo na slici sta se da napravit za 60M$, s napomenom da je kineske kvalitete i ne bi se usudia poslat je na Mars :)
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze
zmijko kaže...
citam da su kupili ,pazi sad nasa kupila 200 licenci za hudini fx ..ono

 

NASA inače radi jako dobre materijale tako da me ne čude ove licence, NASA video, NASA YT. Isto to radi i "naša" ESA na YT, ESA video.

 

A ne može se ni do financijskih sredstava doći nekom birokratu sa tisućama stranica znanstvenih podataka i reći "Ja trebam 100mil USD za traženje vode na Marsu jer je sonda lansirana prije 10 godina sad nešto našla, evo tu su vam podaci". Za to treba imati lijepe grafove, zanimljiv video i hardcore prezentaciju istih.

 

Barem ja mislim da je tako.

 

mateo kaže...
Stvarno se ne volim pravit pametan oko stvari u koje se ne razumin, ali samo za usporedbu

Stari, usporedba ti je do jaja. Pogodio si u sridu. 

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2015 12:04 (indig0F10w).
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze
Visak kaže...
Čak 55 milijuna? Za te novce ne možeš u Holywoodu snimiti ni lažno slijetanje na Mars.

 Best comedy sarcastic komentar 2015!

14 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze
Malo smo se nasalili i to je super. :)

Naravno ovaj novac je za projektovanje i razvoj nastambe.
Naravno da nije za samu misiju.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

Hehe zato je film Marsovac sa Matt Damonom imao duplo veći buđet od cca 100 miliona doloresa :)

 

Nikad vi Ameri na Mars nećete, jer kao što kaže drug Srećko Šojić u onoj srpskoj komediji;

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

to bu taman za malu priručnu pivovaru (martian pale ale). bez krovišta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
NASA dobila 55 milijuna dolara za razvoj baze na M

Naslov članka je potpuno pogrešan. Mediji su krivo prenijeli vijest. Ne radi se o modulu za Mars. Radi se o razvoju modula koji će biti nastamba za višemjesečna putovanja u svemiru. Ne kao nastamba na nekom nebeskom tijelu. Tek je izdvojen prvi novac za razvoj dizajna. Stvarni modul će koštati možda više od milijarde dolara. Ne računajući njegov transport u svemir. Modul će omogućiti duže zadržavanje oko Mjeseca ili višemjesečno putovanje do asteroida. Može jednog dana biti dio velikog svemirskog broda od više stotina tona za let do Marsove orbite. Modul će biti potreban za letove u tijeku slijedećeg desetljeća jer će bez njega NASA imati samo tijesnu kapsulu Orion za let svemirom.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice