Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

poruka: 90
|
čitano: 9.792
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk".
13 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern

Našao sam dosta postova na internetskim forumima u kojima piše kako je Windows 10 optimiziran za rad na starijim računalima, ali ne znam, vidjet ćemo. Isto vrijedi i za mene, ovo sam postavio na stari laptop tek tako da vidim jel to vrijedi instalirati na novi laptop ili ne. Htio sam isprobati na virtualci, ali iz nekog razloga LTSB verziju ne mogu instalirati. Kad se pokrene ISO, samo stoji Windows logo i dalje neće. 

7 godina
protjeran
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Vjerojatno zbog nekompatibilnosti s nekom komponentom.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern

Mogao bi opet probat instalirat na virtualku, ali mi se ne da skidat ISO. Skidao sam ga već valjda 100 puta. 

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

Evo ga opet, fali mu MS Office. Jesi li ti svjestan da Google Docs apsolutno zadovoljava sve potrebe kućnih korisnika, Libre Office zadovoljava potrebe profesionalaca a MS Office je samo najbolji Office paket na tržištu a nikako "jedini ozbiljan". Za što ti to doma koristiš Office pa ti Libre nije dovoljno dobar? Imaš li licencirani Office ili si ga ukrao? Neki ljudi ne vole krasti.

 

1. Lijepo sm, nakon tvoje izjave kako neki proizvođači hardwarea nemaju službenu podršku za Linux, pitao koji to. Sad spominješ neki HP-ov printer koji nema CD s driverima. Argument ti je smiješan. Ne sjećam se kad sam zadnji put neki driver instalirao s CD-a. Također se ne sjećam da neki HP-ov printer nisam mogao pokrenuti na Linuxu dok se itekako sjećam da mi HP DJ 110+ (printer od 15 000kn) nije radio na Win 8 i trebalo je 8 mjeseci da izađe upotrebljiv driver (i to neslužbeni). HP ima veliki broj modela računala koji dolaze s predinstaliranim Linuxom tako da pokušaš s nekim drugim proizvođačem.

 

2. Linux je prihvatljiv na routerima jer je bolji za tu namjenu. Prihvatljiv je u TV-ima jer je bolji OS, prihvatljiv je svugdje... jer je bolji OS. Jedina mana Linuxa je nedostatak nekih aplikacija na desktop platformi. MS Office je tu nebitan jer postoji dobra alternativa. Photoshop ima dobru alternativu. 3DstudioMax ima dobru alternativu. Međutim AutoCAD, Revit, ArchiCAD... i još veliki broj profesionalnih (dakle ne home user) aplikacija nedostaje i nemaju ni približno dobru alternativu. I to ne zato jer OS nije dobar za te aplikacije nego zbog poslovnih odluka izdavača. Sve te aplikacije mogu se jednako kvalitetno ili čak kvalitetnije nego na windowsima (jer koriste OpenGL a ne Directx). Najveći problem za kućne korisnike je nedostatak igara. Igrači jedini danas trebaju desktop PC s Windowsima (ili konzolu). 

 

3. endless loop

 

4. Dokumente otvara vrlo dobro. Puno bolje nego obratno. Nekompatibilnosti postoje ali za to LO nije kriv. I opet govorimo o pro korisnicima jer ono za što kućni korisnik koristi Office, Libre otvara bez greške. Mac je bez Officea bio jako dugo i ništa mu nije falilo (osim igara).

 

5. Očito tvoj svijet računala počinje i završava s desktopom. Jedinim segmentom računarstva koji je u konstantnom padu. Van toga Linux ima neusporedivo veću primjenu od Windowsa.

 

Evo, nema pravih argumenata pa sve spušta na osobnu razinu i oni koji se ne slažu su lopovi. Imam legalne i Windowse i Office i još štošta, ali ne vidim kako to utječe na to koji je OS bolji za desktop.

 

1. Pišeš o nekom printeru za koji je na kraju izašao spomenuti Win driver, a ni dan danas za njega ne postoj islužbeni HP-ov Linux driver?

 

2. Pa normalno da je bolji za rutere, i ja govorim da je Linux super za takve stvari. Na TV-u je Android opet ispred pa ni tu Linux nema prednost. O mobitelima i tabletima ne moramo ni razgovarati. Već sam ti više puta napisao da nije Linux loše napisan nego da mu na desktopu fali ozbiljnih aplikacija, ne vidim zašto me sad ti uvjeravaš u isto. Btw ako si ti zadovoljan alternativama na Linuxu drugi nisu. Ne pričam o osobnim preferencama, nego o realnom stanju.

Igre nisam ni spominjao, ali eto dobro si primijetio još jedna prednost za Windowse.

 

3. Ha ti vrtiš da je Android Linux, a petlju treba zatvoriti.

 

4. Libre MS Office dokumente otvara vrlo loše. Izgleda kao da je netko protresao dokument pa se sve u njemu pomaknulo gdje ne treba biti. Koga briga da li je Libre kriv ili nije? Neka se snađu. MS Office uopće ne mora otvarati Libreove dokumente jer nisu bitni. Ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neku prezentaciju, tekst ili tablicu, a da nisu izrađeni u MS Officeu. Pa čak mi i susjeda šalje izračun za rošiljadu u xlsx formatu.

 

5. Ne počinje i završava sa desktopom, imam Android (i Win) tablet, android mobitel i vrlo sam zadovoljan njima. Zadovoljan sam i sa Linuxom na ruteru. Ovo je ipak topic o desktopu pa se toga i držim.

 

 

12 godina
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Ništa ne spuštam na osobnu razinu nego me zanima tvoj nivo korištenja Officea kad kažeš kako je MS Office jedini ozbiljan paket na tržištu.

 

1. Pišem o printeru koji na Linuxu radi od prvog dana a koji je za Windowse dobio driver nakon 8 mjeseci i to neslužbeni.

 

2. bolji je za routere, tablete, smartphone, desktop .... za sve. Tvoj jedini argument za Windowse je to što se na njih može instalirati MS Office.

 

3. Android je Linux, eto ti zatvorena petlja.

 

4. Kako MS otvara Libre dokumente? Opet je jedini protiv aplikacije njeno otvaranje tuđih formata. Za informaciju, vodim ured s 5 radnih mjesta u tehničkoj struci i koristimo Libre Office. Ako ja to bez problema mogu godinama a ti ne možeš otvoriti susjedin .xlsx onda nije problem u aplikaciji.

 

5. Sad bi se ti držao teme a prvi si s nje skrenuo? Tema je "debilna nadogradnja windowsa". To so događa na desktopu ali isto tako i na laptopu, workstationu, serveru... Dapače, dio naslova teme "unatoč ograničenom internetskom prometu" daje do znanja da se u temi najmanje radi o desktop računalima.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže... 

4. Libre MS Office dokumente otvara vrlo loše. Izgleda kao da je netko protresao dokument pa se sve u njemu pomaknulo gdje ne treba biti. Koga briga da li je Libre kriv ili nije? Neka se snađu. MS Office uopće ne mora otvarati Libreove dokumente jer nisu bitni. Ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neku prezentaciju, tekst ili tablicu, a da nisu izrađeni u MS Officeu. Pa čak mi i susjeda šalje izračun za rošiljadu u xlsx formatu.

 Ti znaš da LO možeš podesit da po defaultu snima u docx i xslx? Znaš da možeš koristit iste fontove i u LO i MSO? 

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

2. Na TV-u je Android opet ispred pa ni tu Linux nema prednost.

na desktopu fali ozbiljnih aplikacija ... Igre nisam ni spominjao, ali eto dobro si primijetio još jedna prednost za Windowse.

 

4. Ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neku prezentaciju, tekst ili tablicu, a da nisu izrađeni u MS Officeu. Pa čak mi i susjeda šalje izračun za rošiljadu u xlsx formatu.

 

2. Linux je standard za Smart TV: AndroidTV, WebOS, Tizen, FirefoxOS itd.

@igre: Win exclusive = ozbiljne aplikacije - ozbiljna platforma - za igre?

Hmmm... Sad sam ugrubo nabrojao 600+ naslova na Steamu za Linux. Ovako izgleda moja "roštiljada" na Linuxu:

 

4. Ono kad po stablu (susjedi) mjeriš šumu... Više puta sam postao linkove pa mi se ne da opet: ozbiljna, službena preporuka EU i Europske komisije je da Open Doc Format (ODF) što skorije postane službeni standard EU/EC. Postoji i hodogram koji se implementira dok mi "roštiljamo".  Tek kao podsjetnik: "EC recommends supporting open document format" (2014)

https://joinup.ec.europa.eu/community/osor/news/ec-recommends-supporting-open-document-format

Ono što je usporilo (ali ne i zaustavilo) implementaciju je kaos s globalnim lobiranjem Microsofta putem "IT država" poput Botswane i Ugande, te putem sumnjivih dugogodišnjih državnih ugovora sa vladama poput naše balkanike, kako bi se njihov fake otvoreni format Open XML (docx) što duže ravnopravno nosio s ODF.
No ako pogledamo malo šire, ruska odluka o napuštanju svega u vezi s Microsoftom (u stvari prelaskom na Linux) nije tek Putinov kratkoročni hir već dugoročna odluka koja će nadživjeti trenutne sankcije EU. U tom kontekstu se treba zapitati koji će to biti službeni standard za komunikaciju između EU/EC i euroazijskih asocijacija? xlslx / docx? Sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 14:41 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

Ništa ne spuštam na osobnu razinu nego me zanima tvoj nivo korištenja Officea kad kažeš kako je MS Office jedini ozbiljan paket na tržištu.

 

1. Pišem o printeru koji na Linuxu radi od prvog dana a koji je za Windowse dobio driver nakon 8 mjeseci i to neslužbeni.

 

2. bolji je za routere, tablete, smartphone, desktop .... za sve. Tvoj jedini argument za Windowse je to što se na njih može instalirati MS Office.

 

3. Android je Linux, eto ti zatvorena petlja.

 

4. Kako MS otvara Libre dokumente? Opet je jedini protiv aplikacije njeno otvaranje tuđih formata. Za informaciju, vodim ured s 5 radnih mjesta u tehničkoj struci i koristimo Libre Office. Ako ja to bez problema mogu godinama a ti ne možeš otvoriti susjedin .xlsx onda nije problem u aplikaciji.

 

5. Sad bi se ti držao teme a prvi si s nje skrenuo? Tema je "debilna nadogradnja windowsa". To so događa na desktopu ali isto tako i na laptopu, workstationu, serveru... Dapače, dio naslova teme "unatoč ograničenom internetskom prometu" daje do znanja da se u temi najmanje radi o desktop računalima.

 

 

1. Ako si primjetio taj printer i dalje nema službeni driver za Linux, a ima ga za Win 8. To što ga je netko natipkao za Linux je super dok sve radi OK. Zamisli da pišeš HP-u kako imaš problema sa tim printerom na Linuxu i tražiš njihov support. Što će ti odgovoriti? Ili kada pišeš ovlaštenom servisu da ti se zbog matične Linux ne vraća iz mirovanja? Ili da ti Logitech kamera ne radi?

 

2. To što ti je Linux bolji za sve dovoljno govori o tvojoj objektivnosti. Nikad ništa nije bilo bolje za sve, a naročito ne Linux.

 

3. Daj mi molim te baci copy/paste sa ovog linka gdje to piše? https://en.wikipedia.org/wiki/Linux_distribution

 

4. Koga briga za Libre? Zašto bi MS Office otvarao nešto što skoro nitko ne koristi?

 

Što se tiče prebacivanja Libreovih mana na korisnika baci oko na to kako izgleda dokument rađen u Wordu u njemu samom,

https://s1.postimg.org/z5lphsyxr/recept_word.jpg

 

a kako kad ga poslije otvoriš u Libreu

https://s21.postimg.org/3mv7r14h3/recept_libre.jpg

 

 

5. Server valjda nema win 10. Za ostalo se slažem da nije desktop, ali mu je vrlo blizu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 16:20 (jdv).
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...
jdv kaže... 

4. Libre MS Office dokumente otvara vrlo loše. Izgleda kao da je netko protresao dokument pa se sve u njemu pomaknulo gdje ne treba biti. Koga briga da li je Libre kriv ili nije? Neka se snađu. MS Office uopće ne mora otvarati Libreove dokumente jer nisu bitni. Ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neku prezentaciju, tekst ili tablicu, a da nisu izrađeni u MS Officeu. Pa čak mi i susjeda šalje izračun za rošiljadu u xlsx formatu.

 Ti znaš da LO možeš podesit da po defaultu snima u docx i xslx? Znaš da možeš koristit iste fontove i u LO i MSO? 

 

 

 

Možeš ti u Libreu namjestitit štošta, ali MS dokumenti i dalje izgledaju otužno. Imaš primjere u postu iznad.

Još najbolje da su i fontovi problem :)

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...
jdv kaže...

2. Na TV-u je Android opet ispred pa ni tu Linux nema prednost.

na desktopu fali ozbiljnih aplikacija ... Igre nisam ni spominjao, ali eto dobro si primijetio još jedna prednost za Windowse.

 

4. Ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neku prezentaciju, tekst ili tablicu, a da nisu izrađeni u MS Officeu. Pa čak mi i susjeda šalje izračun za rošiljadu u xlsx formatu.

 

2. Linux je standard za Smart TV: AndroidTV, WebOS, Tizen, FirefoxOS itd.

@igre: Win exclusive = ozbiljne aplikacije - ozbiljna platforma - za igre?

Hmmm... Sad sam ugrubo nabrojao 600+ naslova na Steamu za Linux. Ovako izgleda moja "roštiljada" na Linuxu:

 

4. Ono kad po stablu (susjedi) mjeriš šumu... Više puta sam postao linkove pa mi se ne da opet: ozbiljna, službena preporuka EU i Europske komisije je da Open Doc Format (ODF) što skorije postane službeni standard EU/EC. Postoji i hodogram koji se implementira dok mi "roštiljamo".  Tek kao podsjetnik: "EC recommends supporting open document format" (2014)

https://joinup.ec.europa.eu/community/osor/news/ec-recommends-supporting-open-document-format

Ono što je usporilo (ali ne i zaustavilo) implementaciju je kaos s globalnim lobiranjem Microsofta putem "IT država" poput Botswane i Ugande, te putem sumnjivih dugogodišnjih državnih ugovora sa vladama poput naše balkanike, kako bi se njihov fake otvoreni format Open XML (docx) što duže ravnopravno nosio s ODF.
No ako pogledamo malo šire, ruska odluka o napuštanju svega u vezi s Microsoftom (u stvari prelaskom na Linux) nije tek Putinov kratkoročni hir već dugoročna odluka koja će nadživjeti trenutne sankcije EU. U tom kontekstu se treba zapitati koji će to biti službeni standard za komunikaciju između EU/EC i euroazijskih asocijacija? xlslx / docx? Sumnjam.

 

2. Android nije Linux nego je baziran na njegovom kernelu, a uz to je jedini TV OS koji ima veliki broj aplikacija. Super ti je to za igre, ali pretpostavljam da te svejedno ne moram uvjeravati da za Win ima više popularnih naslova.

 

4. Preporuke su jedno, a stanje na tržištu je ono što zanima većinu korisnika. Kada neki fromat bude držao većinu tržišta, a MS Office ga ne bude podržavao, drage volje ću ga deinstalirati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

Možeš ti u Libreu namjestitit štošta, ali MS dokumenti i dalje izgledaju otužno. Imaš primjere u postu iznad.

Još najbolje da su i fontovi problem :)

 MSO dokumenti ne izgledaju ništa više otužno nego stari doc dokumenti MSO-a iz MSO 2003,2007 otvoreni u MSO 2010 ili 2013. 

 

Pa naravno da su fontovi problem, jer MS drži ClearType font patent.  Ako nije ista širina i isti sub-pixel rendering rečenica ode u drugi red i sve se pomakne kao npr. gore što si stavio slika da ode na drugu stranicu. Isti je problem ako otvaraš različite MSO verzije dokumenata. Mislim da se samo praviš da ne kuziš, jer ovo je jasno svakome iole informatički pismenom. Ovo gore s jednim dokumentom nisi ništa dokazao. Posaljem ti sutra istu stvar s MSO 2007, 2010 i 2013. Sve ih koristimo, i sve različito :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...
jdv kaže...

Možeš ti u Libreu namjestitit štošta, ali MS dokumenti i dalje izgledaju otužno. Imaš primjere u postu iznad.

Još najbolje da su i fontovi problem :)

 MSO dokumenti ne izgledaju ništa više otužno nego stari doc dokumenti MSO-a iz MSO 2003,2007 otvoreni u MSO 2010 ili 2013. 

 

Pa naravno da su fontovi problem, jer MS drži ClearType font patent.  Ako nije ista širina i isti sub-pixel rendering rečenica ode u drugi red i sve se pomakne kao npr. gore što si stavio slika da ode na drugu stranicu. Isti je problem ako otvaraš različite MSO verzije dokumenata. Mislim da se samo praviš da ne kuziš, jer ovo je jasno svakome iole informatički pismenom. Ovo gore s jednim dokumentom nisi ništa dokazao. Posaljem ti sutra istu stvar s MSO 2007, 2010 i 2013. Sve ih koristimo, i sve različito :)

 

 

Znači ti tvrdiš da je kompatibilnost između različitih verzija MS Officea ista kao i kompatibilnost između MS Officea i Librea?

 

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

2. Android nije Linux nego je baziran na njegovom kernelu, a uz to je jedini TV OS koji ima veliki broj aplikacija. Super ti je to za igre, ali pretpostavljam da te svejedno ne moram uvjeravati da za Win ima više popularnih naslova.

 

"Android nije Linux nego je baziran na njegovom kernelu" - to je kao da kažeš "Windows 10 nisu Windows već su samo bazirani na Windows Vista (7) kernelu". A OSX (i iOS) nisu unixoidi već im je "samo kernel" Unix. Prosvijetli nas, što su onda bili potpuno nekompatibilni Win Mobile, Windows RT? Ili: Ako stavim KDE plasma na Windowse onda to više nisu Windows već Linux?

 

"pretpostavljam da te svejedno ne moram uvjeravati da za Win ima više popularnih naslova." A moj tata je jači i ima većeg pišu... kakvi su to argumenti?
Ono, ako Android ima miljone popularnih igrica, onda su Windowsi bezveze?
Samo sam ti htio pokazati da ako nitko u tvom dvorištu nema Linux, to ne znači da se deseci tisuća ljudi globalno ne igraju - na Linuxu.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

4. Preporuke su jedno, a stanje na tržištu je ono što zanima većinu korisnika. Kada neki fromat bude držao većinu tržišta, a MS Office ga ne bude podržavao, drage volje ću ga deinstalirati.

 

Ovo me uvijek fasciniralo: ti želiš koristiti ono što većina koristi, tako da budeš u prosjeku. Odakle ta težnja za prosječnosti? U ljudskoj prirodi bi trebalo biti da teži nad-prosječnosti, da prevaziđe prosjek, da postavlja nove granice... inače nikad ne bi napredovali niti u jednom segmentu.

Većina sluša cajke, nema završenu gimnaziju (kamo li neki faks), tek natuca neki strani jezik, ima pokvarene zube, čita jednu knjigu godišnje, pretila je i - užasno ponosna na sve navedeno. I slavi svake nove Windowse kad se pojave jer su nabolji, najfluidniji, najbrži, ne ruše se itd.
Zašto netko želi biti dio takve većine? Shvaćam za one ispod prosjeka da se žele uklopitii u prosjek, ali zašto se i oni prosječni i potencijalno natprosječni žele utopiti u prosjeku?

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...
jdv kaže...

2. Android nije Linux nego je baziran na njegovom kernelu, a uz to je jedini TV OS koji ima veliki broj aplikacija. Super ti je to za igre, ali pretpostavljam da te svejedno ne moram uvjeravati da za Win ima više popularnih naslova.

 

"Android nije Linux nego je baziran na njegovom kernelu" - to je kao da kažeš "Windows 10 nisu Windows već su samo bazirani na Windows Vista (7) kernelu". A OSX (i iOS) nisu unixoidi već im je "samo kernel" Unix. Prosvijetli nas, što su onda bili potpuno nekompatibilni Win Mobile, Windows RT? Ili: Ako stavim KDE plasma na Windowse onda to više nisu Windows već Linux?

 

"pretpostavljam da te svejedno ne moram uvjeravati da za Win ima više popularnih naslova." A moj tata je jači i ima većeg pišu... kakvi su to argumenti?
Ono, ako Android ima miljone popularnih igrica, onda su Windowsi bezveze?
Samo sam ti htio pokazati da ako nitko u tvom dvorištu nema Linux, to ne znači da se deseci tisuća ljudi globalno ne igraju - na Linuxu.

 Linux = kernel. Al ajd ti to njemu objasni. Njegov router je na Linuxu a Android nije. Android nije Linux jer ga ne može pronaći na listi desktop distribucija. Pa nek na toj listi nađe ono što je u njegovom routeru za koji tvrdi da je na Linuxu.

A ti opet ideš u krajnost i pokušavaš dokazati nedokazivo da je igranje na Linuxu usporedivo s igranjem na Windowsima. Da je tako kao što govoriš ja doma ne bi imao Windowse u dual bootu. Njemu fali znaja, tebi realnosti.

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

 

 Linux = kernel. Al ajd ti to njemu objasni. Njegov router je na Linuxu a Android nije. Android nije Linux jer ga ne može pronaći na listi desktop distribucija. Pa nek na toj listi nađe ono što je u njegovom routeru za koji tvrdi da je na Linuxu.

A ti opet ideš u krajnost i pokušavaš dokazati nedokazivo da je igranje na Linuxu usporedivo s igranjem na Windowsima. Da je tako kao što govoriš ja doma ne bi imao Windowse u dual bootu. Njemu fali znaja, tebi realnosti.

 

Postoji razlika između OS-a i kernela. Kernel je samo dio OS-a. Ti bi kao Linuksaš to valjda trebao znati.

 

Na ruteru imam DDWRT koji je linux distribucija. Nađi mi molim te gdje je Android Linux distribucija?

Google je uzeo Linux kernel i na njegovoj bazi napravio Android OS. Tužno je što ti ja manjkavog znanja moram objašnjavati.

 

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...

 

Ovo me uvijek fasciniralo: ti želiš koristiti ono što većina koristi, tako da budeš u prosjeku. Odakle ta težnja za prosječnosti? U ljudskoj prirodi bi trebalo biti da teži nad-prosječnosti, da prevaziđe prosjek, da postavlja nove granice... inače nikad ne bi napredovali niti u jednom segmentu.

Većina sluša cajke, nema završenu gimnaziju (kamo li neki faks), tek natuca neki strani jezik, ima pokvarene zube, čita jednu knjigu godišnje, pretila je i - užasno ponosna na sve navedeno. I slavi svake nove Windowse kad se pojave jer su nabolji, najfluidniji, najbrži, ne ruše se itd.
Zašto netko želi biti dio takve većine? Shvaćam za one ispod prosjeka da se žele uklopitii u prosjek, ali zašto se i oni prosječni i potencijalno natprosječni žele utopiti u prosjeku?

 

Sada bih ja trebao koristiti Libre i moliti onoga sa druge strane da mi pošalje i pdf verziju da vidim kako je on zamislio dokument, pa onda prepravljati u Libreu? Jel dobijem onda ebook reader besplatno? I smijem kod zubara?

 

Ne vidim u tebe razloga za prepotencijom.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

A ti opet ideš u krajnost i pokušavaš dokazati nedokazivo da je igranje na Linuxu usporedivo s igranjem na Windowsima. Da je tako kao što govoriš ja doma ne bi imao Windowse u dual bootu. Njemu fali znaja, tebi realnosti.

 

Ma nije, nego sam greškom obrisao post (na mobu) pa sam ga po sjećanju pretipkao na kompu. U originalu sam napisao otprilike "pa najbolje još da na Winsima nema više igara nego na Linuxu".

No idiotarija kreće od toga da "nitko" ne koristi Linux, pa ni za igre (jer ih, kao, nema). Zato sam stavio screenshot, više kao upozorenje.
Na ovom mom "obiteljskom" Linux Steam acountu moji studentići imaju kupljenih 200+ igrica za Linux. Na Borderland 2 (koji nekome šteka na Linuxu, da budemo fer) igraju mrežno masovke, preko Linuxa (što se vidi iz screenshota). E sad, ne vjerujem da je taj primjer samo 2% (ili manje) izuzetka: pa netko nekome prodaje te stotine naslova - na Linuxu. Onog čega naravno nema su - ekskluzivni naslovi za Linux (poput npr Xara Extreme), i bolje da nema - jer nam ne treba još jedan ekskluzivni monopolist, samo druge boje.
Summa summarum: Za Linux postoji tisuće igrica od kojih je tek par desetaka mjerljivo (po popularnosti, kvaliteti i vremenu izdavanja) sa Windows identičnima. Za Winse postoji bar deset puta više ponude ukupno, po bilo kojem kriteriju, i na koji god način to zbrajali. I bilo bi nelogično da nije tako. No: 1) to ne znači da nema komercijalnih naslova za Linux; 2) Ima ih sve više i bit će ih, adekvatno podršci grafike - koja raste; 3) Na Linuxu postoje potrošači koji te igre kupuju, što znači i da postoji tržište. Sumnjam da će se tržište sustava u usponu smanjivati, već rasti.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
Zechina kaže...

 

Ovo me uvijek fasciniralo: ti želiš koristiti ono što većina koristi, tako da budeš u prosjeku. Odakle ta težnja za prosječnosti? U ljudskoj prirodi bi trebalo biti da teži nad-prosječnosti, da prevaziđe prosjek, da postavlja nove granice... inače nikad ne bi napredovali niti u jednom segmentu.

Većina sluša cajke, nema završenu gimnaziju (kamo li neki faks), tek natuca neki strani jezik, ima pokvarene zube, čita jednu knjigu godišnje, pretila je i - užasno ponosna na sve navedeno. I slavi svake nove Windowse kad se pojave jer su nabolji, najfluidniji, najbrži, ne ruše se itd.
Zašto netko želi biti dio takve većine? Shvaćam za one ispod prosjeka da se žele uklopitii u prosjek, ali zašto se i oni prosječni i potencijalno natprosječni žele utopiti u prosjeku?

 

Sada bih ja trebao koristiti Libre i moliti onoga sa druge strane da mi pošalje i pdf verziju da vidim kako je on zamislio dokument, pa onda prepravljati u Libreu? Jel dobijem onda ebook reader besplatno? I smijem kod zubara?

 

Ne vidim u tebe razloga za prepotencijom.

 

Dobro da nisi napisao: "Sad bih ja trebao znati engleski i moliti onoga sa druge strane da mi pošalje i prijevod da vidim kako je on zamislio dokument, pa onda prepravljati sa hrvatskog? Jel dobijem onda i tečaj engleskog besplatno?

Shvaćaš li ti da ako za godinu dana apliciraš za neki EU projekt i pošalju ti dopis u odt, da ćeš ispasti budaletina ako im ga vraćaš u docx? Ne možeš reći "pa ovo sam ja kupijo i tu znam raditi, pa ne mogu sad instalirati i tu neki Libre." Ista stvar će ti se vjerojatno desiti i ako kontaktiraš neku znanstvenu instituciju, Audi, NASA, whatever. I nema veze hoće li ti to netko slati sa  BSD Unixa, Chrome/Chromium OSa ili nekog drugog Linuxa, Windowsa ili Maca. Ili, vrlo skoro, sa Androida.


I, daj molim te prestani se sramotiti sa ovim "to je samo Linux kernel a ne Linux". Koji je to "Windows" kernel od Windows RT? Pa to ni ne može raditi na x86, a da ne kažem da nema veze sa kompatibilnošću. Jesu li to onda Windowsi ili nisu? Gotovo svaki drek koji je ARM-Linux compatible možeš kompajlirati za ARM Android mob/tablet (zato Android i ima desetke tisuća aplikacija).
Android nije GNU/Linux (ili tzv "desktop" Linux) i ima mnoštva dependencies above, ali ništa ne može raditi bez svoje jezgre, motora - i to određuje što je nešto. Ili ti stvarno misliš da ako u Golfa staviš motor od Porschea da je to još uvijek Golf? I obrnuto - ako Porscheu izvadiš motor i zamijeniš ga sa onim od Yuga - to je još uvijek Porsche?
Problem je u tome što je Android po mnogočemu inferioran "standardnom desktop" Linuxu - neke stvari su okljaštrene, a neke naljepljene... ali ni ChromeOS ni Android ne mogu zamijeniti svoju jezgru (makar su se jako trudili). Kad je Apple zamijenio svoju x86 i PowerPC jezgru sa Unixom, napravio je to o čemu ti govoriš - zadržao je shell a promijenio kernel. ChromeOS i Android nisu, niti neće. Java ostaci će možda otpasti, Linux neće - upravo zbog kompatibilnosti sa "internet of things". Primjerice, Google (Alphabet) dobro prati što se dešava sa Automotive Grade Linux i ne pada im na pamet ostati bez dijela kolača ovdje.

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
BlueMax kaže...

 

 Linux = kernel. Al ajd ti to njemu objasni. Njegov router je na Linuxu a Android nije. Android nije Linux jer ga ne može pronaći na listi desktop distribucija. Pa nek na toj listi nađe ono što je u njegovom routeru za koji tvrdi da je na Linuxu.

A ti opet ideš u krajnost i pokušavaš dokazati nedokazivo da je igranje na Linuxu usporedivo s igranjem na Windowsima. Da je tako kao što govoriš ja doma ne bi imao Windowse u dual bootu. Njemu fali znaja, tebi realnosti.

 

Postoji razlika između OS-a i kernela. Kernel je samo dio OS-a. Ti bi kao Linuksaš to valjda trebao znati.

 

Na ruteru imam DDWRT koji je linux distribucija. Nađi mi molim te gdje je Android Linux distribucija?

Google je uzeo Linux kernel i na njegovoj bazi napravio Android OS. Tužno je što ti ja manjkavog znanja moram objašnjavati.

 

 Isukrsta ti, upiši u google "what is linux" i jednom za svagda nauči što je to. Sve što ima Linux kernel je Linux. To što se desktop distribucije u narodu trpaju pod "linux" to je isto ko što se sve paste za zube trpaju pod kalodont ili sve pite trpaju pod burek. Na routeru nemaš Linux distribuciju nego Linux firmware s Linux kernelom. Tužno je što si tako tvrdoglav a ne što ti je znanje manjkavo. Manjkavost znanja liječi se učenjem a tvrdoglavost nikako.

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

 

 Isukrsta ti, upiši u google "what is linux" i jednom za svagda nauči što je to. Sve što ima Linux kernel je Linux. To što se desktop distribucije u narodu trpaju pod "linux" to je isto ko što se sve paste za zube trpaju pod kalodont ili sve pite trpaju pod burek. Na routeru nemaš Linux distribuciju nego Linux firmware s Linux kernelom. Tužno je što si tako tvrdoglav a ne što ti je znanje manjkavo. Manjkavost znanja liječi se učenjem a tvrdoglavost nikako.

 

Evo prvi link iz Googlea: https://www.linux.com/what-is-linux

 

What is Linux?

Just like Windows XP, Windows 7, Windows 8, and Mac OS X, Linux is an operating system.

 

The OS is comprised of a number of pieces: 

The Bootloader

The kernel: This is the one piece of the whole that is actually called “Linux”. (Kernel: To je jedan dio cjeline koja se  zove Linux)

Daemons

The Shell

Graphical Server

Desktop Environment

Applications

 

Znači Linux je OS, a kernel je samo dio te cjeline. Kao što je Android OS, a kernel baziran na Linux kernelu je samo dio te cjeline.

 

To što bi ti volio da je Android Linux pa da je popularniji će biti drugi par rukava. Linux je fora OS, ali nepopularan kod velike većine korisnika, proizvođača popularnog softvera i hardvera. To je ono što tvrdim od početka.

 

 

Što se tiče routera: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_router_and_firewall_distributions

 

Name: DD-WRT
Type: Linux distribution
Description:Embedded Linux firmware distribution available on a variety of wireless routers.

 

 

Btw, ozbiljnije bi djelovao da iznosiš argumente, a ne svodiš sve na komentare tipa ne znaš, tvrdoglav si. Ne vrijeđa me to jer dolazi od nebitne osobe, ali te diskreditira kao ozbiljnog diskutanta.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...

Dobro da nisi napisao: "Sad bih ja trebao znati engleski i moliti onoga sa druge strane da mi pošalje i prijevod da vidim kako je on zamislio dokument, pa onda prepravljati sa hrvatskog? Jel dobijem onda i tečaj engleskog besplatno?

Shvaćaš li ti da ako za godinu dana apliciraš za neki EU projekt i pošalju ti dopis u odt, da ćeš ispasti budaletina ako im ga vraćaš u docx? Ne možeš reći "pa ovo sam ja kupijo i tu znam raditi, pa ne mogu sad instalirati i tu neki Libre." Ista stvar će ti se vjerojatno desiti i ako kontaktiraš neku znanstvenu instituciju, Audi, NASA, whatever. I nema veze hoće li ti to netko slati sa  BSD Unixa, Chrome/Chromium OSa ili nekog drugog Linuxa, Windowsa ili Maca. Ili, vrlo skoro, sa Androida.


I, daj molim te prestani se sramotiti sa ovim "to je samo Linux kernel a ne Linux". Koji je to "Windows" kernel od Windows RT? Pa to ni ne može raditi na x86, a da ne kažem da nema veze sa kompatibilnošću. Jesu li to onda Windowsi ili nisu? Gotovo svaki drek koji je ARM-Linux compatible možeš kompajlirati za ARM Android mob/tablet (zato Android i ima desetke tisuća aplikacija).
Android nije GNU/Linux (ili tzv "desktop" Linux) i ima mnoštva dependencies above, ali ništa ne može raditi bez svoje jezgre, motora - i to određuje što je nešto. Ili ti stvarno misliš da ako u Golfa staviš motor od Porschea da je to još uvijek Golf? I obrnuto - ako Porscheu izvadiš motor i zamijeniš ga sa onim od Yuga - to je još uvijek Porsche?
Problem je u tome što je Android po mnogočemu inferioran "standardnom desktop" Linuxu - neke stvari su okljaštrene, a neke naljepljene... ali ni ChromeOS ni Android ne mogu zamijeniti svoju jezgru (makar su se jako trudili). Kad je Apple zamijenio svoju x86 i PowerPC jezgru sa Unixom, napravio je to o čemu ti govoriš - zadržao je shell a promijenio kernel. ChromeOS i Android nisu, niti neće. Java ostaci će možda otpasti, Linux neće - upravo zbog kompatibilnosti sa "internet of things". Primjerice, Google (Alphabet) dobro prati što se dešava sa Automotive Grade Linux i ne pada im na pamet ostati bez dijela kolača ovdje.

 

Opet svođenje na osobnu razinu sa budaletinama i sramoćenjem, a kao tamo neki cajkaši, nepranje zubi i sl.? Da nije i BlueMax tvoj account?

 

Vrti priču koliko hoćeš, ali MS Office dokumenti su tu i ogromna većina ljudi ih koristi. Odt ne koristi nitko. Kao da kupiš auto na etanol jer si čuo da će biti gorivo budućnosti u HR. Kupit ćeš ga kada bude aktualan.

 

Sam sebe uvaljuješ. Mercedes ima diesel motore od Renaulta pa je svejedno Mercedes. Toyota ima dizel od BMW-a pa je svejedno Toyota ...

 

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Evo prvi link iz Googlea: https://www.linux.com/what-is-linux

 

What is Linux?

Just like Windows XP, Windows 7, Windows 8, and Mac OS X, Linux is an operating system.

 

The OS is comprised of a number of pieces: 

The Bootloader

The kernel: This is the one piece of the whole that is actually called “Linux”. (Kernel: To je jedan dio cjeline koja se  zove Linux)

Daemons

The Shell

Graphical Server

Desktop Environment

Applications

 

Znači Linux je OS, a kernel je samo dio te cjeline. Kao što je Android OS, a kernel baziran na Linux kernelu je samo dio te cjeline.

 

To što bi ti volio da je Android Linux pa da je popularniji će biti drugi par rukava. Linux je fora OS, ali nepopularan kod velike većine korisnika, proizvođača popularnog softvera i hardvera. To je ono što tvrdim od početka.

 

 

Što se tiče routera: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_router_and_firewall_distributions

 

Name: DD-WRT
Type: Linux distribution
Description:Embedded Linux firmware distribution available on a variety of wireless routers.

 

 

Btw, ozbiljnije bi djelovao da iznosiš argumente, a ne svodiš sve na komentare tipa ne znaš, tvrdoglav si. Ne vrijeđa me to jer dolazi od nebitne osobe, ali te diskreditira kao ozbiljnog diskutanta.

 

 

 

 Zanimljivo selektivno citiranje. Nije ti palo na pamet citirati prvu rečenicu na toj stranici? From smartphones to cars, supercomputers and home appliances, the Linux operating system is everywhere. I onda dodati da je na prvoj ilustraciji Android smartphone? Pomiri se s tim da koristiš Linux i da ti paše.

 

Linux je ime za jezgru (engl. kernel) računalnog operacijskog sustava sličnog Unixu, ali najčešće i za cijeli operacijski sustav baziran na toj jezgri. E to "najčešće" je u biti greška, kao Kalodont kojeg sam spomenuo. Nešto što je uvriježeno u govoru ali nije točno. 

Ubuntu je OS (tj Linux distribucija). Koristi Linux kernel, GRUB2 bootloader, BASH shell (defaultno), razne daemonse te nekoliko desktop enviromenta (GNOME 2, GNOME 3, UNITY, KDE, XFCE...). Zašto je Ubuntu Linux distribucija? Zato što koristi Linux kernel. Zašto su Android i ChromeOS Linux distribucije? Zato jer koriste isti taj kernel. Ne postoji operativni sustav koji se zove Linux.

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Sam sebe uvaljuješ. Mercedes ima diesel motore od Renaulta pa je svejedno Mercedes. Toyota ima dizel od BMW-a pa je svejedno Toyota ...

 

 Bez obzira što je Mercedes, unutra je ipak Renaultov motor. Upravo ti si taj koji pokušava dokazati kako taj motor ugradnjom u Mercedesa postaje Mercedes motor.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Ono što ti brkaš je Linux i "Linux distribucija". Android nije Linux distribucija već Linux anomalija. Tek uvjetno je i Linux distribucija kao što je tek uvjetno i samostalni sistem.

Što je distribucija: Ubuntu Linux, i po istoj logici Android Linux. Zašto Android ipak nije Linux distribucija? Zato jer im "binaries" (aplikacije) uglavnom nisu kompatibilni, čak ni u source obliku (mislim na Android specific APK aplikacije). Termin distribucija nije do kraja definiran, ali uvjetno podrazumijeva da se source programa od neke d. može bez većih kerefeka vrtiti na drugim distribucijama.
Međutim: ako na Android instaliras BusyBox (i imaš root - admin priilegije), dalje s njim radiš kao i sa većinom Linuxa. Jer je jezgra tog složenca - Linux.

Međutim, kao što ni Gnome Linux Aplikacije uglavnom neće raditi na KDE Linux sučelju (i obrnuto) bez "dependencies", tako neće ni na Androidu (i obrnuto).

Tako da (da pojednostavim): grafičke Linux aplikacije uglavnom neće raditi na Android Linuxu, već samo "tekstualne", upravo zbog razlike u nadogradnji (shell, api). Slično kao što Windows 64-bitne aplikacije neće raditi na 32-bitnim Windowsima, ili još bolji primjer: Metro aplikacije (postoji li to još?), ili one koje zahtijevaju DirectX neće raditi na Windowsima bez DX. Što ne znači da to nisu Windows (aplikacije).
I da dalje ne mistificiramo: bez ikakvih emulatora i slično, ako u Android (uz chroot + BusyBox) instaliras BostBrew Basil (koji je kao i BusyBox LINUX aplikacija, Android build), imaš pristup Debian Linux, Ubuntu Linux, Mint Linux... paketima (programa), i iz tih repozitorija možeš jednako kao i na svakom Linuxu instalirati npr Bzip2, Curl, OpenSSL, Python, Ruby... zato jer je Android Linux.

(samo preciznosti radi, ^ aplikacije su u stvari *nix odn. posix a ne samo Linux; paketi moraju biti arm build ako nije atom cpu itd)

EDIT: evo netko stavio opis, kratke upute (i video). Pa ti pjevaj borbene i dalje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 4:08 (Zechina).
16 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
BlueMax kaže...

 

 Isukrsta ti, upiši u google "what is linux" i jednom za svagda nauči što je to. Sve što ima Linux kernel je Linux. To što se desktop distribucije u narodu trpaju pod "linux" to je isto ko što se sve paste za zube trpaju pod kalodont ili sve pite trpaju pod burek. Na routeru nemaš Linux distribuciju nego Linux firmware s Linux kernelom. Tužno je što si tako tvrdoglav a ne što ti je znanje manjkavo. Manjkavost znanja liječi se učenjem a tvrdoglavost nikako.

 

Evo prvi link iz Googlea: https://www.linux.com/what-is-linux

 

What is Linux?

Just like Windows XP, Windows 7, Windows 8, and Mac OS X, Linux is an operating system.

 

The OS is comprised of a number of pieces: 

The Bootloader

The kernel: This is the one piece of the whole that is actually called “Linux”. (Kernel: To je jedan dio cjeline koja se  zove Linux)

Daemons

The Shell

Graphical Server

Desktop Environment

Applications

 

Znači Linux je OS, a kernel je samo dio te cjeline. Kao što je Android OS, a kernel baziran na Linux kernelu je samo dio te cjeline.

 

To što bi ti volio da je Android Linux pa da je popularniji će biti drugi par rukava. Linux je fora OS, ali nepopularan kod velike većine korisnika, proizvođača popularnog softvera i hardvera. To je ono što tvrdim od početka.

 

 

Što se tiče routera: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_router_and_firewall_distributions

 

Name: DD-WRT
Type: Linux distribution
Description:Embedded Linux firmware distribution available on a variety of wireless routers.

 

 

Btw, ozbiljnije bi djelovao da iznosiš argumente, a ne svodiš sve na komentare tipa ne znaš, tvrdoglav si. Ne vrijeđa me to jer dolazi od nebitne osobe, ali te diskreditira kao ozbiljnog diskutanta.

 

 

 

 Ako je sam Linus ponosan na Android i priznaje ga kao linux sustav, svaki drugi argument je suvišan. 

16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Svježa anketa stackoverflowa. Od 30 000 ispitanih, trećina koristi Linux desktop :) toliko o tome

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Ošo na kvasinu? Nije riječ o trajnom gašenju update-a, nego izboru hoću li ga posebno financirati ili ne. Zašto MS-u nije dovoljno dobro da odgodim update do spajanja na vezu kojom sam to spreman obaviti, jer mi je jeftinije/neograničeno? Opcija za to mora biti lako i jasno dostupna kod podešavanja update-a, izbor korisnika, ili neka oni plate trošak prometa svim korisnicima.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Nemoj marrisu mayer sprdat. Ovi bugovci je vole. Zadnji put kad sam bacio komentar u vezi nje, dobio sam crveni na tjean dana
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice