Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

poruka: 12
|
čitano: 1.872
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac".
12 godina
odjavljen
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

Ma sve što se sklopi može se i rasklopit ;)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

U, nas Bosanaca ima u glavi samo jedna žica.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

to ne pali kod naših političara. pa čak ni njihove izborne baze. kad bolje promislim, na 90% stanovništva. 

 

@fredii: ne podcjenjuj se. prepusti to kolegama.  usput većina ljudi koje osobno znam (a nisu izBosne) imaju razvodnoj kutiji samo tu tanku nit koja drži uši da ne otpadnu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 20:39 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
Ajar kaže...

to ne pali kod naših političara. pa čak ni njihove izborne baze. kad bolje promislim, na 90% stanovništva. 

 

@fredii: ne podcjenjuj se. prepusti to kolegama.  usput većina ljudi koje osobno znam (a nisu izBosne) imaju razvodnoj kutiji samo tu tanku nit koja drži uši da ne otpadnu. 

 nekima samo vakum drži sve na mjestu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
fredii kaže...

U, nas Bosanaca ima u glavi samo jedna žica.

 bude jeftinije i jednostavnije implementirati taj sustav..mozda vi prvi dobijete 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
"Otisci prstiju ili izgled šarenice oka mogu se još nekako snimiti i rekreirati, no uzorci koje mozak svake individue stvara daleko su kompleksniji. "

Primjećujete li kruške i jabuke? Otisak i šarenica su sasvim dovoljno kompleksni, pa kompleksnost mozga nije neka prednost, a ako se oni mogu rekreireti zašto se sken mozga ne bio mogao?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
"Otisci prstiju ili izgled šarenice oka mogu se još nekako snimiti i rekreirati, no uzorci koje mozak svake individue stvara daleko su kompleksniji. "

Primjećujete li kruške i jabuke? Otisak i šarenica su sasvim dovoljno kompleksni, pa kompleksnost mozga nije neka prednost, a ako se oni mogu rekreireti zašto se sken mozga ne bio mogao?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
Visak kaže...
"Otisci prstiju ili izgled šarenice oka mogu se još nekako snimiti i rekreirati, no uzorci koje mozak svake individue stvara daleko su kompleksniji. "

Primjećujete li kruške i jabuke? Otisak i šarenica su sasvim dovoljno kompleksni, pa kompleksnost mozga nije neka prednost, a ako se oni mogu rekreireti zašto se sken mozga ne bio mogao?

Nisu kruske i jabuke. "Patterns" u sarenici oko ili otisku prsta su (pretpostavljam, sa obzirom na tekst) red velicine manje kompleksnosti.

 

Takoder, kod sarenice oka (a pogotovo kod otiska prsta) lakse je doci do "originala" i rekreirati ga jer je "jednosmjeran" - to jest, tvoja  sarenica je uvijek ista, kao i otisak prsta. Ovo u clanku govori o "podrazaju" (vizualnom, u ovom konkretnom slucaju) na koji mozak reagira na jedinstveni nacin. Dakle da bi dosao do "uzorka" moras imati isti podrazaj i nekako snimiti mozdane frekvencije - dosta tezi pothvat u usporedbi sa skidanjem otiska prsta sa kvake ili HD snimanja sarenice.

 

Disclaimer - postoje vise varijanti biometriske sigurnosti sarenice i prsta. Gore sam dao sam jedan primjer. Ako se radi biometrija zila u prstu to je puno teze sa rekreirati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mozak kao neprobojan način biometrijske autent
Reći da se nešto može rekreirati, a da je drugo kompleksnije su kruške i jabuke. U redu je uspoređivati kompleksnost jednog s kompleksnošću drugoga i kopirljivost jednoga s drugim, no u članku se ide u križ.

Nije mi poznato da su otisak i šarenica nedovoljno kompleksni za potrebe identifikacije. Istina je da su nešto lakše dostupni, ali nepromjenjivost mi se čini kao prednost ako dugoročno želiš biti siguran s kim imaš posla, zar ne?

U svakom slučaju, novi iPhone će očito dolaziti s EEGom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

Nepromjenjivost otiska prsta i šarenice je sigurnosna slabost (vulnerability) jer jednom kada ti ih netko ukrade, što je relativno lako danas, do kraja života se ne možeš više pouzdati u njih kao autentifikaciju jer ih ne možeš promjeniti.

 

Do skena mozga je puno teže doći, pogotovo jer je za svaku sliku uzorak drugačiji, a kompanija može recimo jednom mjesečno promijeniti sliku u koju moraš gledati i snimi uzorak za autentifikaciju (iako sigurno ne za svakog zaposlenika, ali recimo u vladi top secret stvari ili neke druge vrlo bitne stvari), dok otisak jednom kada ga ukradu gotovo je, imaju zauvijek tvoj otisak.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

Konačno razlog da nosimo foliju na glavi!

Nulla dies sine linea
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Mozak kao neprobojan način biometrijske autentikac

I onda je diljem svijeta, na mnogo kontinenata carevao universalni odjeb od strane računala korisnicima te tehnologije sa porukom:

 

ERROR--Acces Denied--Brain Not Found*

Please insert brain and press any key to continue, or please contact your local administrator

For any further questions submit your queries to following email address:

 

Info@I.am.Dumbass.com

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice