Mrtvačnica "Kod optimista"

poruka: 10
|
čitano: 2.361
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mrtvačnica "Kod optimista"".
13 godina
neaktivan
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

Veliko je pitanje da li su ti projekti propali stvarno iz navedenog razloga, ili osnivaći samo misle da su zato propali.

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

Evo cuo sam za jedan skoro propali "startup",  decko je zelio raditi s bagerom tj iskopavati, grobove, kuce, temelje itd, inace to malac rastura na kvadrat, kupio on tako bager, otvorio firmu i kakti poceo raditi, gdje je god dosao kad ga vidjese (mrsav, mlad i nikakav u staroj, ofucanoj golf jedinici dolazio gledati i ugovarati poslove), nazalost kako je vrijeme prolazilo poslove su dobivali uvjek drugi (kakti valjda ozbiljniji), dok mu frend nije rekao "stari moj uzmi yebenu bemburu(polovnu 5-icu) obuci neko odjelo i probaj onda", covjek danas nezna gdje da prvo pocne kopati od silnog posla nakon sto je to uradio...eto jedan skoro propali zbog ocigledno jedne "male" krive kulise nase stvarnosti!

 sta bi on napisao da je propao

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
13 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

Da li je autoru muza bila dugokosi Londonac ? 

There is no job like cron job!
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mrtvačnica "Kod optimista"
Kapitalizam je baziran na startupovima, za koje je normalno da ih 90% propadne.
Naša pogrešna percepcija o sramoti neuspjeha je razlog zašto nitko ni ne pokušava ništa, osim ako ima rođu u ministarstvu, pa rizika zapravo nema.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

Ja sam mislio da Zli Luđak ne voli "uhljebe", a kad ono citira jednog, istina lika iz filma, ali ipak "uhljeba".

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mrtvačnica "Kod optimista"
Stjepanj kaže...

Evo cuo sam za jedan skoro propali "startup",  decko je zelio raditi s bagerom tj iskopavati, grobove, kuce, temelje itd, inace to malac rastura na kvadrat, kupio on tako bager, otvorio firmu i kakti poceo raditi, gdje je god dosao kad ga vidjese (mrsav, mlad i nikakav u staroj, ofucanoj golf jedinici dolazio gledati i ugovarati poslove), nazalost kako je vrijeme prolazilo poslove su dobivali uvjek drugi (kakti valjda ozbiljniji), dok mu frend nije rekao "stari moj uzmi yebenu bemburu(polovnu 5-icu) obuci neko odjelo i probaj onda", covjek danas nezna gdje da prvo pocne kopati od silnog posla nakon sto je to uradio...eto jedan skoro propali zbog ocigledno jedne "male" krive kulise nase stvarnosti!

 sta bi on napisao da je propao

 mora da se radilo o poduzetniku koji grobari u regionu...

15 godina
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

sve što se ovome ima za reći odavno je napisano i dokumentirano u "poduzetničkoj literaturi" (nastavni materijali koji se u amera obrađuju u početku osnovne a u nas u srednjoj školi i poslije papagajski ponavljaju na "veleučilištima") i tu se i nema što dodati osim, možda, spoznaje da se na to nitko ne obazire. svi žele glavom kroz zid. takvih glava i zidova ima dovoljno za još mnoga desetljeća propasti. tko je drug, ne budi mu lud 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mrtvačnica "Kod optimista"
Aldo kaže...

 mora da se radilo o poduzetniku koji grobari u regionu...

 ne radi se o nikakvom isusovom poduzetniku vec obicnom sljakeru koji je htio nesto postici, koji "poduzetnik" vozi rasturenu golf 1 daj čitaj..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 18:57 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Mrtvačnica "Kod optimista"
Stjepanj kaže...
Aldo kaže...

 mora da se radilo o poduzetniku koji grobari u regionu...

 ne radi se o nikakvom isusovom poduzetniku vec obicnom sljakeru koji je htio nesto postici, koji "poduzetnik" vozi rasturenu golf 1 daj čitaj..

 Pa sam si napisao da je otvorio firmu. Znaci poduzetnik. Kakve veze ima rastureni golf 1 sa statusom dal je netko poduzetnik ili nije. Poanta mojeg prvog posta je bila da se ukaze na mentalitet ljudi u "regionu" tipa: ako ne vozas bar bmw 5 spimpani, falija si u zivotu, racku si na biciklu. Tuzno je tak razmisljati....

16 godina
offline
Mrtvačnica "Kod optimista"

... šteta što je ova tema totalno nepopularna, tj. zamrla. Čovjek bi očekivao više iskustvenih, 
ili navijačkih pro kontra postova, e obzirom da smo na iT portalu koji voli njegovati
tu startup (zašto to insmo preveli u pokretačku??? kulturu). Prije petnaestak godina
mlađi inaivniji, pokretao sam danas nazivne "startupe" vezane uz tada popularan Flash,
s drušvom koje je bilo jako poduzetno na dogovorima u pivnici:)
Evo da ja podijelim zašto su mi propadali:
Skontao sam da komuna ne radi.
1. Mora biti šefa, gada koji će šibom i prijetnjama tjerati disciplinu. 
2. Mora biti transparentnosti koja kaže: početna sredstva, prostor i repromaterijal su od mene,
prihode ćemo dijeliti shodno uloženim sredstvima i uloženom radu, trudu i temeljnom kapitalu.
A ne kao braća Go**a. 
3. Mora biti procjene svojih sposobnosti. Mnogi si to zamisle kao usputni hobi, a posao 3 puta obimniji
od pravog posla.
4. Birajte s kim ćete realizirati svoju ideju. Najbolje je dati oglas i imati čist račun, jer prijatelji su u pravilu loši suradnici.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice