Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

poruka: 24
|
čitano: 2.818
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku".
13 godina
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

trenutno radim na LOGCAP projektu gdje su uglavnom crnci amerikanci.....(ako su iz amerike)

nećudi me uopće što ih nema na mjestu inženjera razvoja..... jer su uglavnom nekompetentni za većinu poslova...

no to američke firme riješavaju tako što će jednostavno nasilu zaposlit određen broj radnika iz manjina da ih se ne povlači po sudovima i novinama.... jer ih mogu i imaju odakle platit...

problem je što ti onda dođe takav izabrani "radnik" i soli pamet, a nema pojma što je zaposlit..... jer ima jako visoko mišljenje o sebi.... pošto je preko noći odskočio od svoje okoline..... 

 

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Interesantno je to kako bjelcima i azijatima ne treba stimuliranje za tehničke/ inžinjerske poslove.

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
Robert_84 kaže...

nećudi me uopće što ih nema na mjestu inženjera razvoja..... jer su uglavnom nekompetentni za većinu poslova...

To govoriš za crnce općenito ili za ove na tvom projektu?

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
15 godina
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

svaka druga čast na istraživanju no kako bi sve bilo do kraja hrvatski, zaboravili su (spolu i boji kože prije sunčanja) dodati još dvije iznimno bitne odrednice "sposobnosti": vjeru i naciju. možda i čiji je ćaća bio na kojoj strani u ratu. {#}

Moj PC  
0 5 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

ovo je totalno glupo, isto kao u filmovima, svi bijelci i onda dode neka crnkinja i uopce je ne dozivljavas da je "glumica" nego da su je zaposlili samo da nebude "tuzbi" -.- Kakve veze sto ima 2% crnaca? Sada bi facebook trebao zaposliti više crnaca?

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
14 godina
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

koliko rasizma na ovom forumu,sve sami arijevci

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 11 hvala 0
12 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
blackalbum kaže...

koliko rasizma na ovom forumu,sve sami arijevci

Zato članak demonstrira štetne utjecaje rasizma 21. stoljeća.

 

Inače u SAD-u (i drugdje po naprednom Zapadu, ali SAD je prvi to uveo) postoji tzv. affirmative action (alternativno "pozitivna diskriminacija" - čisti oksimoron) gdje pri zapošljavanju u javnim poduzećima, agencijama i slično prednost imaju pripadnici manjina.

U praksi to znači da ako imaš dvije osobe koje su se prijavile na isto radno mjesto (nisam siguran trebaju li čak biti jednako kvalificirani), crnca i bijelca, posao ide crncu bez obzira što boja koža nema nikakve veze sa obavljanjem posla jer je on pripadnik "objektivno diskriminirane" manjine. Bijelac će ionako naći novi posao već drugi dan.

 

To se naravno ne odnosi na privatni sektor (iako se odnosi i na one privatne tvrtke koje imaju potpisan ugovor o suradnji s Vladom - government contractors), ali čitajući ovaj članak dolazi se do zaključka da je itekako nepopularno pa i pogubno na duge staze imati većinu zaposlenika muškarce bijele boje kože. Zato postoje "fikusi" u raznim bojama kako kaže kolega u prvom postu.

Srećom tu su Azijati koji tradicionalno preferiraju inženjerska zanimanja, posljedično privatne tvrtke ne izgledaju kao HQ neke tamo SS divizije. {#}

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
10 godina
protjeran
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Davaju prednost crncima i to nije rasizam? Makar jedan ili nijedan u kompaniji radio i da onda traze crnce jer ih ima manje u kompaniji :/ Užas! Prije 2 tjedna bio je na televiziji neki film o nekoj uciteljici i njezinim ucenicima, bilo je mozda 2 crnca, 2 azijata i ostali bijelci i samo par bijelaca pricalo u cijelom filmu. Mislim se što ih zapošljavaju da stoje kao kip. Bili su robovi 200 godina i sada ih svi žale, a vidi obame, odkada je postao predsjednik koliko crnaca ima oko sebe, svaki govor mu lici na martina luthera kinga kao da su jos robovi, a zena mu kopira jacqueline kennedy :/ Samo pogledajte ovo http://en.wikipedia.org/wiki/Statistics_of_incarcerated_African-American_males

www.mmo-balkan.com www.starcitizen-balkan.com
13 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

uglavnom za ove na mom projektu...

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
16 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Facebook je obećao kako će implementirati razne programe koji bi poboljšali priljev radnika iz ''slabije zastupljenih zajednica''

 

-gluposti.. ako je netko sposoban neka radi.. a ne na silu dovlačit "ostale" (ma o kome se radilo)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
nixass kaže...

Facebook je obećao kako će implementirati razne programe koji bi poboljšali priljev radnika iz ''slabije zastupljenih zajednica''

 

-gluposti.. ako je netko sposoban neka radi.. a ne na silu dovlačit "ostale" (ma o kome se radilo)

Upravo to, kakve veze imaju boja kože i spol?

Poistovjećivati te nebitne statističke podatke s nekakvim možebitnim rasizmom prilikom zapošljavanja je u ovo vrijeme i doba jednostavno smiješno.

Da se radi o istraživanju provedenom 1950-ih godina u recimo Tennesseeju onda bi se već rasizam s pravom razmatrao kao glavni uzrok, ali već odavno to naprosto ne drži vodu.

 

Crnci i Hispanci, a čini se i žene očigledno u prosjeku preferiraju druge struke i tu nema apsolutno ništa loše niti bi se to trebalo nužno mijenjati.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 19:05 (pr0n_addict).
13 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

svaka američka firma na svojoj stranici za aplikaciju posla ima prva 2 pitanja, boju kože (rasu) te vjeru...

američke firme privatne imaju i do 10 000 zaposlenih, te su tamo ljudi dio statistike, princip rada i zapošljavanja im je totalno drugačiji nego kod nas..... dapače...

najjače svjetske firme su od tamo..... nema ih smisla komentirati ako nikad nisi radio za njih ili sa njima....

možda je blesava usporedba al se usudim reć da netko tko nema djece objašnjava nekome tko je roditelj kako je bit roditelj il šta da radi sa djecom..... 

to je ukratko razlika između europe i amerike.... 

imaju i oni svojih problema..... i nije sve idealno.... al su trenutno vodeća svjetska ekonomija ....  i u mogućnosti su platit znanje.... ako netko ima tamo priliku otić i zaposlit se za pravu firmu to je dobro... znači ne ovo što radim ja i što su radili ljudi sa naših prostora.... KBR FLUOR ili DYNCORP (LOGCAP) podrška vojsci, gdje oni dovode svoje radnike kojih je 90% iz javnih kuhinja dobilo da budi direktori i manageri...

 

no to nema veze sa crnom rasom.... radio sam sa njima i doživio sam da mi žena kaže da nešto neznam što sam bijel.... (nevezano za posao)....

inače sam nekakav beskorisni inženjer (imam školu al to neradim) a ona je rastavljena, 10 godina na ovakvim projektima.... ima djete sa bog zna kim.... i san joj je da otvori fastfood.... a svake godine ima plaću od recimo 100 000$ do 150 000$...

onda dođeš do zaključka da te neki ljudi nevole bez obzira koliko ti sa njima bio dobar i šta god napravio.....

rasizam je veliki problem u americi..... a meni crnce kao rasu je lakše usporedit kod nas sa nekim manjinama al nije potrebno i nema smisla.....

što je je, doktori i inženjeri se nerađaju svake minute..... sad to što su azijati i bijelci vodeći u nečemu ....... jbga.... recimo afro amerikanci su dobri košarkaši i eto imaju smisla za ritam.... no neigraju hokej.... pošto netoleriraju hladnoću baš dobro... no to se ne spominje u novinama, jer to treba znat i treba se trudit....... al da ih fb ili google zaposle i daju im plaću od 6000-10000$ mjesečno (u biti svakih 28 dana jer se tamo tako obračunava plaća) to je dobro.... jer se sjedi neradi ništa. onda im nesmeta bit dio manjine.. kad treba koristit beneficije..... 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
9 godina
protjeran
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Drzava nek zaposljava koga hoce iz političke korektnosti.u privatni biznis neke se ne mjesaju,jer je tamo i bitna samo ucinkovitost.Sve ima svoje zasto ta grupacija nije bas najukljucenija

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Koja glupa vijest, pa to nije istina. Normalno da ce muskarci prevladavati, kada se zene manje bave informatikom (cast izuzetcima). Isto tako (Kao primjer); u njezi pacjenata (medicinske sestre) prevladavaju zene, pa se nitko ne buni. Zene su jednostavno manje kvalificirane (opet cast izuzetcima) za taj posao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 21:22 (Bruno Matejcic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
Bilo bi dobro kada bi se afirmativna akcija i pozitivna diskriminacija proširila i na druga zanimanja samo radi određenog "partijskog ključa", primjerice, kirurgiju, zrakoplovstvo. I da takvi kirurzi, piloti, operiraju, voze one koji nameću afirmativnu akciju i pozitivnu diskriminaciju.
Robert_84 - al da ih fb ili google zaposle i daju im plaću od 6000-10000$ mjesečno (u biti svakih 28 dana jer se tamo tako obračunava plaća) to je dobro.... jer se sjedi neradi ništa. onda im nesmeta bit dio manjine.. kad treba koristit beneficije..... 
To može funkcionirati dok glavninu posla odrađuju stručnjaci ali dugoročno neodrživo.
pr0n_addict - Crnci i Hispanci, a čini se i žene očigledno u prosjeku preferiraju druge struke i tu nema apsolutno ništa loše niti bi se to trebalo nužno mijenjati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 23:05 (user2013).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
pr0n_addict kaže...
blackalbum kaže...

koliko rasizma na ovom forumu,sve sami arijevci

Zato članak demonstrira štetne utjecaje rasizma 21. stoljeća.

 

Inače u SAD-u (i drugdje po naprednom Zapadu, ali SAD je prvi to uveo) postoji tzv. affirmative action (alternativno "pozitivna diskriminacija" - čisti oksimoron) gdje pri zapošljavanju u javnim poduzećima, agencijama i slično prednost imaju pripadnici manjina.

U praksi to znači da ako imaš dvije osobe koje su se prijavile na isto radno mjesto (nisam siguran trebaju li čak biti jednako kvalificirani), crnca i bijelca, posao ide crncu bez obzira što boja koža nema nikakve veze sa obavljanjem posla jer je on pripadnik "objektivno diskriminirane" manjine. Bijelac će ionako naći novi posao već drugi dan.

 

To se naravno ne odnosi na privatni sektor (iako se odnosi i na one privatne tvrtke koje imaju potpisan ugovor o suradnji s Vladom - government contractors), ali čitajući ovaj članak dolazi se do zaključka da je itekako nepopularno pa i pogubno na duge staze imati većinu zaposlenika muškarce bijele boje kože. Zato postoje "fikusi" u raznim bojama kako kaže kolega u prvom postu.

Srećom tu su Azijati koji tradicionalno preferiraju inženjerska zanimanja, posljedično privatne tvrtke ne izgledaju kao HQ neke tamo SS divizije. {#}

Ima i kod nas, neke državne službe zapošljavaju neke ljude iako ne mogu dostići potrebne zahtjeve (a nemaju familiju u toj službi pa bi se s time povezalo ).

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
12 godina
neaktivan
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
Da je tu upleten rasizam onda bi postojao rasizam i prema azijatima, a ne samo prema crncima i hispancima. Broj azijata u ukupnom broju zaposlenih je izuzetno nesrazmjeran broju azijata u ukupnoj populaciji Amerike pa opet nitko ne dize frku da su azijati rasisti.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

teoretski si u pravu,

 

ali u americi je posebno izražen rasizam između bijelaca i crnaca.... to je tamo veliki problem....

 

no da budem iskren, ovdje je to meni bilo zanimljivo pa sam ih promatrao. crnci ti se totalno drugačije ponašaju kad su samo u društvu sa crncima....... malo su suzdržani kad recimo razgovaraju sa afričkim crncima.... iz kenije ili nigerije.... al su i sa njima puno otvoreniji nego sa bijelcima..... odnosno afro amerikanci i njih da su ispod njih....

 

žalosno je to sve gledat.... al rasizam je temelj američkog društva....

 

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
15 godina
neaktivan
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Eh pa kad su ih znali na silu dovesti iz Afrike, neka ih sada i plaćaju.Delala je ekipa free of charge cca 400 godina.Kada bi Jug to morao platiti po pravdi sa kamatama bankrotirali bi 340 puta.Pa šta sad plaču kako se neki od njih šlepaju.Neka se šlepaju, zaslužili su.A sa druge strane to što kažete da se inžinjeri i doktori ne rađaju svaki dan, to stoji, naročito u Americi.No ne zato što nema pametnih ili zainteresiranih, već zato što su ti studiji naročito skupi, i cijene se samo etablirani faksevi, barem u tim branšama.

A crnci su i dalje uglavnom sirotinja, i nema ih tko poslati na faks klase MIT, gdje ti treba cca 100 K da bi diplomirao.

 

Svi se sprdaju sa crncima kako su nesposobniji i u načelu gluplji od nas bijelaca.I to stoji, znanstveno je dokazano, iako su takve studije uredno zakapali po samom objavljivanju.No ne treba likovati zbog toga, jer mi bjelci nismo prirodno pametniji od njih već smo kroz stoljeća imali bolju naobrazbu, i kudikamo bolje uvjete za život i razvoj.A crnci u americi su i dalje građani drugog reda, ma što se pričalo, rasizam nije nestao, dapače u nekim gradovima je jači nego ikad.Dok je ljudi biti će i rasizma i ksenofobije, takva nam je priroda, nismo svi isti, a i da jesmo već bi našli ili sami proizveli nešto zbog čega bi se mrzili i borili.

 

Mi ljudi smo duboko konfliktna bića, koja u konfliktnim situacijama, tj ratovima, napreduju u skokovima, dok u dugotrajnom miru kao društvo, uglavnom trunemo nagrizeni korupcijom, inertnošću i nepotizmom.Sukob je kompeticija, a da bi došlo do sukoba mora biti prijepora oko razlika, dakle što se tiće Darwinovog opstanka najjačih, živjele razlike i predrasude uslijed kojih posljednje nastaju, jer garantiraju da nam neće biti dosadno na kugli zemaljskoj.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Baotica - Eh pa kad su ih znali na silu dovesti iz Afrike, neka ih sada i plaćaju.Delala je ekipa free of charge cca 400 godina.Kada bi Jug to morao platiti po pravdi sa kamatama bankrotirali bi 340 puta.

 

I to si sve naučio iz holivudskih filmova. Na silu? Bilo je i toga, ali isto tako crnci su među sobom imali robove kao ratni plijen (zarobljenike) u međusobnim sukobima i jednako tako su ih znali prodavati trgovcima robljem. Zanimljivost je da i dalje u nekim dijelovima Afrike i općenito crnačkim zemljama, primjerice Haiti (http://www.csmonitor.com/World/Americas/Latin-America-Monitor/2013/1017/Haiti-s-child-slaves-land-country-high-on-new-global-slavery-index-video), postoji neki oblik ropstva.

 

Bili su i bijelci robovi nekada pa ne traže od recimo Turaka ili Arapa reparacije. Također, Irci (bijelci) su bili tretirani u prošlosti od strane Engleza puno gore nego crni robovi, pa im Englezi nisu isplatili ni penija.

 

Malo zanimljivosti, koja pokazuje da priča nije crno-bijela kako je Hollywood i liberali pokušavaju prodavati:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Johnson_(colonist)

 

Anthony Johnson (c1600–1670) was an Angolan who achieved freedom in the early 17th century Colony of Virginia, where he became the first black property owners and slaveholders.

 

Johnson was captured in his native Angola by an enemy tribe and sold to Arab slave traders. He was eventually sold as an indentured servant to a merchant working for the Virginia Company

When Johnson was released from servitude, he was legally recognized as a "free Negro." He developed a successful farm. In 1651 he owned 250 acres, and the services of four white and one black indentured servants. In 1653, John Casor, a black indentured servant whose contract Johnson appeared to have bought in the early 1640s, approached Captain Goldsmith, claiming his indenture had expired seven years earlier and that he was being held illegally by Johnson.

 

 

P.S. Nije 400 nego 200-tinjak godina. Neki od prvih američkih predsjednika su unatoč aboliciji imali robove. Građanski rat nema veze s abolicijom.

P.P.S. Većina bijelaca u SAD-u nije imala robove, pitanje je koliko uopće ima potomaka robovlasnika kao i koliko ima potomaka robova. Nije pošteno generalizirati niti da netko plaća nešto sa čime nema veze. 

 

Afirmativna akcija i pozitivna diskriminacija ne mogu ispraviti prošlost ali mogu pogoršati budućnost.

 

Baotica - A crnci su i dalje uglavnom sirotinja, i nema ih tko poslati na faks klase MIT, gdje ti treba cca 100 K da bi diplomirao.

 

White trailer trash ti nije izgleda poznat pojam. Kao da srednji sloj bijelaca sere novce i nema problema s egzistencijom, isto vrijedi i za srednji crnački sloj i azijatski.

 

Robert_84 - crnci ti se totalno drugačije ponašaju kad su samo u društvu sa crncima....... malo su suzdržani kad recimo razgovaraju sa afričkim crncima.... iz kenije ili nigerije.... al su i sa njima puno otvoreniji nego sa bijelcima..... odnosno afro amerikanci i njih da su ispod njih....

 

To je vrlo lako sociološki (društvena dinamika) i psihološki objašnjivo. Crnci su npr. više od 90% glasovali za Obamu, ne toliko radi programa nego radi toga jer s njim više identificiraju nego s nekim bijelim kandidatom.

 

Robert_84 - al rasizam je temelj američkog društva....

 

Kapitalizam.

 

Baotica - već smo kroz stoljeća imali bolju naobrazbu

 

Koja nam je pala iz zraka.

 

Baotica - kudikamo bolje uvjete za život i razvoj

 

Naročito na sjeveru Europe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 16:00 (user2013).
 
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

 

Robert_84 - crnci ti se totalno drugačije ponašaju kad su samo u društvu sa crncima....... malo su suzdržani kad recimo razgovaraju sa afričkim crncima.... iz kenije ili nigerije.... al su i sa njima puno otvoreniji nego sa bijelcima..... odnosno afro amerikanci i njih da su ispod njih....

 

To je vrlo lako sociološki (društvena dinamika) i psihološki objašnjivo. Crnci su npr. više od 90% glasovali za Obamu, ne toliko radi programa nego radi toga jer s njim više identificiraju nego s nekim bijelim kandidatom.

 

 

 

jasno zato je kod nas svojevremeno i Hamdija pobijedio u BIG Brotheru.... no tako je kako je.... ja sam proveo malte ne 3 godine sa njima na projektu. i mogu samo reć da cijene čovjeka po tome koliko zarađuje.... i tako te gledaju...

 

ako ti radiš za 8$ po satu oni za 8,20$ automatski su pametniji i tako se ponašaju na ovom projektu...... no nisu svjesni da su ovdje plaćeni radi putovnice.... ne radi znanja..... mislim nek odu u Atlantu ili Dallas i budu neki direktori ili manageri.... pola ih je nepismeno... dapače pola ih je ovdje prvi put upalilo laptop..... neznaju ni mail pročitat kako treba 

 

a i da nisu odvučeni u ameriku kao roblje, sad bi "citiram" Eddie Murphy (da neispadnem rasist) "bili gologuzi i jahali zebre"..... ŽAfrika i nije baš jedan od razvijenijih kontinenata...... dapače najgori su oni koji su se doselili sa otočnih država u SAD, pa sad izigravaju da su veći amerikanci od amerikanaca.....

 

njima je glavno da se ništa neradi i uglavnom ništa nerade.... vole indijce koji samo mašu glavom i govore yes Sir..... a kad ih netko stisne i traži odgovornost odmah se daje otkaz....

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
10 godina
protjeran
offline
Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku

Robert_84 - mislim nek odu u Atlantu ili Dallas i budu neki direktori ili manageri

 

Ili Detroit. :D

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
user2013 kaže...

 

crnci su među sobom imali robove kao ratni plijen (zarobljenike) u međusobnim sukobima i jednako tako su ih znali prodavati trgovcima robljem. Zanimljivost je da i dalje u nekim dijelovima Afrike i općenito crnačkim zemljama, primjerice Haiti (http://www.csmonitor.com/World/Americas/Latin-America-Monitor/2013/1017/Haiti-s-child-slaves-land-country-high-on-new-global-slavery-index-video), postoji neki oblik ropstva.

 

Bili su i bijelci robovi nekada pa ne traže od recimo Turaka ili Arapa reparacije. Također, Irci (bijelci) su bili tretirani u prošlosti od strane Engleza puno gore nego crni robovi, pa im Englezi nisu isplatili ni penija.

 

Malo zanimljivosti, koja pokazuje da priča nije crno-bijela kako je Hollywood i liberali pokušavaju prodavati:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Johnson_(colonist)

 


 

 

P.S. Nije 400 nego 200-tinjak godina. Neki od prvih američkih predsjednika su unatoč aboliciji imali robove. Građanski rat nema veze s abolicijom.

P.P.S. Većina bijelaca u SAD-u nije imala robove, pitanje je koliko uopće ima potomaka robovlasnika kao i koliko ima potomaka robova. Nije pošteno generalizirati niti da netko plaća nešto sa čime nema veze. 

 

Afirmativna akcija i pozitivna diskriminacija ne mogu ispraviti prošlost ali mogu pogoršati budućnost.

 

Baotica - A crnci su i dalje uglavnom sirotinja, i nema ih tko poslati na faks klase MIT, gdje ti treba cca 100 K da bi diplomirao.

 

White trailer trash ti nije izgleda poznat pojam. Kao da srednji sloj bijelaca sere novce i nema problema s egzistencijom, isto vrijedi i za srednji crnački sloj i azijatski.

 

Robert_84 - crnci ti se totalno drugačije ponašaju kad su samo u društvu sa crncima....... malo su suzdržani kad recimo razgovaraju sa afričkim crncima.... iz kenije ili nigerije.... al su i sa njima puno otvoreniji nego sa bijelcima..... odnosno afro amerikanci i njih da su ispod njih....

 

To je vrlo lako sociološki (društvena dinamika) i psihološki objašnjivo. Crnci su npr. više od 90% glasovali za Obamu, ne toliko radi programa nego radi toga jer s njim više identificiraju nego s nekim bijelim kandidatom.

 

Robert_84 - al rasizam je temelj američkog društva....

 

Kapitalizam.

 

Baotica - već smo kroz stoljeća imali bolju naobrazbu

 

Koja nam je pala iz zraka.

 

Baotica - kudikamo bolje uvjete za život i razvoj

 

Naročito na sjeveru Europe.

Gle robovlasništvo je zlo, a zlo ne možeš relativizirati.Nema tu sivih nijansi.Ako posjeduješ robove onda podupireš zlo.No if's but's and and's.I nisu europljani imali robove u Americi od 1814 već od dobrog zlikovca Kolumba, dakle ono o cca 400 godina stoji.A to da i danas ima robova, dapače da ih ima više no ikada stoji.No barem nije otvoreno kao nekada.

 

A taj američki šljam, tj europski šljam u vidu robovlasnika na američkom jugu je držao te crnce kao što svoje robove nisu držali ni stari rimljani.U neljudskim uvjetima kakve si teško mogao vidjeti bilo gdje.No što očekivati od šljama koje nitko u europi nije htio, pa su pobjegli na drugi kontinent, gdje su promptno pobili večinu domicilnog stanovništva, i gotovo sve bizone radi kože.Mi ljudi smo u načelu gramziva govna, sa time da smo na određenim mjestima i u nekim vremenima bili naročito velika gramziva govna, kao što smo bili u Americi prema indijancima i afričkim crncima.

 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
10 godina
protjeran
offline
Re: Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku
Baotica kaže...

Gle robovlasništvo je zlo, a zlo ne možeš relativizirati.Nema tu sivih nijansi.Ako posjeduješ robove onda podupireš zlo.No if's but's and and's.I nisu europljani imali robove u Americi od 1814 već od dobrog zlikovca Kolumba, dakle ono o cca 400 godina stoji.A to da i danas ima robova, dapače da ih ima više no ikada stoji.No barem nije otvoreno kao nekada.

 

A taj američki šljam, tj europski šljam u vidu robovlasnika na američkom jugu je držao te crnce kao što svoje robove nisu držali ni stari rimljani.U neljudskim uvjetima kakve si teško mogao vidjeti bilo gdje.No što očekivati od šljama koje nitko u europi nije htio, pa su pobjegli na drugi kontinent, gdje su promptno pobili večinu domicilnog stanovništva, i gotovo sve bizone radi kože.Mi ljudi smo u načelu gramziva govna, sa time da smo na određenim mjestima i u nekim vremenima bili naročito velika gramziva govna, kao što smo bili u Americi prema indijancima i afričkim crncima.

 

Generaliziraš i gledaš crno-bijelo.

 

Robovlasništvo nije bjelački ili europski izum, postojao je u ovom ili onom obliku među svim rasama i narodima svijeta davno prije pojave Kolumba. To je bilo takvo vrijeme, lako je tebi sada moralizirati iz perspektive današnjeg vremena. Usput budi rečeno, europske (bjelačke) zemlje su među prvima zabranile robovlasništvo.

 

Ljudi su iz Europe bježali u "Novi svijet" iz raznih razloga, socioloških, ekonomskih, egzistencijalnih itd.

 

P.S.

Zapravo cijela ova priča nema veze s robovlasništvom i spominjanje robovlasništva u ovom kontekstu spada pod "red herring". Ima veze s američkim liberalima, "ljevičarima" i "društvenim konstruktom", nije im jasno kako to da bijeli (pretpostavljam, većinom heteroseksualni, što je valjda isto problem) muškarci prevladavaju u znanstvenim, inžinjerskim, IT poslovima, "muški poslovi", plačite se feministkinje. Rasizam, muški šovinizam, patrijarhat, bjelačka privilegija? Na žalost liberala, 41% Azijata (Kinezi, Indijci, Japanci...) im ne ide u prilog. Vrlo jednostavno, žene imaju drugačije interese, (američki) crnci, hispanoamerikanci također. Nitko se ne čudi što ima više medicinskih sestara od njihovih muških kolega ali ovo je kao čudno.

U NBA-u crnaca ima više od 90%, to je valjda taj "diversity" o kojem sanjaju limuzinski liberali ali im nekako Facebook, Google, Yahoo mrse račune. Valjda bi trebali silom dovlačiti crnce, hispanoamerikance, žene s ulica i dati im neko radno mjesto kako bi se zadovoljile nečije fiks ideje.

 

"Muškarci i bijelci prevladavaju u Facebooku"

 

"No shit Sherlock", "captain obvious". 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 13:19 (user2013).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice