Nadogradnja za HTC Hero

poruka: 99
|
čitano: 21.750
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nadogradnja za HTC Hero".
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
Proz0r kaže...

Radio je onako... Malo traljavo. Sad sam stavio VillainROM 12 i radi izvrsno, bolje od svih ocekivanja, jako sam zadovoljan ^^

Hvala ti puno na pomoći, evo uz malo truda i ja sad imam VillarnROM 12.

Puno je bolji od 1.5, sve se glatko izvodi, browser je dosta bolji i brži, primjetio sam u sat vremena isprobavanja.

A onaj šugavi T-Com mi je poslao mail kako jos nema informacija o nadogradnji na 2.1, iako rade na tome... Tko zna kolko ce im jos trebati da izbace update...

 

Glalvno da je sad VillainROM instaliran i da sve radi.  ^^

 

Hvala ti jos jednom na pomoci Proz0r!

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Moze mi netko reci kakvo je surfanje internetom na heroju? Jeli glatko scrollanje, jeli brz i koliko se trosi ako se svaki dan spaja na net nekih 10-ak puta?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Nema problema, gta! :D

@Ezy-e
Ne sjecam se kako ide stock ROM, ali VR bez problema i bez stekanja vrti stranice, preko wi-fi konekcije, 1 Mbps, ucitava stranice gotovo odmah.
Baterija bi ti vjerojatno trajala taj dan a onda preko noci na punjenje i sve 5. Mobitel je odlican, ali samo s pravim ROM-om. Bio sam presretan i s defaultnim ROM-om ali mi je dojadilo stekanje pa sam stavio VR i sad kao da imam novi uredjaj naspram kojeg je stari bio piece of shit. Sad sam prezadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Daj mi reci jel se sta video snimanje poboljsalo sa vr-om jer je ovo sto sam gledao na youtubeu katastrofa?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Rezolucija je jadna, ali mi se cini da je framerate malo bolji i da video gladje tece. Gledam u QuickTimeu jedan video bas sad, premda je mala rezolucija, dosta je ostra slika (jer ne gledam u fullscreenu lol) i glatko tece... Ali u usporedbi s ostalim mobitelima, da, dosta je losa kamera za video. Za fotke je meni predobra, postao sam slike u jednoj temi, ako te zanima reci pa cu iskopati link. Video je inace Ahilova peta ovog uredjaja.

:D
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
evo jos pitanja: 1. koja je razlika izmedu brandiranog heroa(g2 touch) i nebrandiranog(htc hero) osim sto se treba vise cekati na update? 2. Jel je zakljucan g2 touch da se nemogu koristiti ostale kartice? Mislio sam se kasnije prebaciti na tele 2 pa zato pitam. 3. Jel se isplati uzeti neraspakiran g2 touch za 1500 kn?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Itko?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za HTC Hero

Imam i ja jedno pitanje Osmijeh.Pošto za par dana vjerojatno dobivam svog Heroja,tj. G2 čuo sam da Hero brandiran na t-mobile ne dopušta instaliranje aplikacija koje nisu s Marketa.Da li je to istina?

Punk's not dead!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
EZY-E kaže...
evo jos pitanja: 1. koja je razlika izmedu brandiranog heroa(g2 touch) i nebrandiranog(htc hero) osim sto se treba vise cekati na update? 2. Jel je zakljucan g2 touch da se nemogu koristiti ostale kartice? Mislio sam se kasnije prebaciti na tele 2 pa zato pitam. 3. Jel se isplati uzeti neraspakiran g2 touch za 1500 kn?

G2 Touch je brandiran od strane T-mobile što vidiš na natpisu na uređaju iznad ekrana (mene osobno smeta), te izbornici sadrže neke njihove aplikacije. Takav je uređaj zaključan i duže mu treba za update nego originalnom Herou.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero

Postao sam u nekoj drugoj temi pitanje već,al mi niko nije odgovorio,pa evo tu ću napisat.Znači zanima me dali postoji kakav način da sam otključam ovaj uređaj jer je kodiran na Vip,vidio sam da postoje oni nekakvi unlock kodova,al sve mi je to sumnjivo ?

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
A isplati li se dati 1500 kn za g2 touch-neraspakiran ili da cekam dok netko stavi na prodaju nebrandiran?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
I jeli istina ovo sto kaze doctor_crash?
How yes no.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
doctor_crash kaže...

Imam i ja jedno pitanje Osmijeh.Pošto za par dana vjerojatno dobivam svog Heroja,tj. G2 čuo sam da Hero brandiran na t-mobile ne dopušta instaliranje aplikacija koje nisu s Marketa.Da li je to istina?

Ne, apsolutno nije. U Settings pod Applications stavis kvacicu na Unknown Sources. To vrijedi i za brandirane i za nebrandirane Heroje.

 

Xbox360 Modder kaže...

Postao sam u nekoj drugoj temi pitanje već,al mi niko nije odgovorio,pa evo tu ću napisat.Znači zanima me dali postoji kakav način da sam otključam ovaj uređaj jer je kodiran na Vip,vidio sam da postoje oni nekakvi unlock kodova,al sve mi je to sumnjivo ?

Ne znam za unlock kodove, ali samo da flashas bilo koji custom ROM ili generički Herojev ROM (nebrandiran) i uređaj je otključan (koliko ja znam, ali nisam osobno isprobao), a npr. VillainROM mi je sto puta bolji od generičkog pa ono... Jedino što gubiš garanciju, ali ima na netu za naći generički brandirani ROM za G2 Touch ako se strga mob ili tako nešto, ali sumnjam da će itko to trebati raditi pošto se većina kvarova (tvorničkih, koje jedine garancija priznaje) očituje kratko nakon kupovine.

 

EZY-E kaže...
A isplati li se dati 1500 kn za g2 touch-neraspakiran ili da cekam dok netko stavi na prodaju nebrandiran?

Ne znam kakve su sad cijene, ali mislim da se isplati jer je čas posla staviti custom ROM koji je još na kraju sto puta bolji od brendiranog, a možeš i staviti generički Hero ROM (koji je otključan, bar bi trebao biti), stari (1.5) ili novi (2.1) ili novi rootani (ima sve to na VR forumima, stari ima za naći u Newbie's Guideu a novi ima svoj podforum).

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 14:01 (Proz0r).
15 godina
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
Proz0r kaže...
Xbox360 Modder kaže...

Postao sam u nekoj drugoj temi pitanje već,al mi niko nije odgovorio,pa evo tu ću napisat.Znači zanima me dali postoji kakav način da sam otključam ovaj uređaj jer je kodiran na Vip,vidio sam da postoje oni nekakvi unlock kodova,al sve mi je to sumnjivo ?

Ne znam za unlock kodove, ali samo da flashas bilo koji custom ROM ili generički Herojev ROM (nebrandiran) i uređaj je otključan (koliko ja znam, ali nisam osobno isprobao), a npr. VillainROM mi je sto puta bolji od generičkog pa ono... Jedino što gubiš garanciju, ali ima na netu za naći generički brandirani ROM za G2 Touch ako se strga mob ili tako nešto, ali sumnjam da će itko to trebati raditi pošto se većina kvarova (tvorničkih, koje jedine garancija priznaje) očituje kratko nakon kupovine.

 

Znači ako stavim taj VillainROM,on će se otključat.Samo da pitam dali je potrebna SIM kartica u mobitelu dok se to flasha ? Jer trenutno nemam vip broj,zato kaj koristim samo t-mobile pa mi Hero stoji u kutiji.Može neki link sa opisom procedure flashanja i link na fileove s kojima flasham ? I zadnje pitanje dali je taj VillainROM verzija 2.1 ? Sorry na puno pitanja,nov sam u ovome pa ak može mala pomoć.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Hehe nema problema ;)

Da, trebao bi se otključati u teoriji, nema smisla da ostane zaključan, ali nisam isprobao.

Ne mora biti SIM kartica u uređaju, ali on ti neće ništa dirati na SIM-u. Eventualno ćeš morati iskopirati kontakte u memoriju telefona ako ih ne detektira, samo odeš u Phonebook i lupiš Menu tipku i dalje ćeš znati sam.

LINK - guide za flashanje i stavljanje VR-a 12 (tamo je link za download VR-a 5, samo umjesto da skineš njega, potraži na forumima VR12 ili bilo koji drugi ROM koji želiš flashati)

VillainROM 12 je 2.1 verzija i baziran je na službenom HTC-ovom OTA updateu, znači imaš Sense i sve ostalo i radi nevjerojatno glatko u usporedbi s Androidom 1.5. Imaš i veliki izbor ostalih ROM-ova na VR stranici (LINK) pa možeš flashati bilo koji. Nekako mi se čini da je VR12 najbolje ispoliran, eventualno bi mogao biti dobar i SuperHero ROM. Uglavnom, možeš flashati što god hoćeš koliko god puta hoćeš, samo prije flashanja bilo čega (nakon što, naravno, postaviš AmonRA recovery image) radi Nandroid backupove.

:D
15 godina
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
Proz0r kaže...

Hehe nema problema ;)

Da, trebao bi se otključati u teoriji, nema smisla da ostane zaključan, ali nisam isprobao.

Ne mora biti SIM kartica u uređaju, ali on ti neće ništa dirati na SIM-u. Eventualno ćeš morati iskopirati kontakte u memoriju telefona ako ih ne detektira, samo odeš u Phonebook i lupiš Menu tipku i dalje ćeš znati sam.

LINK - guide za flashanje i stavljanje VR-a 12 (tamo je link za download VR-a 5, samo umjesto da skineš njega, potraži na forumima VR12 ili bilo koji drugi ROM koji želiš flashati)

VillainROM 12 je 2.1 verzija i baziran je na službenom HTC-ovom OTA updateu, znači imaš Sense i sve ostalo i radi nevjerojatno glatko u usporedbi s Androidom 1.5. Imaš i veliki izbor ostalih ROM-ova na VR stranici (LINK) pa možeš flashati bilo koji. Nekako mi se čini da je VR12 najbolje ispoliran, eventualno bi mogao biti dobar i SuperHero ROM. Uglavnom, možeš flashati što god hoćeš koliko god puta hoćeš, samo prije flashanja bilo čega (nakon što, naravno, postaviš AmonRA recovery image) radi Nandroid backupove.

Tu sam našao jednostavniji tutorial za flashanje ROM-a,pa me zanima vezano uz ROOT-anje,nije mi jasno baš na ovoj stranici ako napravim root(backup/AmonRA) mogu li odma stavit novi ROM ? I dali se ROM-ovi mogu flashat na svim modelima Heroa npr. Vip ili T-Mobile G2 Touch (tako se kod njih zove) ?

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Proz0r, daj mi molim te reci kolko trosi mb opera kad npr. odes na bugovu pocetnu stranicu ili forum?
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
EZY-E kaže...
Proz0r, daj mi molim te reci kolko trosi mb opera kad npr. odes na bugovu pocetnu stranicu ili forum?

E jesmo ga sad ugnjavili,dužni smo mu pivu.

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Haha istina :)
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero
Xbox360 Modder kaže...

Tu sam našao jednostavniji tutorial za flashanje ROM-a,pa me zanima vezano uz ROOT-anje,nije mi jasno baš na ovoj stranici ako napravim root(backup/AmonRA) mogu li odma stavit novi ROM ? I dali se ROM-ovi mogu flashat na svim modelima Heroa npr. Vip ili T-Mobile G2 Touch (tako se kod njih zove) ?

Zapravo je proces flashanja novih ROM-ova nakon sto postavis AmonRA recovery image dosta jednostavan. Za backup sadasnjeg sustava (skupa s aplikacijama i svime) napravis Nandroid backup (nema potrebe da opisujem korak po korak, dok palis, drzis tipku Home i odande ces se snaci), lupis Wipe, wipeas sve sto mozes (samo nemoj ext particiju ako ju nemas) i pritisnes Flash update image (prije toga naravno moras staviti zip s ROM-om na SD karticu i metnuti karticu u mob) i to je to. Sve ovo sta pise na toj stranici ukratko. Rekao sam da je dosta jednostavno, nisam li? :)

Mislim da ti ovaj tutorial nece raditi s T-mobile brandiranim Heroom jer koliko sam skuzio, T-mobile je postavio jos neke zastite i pokrpao te propuste pa mozes jedino preko Goldcard microSD kartice postaviti recovery image, to znam bar za Britance, za nas TM nemam pojma, ali sam ja koristio GC za svaki slucaj. Malo je teze, ali bar idem na sigurno a nista ne gubim. Ispravi me ako sam u krivu ;) (ja skuzio da je to guide za rootanje, a ne samo flashanje ROM-a :D)

Vecina ROM-ova je radjena za GSM Hero uredjaje (kao sto su sve mreze u RH), ali postoje i CDMA Heroji. Znam da CDMA koristi Sprint, mislim i Verizon iako za njega nisam siguran. U Hrvatskoj nema CDMA operatera pa se za to ne moras brinuti. Znaci kad vidis natpise tipa This is NOT for CDMA/Sprint Hero, to je tvoja stvar. Ako nista ne pise, najvjerojatnije je za GSM Hero.

 

 

 

EZY-E kaže...
Proz0r, daj mi molim te reci kolko trosi mb opera kad npr. odes na bugovu pocetnu stranicu ili forum?

 

Testirao sam Operu, defaultni browser i Dolphin Browser HD. Zbog rezultata Opere (promet potrosen pri ucitavanju BOL-a, provjerio sam ponovno, nije greska) sam nakon otvaranja BOL-a otvorio odmah zatim BOLF uz, naravno, mjerenje preostalog prometa između (T-Mobile, HSPA protokol, Web 'n' Walk M paket (100 MB kroz 1 mj.)). Cache je obrisan u svim browserima osim Opere (koja izgleda ne kešira, nema opcije a u Manage Applications pise da nije pohranila nikakve dodatne podatke) i u defaultnom browseru je podrzan Flash pa je on iskljucen, ali pri surfanju i to treba uzeti u obzir, ugasen je radi sto objektivnijeg mjerenja.

 

Kazalo:

1. broj = pocetni promet

2. broj = otvoren BOL

3. broj = otvoren BOLF

 

Opera:

 31.20 MB → 31.20 MB → 31.04 MB

 

Defaultni Browser:

 30.38 MB → 29.88 MB → 29.72 MB

 

Dolphin HD:

 29.55 MB → 29.06 MB → 28.90 MB

 

 

Iz ovog proizlazi:

 

Opera:

 učitavanje BOL-a: <0.01 MB

 učitavanje BOLF-a: 0.16 MB

 

Defaultni Browser:

 učitavanje BOL-a: 0.50 MB

 učitavanje BOLF-a: 0.16 MB

 

Dolphin HD:

 učitavanje BOL-a: 0.49 MB

 učitavanje BOLF-a: 0.16 MB

:D
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 15:06 (Proz0r).
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Znaci obavezno operu staviti :) ista je potrosnja kao na mom samsung b2100 dummyju sa manje od 2 incha ekrana :D
How yes no.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Ja uzmem WnW paket od 100 MB za 20 kn i to mi fino. Skidam aplikacije, surfam nonstop s defaultnim browserom i svejedno bude ok promet. Nekako mi Opera ne lezi. Valjda volim Flash :D

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 23:18 (Proz0r).
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Ako budem mogao otkljucati heroja ja se odmah prebacujem na tele 2, tamo je 200 mb 25 kn i jos najbrzi net :D trenutno takoder koristim kao i ti wnw od 100 mb ali mi je to premalo...
How yes no.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Da, Tele2 je zakon, ali su meni svi na TM pa da im ne nabijam racun... Hehe :)

:D
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Na xda sam procitao da se flashanjem otkljucanog roma ne otkljucava sam mob, nego da je to za sad jedino moguce preko unlock kodova i nekakvih adaptera za sim kartice :(
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Ozbiljno? F**k!
:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja za HTC Hero
Znam da sam vec dosadan ali daj mi reci kakve je kvalitete prikaz videa(filma) na heroju jer sam procitao negdje da dosta lagga cim ima neke pomicne scene u videu. Tesko prihvacam da snimanje videa nis ne valja, a jos ako je ovo istina... :S
How yes no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Ne znam, rijetko gledam videe... Pogledat cu sutra pa javim.

EDIT: Evo kako citam ovdje, treba konvertirati u mp4 ali inace radi fino. Isprobam pa javim.

:D
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.8.2010 23:52 (Proz0r).
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja za HTC Hero

Ispricavam se sto mi je toliko trebalo, ali jednostavno nisam uspijevao naci pravi format. Na kraju sam konvertirao u 3gp (Any Video Converter) i kvaliteta je nikakva. Konvertirao sam u HTC Desire .mp4, ali 3 sviraca nisu mogla pustiti video, pa je vjerojatno los format. Sad sam bas konvertirao u Mobile phone .mp4 i malo je bolja kvaliteta, ali je svejedno losa. Ipak, ne trza i vrti se glatko (Soul Player).

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja za HTC Hero

Baš sam dobio novi update (5.87MB), nema promjena u sučelju, vjerojatno speed increase

&amp;amp;amp;amp;quot;Mene je cura odje**** jer me pitala koliko si clockao proc, a ja sam reko radi na defaultu&amp;amp;amp;amp;quot; Oly_E3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice