Multimedija u 27 inča

poruka: 23
|
čitano: 3.218
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Multimedija u 27 inča".
12 godina
neaktivan
offline
Multimedija u 27 inča

Ma nije puno,c.c.a 5500Kn


 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Multimedija u 27 inča

Ko jaje jajetu:

http://www.aocmonitorap.com/malaysia/monitor_181.php

 

Zašto ne kopirati dizajn koji je dobio Red-Dot nagradu za najbolji dizajn godine?

 

Uostalom, zašto AOC malo više ne uloži u dizajn monitora - kao prije?

 

Sadašnji modeli svi su nekako jednolični.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Don Kihoty kaže...

Ko jaje jajetu:

http://www.aocmonitorap.com/malaysia/monitor_181.php

 

Zašto ne kopirati dizajn koji je dobio Red-Dot nagradu za najbolji dizajn godine?

  Zato što nije ispravno kititi se tuđim perjem? Odgovaram na pitanje, neovisno je li to namjerna kopija ili ne.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
15 godina
offline
Multimedija u 27 inča

Kad vidjeh cijenu, zamanta mi se :)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Multimedija u 27 inča
HTML5 kaže...

Ma nije puno,c.c.a 5500Kn

Mašio si za još 1500 Kn tj. 1177$ je 7000 Kn i sitno, u prijevodu kod nas neće biti bez 7500 - 8000 Kn. Moraš biti lud da daš tolike pare za monitor, kad možeš za te novce kupit vrhunsku plazmu od 50" ili vrhunski LED od 40".

16 godina
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Don Kihoty kaže...

Ko jaje jajetu:

http://www.aocmonitorap.com/malaysia/monitor_181.php

 

Zašto ne kopirati dizajn koji je dobio Red-Dot nagradu za najbolji dizajn godine?

 

Uostalom, zašto AOC malo više ne uloži u dizajn monitora - kao prije?

 

Sadašnji modeli svi su nekako jednolični.

Kakvo jaje jajetu? Kaj ti slabo vidiš?

Daj malo bolje pogledaj.

Cijev na kojoj stoji je drukčija jer Samsung klizi gore dole a ovaj je statični i može malo ispod sredine mjenjat nagib, dok kod Samsunga gore na vrhu gdi se spaja na ekran.

Samsung je duplo tanji i "krom" je i na rubovima ekrana. Stalak na kojem stoji je isti kakvi imam na monitoru starom tri godine samo nije "kromiran".

 

Šta ga serete s tim dizajnom ko da se ima kaj dizajnirat na ekranu.

13 godina
offline
Multimedija u 27 inča

spontana erekcija na sliku. radi monitora naravno :D

prepičkavanje, staklenkom ajvara, ljudi koji pišu komentare poput LOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Multimedija u 27 inča

I tata bi sine {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Multimedija u 27 inča

Jel ima nešto te dijagonale i rezolucije za manje pare? Ne mora čak biti ni lijepo. Samo da ima HDMI i DVI

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Multimedija u 27 inča
dark_wizz kaže...

Jel ima nešto te dijagonale i rezolucije za manje pare? Ne mora čak biti ni lijepo. Samo da ima HDMI i DVI

Ima.  KLIK

 

Cijene

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
protjeran
offline
Re: Multimedija u 27 inča
NEW_MAN kaže...

Kakvo jaje jajetu? Kaj ti slabo vidiš?

Daj malo bolje pogledaj.

Cijev na kojoj stoji je drukčija jer Samsung klizi gore dole a ovaj je statični i može malo ispod sredine mjenjat nagib, dok kod Samsunga gore na vrhu gdi se spaja na ekran.

Samsung je duplo tanji i "krom" je i na rubovima ekrana. Stalak na kojem stoji je isti kakvi imam na monitoru starom tri godine samo nije "kromiran".

 

Šta ga serete s tim dizajnom ko da se ima kaj dizajnirat na ekranu.

Cjev je cjev - nagib nije bitna - bitna je cjev.

AOC statični? A da ti snimim kako ide gore-dolje? 

Samsung je LED, ovo je display sa normalnom TN non-LED matricom. U čemu je problem?

Krom ili ne krom - dizajn - gotovo isti?

 

Nema se šta dizajnirati. OK, ajmo ovako. Što ti je lijepše:

A grupa - dizajnirani LCD-i:

LG LG
 
Acer Acer
 
AOC AOC
 

B gruma - nedizajnirani LCD-i:

Samsung Samsung
 
Hanns.G Hanns.G
 
BenQ BenQ
 

Evo ti dvije skupine. Ti odaberi - da su ti svi monitori iste cjene - recimo 1000kn - i da im je svima jamstvo isto - 3 godine (makar je ACER-u i Samsungu 2, zamislimo da je 3),

koja ti se skupina više sviđa?

 

A - Dizajnirana

B - Nedizajnirana

 

 

Zaključak: Naravno da dizajn prodaje i proizvod - kao što i kurvu prodaje veš - a ne pamet.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 1:35 (Don Kihoty).
12 godina
offline
Re: Multimedija u 27 inča

Slažem se s Don Kihotyjem da dizajn prodaje, primjera svuda oko nas ali ako ćeš iskreno sem redizajna postolja svi displey-i pod A koje si naveo izgledaju isto skoro 3-4 godine tako da ne vidim neku značajnu karakteristiku? A osim toga AOC ima užasnih problema sa hardwerom. Kolega koji drži firmu (prodaja računara i komponenti) se zakleo da više nikad neće uzeti AOCa jer mu je na 100 komada crklo oko 30, što je, priznaćete veliki broj. Prijatelj koji je također posjedovao AOCa (prelijep dizajn u odnosu na ostale) nakon 6 mjeseci mu je bio neupotrebljiv, popucala slika na 2 komada, puna sjena. Ludilo.

 

Ipak sam za neki pouzdaniji makar bio "ružan".

16 godina
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Cijev je dukčija. Ima ravnu plohu i dolje gdi se spaja na tanjur drukčije izgleda, a sami tanjur je skoro pa isti kakvi imam na starijem modelu Samsunga samo kaj je moj prozirna plastika.
Izgled mi je bitan unutar brenda.
Od ovih nabrojanih bi sigurno kupil Samsung zbog garancije a izgled bi mi onda igral kod odabira modela unutar Samsung porodice.
Imam averziju prema LG proizvodima a Acer je isto tako jeftilen govno. Moje iskustvo sa Acer je da su jeftilen smeće. AOC nemam pojma ak vrijedi ili ne i to mi je dosta jer ne kupujem nešto o ćemu nemam pojma. Samsung je ko bog jeftilen smeće ali daje garanciju i nikad nisam imal problema sa Samsungom.
13 godina
offline
Multimedija u 27 inča

He who dares wins.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Pogledal sam ovaj video kaj si stavil i monitor je bomba.
Da trebam monitor kupil bi ga onak odma.
14 godina
protjeran
offline
Re: Multimedija u 27 inča
s0urce kaže...

Slažem se s Don Kihotyjem da dizajn prodaje, primjera svuda oko nas ali ako ćeš iskreno sem redizajna postolja svi displey-i pod A koje si naveo izgledaju isto skoro 3-4 godine tako da ne vidim neku značajnu karakteristiku? A osim toga AOC ima užasnih problema sa hardwerom. Kolega koji drži firmu (prodaja računara i komponenti) se zakleo da više nikad neće uzeti AOCa jer mu je na 100 komada crklo oko 30, što je, priznaćete veliki broj. Prijatelj koji je također posjedovao AOCa (prelijep dizajn u odnosu na ostale) nakon 6 mjeseci mu je bio neupotrebljiv, popucala slika na 2 komada, puna sjena. Ludilo.

 

Ipak sam za neki pouzdaniji makar bio "ružan".

 

A vidiš - meni AOC najtrajniji - najmanje problema s njim. Prodam ga i zaboravim da sam ga prodao.

PS - AOC je najveći proizvođač monitora u svijetu - i zaista ima najmanje kvarova po svim statistikama.

XEROX, LG i mnogi drugi su gotovo rebrandirani AOC-i.

XEROX je AOC sa drugom nalijepnicom (recimo da BUG naruči kod AOC-a milijun monitora i kaže "hoću da piše BUG.HR na njima" - to bi dobili od AOC-a),

LG koristi i matrice od AOC-a, a ta se suradnja proširila toliko jako da sad imaš i simbiozu - AOC-LG IPS matrice, koriste ih i jedan i drugi.

 

NEW_MAN kaže...
Od ovih nabrojanih bi sigurno kupil Samsung zbog garancije a izgled bi mi onda igral kod odabira modela unutar Samsung porodice.

Imam averziju prema LG proizvodima a Acer je isto tako jeftilen govno. Moje iskustvo sa Acer je da su jeftilen smeće. AOC nemam pojma ak vrijedi ili ne i to mi je dosta jer ne kupujem nešto o ćemu nemam pojma.
Samsung je ko bog jeftilen smeće ali daje garanciju i nikad nisam imal problema sa Samsungom.

 

Ovo sam čitao tri puta - i dalje mi neke stvari nisu jasne! {#}

- Samsung zbog garancije - zato što je DVIJE godine jamstva više od TRI godine jamstva?

- ACER - ovisno od serije - neki su stvarno treš sa 24 mjeseca jamstva - a svi bolji su sa 36 mjeseci jamstva i vrhunski su. Koliko para - toliko muzika - vrijedi kod ACER-a.

- Ovo treće - hahahaha - {#} - iz toga sam samo mogao zaključiti da samo Samsung daje jamstvo - a drugi ne? OMG ROFLMAOIMHOLOL! {#}

From all the things I lost, I miss my mind the most...
16 godina
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Krivo sam procital.
Kod mene u Austriji je garancija na Samsung monitore tri godine pa sam malo zabrijal.
14 godina
protjeran
offline
Re: Multimedija u 27 inča

Pa normalno kad vi preko DiTech-a dobija samsung koji se radi u Turskoj i Taiwanu,

a mi dobijamo iz Kine i Brazila - mi dobijamo uglavnom šrot (makar ni ovi drugi nisu bolji - napajanje je uvjek jednako loše).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Multimedija u 27 inča
@dark_wizz

Yamakasi Catleap Q270 SE.

2560*1440, IPS, 100Hz, HDMI.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
13 godina
neaktivan
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Don Kihoty kaže...

Ko jaje jajetu:

http://www.aocmonitorap.com/malaysia/monitor_181.php

 

Zašto ne kopirati dizajn koji je dobio Red-Dot nagradu za najbolji dizajn godine?

 

Uostalom, zašto AOC malo više ne uloži u dizajn monitora - kao prije?

 

Sadašnji modeli svi su nekako jednolični.

AOC je do nedavno imao odličan dizajn.

 

Zadnjih godinu i pol stol mi krase dvije 24" AOC Luvie (

) i moram priznati da lijepši monitor nisam imao u životu.

Čak je cjenovno (200€ za LED 24" 1920x1080) bio bez premca... boje kristalne (za TN matricu), nema probijanja pozadinskog osvjetljenja... Šteta što nisu nastavili u tom smjeru:-(

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Multimedija u 27 inča

Luvia je i meni prekrasna - njen nedostatak - nije podesiva po visini. U praksi je - ako računamo VESA.

 

Moj 2434Pw ima drugi nedostatak - nema VESA - ali je podesiv po visini.

 

Al današnji AOC-i svi nekako minimalistički - možda je to takvo razdoblje - tko zna.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Multimedija u 27 inča
Don Kihoty kaže...

Luvia je i meni prekrasna - njen nedostatak - nije podesiva po visini. U praksi je - ako računamo VESA.

 

Moj 2434Pw ima drugi nedostatak - nema VESA - ali je podesiv po visini.

 

Al današnji AOC-i svi nekako minimalistički - možda je to takvo razdoblje - tko zna.

Meni je prvi izbor bio baš 2434Pw. Monitor je naprosto prekrasan... ali kad sam vidio Luviu, odvalio sam vilicu do poda;-)

Iako sam odmah znao da nema podešavanje visine, čak i to sam mu oprostio, posebno što sam prije imao Philips 190x5 koji također nije imao podešavanje po visini:-(

 

BTW, moram priznati da i mene ovaj Samusng neodoljivo podsjeća na AOC <disclaimer>ovo je čisto da ne budem offtopic;-)</disclaimer>

13 godina
offline
Multimedija u 27 inča

He who dares wins.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice