Nadzor u oblaku

poruka: 16
|
čitano: 3.315
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadzor u oblaku".
15 godina
neaktivan
offline
Nadzor u oblaku

ovo je jos jenda gluposti u nizu -.-

 

99% privatnika sa manje od 20 zaposlenih nece ni prismridit ovakvom rjesenju...

a uostalnom poprilicno sam siguran da vecina rade napravi svoju evedenciju nego da im vip gleda ko kad izlazi

 

i na kraju ispada da je zapravo usluga namjenjena javnim firmam i mozda di kojoj privatnoj firmi od 300+ zaposlenika  {#}

 

http://medievalcro.org/
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadzor u oblaku

Zakon o obaveznom pracenju radnog vremena zaposlenika? Uh...?

I am Jack's architect of life...
 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nadzor u oblaku

Pa odavno su trebali taj zakon izglasati, jer ova izrabljivanja radnika su više nemoguća postala. Prekovremeni uobičajeni, i naravno neplaćeni.

Od ove godine kak su zaprijetili tim zakonom, i u mojoj firmi su krenule isplate prekovremenih... bilo je i vrijeme.

 

A ovaj nadzor, to bu došlo i otišlo ke sve ostalo, samo dok zarade na tome onolko kolko su zamislili.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku

sve super ali zakon je opet banana -.-

znam kak to izgleda ko mog strog(ima firmu) : kraj dana sam svako ispuni svoj obrazac i cao... ekipa je postena i vole svoj poso tak da nema beda

ali opet ce ti ostat isto... ekipa koja je vara di stigne ce i dalje varat a posteni ce opet fasovat

a ovo od vipa je sam nacin kak pokupit 91 kn mjesecno za "uslugu" koja nije bas ucikovita... jer opet ekipa koja mulja nece radi otic na zadnja vrata i van

i cilat ce jaja ko do prije...

http://medievalcro.org/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
doxy kaže...

Pa odavno su trebali taj zakon izglasati, jer ova izrabljivanja radnika su više nemoguća postala. Prekovremeni uobičajeni, i naravno neplaćeni.

Od ove godine kak su zaprijetili tim zakonom, i u mojoj firmi su krenule isplate prekovremenih... bilo je i vrijeme.

 ko da će zakon prisilit poslodavca da pravedno plaća radnike....

kod mene normalno radi.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
Sule kaže...

sve super ali zakon je opet banana -.-

znam kak to izgleda ko mog strog(ima firmu) : kraj dana sam svako ispuni svoj obrazac i cao... ekipa je postena i vole svoj poso tak da nema beda

ali opet ce ti ostat isto... ekipa koja je vara di stigne ce i dalje varat a posteni ce opet fasovat

a ovo od vipa je sam nacin kak pokupit 91 kn mjesecno za "uslugu" koja nije bas ucikovita... jer opet ekipa koja mulja nece radi otic na zadnja vrata i van

i cilat ce jaja ko do prije...

ovaj sustav je jako tesko prevarit...

jer aplikacije koje su radene kod "editiranja" na ispisu radnog vremena pokazuju da je vrijeme editirano i to je kaznjivo.

Ti mozes jako jednostavno namjestit da ljudi ulaze i izlaze sa posla, npr od 7-8 dolaze na posao a evidencija se vodi od 8, pauze, marende i sve ostalo se uredno vodi...

 

Radim na razvoju jedne, pa ukoliko je netko zainteresiran neka se javi

potpis :D
16 godina
offline
Re: Nadzor u oblaku
doxy kaže...

Pa odavno su trebali taj zakon izglasati, jer ova izrabljivanja radnika su više nemoguća postala. Prekovremeni uobičajeni, i naravno neplaćeni.

Od ove godine kak su zaprijetili tim zakonom, i u mojoj firmi su krenule isplate prekovremenih... bilo je i vrijeme.

 

 

prvo sam misli samo da se pobere lova ali ovi si dobro napisao

16 godina
offline
Nadzor u oblaku

zakon neče i dalje nista izmjenit

velike firme če opet iskoristit radnika

pošto vodi evidenciju  osoba X, ona pise tako kako paše firmi, a maleni radnik mora biti sretan što može radit 10 ili čak 16 sati na dan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
dadoremix kaže...

zakon neče i dalje nista izmjenit

velike firme če opet iskoristit radnika

pošto vodi evidenciju  osoba X, ona pise tako kako paše firmi, a maleni radnik mora biti sretan što može radit 10 ili čak 16 sati na dan.

ne razumijes... on mora u tocno zadano vrijeme provuci karticu, inace ne moze kasnije editirat povlacenje, jer kad editira pise da je editirano...

postoje jos neke sitnice, i iako se moze, jako je dosadno varat :D tj poludis od paznje

potpis :D
15 godina
offline
Re: Nadzor u oblaku

Kartica i čitač znače da već postoji sustav za evidenciju radnog vremena.

 

A kada se takav sustav uvodi onda onaj koji plaća (uprava) određuje tko će i kada moći editirati podatke i na koji će se način to prikazati.

 

Uostalom, nitko ne brani upravi da koristi elektronski sustav samo za internu kontrolu, a za obaveznu evidenciju RV da samo štanca obrasce sa po 8h svaki dan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
uuY kaže...

Kartica i čitač znače da već postoji sustav za evidenciju radnog vremena.

 

A kada se takav sustav uvodi onda onaj koji plaća (uprava) određuje tko će i kada moći editirati podatke i na koji će se način to prikazati.

 

Uostalom, nitko ne brani upravi da koristi elektronski sustav samo za internu kontrolu, a za obaveznu evidenciju RV da samo štanca obrasce sa po 8h svaki dan.

koliko cujem (a cujem dobro jer radim na razvoju sustava) zakon se mijenja i vise nece biti dovoljan rucni unos (cak su razmisljali o online vremenu- totalna budalastina).

sustav i urava koja to placa je podlozna zakonu, i biti ce kako zakon kaze...

aplikacija koju ja radim mora izricito imati prikazanu svaku promjenu koja je nastala unosom u bazu, isto tako, ukoliko je doslo do pogreske to treba prijaviti nadleznim organima koji to stavljaju u napomenu i provjeravaju o cemu je rijec (barem su meni tako objasnili)

potpis :D
13 godina
protjeran
offline
Nadzor u oblaku

Vecina danasnjih ugovora o radu ne predvida prekovremeni rad te se isti ne placa. U ugovorima striktno stoji koje je tvoje tjedno radno vrijeme. Poslodavac po ugovoru o radu ti moze dati otkaz bez ikakvih sankcija ako ne mozes odraditi zadani posao u za to revidenom roku.

 

Dobar pokusaj ali prvo treba promijeniti postojeci zakon o radu kako bi ovo sve imalo smisla...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
Mopaba kaže...

Vecina danasnjih ugovora o radu ne predvida prekovremeni rad te se isti ne placa. U ugovorima striktno stoji koje je tvoje tjedno radno vrijeme. Poslodavac po ugovoru o radu ti moze dati otkaz bez ikakvih sankcija ako ne mozes odraditi zadani posao u za to revidenom roku.

 kod frenda u firmi sustav te sam "odjavi" nakon što prođe tvojih 8 radnih sati{#}

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Nadzor u oblaku

Čekaj malo. Ja sam samozaposlen u svojoj firmi i sada će mi zakon određivati koliko smijem raditi. Ma da ne bi. A porez bi rado pokupili.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku

Sule,

 

baš naprotiv, ovo je usluga baš za male firme koje ne žele gubiti vrijeme štancanjem papirnatih obrazaca. Velike firme obično već imaju implementirane proprietary sustave za praćenje radnog vremena. Takvi sustavi su obično vrlo skupi i obično uključuju i sigurnosne sustave (alarmi, kontrola brava i sl.)

 

Poanta je da za 91kn mjesečno ne moraš gubiti sate na popunjavanje plahti. Pošto se radi o cloud usluzi, nema servera, instalacije, troškova održavanja i sl. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2011 11:30 (Dr.Evil).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadzor u oblaku
cekpi kaže...
Mopaba kaže...

Vecina danasnjih ugovora o radu ne predvida prekovremeni rad te se isti ne placa. U ugovorima striktno stoji koje je tvoje tjedno radno vrijeme. Poslodavac po ugovoru o radu ti moze dati otkaz bez ikakvih sankcija ako ne mozes odraditi zadani posao u za to revidenom roku.

 kod frenda u firmi sustav te sam "odjavi" nakon što prođe tvojih 8 radnih sati{#}

vecina aplikacija ima i IP foto koji ide uz vrijeme svakog citanja kartice, pa bi se usvajanjem tog dijela lako vidjelo tko, cime i kada...

ali zasto se mi time zamaramo kad nasa drzava uopce ne funkcionira (barem u vecini), ona manjina je kad slucajnim odabirom naj... mali radnik koji ne zna sta ce sutra

 

TheName07 kaže...

Čekaj malo. Ja sam samozaposlen u svojoj firmi i sada će mi zakon određivati koliko smijem raditi. Ma da ne bi. A porez bi rado pokupili.

moram rec da je ovo najgluplji zakon koji sam ikad vidio...

moras si isplacivat placu (osim ako nisi u upravi ili kako vec) a ja sam pred 2 godine imao upit zbog cega sam sebi ne isplacujem prekovremene sate, koje sam si pisao kad sam bio na terenu, zbog radnog naloga i putnog naloga...

smjehurija

potpis :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice