Najbliže Plutonu

poruka: 32
|
čitano: 6.368
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbliže Plutonu".
15 godina
neaktivan
offline
Najbliže Plutonu

Pluton ima srčeko na sebi. ♥ How cute... prvi sjeko reko

 

Drago mi je da ima više članaka na BOL-u o ovom velikom pothvatu. Samo nastavite, evo, dajem svoj doprinos... isključio adblock na BOL-u...

BTW. jedna od najvećih vijesti ... ikada dobila je cijelu rečenicu i pol na središnjem dnevniku HRT-a. Društvo znanja... Enihu, bravo Baže.

iddqd
 
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Najbliže Plutonu

Dario,

 

Očekujem edit ovog članka s pokojom fotkom.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbliže Plutonu

dakle, poslije plutona/harona počinje prava šoderica. bit će sonde za dijelove, kad uleti u to, ako ima tko za pokupiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
mario.L_hr kaže...

Dario,

 

Očekujem edit ovog članka s pokojom fotkom.

 Detaljnije slike će kroz par dana, tjedana, mjeseci - poput ove (naravno samo za pluton). Ove prve slike su kompresirane te manje rezolucije, treba vremena da dođe do nas.

 

Te se naravno obrada i slično, a brzina prijenosa im je oko 1kbit/s, a imaju 8gb prostora na 2SSD-a, 1 primarni te 1 backup.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Najbliže Plutonu

Što znači počistiti orbitu? Zemlja ima ogromni kamen u orbiti i svakodnevno pada desetak tona meteora, i to je kao "čisto". Pluton nema ništa toliko veliko u orbiti, niti će se koliko znamo u skorije vrijeme sudariti s ičim značajnim. Zašto je onda kao Zemljina orbita čista, a Plutonova nije? Nije počistio tisuće objekata s kojima ionako neće imati ikakvu interakciju u ikoje skorije vrijeme (ako ikada), ali iste te objekte nisu počistili ni drugi planeti (a mogli su, da su baš htjeli), niti će imati ikakvu interakciju s njima. Svejedno mi je što zovemo planetom, a što ne, samo ne vidim logiku...

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliže Plutonu
Ajar kaže...

dakle, poslije plutona/harona počinje prava šoderica. bit će sonde za dijelove, kad uleti u to, ako ima tko za pokupiti. 

 ako se voyageru 1 nije ništa desilo na 130 AU udaljenosti neće ni Horizontima 

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Voyager_1

 

 

There is no job like cron job!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najbliže Plutonu
Šalje li Voyager išta više?
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
Tonči kaže...
Šalje li Voyager išta više?

 Voyager je u delta kvadrantu...  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2015 23:55 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
Ajar kaže...

dakle, poslije plutona/harona počinje prava šoderica. bit će sonde za dijelove, kad uleti u to, ako ima tko za pokupiti. 

 Nije to tako gusto naseljen pojas kako se pojednostavljeno prikazuje. Nezamislivo je veliko područje u pitanju, mislim da je jedan objekt od drugog u prosjeku udaljen najbliže kao zemlja od mjeseca ako se dobro sjećam. U većini daaaleko daleko više. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Najbliže Plutonu

.

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
17 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu

malo orbitalne inzinjerije..

spojimo Haron i Pluton, i jos ova 2-3 mala satelita (nisu daleko) i onda (re)klasificiramo Pluton kao planet.

i prica napokon gotova

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
Tonči kaže...
Šalje li Voyager išta više?

 Salje. I to Voyager 1 i Voyager 2

 

Cak su i dvije sonde Pioneer (prethodnice Voyagerima) slale do sredine 2000tih.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
online
Re: Najbliže Plutonu
lllnuclearlll kaže...
Tonči kaže...
Šalje li Voyager išta više?

 Voyager je u delta kvadrantu...  

 

 Nije još. :D

HTC 8X :)
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliže Plutonu
Što rade Rusi, šalju li oni išta u svemir?
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
Markić7 kaže...
Što rade Rusi, šalju li oni išta u svemir?

 Da. Ubojice satelita:)
http://www.businessinsider.com/us-tracking-possible-russian-satellite-killer-2014-11
Nego upravo stižu fotke u boji. Pluton ima zelene i plave površine?!?!?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
online
Re: Najbliže Plutonu
Markić7 kaže...
Što rade Rusi, šalju li oni išta u svemir?

 kako ne - američke satelite

 

EDIT: pretekao me kolega

to ti je tako kad otvoriš20 tabova i onda odgovaraš sat vremena bez refeshanja

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 0:05 (picajzla0707).
12 godina
offline
Najbliže Plutonu

Nema... to je samo poajcan kontrast da se bolje vide razlike na povrsini.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu

Vidjet ćemo preciznije za koji dan ako sve bude u redu. 
Već sam se uplašio da na plutonu nije glava plutona:)
Ima još jedna začkoljica koju ne kontamo zbog post obrade fotke. 
Ovo je gotovo u mrklom mraku. Sunce (koje je dakako i dalje najbližio izvor svjetla) je vrlo daleko. 
5 i pol svjetlosnih sati! Tako da ovo ima duugu ekspoziciju pa mi mislimo da je fino osvijetljeno.
Evo teoretičari našli što nam je nasa htjela sakriti:

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 1:38 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliže Plutonu
DigiMagic kaže...

Što znači počistiti orbitu? Zemlja ima ogromni kamen u orbiti i svakodnevno pada desetak tona meteora, i to je kao "čisto". Pluton nema ništa toliko veliko u orbiti, niti će se koliko znamo u skorije vrijeme sudariti s ičim značajnim. Zašto je onda kao Zemljina orbita čista, a Plutonova nije? Nije počistio tisuće objekata s kojima ionako neće imati ikakvu interakciju u ikoje skorije vrijeme (ako ikada), ali iste te objekte nisu počistili ni drugi planeti (a mogli su, da su baš htjeli), niti će imati ikakvu interakciju s njima. Svejedno mi je što zovemo planetom, a što ne, samo ne vidim logiku...

 

 Počistiti orbitu znači da si dominantno gravitacijsko tijelo u svojoj orbiti. To znači da u interakciji sa drugim tijelima ili ih "usišeš" ili ih poput praćke izbaciš van. Pluto ima masu 0,07x mase ostataka objekata u svojoj orbiti. Zemlja ima 1,7 milijuna puta veću masu od ostataka u svojoj orbiti. Zemlja povremeno prođe kroz ostatke kometa i sl., no to nisu objekti koji se nalaze u našem susjedstvu nego povremeno dođu iz vanjskog dijela sunčevog sustava. Pluton sa druge strane zajedno sa hrpom drugih objekata kruži oko Sunca.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
neaktivan
offline
Najbliže Plutonu

Ako kao ostatke brojimo i Mjesec (a nema razloga zašto ne bismo, jer jest ostatak i ima veze sa Zemljinom orbitom), za Zemlju je omjer oko 0.0123 - opet usporedivo.

Edit: ili sam tu nešto izokrenuo...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 10:26 (DigiMagic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliže Plutonu
DigiMagic kaže...

Ako kao ostatke brojimo i Mjesec (a nema razloga zašto ne bismo, jer jest ostatak i ima veze sa Zemljinom orbitom), za Zemlju je omjer oko 0.0123 - opet usporedivo.

Edit: ili sam tu nešto izokrenuo...

 

 Zemlja je 81 puta veća od mjeseca + skoro ništa drugih ostataka, a Pluton je 14 puta manji od okolnog kamenja. Kako sam ja shvatio.

16 godina
neaktivan
offline
Najbliže Plutonu

Ovo je dobra slika, čisto da se dobije dojam veličine Plutona. Mjesec se ne smatra ostatkom. Mislim da se ostacima smatra sve ono kaj nema dovoljnu gravitaciju da dobije okrugli oblik. Zato Ceres ima status patuljastog planeta jer je okrugao bez obzira na to kaj se nalazi u pojasu asteroida sa ostalim gromadama.

 

Evo još malo od NDT o plutonu : NDT

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2015 21:31 (ROADRUNNER).
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najbliže Plutonu
overhaul kaže...

Vidjet ćemo preciznije za koji dan ako sve bude u redu. 
Već sam se uplašio da na plutonu nije glava plutona:)
Ima još jedna začkoljica koju ne kontamo zbog post obrade fotke. 
Ovo je gotovo u mrklom mraku. Sunce (koje je dakako i dalje najbližio izvor svjetla) je vrlo daleko. 
5 i pol svjetlosnih sati! Tako da ovo ima duugu ekspoziciju pa mi mislimo da je fino osvijetljeno.
Evo teoretičari našli što nam je nasa htjela sakriti:

 

Mislim da ovo nije duga ekspozicija. Do sada su kod približavanja koristili ekspozicije od 1/10 do 1/6 sekunde. F/12.6

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
15 godina
offline
Najbliže Plutonu

"Zemljanice i Zemljatci, imamo Plutonsku!"

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
ROADRUNNER kaže...
overhaul kaže...

Vidjet ćemo preciznije za koji dan ako sve bude u redu. 
Već sam se uplašio da na plutonu nije glava plutona:)
Ima još jedna začkoljica koju ne kontamo zbog post obrade fotke. 
Ovo je gotovo u mrklom mraku. Sunce (koje je dakako i dalje najbližio izvor svjetla) je vrlo daleko. 
5 i pol svjetlosnih sati! Tako da ovo ima duugu ekspoziciju pa mi mislimo da je fino osvijetljeno.
Evo teoretičari našli što nam je nasa htjela sakriti:

 

Mislim da ovo nije duga ekspozicija. Do sada su kod približavanja koristili ekspozicije od 1/10 do 1/6 sekunde. F/12.6

 Ok krivo sam se izrazio - dobar je iso :) Nije totalno mrkli mrak... sumrak je: http://earthsky.org/space/how-light-is-noon-on-pluto-see-for-yourself
Ovo je već toliko daleko od nas da signalu sa New horizona dulje treba da stigne brzinom svjetlosti do nas, nego meni sad kad idem malim sporim autićem po gužvi iz zagreba na more. I to starom ličkom magistralom, ne autoputom:) Fascinantno mi je da smo u stanju uhvatiti signal. Pretpostavljam da bi imao dovoljno snage da dopre do naših radio receivera, da mora imati savršeno precizno usmjereni snop prema zemlji? Kad čovjek počne razmišljati o inžinjerskim detaljima zastane dah. Što je najbolje, jednako su precizni u slanju signala i orjentaciji tijekom silnih desetljeća u dubokom svemiru i starčeki voyageri i pioneeri. Koji briljantanprimjer ljudskog dostignuća. Dok dobar dio svijeta tone natrag u nepismen vjerski fanatizam :(
No oni koji žele, imaju mogućnost živjeti u najuzbudljivijem periodu otkrića i tehnološkog razvoja u dosadašnjoj povijesti ljudske civilizacije.
P.s.
Očekujem od Buga i osvrt na jučerašnje novo otkriće čestice u CERNU 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 17:23 (overhaul).
16 godina
neaktivan
offline
Najbliže Plutonu

Trenutak oduševljenja kada se New Horizons javio nakon prolaska kraj Plutona. Ovi ljudi imaju najljepši posao na svijetu. Zavidim im.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 17:55 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbliže Plutonu

First high resolution image of Pluto causes concern ...

 

http://t.co/ZVIT0BEFX6

 

 

 
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Najbliže Plutonu

Prvo moraju obradit slike da ne vidimo postrojenja i alienske letjelice, piramide i ostalo.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbliže Plutonu

Evo kvalitetnije fotografije dijela površine

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2015 23:20 (morrisoN).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbliže Plutonu
Povoljni reketari.com kaže...

Prvo moraju obradit slike da ne vidimo postrojenja i alienske letjelice, piramide i ostalo.

 Nema potrebe. Prozreli su ih.
http://www.index.hr/black/clanak/bilo-je-samo-pitanje-vremena-fotografije-s-plutona-su-podvala-ovo-je-najveca-laz-u-povijesti/830991.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice