Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

poruka: 26
|
čitano: 4.080
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najkompliciraniji džepni sat na svijetu".
15 godina
online
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

više ni sami neznaju što bi izmislili samo da prodaju pa izmišljaju ovakve beskoricne komplikacije čija je jedina vrijednost u unikatnosti

 
2 14 hvala 0
16 godina
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

pa "ovo" barem nešto radi (mjeri) za razliku od 


znaš koliko ima geekova koji bi ovo željeli imati ili napraviti.....

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Ah, izgubljeno vreme pretpostavljam.

Bar da su imali sat...

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Cijena i eventualno materijal izrade jesu pretjerani, ali sat je predivan i impresivniji od bilo kojeg smartwatcha.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
21 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
sirka666 kaže...

Cijena i eventualno materijal izrade jesu pretjerani, ali sat je predivan i impresivniji od bilo kojeg smartwatcha.

 Ekipa od glavnog urara i njegovih par (nek ih je 1+4) "šegrta" je radila 8 godina ili 96 mjeseci na satu. To je 480 plata samo, sad kolike su im plate pitaj boga. Onda vidiš da ta cijena i nije toliko velika.

Ovo je *ebeno remek djelo, čista umjetnost.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
12 godina
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
Stvarno svaka cast onome tko ga je smislio te slozio.Rastaviti mobitel spram ovome je mala beba.
Uvijek nase ljubavi netko drugi je.e
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

...... kupujem  :). 

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
@sarma - Prodano! :D
www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
10 godina
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Ajd pročital sam do kraja.. Džepni sat od 960 grama 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Ako naručiš dva ili više - free shipping.

 

Inače poštena cijena, ovaj https://en.wikipedia.org/wiki/Patek_Philippe_Henry_Graves_Supercomplication ima samo 920 dijelova a košta 24 milijuna.

 

16 godina
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

jel se mogu na njega stavit android aplikacije?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

U današnjem svijetu CNC strojeva i 3d printera gdje se preciznost mjeri u nanometrima. Taj sat se može za tri dana napravit.

 
0 20 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Kad čovjek malo pogleda kompliciranost mehanike u tom satu i posvećenost detaljima, slažem se, ovo spada u domenu umjetničkog djela

15 godina
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

nisam siguran da bih se za 1027 godina sjetio korigirati prikaz mjesečevih mijena. 

 

@ nixass: samo "move to iOS" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2015 5:30 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
zeroname kaže...

U današnjem svijetu CNC strojeva i 3d printera gdje se preciznost mjeri u nanometrima. Taj sat se može za tri dana napravit.

 

Možda bi izrezao djelove, ali koliko bi ti trebalo vremena za dizajnirati sam mehanizam?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
zeroname kaže...

U današnjem svijetu CNC strojeva i 3d printera gdje se preciznost mjeri u nanometrima. Taj sat se može za tri dana napravit.

Pa vjerojatno i jesu izrezali neke dijelove na CNCu ali dizajnirati mehanizam, testirati i složiti to... To stroj ne može.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

 Jebote al si pametan..... kako se samo oni toga nisu sjetili.....

16 godina
moderator
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
Ajar kaže...

nisam siguran da bih se za 1027 godina sjetio korigirati prikaz mjesečevih mijena. 

 

 Predlažem ti sljedeće rješenje - sat ima sedam različitih alarma, pa jednog od njih žrtvuj i podesi ga tako da te podsjeti za 1027 godina da pomakneš mjesečeve mijene!

 

Ajde, pa mi javi jel' uspjelo - može i na pp, ako se ne budeš mogao sjetiti za iljadu godina u kojoj smo to temi o ovome raspredali!

...
16 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Ovo je umjenost koliko i slaganje Eiffelovog tornja od šibica ili pisanje poezije na vlasi kose. Zanimljivo manjem broju entuzijasta - da, umjetnost - ne, mukotrpan i zahtjevan posao - da, nešto korisno - ne.

U doba kada možemo pomicati pojedine atome (http://www.research.ibm.com/articles/madewithatoms.shtml) teško se impresionirati gomilom zupčanika.

 

Intel ugura milijardu tranzistora na površinu manju od zupčanika ovog sata i onda to svake dvije godine udupla, to nije umjetnost? Proizvodnja običnih čipova je daleko zahtjevnija i fascinantnija, kako razvojno, tako i izvedbeno (

), no radi se masovno, pa nema tu auru posebnosti. Kao što je ni ovaj sat ne bi imao da se proizvede u milijunskim serijama, što je sasvim izvedivo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

Ovo što Visak kaže. Nije bez razloga da se srame išta konkretno napisati koliko je precizan, i koliko ima bugova. Bilo što na čemu je dugi vremenski period radio poveći broj ljudi, i nisu nikako strojno kontrolirali što rade, nemoguće je da nema grešaka. Uostalom, ne piše uopće niti da ga isporučuju ispravnog, niti koliko traje garancija (ako ju uopće daju). Da Intel tako proizvodi čipove, slabo bi se mi ovdje dopisivali...

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
DigiMagic kaže...

Ovo što Visak kaže. Nije bez razloga da se srame išta konkretno napisati koliko je precizan, i koliko ima bugova. Bilo što na čemu je dugi vremenski period radio poveći broj ljudi, i nisu nikako strojno kontrolirali što rade, nemoguće je da nema grešaka. Uostalom, ne piše uopće niti da ga isporučuju ispravnog, niti koliko traje garancija (ako ju uopće daju). Da Intel tako proizvodi čipove, slabo bi se mi ovdje dopisivali...

 

 pa sigurno nije neprecizan i bez garancije s obzirom tko ga je izradivao...vise manje se slazem s "viskovim" komentarom no ovdje se ipak radi o necemu stvorenom ljudskom rukom, i k tome radi se o cistoj mehanici! a sad da se ne radi i o umjetnosti? nebi se slozio mislim pogledaj ti ovo:

 
 
 
 
 
 
 

jedan silicijski cip izraden nekakvim strojem koji opet kontrolira racunalo jednostavno nema sanse protiv ovoga, jer da je tako svijet bi bio u banani...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Najkompliciraniji džepni sat na svijetu

U čemu je razlika? Ljudi su izmislili tranzistore i čipove, konstruirali i sastavili strojeve. Ljudi prave softver za konstruiranje čipova, ljudi ih zatim konstruiraju, ljudi vode tvornice. Veće firme imaju stotine tisuća ljudi. Nema smisla da bi milijuni radnih sati uloženih u elektroniku bili manje vrijedni od tisuća uloženih u mehaniku, eto samo zato što se jedno zove ovako, a drugo onako.

 

I krajnje je nevjerojatno da bi bio točan - tipično griješe petnaestak sekundi na dan, što je očajno loše u usporedbi s recimo 1 sekunda na milijun godina, koliko griješe moderni digitalni satovi. Uključujući tu i većinu PC-ja s uključenom sinhronizacijom vremena s vanjskih servera; što je pak moguće samo zato što su tisuće inžinjera uložile desetljeća rada u... elektroniku. Ne u šarene zupčaničiće i vijčiće.

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
sirka666 kaže...

Cijena i eventualno materijal izrade jesu pretjerani, ali sat je predivan i impresivniji od bilo kojeg smartwatcha.

 Ekipa od glavnog urara i njegovih par (nek ih je 1+4) "šegrta" je radila 8 godina ili 96 mjeseci na satu. To je 480 plata samo, sad kolike su im plate pitaj boga. Onda vidiš da ta cijena i nije toliko velika.

Ovo je *ebeno remek djelo, čista umjetnost.

 Nemoj miješati umjetnost i zanat. 

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
'Stvoreno ljudskom rukom' bi imalo smisla da smo u 18. stoljeću kad su urari turpijicama rezbarili dijelove. Ovaj sat je sigurno realiziran pomoću CAD/CAM alata, na sličnom principu kako se rade čipovi, motori i sve imalo kompleksnije. Sastavljan je ručno, što je logično jer se radi o jednom primjerku, no to postignuće je u rangu Eiffelovog tornja od šibica.

Korišteni CAD/CAM alati po svojoj kompleksnosti i preciznosti ga daleko nadilaze, samo nisu rađeni s namjerom da impresioniraju, nego da odrade posao.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
protjeran
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
Koliko bi po tebi onda vrijedila nekakva skrabotina prosjecnog slikara ili uradak nekakvog kipara? Jer danas tako nesto se vec moze isprintat(3d) na tom racunalu, evo moj nedavni slucaj, covjek oce da mu preslikam jednu sliku iz nekog stripa, ja mu velim da zasto da meni placa hrpu novaca kad si to moze isprintati original, veli on nedolazi u obzir, zelim nesto sto je covjek napravio svojim rukama...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najkompliciraniji džepni sat na svijetu
Tvoja slika nastaje ljudskom rukom, a ovaj sat nije rađen turpijicama, dakle nisu usporedivi po tom kriteriju.

Mada ja ne vidim nikakvu objektivnu prednost ručnog rada, to je samo stvar nečije želje da ima unikat, i u tome je i cijela vrijednost ovog sata.

Sat jest vrhunsko majstorsko djelo, no vrijedan je koliko i Elvisove prljave gaće, objektivno vrlo malo, a opet nekome puno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice