Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

poruka: 16
|
čitano: 4.463
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?".
15 godina
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

700$   omg pa radim godinu dana za to

AMD FANOBY !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

He ja radim mjesec dana za to pa opet teško da cu izdvojiti toliko para tj. 800 eure + hrvatska marža kad dođe kod nas.. no srecom ima dosta ljudi koji produžuju ugovore s mobilnim operaterima pa napr. prodaju galaxy tab za 3 soma kuna a ne 6 soma koliko dođe... i naravno prodaju na oglasnicima...

13 godina
neaktivan
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Trebali su dati puno "agresivniju" cijenu. Najviše 350-400 $. Ovako teško konkuriraju već etabliranom iPadu koji dolazi po nižoj cijeni i na provjerenoj platformi.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Zar su u Motoroli bili pijani prilikom definiranja cijene ili što? Ako dolaziš kao drugi na tržište, i to na teren etabliranoga proizvoda, valjda zdrava tržišna logika nalaže da moraš imati ili:

1) dosta bolji proizvod, po nešto malo višoj cijeni

2) sličan proizvod po nižoj cijeni od etabliranoga

3) lošiji proizvod po znatno nižoj cijeni

 

Ne vidim da je Motorola zadovoljila bilo koji od gornjih Zakona Tržišnog i Marketinškog pozicioniranja the Proizvoda. A i nisu u poziciji da se mogu osloniti samo na prodaju preko operatera.

Međutim, ovo može donjeti jednu zanimljivu i lošu posljedicu. Ako će i ostali proizvođaći izaći sa sličnim cijenama, posljedica će biti ta da će iPad2 biti skuplji nego iPad1 (možda Motorola to već zna). Taj efekt je utoliko zanimljiv, jer će to onda biti prvi puta u informatičkoj povijesti da je pojava konkurentnog proizvoda zapravo podigla cijenu svih ostalih u segmentu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 11:50 (TheName07).
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Sumnjam da ce to doc do nas, kad i ovak i onak motorola nije bas jako zastupljena kod nasih operatera.

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 12:36 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
Lex Luthor kaže...

He ja radim mjesec dana za to pa opet teško da cu izdvojiti toliko para tj. 800 eure + hrvatska marža kad dođe kod nas.. no srecom ima dosta ljudi koji produžuju ugovore s mobilnim operaterima pa napr. prodaju galaxy tab za 3 soma kuna a ne 6 soma koliko dođe... i naravno prodaju na oglasnicima...

Takvi su mi najjaci, potpišeš ugovor na 2god i kao dobiješ jeftiniji mob , pa ti mulci ne kuže da su si potpisali robstvo na 2 god, deru te kako stignu, višestruko se naplate, kao kredit, ma sjajno.

AMD FANOBY !!
15 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Neću sad raspravljati o ljudima koji ne znaju svoj financijske mogućnosti.

Osobno sam u preplati samo na porukama uključenim u paket uštedio znatan novac.

Da ne govorimo o podatkovnoj tarifi.

 

Što će mi smartphone ili tablet ako nemam internet u pokretu?

Glupo mi je i pomisliti kupiti takve uređaje po cijeni na bonove, bez ikakvog podatkovnog prometa.

 

Što se cijene tiče, izgleda da su gledali da po specifikacijama nude više od iPada pa smatraju da je cijena opravdana.

 

 

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 13:55 (wyks).
15 godina
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Možda nudi više od ipada, ali u isto vrijeme će izaći i iPad2 koji će sigurno biti bolji od jedinice tako da će se onda motorola sama pokopati, osim ako tablet zbilja nebude izvanredno dobar. Mada mi je to teško smisliti jer je android 3,0 tek prva verzija prilagođena za tablete, a apple je već ipak napravio i nekoliko nadogradnji za ipad, tako da mi se tu android čini kao novi igrač i teško da će skoro moći puno uraditi.

 

Ali čekajmo da i ostali proizvođači nabace tablete pa da vidimo kako će se sve to odvijati{#}

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
bik kaže...
Lex Luthor kaže...

He ja radim mjesec dana za to pa opet teško da cu izdvojiti toliko para tj. 800 eure + hrvatska marža kad dođe kod nas.. no srecom ima dosta ljudi koji produžuju ugovore s mobilnim operaterima pa napr. prodaju galaxy tab za 3 soma kuna a ne 6 soma koliko dođe... i naravno prodaju na oglasnicima...

Takvi su mi najjaci, potpišeš ugovor na 2god i kao dobiješ jeftiniji mob , pa ti mulci ne kuže da su si potpisali robstvo na 2 god, deru te kako stignu, višestruko se naplate, kao kredit, ma sjajno.

He he da, slažem se, ubiti većini ljudi ne treba pretplata ali uzimaju da dobiju "jeftin" mobitel ali nakon dvije godine ga dobrano pretplate... al ok ima i ljudi kojima pretplata treba ali ne treba mobitel, pa onda produže i prodaju a sebi ostave mobitel koji je inako star 2 godine pa ga ne trebaju mjenjati...... Ista stvar ce biti i s tabletima ali neka barem cemo mi koji ne želimo pretplatu kupiti znatno povoljnije tablete i mobitele... Amen {#}

14 godina
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Koliko gluposti u ovom topicu.

 

Ovaj Xoom, pod uvjetom da sve šljaka kako treba, u što ne sumnjam, pojede iPad za doručak.

 

I onda se zgražate nad cijenom uređaja koja će eventualno biti max 4.000 kn?

 

Koliko dođe iPad wifi/3G?

 

O upotrebljivosti uređaja neću niti govoriti, o OS-u pogotovo

 

 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
eevek kaže...

 

I onda se zgražate nad cijenom uređaja koja će eventualno biti max 4.000 kn? 

 

 Galaxy Tab vani kosta oko 600$, kod nas se prodaje za 6000kn. Ovo ce kostat barem 7000kn, vjerojatno i vise...

 

Think locally, act globally...
15 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
SupremeCommander kaže...
eevek kaže...

 

I onda se zgražate nad cijenom uređaja koja će eventualno biti max 4.000 kn? 

 

 Galaxy Tab vani kosta oko 600$, kod nas se prodaje za 6000kn. Ovo ce kostat barem 7000kn, vjerojatno i vise...

 

 Galaxy tab je nov po oglasnicima oko 2800kn, za kupiti ga od 6000kn trebaš biti luđak, ili oglasnik ili pretplata, isto kao što nitko neće kupiti iphone od 8000kn.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
15 godina
neaktivan
offline
Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?

Cijena je visoka, ali tržište je gladno. 17.2. na tržištu će postojati samo iPad jedinica i Xoom. Tko je htio iPad već ga je kupio, dakle svima ostalima ostaje samo Xoom, a takvih ima doslovce na milijune. Kako Motorola ne može tjedno isporučitivati milijun tableta po 500$ odlučili su se za 100.000 po 700$. Kad prodaja posustane ili se pojavi konkurencija spustit će cijenu.

Oldest trick in the book. {#}

 

Nama ovdje jedina nada je da će ga neki operater uzeti pod svoje i ponuditi koliko-toliko razumnu cijenu uz pripadajući robovlasnički ugovor. Za keš kupovinu će trebati prodati bubreg ili rožnicu (u kojem slučaju se pred nekim s Retina displejom možeš hvaliti da imaš Rožnica displej {#}).

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2011 19:39 (Visak).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
mozda nas planiraju "iznenaditi" nizom cjenom...
mada hardverski ovo je vrlo snazno, no ne vrjedi tih para...
तुम सच में करने के लिए पर्याप्त गूगल में इस डाल अनुवाद समय क्या करना है
15 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
wyks kaže...

Neću sad raspravljati o ljudima koji ne znaju svoj financijske mogućnosti.

Osobno sam u preplati samo na porukama uključenim u paket uštedio znatan novac.

Da ne govorimo o podatkovnoj tarifi.

 

Što će mi smartphone ili tablet ako nemam internet u pokretu?

Glupo mi je i pomisliti kupiti takve uređaje po cijeni na bonove, bez ikakvog podatkovnog prometa.

 

Što se cijene tiče, izgleda da su gledali da po specifikacijama nude više od iPada pa smatraju da je cijena opravdana.

 

 

Ajmo sad malo okrenit na šalu, ti si nešto kupio i s tim si zapravo uštedio? :D Ajme obrnuta psihologija a ljudi na to padaju ko kruške:D Uštedio na porukama? čekaj mjesečno si za 150kn mogo poslat 300poruka da ti si poslao 600? ne bih ulazio u privatan život ali dali i ti vodiš tu neku modernu vezu s curom preko sms poruka? znam ima takvih puno :)

AMD FANOBY !!
15 godina
offline
RE: Motorola Xoom u prodaji od 17. veljače?
bik kaže...

Ajmo sad malo okrenit na šalu, ti si nešto kupio i s tim si zapravo uštedio? :D Ajme obrnuta psihologija a ljudi na to padaju ko kruške:D Uštedio na porukama? čekaj mjesečno si za 150kn mogo poslat 300poruka da ti si poslao 600? ne bih ulazio u privatan život ali dali i ti vodiš tu neku modernu vezu s curom preko sms poruka? znam ima takvih puno :)

Znači u priješnjoj pretplati imao sam potrošnju od 100kn. To bi mi naplatili bez obzira na potrošnju.

Naplaćivali su sve, poruka 0,39 lipa, poziv - prva minuta kunu, dalje po 15 lipa.

Ali dobio sam partner broj s kojim su pozivi bili besplatni.

 

Sad sam dobio 300 poruka, i potrošio sam ih oko 100. Znači samo tu bih potrošio 40 kn. Imam jako puno minuta, još nisam pola potrošio.

Imam 2 GB prometa.

 

Da imam bon, mobitel bi morao platiti 4000kn naspram ovih 500, ne bih imao internet promet i smartphone bi mi bio beskorisan. I opet bih potrošio 30kn na poruke. I naplatili bi mi svaku minutu.

Ovako po mom izračunu mi naplate samo uspostavu i mogu pričati i 180 minuta ako hoću. A često pričam po sat vremena.

 

Znači svako izabire pretplatu po svom izboru.

JA je mogu plaćati i po svim izračunima sam u plusu. Čak i u odnosu na Tomato i njihovih šaku lipa za pozive.

 

Izračunaj mi koliko bi me došlo 300 poruka, 2GB prometa i preko 16 sati razgovora na prepaidu, pa ću ja tebi reći koliko plaćam pretplatu.

(S time da sam ja 3500kn u plusu s obzirom na cijenu mobitela)

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice