Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

poruka: 90
|
čitano: 9.795
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Aldo kaže...

 Bez brige, sad ce neki dezurni MS apostol se tu javiti i svima nam lijepo obasniti gdje u group policy i regeditu treba podrkati da se to sprijeci. samo bez panike.

I oni isti koji će nakon toga uredno tvrditi da je Windows za usera jednostavniji nego Ubuntu.

 

ukay1000 kaže...
Dvostruki standard. Kad je ios u pitanju onda je to zatvoren os za retardirane jer Apple misli umjesto tebe, a android je mila majka mada faka krcan opcijama 100 puta bolji. Sad kad treba 4 klika u group policy iskopcati nadogranje - pfff komplicirano smece, MS sucks, moj djed 70 godina zbunjen...

Kako su to dvostruki standardi? iOS je oduvijek bio takav i takvim ga smatramo i kao takvog ga kritiziramo. MS je krenuo u tom smjeru i krenulo je drvlje i kamenje. Ako to nije konzistentno, onda ne znam što jest.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 7:21 (MrBlc).
15 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern

Mislim da ne "kakam bezveze", jer se 20 ljudi tu zalilo na stotine razlicitih problema, a nije da nismo pokusali - mjesec dana smo koristili taj OS. Radilo se o najnovijem Ubuntu, sa instaliranim Libre office (moja greska, u proslom postu sam krivo naveo).

 

  • Sto se tice Libre Office-a, mozete govorit sta zelite, ali cinjenica je da je razlicit i treba period privikavanja. To ne bi bi bio problem da mu HELP nije stotinu puta losiji od microsoftovog u office-u. Siguran sam ja da LO moze sve sto i MSO, ali ukupni dojam je puno losiji. Osim toga, kad se file kreiran u LO otvori u MSO korisnik dobiva upozorenja i pitanja koje vecina korisnika ne zna rijesit. Da ne govorim o problemima unutar npr. excel tablica. To je velik problem u ozbiljnijim firmama, kad file stoji na serveru i koristi ga vise ljudi sa razlicitim office paketima. Problem koji nam ne treba u zivotu.
  • Mislim da nismo "tutleki", radi se o 20-ak ljudi koji rade poslove i koriste uredjaje njoj koji su daleko napredniji od ovog PC-a i njegovog OS-a. Nekoliko ih ima doktorate iz raznih grana strojarstva, racunarstva i elektronike, a ostali smo mi sa "obicnim" diplomicama.
  • VirtualBox je software koji mi omogucije da unutar Linuxa vrtim Windows - zasto da si kompliciram zivot, kad mogu deinstalirat Linux i vrtit W10 normalno... Cemu sve to?
  • Otvaranje DWG filea (view, ne edit) nije kao otvaranje tudjeg auta i nema advokata koji mi brani da pogledam DWG file (mislim da ovdje vi "kakate bezveze"). Za windows postoji hrpa besplatnih rjesenja koja to nude. I da, nasa sam sve te koje spominjete, i ispod njih kilometre uputa i upita korisnika koji ni uz upute nisu uspili to instalirat. I opet, znam da postoje i placena rjesenja koja rade, ali postavlja se pitanje zasto placati to kad na W10 ima besplatno? "Win10 nije besplatan" - znam, ali dugorocno je jeftiniji ako se bavite nekim ozbiljnim poslom.

 

Proba sam Ubuntu puno puta privatno, na svom laptopu, kao dual boot i sl. nije da "kakam bezveze" - svidja mi se ideja besplatnog OS-a i nacina kako bi to sve moglo funkcionirati. Poanta moje price je da nema smisla forsirati to jer Linux jednostavno nije dovoljno dobar i sve benefite koje ima ponistavaju nedostatci koje nosi. Ni ne cudi me da se besplatan proizvod ne moze mjeriti sa placenim. 

 

Linux mi je super za instalirat na Rapsberry doma, pa napravim media centar sa Kodi - to mi super radi vec dugo vremena.

Dobar je i kao OS za Synology NAS koji imam - isto mi super radi.

Sad cu instalirat Mint na stari laptop, mislim da ce radit super i bit dobar za browsanje internetom i neke osnovne radnje.

Ali mislim da ce proc jos godina prije nego vidite ljude u uredu kako vrte Ubuntu i rade nesto...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
mateo kaže...

Ali mislim da ce proc jos godina prije nego vidite ljude u uredu kako vrte Ubuntu i rade nesto...

Posjeti Google :)

 

Trolaš bezveze. Pa ni format starijeg MSO nije kompatibilan s novijim formatom MSO paketa. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...

Ne možeš dwg ni na winsima otvoriti legalno ako nisi platio bar viewer.

https://www.bricsys.com/en_INTL/bricscad/compare/

 

 

 

To je nešto friško? Ja ljudima na Windowsima uredno instaliram besplatni Autodeskov DWG Viewer.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
mateo kaže...

Mislim da ne "kakam bezveze", jer se 20 ljudi tu zalilo na stotine razlicitih problema, a nije da nismo pokusali - mjesec dana smo koristili taj OS. Radilo se o najnovijem Ubuntu, sa instaliranim Libre office (moja greska, u proslom postu sam krivo naveo).

 

  • Sto se tice Libre Office-a, mozete govorit sta zelite, ali cinjenica je da je razlicit i treba period privikavanja. To ne bi bi bio problem da mu HELP nije stotinu puta losiji od microsoftovog u office-u. Siguran sam ja da LO moze sve sto i MSO, ali ukupni dojam je puno losiji. Osim toga, kad se file kreiran u LO otvori u MSO korisnik dobiva upozorenja i pitanja koje vecina korisnika ne zna rijesit. Da ne govorim o problemima unutar npr. excel tablica. To je velik problem u ozbiljnijim firmama, kad file stoji na serveru i koristi ga vise ljudi sa razlicitim office paketima. Problem koji nam ne treba u zivotu.
  • Mislim da nismo "tutleki", radi se o 20-ak ljudi koji rade poslove i koriste uredjaje njoj koji su daleko napredniji od ovog PC-a i njegovog OS-a. Nekoliko ih ima doktorate iz raznih grana strojarstva, racunarstva i elektronike, a ostali smo mi sa "obicnim" diplomicama.
  • VirtualBox je software koji mi omogucije da unutar Linuxa vrtim Windows - zasto da si kompliciram zivot, kad mogu deinstalirat Linux i vrtit W10 normalno... Cemu sve to?
  • Otvaranje DWG filea (view, ne edit) nije kao otvaranje tudjeg auta i nema advokata koji mi brani da pogledam DWG file (mislim da ovdje vi "kakate bezveze"). Za windows postoji hrpa besplatnih rjesenja koja to nude. I da, nasa sam sve te koje spominjete, i ispod njih kilometre uputa i upita korisnika koji ni uz upute nisu uspili to instalirat. I opet, znam da postoje i placena rjesenja koja rade, ali postavlja se pitanje zasto placati to kad na W10 ima besplatno? "Win10 nije besplatan" - znam, ali dugorocno je jeftiniji ako se bavite nekim ozbiljnim poslom.

 

Proba sam Ubuntu puno puta privatno, na svom laptopu, kao dual boot i sl. nije da "kakam bezveze" - svidja mi se ideja besplatnog OS-a i nacina kako bi to sve moglo funkcionirati. Poanta moje price je da nema smisla forsirati to jer Linux jednostavno nije dovoljno dobar i sve benefite koje ima ponistavaju nedostatci koje nosi. Ni ne cudi me da se besplatan proizvod ne moze mjeriti sa placenim. 

 

Linux mi je super za instalirat na Rapsberry doma, pa napravim media centar sa Kodi - to mi super radi vec dugo vremena.

Dobar je i kao OS za Synology NAS koji imam - isto mi super radi.

Sad cu instalirat Mint na stari laptop, mislim da ce radit super i bit dobar za browsanje internetom i neke osnovne radnje.

Ali mislim da ce proc jos godina prije nego vidite ljude u uredu kako vrte Ubuntu i rade nesto...


Ajmo po redu.

⧐ Open Office - ok, falio si.

⧐ LO vs MSO: vrlo lako riješivo. ako korisnik nije veći moron, nek si instalira LO pored MSO. Ako je ipak morončina, nek mu instalira netko drugi. Ako mu je to prekomplicirano, eksportiraš mu u PDF - TU NEMA NEKOMPATIBILNOSTI. Ne može editirati tablicu / doc u PDF-u? Pa takvom moronu koji ne zna koristiti LO pored MSO ne daješ dokument na editiranje već mu daješ otkaz.
⧐ "doktorati" - ma prepun nam je Sabor doktora i magistara - eno ga i mg. Ljubo Ćesić Rojs, ili višestruki mg. Crnoja. Ako "dotur" ne zna dodati LO - ono što zna prosječni tinejdžer, ima ih 200000 nezaposlenih od kojih će bar 20000 znati ili htjeti naučiti -  a dotur nek ode lipo prat pjate - tog nam triba va konstantno, turizam ftw.
⧐ @VirtualBox - ovo ti je genijalno:
"VirtualBox je software koji mi omogucije da unutar Linuxa vrtim Windows - zasto da si kompliciram zivot, kad mogu deinstalirat Linux i vrtit W10 normalno... Cemu sve to?"
A kako ćeš otvoriti npr taj đavolji odt sa Maca, Linuxa ili bilo što drugo koje ti ne radi na Winsima? Nećeš instalirati VBox za Winse - nego ćeš "deinstalirati W10 i vrtit Linux/Mac"??? 
Po kojoj je logici "normalno" (valjda lakše) deinstalirati i instalirati ponovno drugi OS (+ update-i, driveri...)? sad ću spojiti tvoje dvije rečenice pa ti promisli što je tu normalno:
"zasto da si kompliciram zivot, kad mogu deinstalirat Linux i"  "onda zavrsis tako da izgubis 2 dana dok na 20 PCa Instaliras windowse" 
... tako da ne bi slučajno instalira VirtualBox, ali da bi moga beštimati (da ne rečen trolati).
⧐ @hrpa besplatnih .dwg viewera - za koju verziju bro? dwg 2017??? NE, nemaš pojma ili izmišljaš. Da, možeš otvoriti dwg 2012 besplatno, ali to si mogao i na Linuxu. Prema tome, drži se istih kriterija.
⧐ "nasa sam sve te koje spominjete, i ispod njih kilometre uputa i upita korisnika koji ni uz upute nisu uspili to instalirat." - opet trolaš. BricsCAD, DraftSight itd se JEDNAKO instalira na Win kao i na Lin. Navest ću samo dvije razlike: 1) Na Linuxu ti NIKAD nije potreban restart sistema za svaku instalaciju / fucking DLL / library koji ti fali na Winsima jednako kao i na Linuxu. 2) vjerojatno nećeš pokupiti malware, spyware i ostalu gamad na Linuxu.
⧐ "postavlja se pitanje zasto placati to kad na W10 ima besplatno? "Win10 nije besplatan" ... truć ,truć...
OK, da ti nacrtam: VirtualBox je STVARNO besplatan, i 10 puta je manji od svakog od nebrojenih W10 update-a. Toliko i download / instalacija kraće traje, kapiš? I ne moraš restartati kompjuter, niti će ti to sam bez dopuštenja OS raditi, i nećeš vjerovati:

Za VirtualBox NE MORAŠ prčkati po Group Policy Editor! 
A sa VB ti SVE radi i na Win/Lin (vrijedi i obrnuto), I BILO KOJI DWG VIEWER, a ne moraš se više bojati win-virusa, i ne moraš više trolanjem liječiti win frustracije na BUG forumu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 9:20 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Linux je zanimljiv za specifične potrebe, ali malo tko će biti zadovoljan sa njim na desktopu. Kada pogledamo da na njemu nisu službeno podržani MS Office, Adobe Acrobat, Photoshop, Corel, Autocad, Solidworks, Google Drive, Onedrive, i još bezbroj drugih te internet bankarstvo i hrpa hardvera vidimo da tu nema što tražiti pored Windowsa i OSX-a. Naravno uvijek će tu biti korisnika kojima je nešto drugo važnije od podrške, ali njihov broj je zanemariv.

 ..jer ne postoji kućni korisnik koji može bez Photoshopa i Autocada   I da, mora imati krekirani Nero 

Hajde iskreno, koliko posto korisnika desktop računala u RH zaista treba sve navedene aplikacije koje si naveo? Ja bih rekao možda 1%. 99% služi za Facebook i p0rn. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 9:41 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
Zechina kaže...

Ne možeš dwg ni na winsima otvoriti legalno ako nisi platio bar viewer.

https://www.bricsys.com/en_INTL/bricscad/compare/

To je nešto friško? Ja ljudima na Windowsima uredno instaliram besplatni Autodeskov DWG Viewer.

 

Misliš na ovo? (edit: krivi link) To je online viewer (download je samo "starter")  i - kao što vidiš, radi i na Linuxu. (sumljam). Meni je Autodeskov DWG Viewer radio u VirtBoxu na Linuxu, na Winsima ga za sad nisam trebao. 

Problem je u tome kad nemaš internet veze (ili je preskupa). Znači, pravi offline viewer se podrazumijeva. Ono, radi i na Androidu (skoro pa full AutocCAD, free), samo... daj se ti snađi u nekom složenom nacrtu na 7" ekranu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 9:45 (Zechina).
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...
jdv kaže...

 

Linux je zanimljiv za specifične potrebe, ali malo tko će biti zadovoljan sa njim na desktopu. Kada pogledamo da na njemu nisu službeno podržani MS Office, Adobe Acrobat, Photoshop, Corel, Autocad, Solidworks, Google Drive, Onedrive, i još bezbroj drugih te internet bankarstvo i hrpa hardvera vidimo da tu nema što tražiti pored Windowsa i OSX-a. Naravno uvijek će tu biti korisnika kojima je nešto drugo važnije od podrške, ali njihov broj je zanemariv.

 ..jer ne postoji kućni korisnik koji može bez Photoshopa i Autocada   I da, mora imati krekirani Nero 

Hajde iskreno, koliko posto korisnika desktop računala u RH zaista treba sve navedene aplikacije koje si naveo? Ja bih rekao možda 1%. 99% služi za Facebook i p0rn. 

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...
jdv kaže...
Zechina kaže...

Ne možeš dwg ni na winsima otvoriti legalno ako nisi platio bar viewer.

https://www.bricsys.com/en_INTL/bricscad/compare/

To je nešto friško? Ja ljudima na Windowsima uredno instaliram besplatni Autodeskov DWG Viewer.

 

Misliš na ovo? To je online viewer (download je samo "starter") i - kao što vidiš, radi i na Linuxu. Meni je radio u VirtBoxu na Linuxu, na Winsima ga za sad nisam trebao.

Problem je u tome kad nemaš internet veze (ili je preskupa). Znači, pravi offline viewer se podrazumijeva. Ono, radi i na Androidu (skoro pa full AutocCAD, free), samo... daj se ti snađi u nekom složenom nacrtu na 7" ekranu.

 

 http://www.autodesk.com/products/dwg/viewers

 

DWG TrueView

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

 Svakom od 98% desktop korisnika treba MS Office da na prozor stavi natpis 'prodajem krmaču i prasce'. Većini korisnika npr. kućnih koji nisu u nikakvoj poslovnoj mreži, domeni, nisu vezani ISO standardima niti imaju potrebu za kolaboracijom na istim dokumentima  itd. dovoljan je notepad, wordpad ili LO za tekst. Corel, Photoshop itd. se ne smiju uopće spominjati u istoj rečenici s kućnim korisnicima. Na stotine beslatnih alternativa ima. Naveo si software koji jošta stotinu tisuća kn i govoriš kako to treba 98% desktop korisnika :) 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
hrvooje kaže...
jdv kaže...

 

Linux je zanimljiv za specifične potrebe, ali malo tko će biti zadovoljan sa njim na desktopu. Kada pogledamo da na njemu nisu službeno podržani MS Office, Adobe Acrobat, Photoshop, Corel, Autocad, Solidworks, Google Drive, Onedrive, i još bezbroj drugih te internet bankarstvo i hrpa hardvera vidimo da tu nema što tražiti pored Windowsa i OSX-a. Naravno uvijek će tu biti korisnika kojima je nešto drugo važnije od podrške, ali njihov broj je zanemariv.

 ..jer ne postoji kućni korisnik koji može bez Photoshopa i Autocada   I da, mora imati krekirani Nero 

Hajde iskreno, koliko posto korisnika desktop računala u RH zaista treba sve navedene aplikacije koje si naveo? Ja bih rekao možda 1%. 99% služi za Facebook i p0rn. 

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

 

2% korisnika, možda, nije iziritirano proizvoljnim Win apdejtima, koji po Murphyevom zakonu udaraju upravo prije nego li stigneš snimiti ono što si radio u tim navedenim aplikacijama.
(da se dodirnemo teme, jelte!!!)
Kao napredni win korisnik sam desetljećima ponekad koristio skoro sve programe koje si naveo (mislim da nisam One drive). Na Winsima (ne Linuxu!) sam za sve pronašao bolje alternative, osim Photoshopa, i to samo zbog CMYK-a (za tisak). Ali mi je zato PS CS5 uredno radio i na Linuxu ( i to "nativno" preko Wine a ne VirtBox). Sad već skoro 2 godine koristim samo GIMP, a za CMYK Kritu (i Scribus). PS rijetko palim i na Winsima. Corel je smeće odavno, Acrobat je teži BS - ako baš ne radiš akcijske letke za Konzum . Master PDF Editor, PDF Studio & PDF Chain mi 90% PDF potreba zadovoljavaju. Za sve ostalo tu je VirtualBox.
Upravo sam shvatio da nisam Winse digao od prošle godine... a kupio W10 Pro, punu cijenu.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...
 Svakom od 98% desktop korisnika treba MS Office da na prozor stavi natpis 'prodajem krmaču i prasce'. 

 

I to samo .docx, moliću ljepo. Office 2016 ili još noviji, 64-bit! 

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

majkobožja 600+MB! Probao na Vbox (Linux) i 32 i 64 bit, nije mi radilo, veli da nije validna win aplikacija? Na Wine se bar probalo instalirati.

offtopic, zadnji:

Sad sam se sjetio, imam AutoQ3D CAD v5.1 Giveaway Promotion (Windows, Linux), cca 2mb, otvarao je .dxf, meni je radilo na Win+Lin.

Pa ako nekome treba nek se javi na pm.  Ovo stoga što Linux verzije više nema za download, a imadem i nju.

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...
jdv kaže...

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

 Svakom od 98% desktop korisnika treba MS Office da na prozor stavi natpis 'prodajem krmaču i prasce'. Većini korisnika npr. kućnih koji nisu u nikakvoj poslovnoj mreži, domeni, nisu vezani ISO standardima niti imaju potrebu za kolaboracijom na istim dokumentima  itd. dovoljan je notepad, wordpad ili LO za tekst. Corel, Photoshop itd. se ne smiju uopće spominjati u istoj rečenici s kućnim korisnicima. Na stotine beslatnih alternativa ima. Naveo si software koji jošta stotinu tisuća kn i govoriš kako to treba 98% desktop korisnika :) 

 

Pa napisao sam svakome nešto, a ne sve. Poslovnima trebaju te nazovi skupe aplikacije. Kućnima neke druge kao što su Onedrive, Google Drive, igre i sl. Uz to svaki drugi kućni korsinik želi i MS Office, Acad ili nešto treće jer mu djete ide u školu, na faks. Ili želi naučiti neki program koji koristi više od par ljudi i sl.

Možeš mislit koliko je Linux pogodan desktop korisnicima kada ga koristi njih 2%.

 

 

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...

 

Kakaš bezveze, ali baš ono bezz. Sa prastarim informacijama. "Dobili open office..." pa to se ne koristi godinama. Svaki Ubuntu (Mint...) dolazi s LibreOffice. Čak i da je istina, na Linuxu je to 10x lakše (re)instalirati: Soft Manager klik deinstall, klik install. A taman da ti .odt ne radi, uzmeš VirtualBox (ili za 25-50$ CrossOver Office - ako ste već tutleki).
"Trebalo je otvorit dwg file" ???
To je kao da si rekao: "Trebalo je otvoriti tuđi auto (koji nisam kupio i nemam ključ)". Pa normalno da ne možeš otvoriti AutoCADov .dwg kad im je to zlatna koka - zaštićeni i zatvoreni, skupi format kojeg brane vojskom advokata i - još ga i mijenjaju svako malo. Taj format smiju podržavati samo CAD programi koji su platili (skupu) licencu Autodesku.
Kupi na Linuxu BricsCAD i sve će ti raditi. 
Ne možeš dwg ni na winsima otvoriti legalno ako nisi platio bar viewer.

https://www.bricsys.com/en_INTL/bricscad/compare/ 

 

E sad, da se od vas 20+ mudrijaša nitko nije sjetio instalirati "specijalizirani" VirtualBox (free, btw) sa Win7 npr, ako i kad ti treba odt ili dwg koji baš neće raditi na Linuxu...
Ergo, meni je DraftSight na Linuxu uredno otvarao 2D .dwg (samo mi je istekla licenca - sad je 99$/y), a da imam prof. potrebu, kupio bi ZWCAD 2017, AutoCAD Lite ili (najvjerojatnije) Linux BricsCAD - 550$ (ZWCAD je 800$, AutoCAD / Lite je 1020/270$ GODIŠNJE!)

Postoje online dwg to dxf converteri. Autodeskov DWG Viewer je besplatan.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...
hrvooje kaže...
jdv kaže...

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

 Svakom od 98% desktop korisnika treba MS Office da na prozor stavi natpis 'prodajem krmaču i prasce'. Većini korisnika npr. kućnih koji nisu u nikakvoj poslovnoj mreži, domeni, nisu vezani ISO standardima niti imaju potrebu za kolaboracijom na istim dokumentima  itd. dovoljan je notepad, wordpad ili LO za tekst. Corel, Photoshop itd. se ne smiju uopće spominjati u istoj rečenici s kućnim korisnicima. Na stotine beslatnih alternativa ima. Naveo si software koji jošta stotinu tisuća kn i govoriš kako to treba 98% desktop korisnika :) 

 

Pa napisao sam svakome nešto, a ne sve. Poslovnima trebaju te nazovi skupe aplikacije. Kućnima neke druge kao što su Onedrive, Google Drive, igre i sl. Uz to svaki drugi kućni korsinik želi i MS Office, Acad ili nešto treće jer mu djete ide u školu, na faks. Ili želi naučiti neki program koji koristi više od par ljudi i sl.

Možeš mislit koliko je Linux pogodan desktop korisnicima kada ga koristi njih 2%.

 

Furaš se na klona ovog genijalca?

"There's no chance that the iPhone is going to get any significant market share. No chance," said Ballmer.

...I'd prefer to have our software in 60% or 70% or 80% of them, than I would to have 2% or 3%, which is what Apple might get."

Treba li te podsjetiti da je Android de facto Linux, kao i ChromeOS? (A iOS / OSX su unixoidi također btw)
Samo ako uračunaš mobilne platforme pod osobna računala - već si popušio. Znači bez npr smart TV, internet-of-things itd.
Sad je izašlo da je Raspberry Pi treće najpopularnije računalo na svijetu (nakon PC-a, Maca). Koji OS se tu vrti, da nije možda upravo Linux?
"Desktop korisnici" su arhaična kategorija koja izumire u 21 stoljeću. Naravno, neće skroz izumrijeti ali se klasičan "desktop" PC približava margini, zajedno sa svojim arhaičnim Win monopolom, koji mlađim generacijama više nije "seksi", a dokaz za navedeno je enormni rast prodaje ChromeBooka u US.
Uostalom, čak je i Ballmer reterirao, pa možeš i ti (da ne spomenem još da Microsoft postaje sve bitniji kontributor Linux i open source coda):
http://www.pcworld.com/article/3011934/windows-phone-os/steve-ballmer-thinks-the-future-of-windows-phone-is-androidand-he-may-be-right.html

Btw, ne mjeri po stablu šumu: OneDrive je teško usporediv sa GoogleDrive. Android je standard za mobilne komunikacije, a GDrive je njegov prirodni produžetak (poput npr MS Office na Windows desktop računalima). Drugim riječima, Google Drive je u usponu za razliku od OneDrive koji se dumpingom cijena bori protiv Amazon itd cloud servisa. Kratkoročno to uspijeva, dugoročno - no, znamo kako je to s Nokijom i WinPhone projektom završilo.
A to što OFFLINE GoogleDrive-a nema za Linux već je targetiran za Windows OS - pa to je upravo zato jer otimaju korisnike tamo gdje je mekano: za tzv. desktop korisnike koji još uvijek tvrdoglavo koriste npr Outlook. Mlađe generacije se ježe od same ideje da koriste nešto što toliko podsjeća na prošlo stoljeće.

8 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...

 

Postoje online dwg to dxf converteri. Autodeskov DWG Viewer je besplatan.

 

Ma sve 5, ali ne pada mi više na pamet zakopavati se u nečiji proprietary monopol fomat kojeg se onda politički oportuno (i cinično) naziva "industrijskim standardom". Kakav je to standard koji se stalno mijenja, kad moraš koristiti specijalne viewere/konvertere da bi otvorio upravo novu najnoviju verziju dwg, 3ds, doc, eps/ps, pdf, što god? "Standard" koji traje jednu godinu?

I onda, kad Adobe počne uvoditi 3D funkcije u svoje pdf / psd file formate, Autodesk odgovara sa Pixlr-om "koji čita i psd" - dok ostatak svijeta npr prelazi na jedinstveni USB standard.
Tome se danas smijemo na 8/16-bitnim računalima: Commodore, Sinclair, Atari itd su propali zbog takvih pokušaja ograničenja (OK Apple je tad uspio ali mu se danas smiju zbog istih stvari).
To su sve gluposti, a krenulo je od tog da se negdje neki monopolist inati, zakopava se u vlastiti bunker i nada se da će tako zaustaviti protok vremena i evoluciju.
Dok su mi "znalci" gurali Freehand kao industrijski standard 2000-tih, ja sam već radio na Inkscapeu. Kad sam koristio (Win)Rar, znalci su koristili Stuffit. Danas koristim 7-zip i opet su to za mnoge "neka čudesa", jer iza tog ne stoji "industrijski brand".  Kome danas možeš dati stuffit, .fh11 i sl. "standarde" (a da ne govorimo o nekompatibilnosti između verzija samih)? Dok ćeš danas svaku vektorsku grafiku naći u .svg formatu. Gdje je danas WMA ("Windows Media Audio") u odnosu na MP3? Ili kao što je kolega spomenuo, Nero?

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...
jdv kaže...
hrvooje kaže...
jdv kaže...

 

Svakome treba bar nešto od onoga što sam naveo, osim možda 2% korisnika.

 Svakom od 98% desktop korisnika treba MS Office da na prozor stavi natpis 'prodajem krmaču i prasce'. Većini korisnika npr. kućnih koji nisu u nikakvoj poslovnoj mreži, domeni, nisu vezani ISO standardima niti imaju potrebu za kolaboracijom na istim dokumentima  itd. dovoljan je notepad, wordpad ili LO za tekst. Corel, Photoshop itd. se ne smiju uopće spominjati u istoj rečenici s kućnim korisnicima. Na stotine beslatnih alternativa ima. Naveo si software koji jošta stotinu tisuća kn i govoriš kako to treba 98% desktop korisnika :) 

 

Pa napisao sam svakome nešto, a ne sve. Poslovnima trebaju te nazovi skupe aplikacije. Kućnima neke druge kao što su Onedrive, Google Drive, igre i sl. Uz to svaki drugi kućni korsinik želi i MS Office, Acad ili nešto treće jer mu djete ide u školu, na faks. Ili želi naučiti neki program koji koristi više od par ljudi i sl.

Možeš mislit koliko je Linux pogodan desktop korisnicima kada ga koristi njih 2%.

 

Furaš se na klona ovog genijalca?

"There's no chance that the iPhone is going to get any significant market share. No chance," said Ballmer.

...I'd prefer to have our software in 60% or 70% or 80% of them, than I would to have 2% or 3%, which is what Apple might get."

Treba li te podsjetiti da je Android de facto Linux, kao i ChromeOS? (A iOS / OSX su unixoidi također btw)
Samo ako uračunaš mobilne platforme pod osobna računala - već si popušio. Znači bez npr smart TV, internet-of-things itd.
Sad je izašlo da je Raspberry Pi treće najpopularnije računalo na svijetu (nakon PC-a, Maca). Koji OS se tu vrti, da nije možda upravo Linux?
"Desktop korisnici" su arhaična kategorija koja izumire u 21 stoljeću. Naravno, neće skroz izumrijeti ali se klasičan "desktop" PC približava margini, zajedno sa svojim arhaičnim Win monopolom, koji mlađim generacijama više nije "seksi", a dokaz za navedeno je enormni rast prodaje ChromeBooka u US.
Uostalom, čak je i Ballmer reterirao, pa možeš i ti (da ne spomenem još da Microsoft postaje sve bitniji kontributor Linux i open source coda):
http://www.pcworld.com/article/3011934/windows-phone-os/steve-ballmer-thinks-the-future-of-windows-phone-is-androidand-he-may-be-right.html

Btw, ne mjeri po stablu šumu: OneDrive je teško usporediv sa GoogleDrive. Android je standard za mobilne komunikacije, a GDrive je njegov prirodni produžetak (poput npr MS Office na Windows desktop računalima). Drugim riječima, Google Drive je u usponu za razliku od OneDrive koji se dumpingom cijena bori protiv Amazon itd cloud servisa. Kratkoročno to uspijeva, dugoročno - no, znamo kako je to s Nokijom i WinPhone projektom završilo.
A to što OFFLINE GoogleDrive-a nema za Linux već je targetiran za Windows OS - pa to je upravo zato jer otimaju korisnike tamo gdje je mekano: za tzv. desktop korisnike koji još uvijek tvrdoglavo koriste npr Outlook. Mlađe generacije se ježe od same ideje da koriste nešto što toliko podsjeća na prošlo stoljeće.

 

Pričam o desktop Windowsima (koji imaju službeni support skoro svih proizvođača hardvera i softvera) i desktop Linuxu (koji to nema). Tu za mene i veliku većinu korisnika sva priča počinje i završava, a ti i par drugih korisnika naravno možete imati drugačije mišljenje.

 

Ajmo na ostale masovne uređaje. Gogoleovi i Appleovi OS-evi imaju veze sa Linux/Unixom samo preko koda, ali u svemu ostalome to su kompletni proizvodi koje korisnici tako i vide. Primjećuješ da kada pričam o Linuxu ne govorim da je kod loš, nego da ga malo koji proizvođač ičega ozbiljno doživljava? Ruteri i slični uređaji mogu imati bilo kakav OS kada očito ne treba instalirati Office ili Googledrive na isti.

 

To što je Raspberry Pi treće najpopularnije računalo (zar Android tablet nije računalo?) ne znači puno ako ne napišeš koliki dio tržišta drži :) 

 

Onedrive svakako ima smisla jer nudi integraciju sa MS Officeom koji je ipak jedini ozbiljan Office paket na desktop tržištu.

 

Priča je ista otkad je Linuxa, a ta je da ako krajnji korisnik može birati OS neće u skoro 100% slučajeva odabrati ništa što se zove Linux.

 

16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Za par godina u USA Win će biti manje od 50% na desktopu. ChromeOS će to sve pojesti. Samo u prošloj godini je narastao s 1.5% na 3.5% svih desktop računala. MS Office koji toliko spominješ radi i na njemu. Od ove godine podržava sve aplikacije s Google Playa. Za gutače sadržaja do dovoljno. ( Facebook, školska bilježnica, ..)

 

Win će ostati za PC gamere i developere. 

http://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/united-states-of-america

 

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

Pričam o desktop Windowsima (koji imaju službeni support skoro svih proizvođača hardvera i softvera) i desktop Linuxu (koji to nema). Tu za mene i veliku većinu korisnika sva priča počinje i završava, a ti i par drugih korisnika naravno možete imati drugačije mišljenje.

 

Ajmo na ostale masovne uređaje. Gogoleovi i Appleovi OS-evi imaju veze sa Linux/Unixom samo preko koda, ali u svemu ostalome to su kompletni proizvodi koje korisnici tako i vide. Primjećuješ da kada pričam o Linuxu ne govorim da je kod loš, nego da ga malo koji proizvođač ičega ozbiljno doživljava? Ruteri i slični uređaji mogu imati bilo kakav OS kada očito ne treba instalirati Office ili Googledrive na isti.

 

To što je Raspberry Pi treće najpopularnije računalo (zar Android tablet nije računalo?) ne znači puno ako ne napišeš koliki dio tržišta drži :) 

 

Onedrive svakako ima smisla jer nudi integraciju sa MS Officeom koji je ipak jedini ozbiljan Office paket na desktop tržištu.

 

Priča je ista otkad je Linuxa, a ta je da ako krajnji korisnik može birati OS neće u skoro 100% slučajeva odabrati ništa što se zove Linux.

 

 1. Koji proizvođač hardwarea nema službeni support za Linux? Imenuj ga. Ako tebi tu priča počinje i završava moram te obavijestiti da ti priča počinje zabludom i završava zabludom.

 2. Ostali masovni uređaji? Ogromna većina ih ima instaliran neki oblik Linuxa. Zašto bi, pobogu, instalirao Office na router? Malo koji proizvođač ičega ozbiljno doživljava Linux? Da nije možda upravo obrnuto pa malo koji proizvođač ičega ozbiljno shvaća Windowse. Od smartphonea, tableta, igraćih konzola, servera, automobila, smart TV-a.... sve što možeš zamisliti. I to ne zato što je Linux besplatan nego zato što je puno bolji od bilo koje druge opcije.

 3. Za Rapsbery Pi i u pravu. To je samo jedan u nizu računala pogonjenih Linuxom. U pravu si i da je Android tablet (i smartphone) računalo. I to ti je samo još jedan dokaz da Linux (a Android je Linux) drži ogromnu većinu tržišta računala.

 4. Baš me zanima tvoj nivo korištenja Officea kad kažeš kako je MS Office jedini ozbiljan paket na desktop tržištu. Ovakva izjava navodi me da vjerujem kako sve što ti radiš u MS Officeu ja mogu napraviti u Libre Officeu i to zatvorenih očiju (ne kažem da MS Office nije bolji od LO no netko ko za LO može napisati kako nije "ozbiljan" vjerovatno pojma nema o temi).

 5. Priča? Priča ti je šuplja! Istina je da otkad je Linuxa da je poharao svijet računala. Smartphoni i tableti su pojeli klasični PC. MS se sa svojom trulom filozofijom i tu pokušao ugurati pa smo vidjeli kako je prošlo. Čak je i svoje svete Windowse pokušao oblikovati poput modernih Linuxa pa opet fijasko. Revolucionarne stvari koje uvodi u Windowse Linux ima već 15 godina a ono što Linux ima danas vjerojatno nikad neće ni imati.

13 godina
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Jel ima netko da je instalirao LTSB verziju na svoje računalo? Ja sam instalirao na star laptop i dosta je sporo zbog Windows Updatea koji nikako da se skinu. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
hrvooje kaže...

Za par godina u USA Win će biti manje od 50% na desktopu. ChromeOS će to sve pojesti. Samo u prošloj godini je narastao s 1.5% na 3.5% svih desktop računala. MS Office koji toliko spominješ radi i na njemu. Od ove godine podržava sve aplikacije s Google Playa. Za gutače sadržaja do dovoljno. ( Facebook, školska bilježnica, ..)

 

Win će ostati za PC gamere i developere. 

http://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/united-states-of-america

 

 

 

 

ChromeOS je sasvim dobar proizvod za većinu korisnika.

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Zechina kaže...

 

Ma sve 5, ali ne pada mi više na pamet zakopavati se u nečiji proprietary monopol fomat kojeg se onda politički oportuno (i cinično) naziva "industrijskim standardom". Kakav je to standard koji se stalno mijenja, kad moraš koristiti specijalne viewere/konvertere da bi otvorio upravo novu najnoviju verziju dwg, 3ds, doc, eps/ps, pdf, što god? "Standard" koji traje jednu godinu?

I onda, kad Adobe počne uvoditi 3D funkcije u svoje pdf / psd file formate, Autodesk odgovara sa Pixlr-om "koji čita i psd" - dok ostatak svijeta npr prelazi na jedinstveni USB standard.
Tome se danas smijemo na 8/16-bitnim računalima: Commodore, Sinclair, Atari itd su propali zbog takvih pokušaja ograničenja (OK Apple je tad uspio ali mu se danas smiju zbog istih stvari).
To su sve gluposti, a krenulo je od tog da se negdje neki monopolist inati, zakopava se u vlastiti bunker i nada se da će tako zaustaviti protok vremena i evoluciju.
Dok su mi "znalci" gurali Freehand kao industrijski standard 2000-tih, ja sam već radio na Inkscapeu. Kad sam koristio (Win)Rar, znalci su koristili Stuffit. Danas koristim 7-zip i opet su to za mnoge "neka čudesa", jer iza tog ne stoji "industrijski brand".  Kome danas možeš dati stuffit, .fh11 i sl. "standarde" (a da ne govorimo o nekompatibilnosti između verzija samih)? Dok ćeš danas svaku vektorsku grafiku naći u .svg formatu. Gdje je danas WMA ("Windows Media Audio") u odnosu na MP3? Ili kao što je kolega spomenuo, Nero?

 U poslu nema puno mjesta za ovakvo razmišljanje. U tehničkim strukama "ne pada mi na pamet zakopavati se u nečiji proprietary monopol format" u biti znači "ne pada mi na pamet baviti se tim poslom". Ideološki se slažem s tobom a da se bavim nekim drugim poslom (tipa uzgoj peradi ili pisanje pjesama) vjerojatno bi i u praksi mogao izbjeći te formate, no nažalost ne mogu. Svi standardi se mijenjaju. Pogledaj USB (Universal Serial Bus) i koliko je promjena doživio samo kroz zadnjih par godina. Kod .dwg-a bar možeš novijom generacijom softwarea otvoriti stari file dok USB micro, mini, A, B, C, micro A, mini B... jednostavno fizički ne možeš spojiti u neki "univerzalni" uređaj i možeš se hebat.

Cinično ili ne, .dwg je industrijski standard. Često se mijenja iz dva razloga. Prvi je onaj što spominješ, bezobrazni kojim korisnika tjeraju na kupovinu novog softwarea, a drugi onaj realni i praktični jer novije verzije aplikacija imaju mogućnosti kakve stari standard nije mogao pokriti. Pogledaj samo razliku u veličini jednog te istog filea snimljenog u v.2000 i v2016.

 

I ipak bi s nekog moralnog gledišta trebalo razlikovati Autodesk i Microsoft. Microsoft je sve što ima pokrao ili pokupovao novcem zarađenim na krađi dok je Autodesk stvorio industriju i pokupovao ostatak relativno pošteno zarađenim novcem

 

- disclaimer: ne koristim Autodeskov komercijalni software niti su od mene direktno ikad jednu kunu zaradili.

12 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
jdv kaže...

 

 

 

 

ChromeOS je sasvim dobar proizvod za većinu korisnika.

 Kako sad to? Pa ni na njega ne možeš instalirati Solidworks, Photoshop, AutoCAD....?

Zanemarimo činjenicu da je ChromeOS Linux, po čemu je ChromeOS dobar proizvod za većinu korisnika a recimo Mint ili Ubuntu ne? Meni ne pada na pamet niti jedna prednost ChromeOS-a nad ovim distribucijama.

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...
jdv kaže...

 

Pričam o desktop Windowsima (koji imaju službeni support skoro svih proizvođača hardvera i softvera) i desktop Linuxu (koji to nema). Tu za mene i veliku većinu korisnika sva priča počinje i završava, a ti i par drugih korisnika naravno možete imati drugačije mišljenje.

 

Ajmo na ostale masovne uređaje. Gogoleovi i Appleovi OS-evi imaju veze sa Linux/Unixom samo preko koda, ali u svemu ostalome to su kompletni proizvodi koje korisnici tako i vide. Primjećuješ da kada pričam o Linuxu ne govorim da je kod loš, nego da ga malo koji proizvođač ičega ozbiljno doživljava? Ruteri i slični uređaji mogu imati bilo kakav OS kada očito ne treba instalirati Office ili Googledrive na isti.

 

To što je Raspberry Pi treće najpopularnije računalo (zar Android tablet nije računalo?) ne znači puno ako ne napišeš koliki dio tržišta drži :) 

 

Onedrive svakako ima smisla jer nudi integraciju sa MS Officeom koji je ipak jedini ozbiljan Office paket na desktop tržištu.

 

Priča je ista otkad je Linuxa, a ta je da ako krajnji korisnik može birati OS neće u skoro 100% slučajeva odabrati ništa što se zove Linux.

 

 1. Koji proizvođač hardwarea nema službeni support za Linux? Imenuj ga. Ako tebi tu priča počinje i završava moram te obavijestiti da ti priča počinje zabludom i završava zabludom.

 2. Ostali masovni uređaji? Ogromna većina ih ima instaliran neki oblik Linuxa. Zašto bi, pobogu, instalirao Office na router? Malo koji proizvođač ičega ozbiljno doživljava Linux? Da nije možda upravo obrnuto pa malo koji proizvođač ičega ozbiljno shvaća Windowse. Od smartphonea, tableta, igraćih konzola, servera, automobila, smart TV-a.... sve što možeš zamisliti. I to ne zato što je Linux besplatan nego zato što je puno bolji od bilo koje druge opcije.

 3. Za Rapsbery Pi i u pravu. To je samo jedan u nizu računala pogonjenih Linuxom. U pravu si i da je Android tablet (i smartphone) računalo. I to ti je samo još jedan dokaz da Linux (a Android je Linux) drži ogromnu većinu tržišta računala.

 4. Baš me zanima tvoj nivo korištenja Officea kad kažeš kako je MS Office jedini ozbiljan paket na desktop tržištu. Ovakva izjava navodi me da vjerujem kako sve što ti radiš u MS Officeu ja mogu napraviti u Libre Officeu i to zatvorenih očiju (ne kažem da MS Office nije bolji od LO no netko ko za LO može napisati kako nije "ozbiljan" vjerovatno pojma nema o temi).

 5. Priča? Priča ti je šuplja! Istina je da otkad je Linuxa da je poharao svijet računala. Smartphoni i tableti su pojeli klasični PC. MS se sa svojom trulom filozofijom i tu pokušao ugurati pa smo vidjeli kako je prošlo. Čak je i svoje svete Windowse pokušao oblikovati poput modernih Linuxa pa opet fijasko. Revolucionarne stvari koje uvodi u Windowse Linux ima već 15 godina a ono što Linux ima danas vjerojatno nikad neće ni imati.

 

Vjerojatno i sam znaš da su ti izjave vrlo nategnute

 

1. Evo jedan najjednostavniji primjer.  Kupiš npr. HP LaserJet Pro M203dn (odabrao ga za primjer jer je na prvoj stranici nekog webshopa). Otvoriš paket i izvadiš medije kad ono samo za Win i OS X. Ok kažeš, vjerojatno postoje službeni driveri na stranici proizvođača. Veselo upisuješ ime modela u HP model search, i sav sretan vidiš da u driverima postoji rubrika Linux. Klikneš ponosno na Linux i tamo piše "HP Printers - Driver Support for Linux OS For Linux downloads, HP recommends another website. If you need to download Linux drivers, you will be directed to a website that is outside HP Customer Support." Već pomalo razuvjeren u priču da poznati proizvođači ne podržavaju Linux klikneš na jedini link "Learn more", a on te samo zavrti nazad na HP-ovu početnu stranicu. I tako možemo unedogled.

 

2. Linux je prihvatljiv na ruterima jer tamo nije mana što ne možeš instalirati ono što Linuxu fali (ozbiljne aplikacije). Ako želiš smart TV koji podržava veliki broj apliacija opet si na Androidu. Android je baziran na Linux kernelu, ali nije Linux niti se negdje vodi takvim. Imaš tu popis Linux distribucija pa baci oko https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_distributions. Jbg Google je uzeo Linux kod i izbacio kompletan proizvod za koji vidi vraga postoji i MS Office.

 

3. Opet pogledaj link iz točke 3.

 

4. Možeš ti raditi u Libreu, ali znaš i sam da u njemu možeš ispravno otvoriti samo dokumente koje ti je poslalo par entuzijasta koji koriste isti.

 

5. Linux poharao svijet računala? Je svi napunili gaće od Linuxa :)  To što Linux ima danas je ono što je imao i prije. Super je jer je prilagodnjiv i nikome se ne da pisat viruse za njega, ali skoro svatko tko ga može zaobići će to i napraviti pa makar to morao i platiti.

 

 

10 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
BlueMax kaže...
jdv kaže...

 

 

 

 

ChromeOS je sasvim dobar proizvod za većinu korisnika.

 Kako sad to? Pa ni na njega ne možeš instalirati Solidworks, Photoshop, AutoCAD....?

Zanemarimo činjenicu da je ChromeOS Linux, po čemu je ChromeOS dobar proizvod za većinu korisnika a recimo Mint ili Ubuntu ne? Meni ne pada na pamet niti jedna prednost ChromeOS-a nad ovim distribucijama.

ChromeOS stroj nikada nije zamišljen kao potpuna zamjena za Windows računalo. Namijenjen je za korištenje weba i to radi vrlo dobro. Ako ga gledamo kao OS za web tu i Mint/Ubuntu skoro zadovoljava, ali mu fali MS Office.

Linux je zamišljen kao punokrvni OS uz kojeg ti ne treba računalo s Windowsima, a to ogromnoj većini ljudi ne pruža.

 

 

12 godina
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Evo ga opet, fali mu MS Office. Jesi li ti svjestan da Google Docs apsolutno zadovoljava sve potrebe kućnih korisnika, Libre Office zadovoljava potrebe profesionalaca a MS Office je samo najbolji Office paket na tržištu a nikako "jedini ozbiljan". Za što ti to doma koristiš Office pa ti Libre nije dovoljno dobar? Imaš li licencirani Office ili si ga ukrao? Neki ljudi ne vole krasti.

 

1. Lijepo sm, nakon tvoje izjave kako neki proizvođači hardwarea nemaju službenu podršku za Linux, pitao koji to. Sad spominješ neki HP-ov printer koji nema CD s driverima. Argument ti je smiješan. Ne sjećam se kad sam zadnji put neki driver instalirao s CD-a. Također se ne sjećam da neki HP-ov printer nisam mogao pokrenuti na Linuxu dok se itekako sjećam da mi HP DJ 110+ (printer od 15 000kn) nije radio na Win 8 i trebalo je 8 mjeseci da izađe upotrebljiv driver (i to neslužbeni). HP ima veliki broj modela računala koji dolaze s predinstaliranim Linuxom tako da pokušaš s nekim drugim proizvođačem.

 

2. Linux je prihvatljiv na routerima jer je bolji za tu namjenu. Prihvatljiv je u TV-ima jer je bolji OS, prihvatljiv je svugdje... jer je bolji OS. Jedina mana Linuxa je nedostatak nekih aplikacija na desktop platformi. MS Office je tu nebitan jer postoji dobra alternativa. Photoshop ima dobru alternativu. 3DstudioMax ima dobru alternativu. Međutim AutoCAD, Revit, ArchiCAD... i još veliki broj profesionalnih (dakle ne home user) aplikacija nedostaje i nemaju ni približno dobru alternativu. I to ne zato jer OS nije dobar za te aplikacije nego zbog poslovnih odluka izdavača. Sve te aplikacije mogu se jednako kvalitetno ili čak kvalitetnije nego na windowsima (jer koriste OpenGL a ne Directx). Najveći problem za kućne korisnike je nedostatak igara. Igrači jedini danas trebaju desktop PC s Windowsima (ili konzolu). 

 

3. endless loop

 

4. Dokumente otvara vrlo dobro. Puno bolje nego obratno. Nekompatibilnosti postoje ali za to LO nije kriv. I opet govorimo o pro korisnicima jer ono za što kućni korisnik koristi Office, Libre otvara bez greške. Mac je bez Officea bio jako dugo i ništa mu nije falilo (osim igara).

 

5. Očito tvoj svijet računala počinje i završava s desktopom. Jedinim segmentom računarstva koji je u konstantnom padu. Van toga Linux ima neusporedivo veću primjenu od Windowsa.

 
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern
Marko :D kaže...

Jel ima netko da je instalirao LTSB verziju na svoje računalo? Ja sam instalirao na star laptop i dosta je sporo zbog Windows Updatea koji nikako da se skinu. 

 Kako misliš sporo? Ogromna veličina updatea za skinuti?

My pleasure darlin
13 godina
offline
Re: Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom intern

Laptop ima jednojezgreni Inter Atom i 1 GB RAM-a. Ne znam koliko ažuriranja treba skinuti jer mi pokazuje samo tri (jedan je običan update, drugi cumulative update, a trećeg se ne sjećam, vidjet ću kasnije). Uglavnom, update mi cijelo vrijeme stoji na Downloading 10% i ažuriranje koristi jako puno RAM-a tako da je potrošnja u idleu 800 MB od 1 GB. Dok se normalno može ići po kompu, surfanje je jako sporo, a i Start se sporo otvara. Pustit ću danas da se do kraja instalira sve pa da vidim kakve će performanse onda biti. I da, morao sam onemogućit Windows Defender jer cijelo vrijeme radi 100% CPU usage, pa ću Avast stavit umjesto njega jer je lakši.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 10:29 (Marko :D).
7 godina
protjeran
offline
Nadogradnje Windowsa unatoč ograničenom internetsk

Uff to je stvarno slabo računalo Osobno ću probati tu verziju Win10 ali ne tako brzo, tek onda kada se ukaže potreba za reinstallom.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice