Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

poruka: 28
|
čitano: 3.147
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu".
14 godina
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Dobro, jer bi ga odmah obrisao, ionako je postao sporo smeće od browsera. Držim ga samo iz navike jer Chrome sad ima sve pluginove koji mi trebaju.

 
2 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Izgleda da njihovo rukovodstvo sve radi da upropasti ovaj preglednik. Poslije ide u privatizaciju za male pare.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Firefox se zadnji par mjeseci baš uneredio, čak je i Edge brži i responzivniji od njega.

 

Developer toolse već ima (sa predobrim profilerom!) i sad samo da enableaju podršku za addonse, zbogom FF a koristim ga valjda od verzije 2.0

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...

Firefox se zadnji par mjeseci baš uneredio, čak je i Edge brži i responzivniji od njega.

 

Developer toolse već ima (sa predobrim profilerom!) i sad samo da enableaju podršku za addonse, zbogom FF a koristim ga valjda od verzije 2.0

 

 

Nemam pojma što vi koristite, ali meni Firefox podjednako dobro radi na mašini staroj 13 godina i na mašini staroj godinu dana.  Ako vam FF šteka onda nešto ne šteka sa vama. :P

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Milijun raznih developer (firebug, stylish, greasemonkey, sqlitemanager, cookie manager, tamper data...) addonsa i profile fajlovi koji se šlepaju već koju godinu uzimaju svoje... A nije da se vrti na slabom stroju. Osim toga, FF je jedini koji zaebava, svi drugi browseri i aplikacije rade normalno dakle...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...

Milijun raznih developer (firebug, stylish, greasemonkey, sqlitemanager, cookie manager, tamper data...) addonsa i profile fajlovi koji se šlepaju već koju godinu uzimaju svoje... A nije da se vrti na slabom stroju. Osim toga, FF je jedini koji zaebava, svi drugi browseri i aplikacije rade normalno dakle...

 

Moraš provjeriti koji od add-onova ti pretjerano zauzima procesor i memoriju.  Da primjerice Chrome ima ovoliko add-on dodataka kao Firefox sigurno bi ljudi i Crhome percipirali kao "spori" preglednik. :)  Mozilla radi grešku na tome što ne dopušta korisniku da provjeri koliko neki dodatak zauzima resursa na korisnikovom računalu.

16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Faking reklame, svagdi su osim u snovima, tamo imam dobar firewall ;)
Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Mozilla trenutno radi na multi process arhitekturi (e10s). Drugim riječima, odvaja sučelje i web stranice u zasebne procese, što znači da će samo sučelje biti više responsive nego sada, tj neće blokirati cijeli firefox radi jedne stranice.

Izlazi dogodine ili početkom sljedeće. Kontam verzija 43 ili 44.
Pa eto, ko hoće neka pričeka.

Meni i dalje firefox radi bez problema, na koji god komp da ga stavim.
U većini slučajeva nije do kompa, nego do korisnika...
14 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
mata kaže...
Mozilla trenutno radi na multi process arhitekturi (e10s). Drugim riječima, odvaja sučelje i web stranice u zasebne procese, što znači da će samo sučelje biti više responsive nego sada, tj neće blokirati cijeli firefox radi jedne stranice.

 Ono što Chrome ima od prve verzije?

 

http://blog.chromium.org/2008/09/multi-process-architecture.html


http://www.howtogeek.com/124218/why-does-chrome-have-so-many-open-processes/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Chrome#Stability

Swedish latin super funk.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
mata kaže...
Izlazi dogodine ili početkom sljedeće. Kontam verzija 43 ili 44.

 Rečenica ti nema smisla. Riječ dogodine znači 'iduće (sljedeće) godine, u godini koja slijedi za ovom'. :)

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Arendelle kaže...
mata kaže...
Izlazi dogodine ili početkom sljedeće. Kontam verzija 43 ili 44.

 Rečenica ti nema smisla. Riječ dogodine znači 'iduće (sljedeće) godine, u godini koja slijedi za ovom'. :)

Nema tvoj račun na informatičkom forumu smisla...

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
14 godina
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Ajme ostavite je na miru. Jedina aktivna ženska na ovom forumu i vi je tjerate.
...
Još mogu izdržat općenitu tromost FF ali njegov JS engine je katastrofa za razliku od Chromovog i to je automatski banana

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Mayo kaže...

 Moraš provjeriti koji od add-onova ti pretjerano zauzima procesor i memoriju.  Da primjerice Chrome ima ovoliko add-on dodataka kao Firefox sigurno bi ljudi i Crhome percipirali kao "spori" preglednik. :)  Mozilla radi grešku na tome što ne dopušta korisniku da provjeri koliko neki dodatak zauzima resursa na korisnikovom računalu.

 Netočno.

 

about:memory

 

Nije do addonsa, cijeli je trom... JS engine je problem, pogotovo. A ja jako puno radim sa JSom (jQuery, AJAX...)

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...
 

Nije do addonsa, cijeli je trom... JS engine je problem, pogotovo. A ja jako puno radim sa JSom (jQuery, AJAX...)

 

 

Nije trom. Najveći problem koji sam ja imao što se tiče resursa je bio Adobeov Flash plug-in, taj plug-in je jednostavno trošio previše resursa. Osim toga ako se omoguće svi moguće javascript skripte normalno je da će računalo biti u problemima, meni je NoScript bog i batina za resurse što se tiče .js skripti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Opet ti po svoje... Koje je poanta uključenog NoScript ako ja razvijam te skripte? Baš sad gledam jednu aspx stranicu, 1/3 je HTML, ostatak je sve javascript!

 

Flash plugin skoro pa i ne vidim jer adblock pobije sve to reklamno smeće sa flash aplikacije ne radim.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...

Opet ti po svoje... Koje je poanta uključenog NoScript ako ja razvijam te skripte?

 Okreni se drugim tehnologijama, što će ti ASP.NET?

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

E jesi ga sad pogodila

 

Popriličan codebase gotovih rješenja (što mojih, što tuđih), MSSQL, bezbolna integracija sa ADom, TFS, Visual Studio kao vrhunski IDE (čak imam plaćeni za sebe), .Net kao nenadhebiv framework za 90% stvari koje ti padnu na pamet, hrpa drugih developera od kojih uvijek možeš tražiti pomoć, ADO.Net, Entity Framework, Nuget, nHibernate, iznimno lagana integracija sa raznih hardverom preko serijskih i sličnih veza, IIS i IIS Express koji u nekim situacijama šiša Apache, SignalR koji stvarno nema nikakve zamjene i na kraju, 5+ godina iskustva sa .Netom. Ne treba zaboraviti da kod napisan u .Netu 3.5 radi na svim Windowsima od XPa na dalje, skupa sa nekim drugim fancy stvarima.

 

Dal ti još treba?

 

P.S. Probao sam raditi i u PHPu ali nije to za mene. Za početak, fali kvalitetan IDE jer u njemu sam 95% vremena.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2015 14:52 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
indig0F10w kaže...
Arendelle kaže...
mata kaže...
Izlazi dogodine ili početkom sljedeće. Kontam verzija 43 ili 44.

 Rečenica ti nema smisla. Riječ dogodine znači 'iduće (sljedeće) godine, u godini koja slijedi za ovom'. :)

Nema tvoj račun na informatičkom forumu smisla...

 

Imaš ih posvuda, ekipa sa ogromnim viškom vremena, koja nema pametnijeg posla u životu nego ispoljavati svog unutarnjeg gramatičkog nacista na informatičkom forumu.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
protjeran
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...

Opet ti po svoje... Koje je poanta uključenog NoScript ako ja razvijam te skripte? Baš sad gledam jednu aspx stranicu, 1/3 je HTML, ostatak je sve javascript!

 

Flash plugin skoro pa i ne vidim jer adblock pobije sve to reklamno smeće sa flash aplikacije ne radim.

 

 

Aha, ti si jedan od onih zbog kojih i imam uključen NoScript. Šalu na stranu, ne može JS engine zaustaviti loše (namjerno/nenamjerno) napisanu skritpu.  Hrpa skripti na ineternetu nije optimizirana. Odličan mi je bio primjer Zuckerbergovog FAcebooka tamo negdje 2007. godine kada su radili neke preinake na stranici i praktično mi je Facebook sa svojim debilnim .js skriptama zablokirao čitav preglednik, sva sreća da su imali hrpu love za popravak tog smeća od social netwrok straniced jer bi u suprotnome Zucki bio samo još jedan Web 3.0 "come & gone."

15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Mayo kaže...

 

 Aha, ti si jedan od onih zbog kojih i imam uključen NoScript. Šalu na stranu, ne može JS engine zaustaviti loše (namjerno/nenamjerno) napisanu skritpu. 

A što ako se isti sajt u firefoxu vuče kao krepana mačka dok u Edgeu leti (ili bilo čemu drugome - Chrome, IE...)?

 

Ako upališ noScript na mom sajtu, neće ti ništa raditi. Svaka linija je tamo sa razlogom. Budem ju ionako pustio uskoro online, pa možeš i sam pogledati. Ima veze sa Raspberryem i daljinskom kontrolom...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Sum_of_all_fears kaže...
Mayo kaže...

 

 Aha, ti si jedan od onih zbog kojih i imam uključen NoScript. Šalu na stranu, ne može JS engine zaustaviti loše (namjerno/nenamjerno) napisanu skritpu. 

A što ako se isti sajt u firefoxu vuče kao krepana mačka dok u Edgeu leti (ili bilo čemu drugome - Chrome, IE...)?

 

Ako upališ noScript na mom sajtu, neće ti ništa raditi. Svaka linija je tamo sa razlogom. Budem ju ionako pustio uskoro online, pa možeš i sam pogledati. Ima veze sa Raspberryem i daljinskom kontrolom...

 

 http://motherfuckingwebsite.com/

Ovo je jedina propisno kodirana stranica na internetu.

8 godina
protjeran
offline
Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu

Meni je firefox neophodan jer jedino na njemu mogu u igri Criminal Case desnim klikom zaustaviti vrijeme i nabijati preko 1.500.000.0000000 poena.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
MdN kaže...

 http://motherfuckingwebsite.com/

Ovo je jedina propisno kodirana stranica na internetu.

Nije, koristi JS za GA

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Nažalost, da.

No opravdani razlog tomu je što su htjeli zadržati kompatibilnost add-on ova.
Chrome se inicijalno razvijao s tim na umu (multi process) i nije imao takvih problema u startu.
16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
Znao sam da sam trebao koristiti 'iliti' ;-)

Al svakako, thx na ispravci :-)
16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
U pravu je, indigo.

Zamisli svijet gdje svi pričamo falš, a niko nikoga ne ispravlja. Taj svijet je zadnjih par godina već tu.
Neka ispravlja :-D
16 godina
offline
Re: Mozilla zasad odustaje od reklama u Firefoxu
sirka666 kaže...
mata kaže...
Mozilla trenutno radi na multi process arhitekturi (e10s). Drugim riječima, odvaja sučelje i web stranice u zasebne procese, što znači da će samo sučelje biti više responsive nego sada, tj neće blokirati cijeli firefox radi jedne stranice.

 Ono što Chrome ima od prve verzije?

 

http://blog.chromium.org/2008/09/multi-process-architecture.html


http://www.howtogeek.com/124218/why-does-chrome-have-so-many-open-processes/

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Chrome#Stability

Nažalost, da.

No opravdani razlog tomu je što su htjeli zadržati kompatibilnost add-on ova.
Chrome se inicijalno razvijao s tim na umu (multi process) i nije imao takvih problema u startu.  

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice