Mozilla Prism 1.0 beta

poruka: 24
|
čitano: 4.943
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozilla Prism 1.0 beta".
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Ne znam za vas, ali meni nije baš tako teško upravljati web aplikacijama u okružju web browsera. Nekako mi je cijeli koncept mutan. Vjerovatno nisam dovoljno upućen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

skino i mogu reći da je odlićno

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta
RPG vs TENK kaže...

skino i mogu reći da je odlićno

 Napiši kratku recenziju ako možeš.
16 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

A u biti šta, miče ti ono sučelje od browsera i ostavlja samo sučelje od gmaila/facebooka/čegagod u prozoru, pa izgleda kao fol da je program koji je instaliran na komp, a za pravo nije.

Fora, al ne vidim nekakav razlog za takve egzibicije.

 

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta

nije mi se svidjelo, za mene samo jos jedno tracenje resursa racunala

16 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Meni to 'ponovno' zvuči kao "Google Chrome inspiracija" na djelu! ... Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Ovo je zapravo browser bez mogućnosti browsera. LOL. Ne kužim? Chrome ih ugrožava i sada traže izlaz iz problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

na kraju će sve skupa postati neki sandbox runtime i izgubiti svaku vezu s browserom osim što je putem njega aplikacija dohvaćena. drugim riječima - vrtimo se u krug. iz RI(nternet)A ćemo se vratiti u klasični R(ich) A(pp) kojeg vrti VM (ček..pa to mi zvuči poznato??!:D).

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 19:29 (funat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Po meni nepotrebno.

nemam konja, koza i ovaca samo brdo klokana !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta
naxeem kaže...

Ovo je zapravo browser bez mogućnosti browsera. LOL. Ne kužim? Chrome ih ugrožava i sada traže izlaz iz problema?

 upravo to. browser koji nije browser. ništa posebno.
Tkojesmojetipkovniceukraorazmaknicu(Space),nekamijehitnovrati.
16 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Stvarno ne kuzim koncepciju Prisma. Mislim, to je obicni browser bez barova. Koja korist od toga, stvarno ne razumijem. Glupost!

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta

Iskreno, skinuo i ostavit ću ga.

Facebook / Ikarium / Youtube su samo neke od stranica na kojima mi nije potreban browser, a daje dosta slobodnog prostora.

Iako, slažem se, u većini slučajeva - browser bez browsera :-/ (NoScript / Firebug / Autopager - sry, I just can't live without them).

 

 

EDIT: Hmmm, da, jedan detalj... Nema "previous page" tipa komandu... :-/ Dobra ideja, al treba nakon par minuta masovno mi fali browser...

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 19:58 (Bukva).
16 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Nisam probao, ali pretpostavljam da ima mogućnosti portabilnosti? npr. Skucaš sve u prism, snimiš sve, snimiš na USB i fino od kompa na komp bez potrebe za drkanjem, instaliranjem, pluginovima, samo staviš i radiš u google docsima itd? U biti... idem pročitat malo više o tome pošto se nisu baš potrudili napisati čemu to zapravo služi... Bug-ove vijesti su nekad fakat preloše.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Fora, ali mislim da je nepotrebno

Samo staviš link na desk ili u start menu

Benzin 20 Kn. Upaljač 7 Kn. Gledati kako škola gori, neprocijenivo ! Za sve ostalo tu je MasterCard.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Nije nepotrebno, web aplikacije su sve vise prisutnije i razvijenije, to sto jos (i nakon poduzi niz godina) nepokazuju neku ocitu zrelost, neznaci da se treba popljuvat tehnologija koja omogucava izvodenje web aplikacija s desktopa . 

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta

pa kad malo razmislim to se baš i ne čini loše...

Tkojesmojetipkovniceukraorazmaknicu(Space),nekamijehitnovrati.
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Može li netko navesti tu prednosti browsera kojem su odrezane browserske funkcije?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

a shto su ti to browserske funkcije?

ako podrzava sve shto podrzava browse-anje na ekranu,ne treba ti nuzno padajuci izbornici,tabovi i slicno (tipke vjerojatno i dalje delaju)

mene to podsjeca na staru foru koju je imao IE,kada si mogao izgubiti padajuce izbornike i dobiti samo okvir od win prozora,a bio je i dalje browser

omogucuje ti vishe mjesta,aplikacija ti doista izgleda kao da je desktop,a moze na jednostavan nacin raditi sa tvojim serverom

zelim,hocu,mogu al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta

kliknes f11 u firefoxu i dobijes tu prizmu

15 godina
protjeran
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

više prostora

f11 ftw

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Ili samo koristiš GoogleChrome (ima najviše mjesta i zato ga i koristim).

Rijetko koji potpis je zanimljiv.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

a gdje je Back i Foward u Prism beti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mozilla Prism 1.0 beta

Vidim neku konfuziju ovdje. Brka se pojam web stranice i (web) aplikacije. Godinama koristite aplikacije i u tom okruženju nemate ni back button ni favourites ni Firebug ni ništa od toga i niti vam ne smeta ni ne treba jer zaboravaljate da su web stranice samo to stranice prikaza, a da se aplikacija sastoji od formi i kontrola gdje vam sve gore navedeno ne treba.

 

Npr. Facebook je za sada samo web stranica iako bi bila super kao web aplikacija, dok je npr. Google Docs aplikacija i ako tamo prtljate sa back buttonom gubite podatke ili vam se javlja dialog da li želite promjene snimiti.

 

Zato se i postavlja pitanje čemu vam treba browser ako se radi o aplikacijama. I naravno da vam tada treba sandbox tipa Adobe AIR.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mozilla Prism 1.0 beta
igy kaže...

kliknes f11 u firefoxu i dobijes tu prizmu

 ne, nego je time firefox postavljen u fullscreen mode. Prism se dobiva iz izbornika Tools - Convert Website to Application

Fićo_CoD 5 kaže...

a gdje je Back i Foward u Prism beti?

  u prozoru prism-a moraš staviti kvačicu na enable navigation keys


show navigation bar = kao adress bar iz browsera

show status messages and progress bar = vidjet će se nešto kao status bar iz preglednika u kojem su obavijesti o učitavanju stranice i desno se nalazi traka napretka

enable navigation keys = vidjet će se gumbi forward, back, home i reload. gumb home nije početna stranica browsera nego ona stranica koju ste spremili kao desktop aplikaciju. ovisan je o navigation baru, tj. ako isključite show navigation bar a uključite enable navigation keys nećete vidjeti gumbe

display in notification area = prikazuje ikonu u system traju
Tkojesmojetipkovniceukraorazmaknicu(Space),nekamijehitnovrati.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice