Mountain Lion samo online

poruka: 12
|
čitano: 2.541
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mountain Lion samo online".
15 godina
offline
Mountain Lion samo online

Možda sam nešto propustio, ali ako distribucija OS-a bude samo online, što u slučaju potrebe za reinstalacijom sustava?

KaeR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mountain Lion samo online
KaeR kaže...

Možda sam nešto propustio, ali ako distribucija OS-a bude samo online, što u slučaju potrebe za reinstalacijom sustava?

  Kako misliš, pa opet s Internet-a?

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online

Da, ali ako zbog neke greške ili virusa sustav više ne može pristupiti internetu, što onda?

KaeR
16 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online

Ovisi o scenariju reinstalacije, no, u svakom slučaju, imaš Appleov mali utility koji ti kreira instalacijski image na vanjskom disku ili USB sticku, po želji.

 

1. Ako reinstalaciju radiš zbog hardverskog kvara (diska),

Imaš instalacijski medij (stick, HDD, DVD) koji si već prije kreirao, i to je to.

 

2. Ako reinstalaciju radiš zbog nekog drugog razloga,

pri instalaciji OS-a sama instalacija kreira skrivenu servisnu particiju s koje se vrši instalacija OS-a, i to je (opet) to.

 

U oba slučaja imaš i Time Machine (ako ga koristiš, naravno) sama instalacija iščitati cijelu tvoju radnu okolinu (aplikacije i podatke) i sustav vratiti u prvobitno stanje. Ako to želiš, naravno.

15 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online

Da, to bi bilo rješenje... vjerojatno će i implementirati takvu mogućnost, inače bi bilo problematično.

KaeR
16 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online
KaeR kaže...

Da, to bi bilo rješenje... vjerojatno će i implementirati takvu mogućnost, inače bi bilo problematično.

To nije nešto iz budućnosti, to jest rješenje i sada, od objave Snow Leoparda. Do SL-a si upgrade ionako kupovao preko lokalnih ovlaštenih dealera, pa si OS dobio na DVD mediju.

 

16 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online
KaeR kaže...

Da, ali ako zbog neke greške ili virusa sustav više ne može pristupiti internetu, što onda?

  znaš one legendarne MS-ove poruke..

 

(bit ću slobodan u prijevodu)

driveri za vaš motorola 56k modem nisu ispravni, spojite se na internet kako bi preuzeli najnoviju verziju drivera.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion samo online

Informacije radi, na disku se prilikom instalacije formira reinstalacijski dmg i više ti ne treba internet. To je već od ovog Liona bilo za svaki slućaj.{#}

PS Za sada tu nema virusa !{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 19:39 (Skorpio).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion samo online
Imam Maca tri godine i nisam reinstalirao sustav niti jednom, samo nadogradjivao. Sto se tice onog od Windowsa, skinite drivere za modem s interneta jer do tada modem ne radi, to tu ne postoji. Kod Maca jednostavno sve uvijek radi, za drivere nisam niti cuo da budem iskren. Uopce nemam pojma niti da li postoje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online

Dobro, sad ga zbilja pretjerujes "nemam pojma niti da li postoje". Naravno da postoje, i naravno da OS X ne bi funkcionirao bez hardverskih drivera. Razlika je samo u tome da OS X temeljito skriva bilo kakvu pricu o driverima od samog korisnika.

 

Ako imas 3 godine Maca, onda cu se poprilicno nasmijati ako mi sad jos kazes da ti nikada na ekranu nije "iskocio" Apple Software Update koji je, uz ostale sistemske update a koji donose i update drivera grafike, system boarda, itd, ukljucivao i, primjerice, update Canon, HP, Lexmark i inih drivera za printere, kamere, i ostalo?

 

Sto se modema tice - o kakvom modemu ti pricas? U vremenu opce prisutnosti xDSL-a netko ima modemsku vezu s Internetom preko koje ce skidati primjerice 4,6 GB instalacije Snow Leoparda s App Storea?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion samo online
ChrisB kaže...

Dobro, sad ga zbilja pretjerujes "nemam pojma niti da li postoje". Naravno da postoje, i naravno da OS X ne bi funkcionirao bez hardverskih drivera. Razlika je samo u tome da OS X temeljito skriva bilo kakvu pricu o driverima od samog korisnika.

 

Ako imas 3 godine Maca, onda cu se poprilicno nasmijati ako mi sad jos kazes da ti nikada na ekranu nije "iskocio" Apple Software Update koji je, uz ostale sistemske update a koji donose i update drivera grafike, system boarda, itd, ukljucivao i, primjerice, update Canon, HP, Lexmark i inih drivera za printere, kamere, i ostalo?

 

Sto se modema tice - o kakvom modemu ti pricas? U vremenu opce prisutnosti xDSL-a netko ima modemsku vezu s Internetom preko koje ce skidati primjerice 4,6 GB instalacije Snow Leoparda s App Storea?

Naravno da mi je iskočilo, ali ne gledam šta se updatea, ne zanima me. Naravno da driveri postoje, ali nisu centar svijeta kao kod Windowsa.

 

Što se modema tiče govorimo o situaciji koja se može prenijeti na današnje s onim "nema drivera za mrežnu, hoćete da pretražim internet?". Ista stvar.

14 godina
offline
Re: Mountain Lion samo online
KaeR kaže...

Da, to bi bilo rješenje... vjerojatno će i implementirati takvu mogućnost, inače bi bilo problematično.

 

ma teško, u 12 godina koliko sam sa Mac OSom, nikad niš nije štekalo, pa valjda i nema potrebe za tim detaljima, a i lako se rješe ako eventualnon se pojave,,

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice